Bisikleti bırakma aşaması

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.329
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günümüz şartlarında İstanbul'da bir yerden bir yere toplu taşıma ile gitmek yarın öbür gün tek bilet olsa dahi 5 lira olacak,işe giden biri aylık en ama en az 400 lira ulaşıma, trafiğe, strese verecektir (çoğu insan 2 aktarma yapıyor yada metrobüs kullanıyor yani +300 TL gibi extra maliyet olacak)
Yalan yok ben bile vazgeçmeyi düşündüm, katlanır ile sadece ev iş gider gelirim dedim fakat sonra yukarıda yazdıklarımı ve yaptığım sürüşlerde biriktirdiklerimi defalarca düşündüm...
Jantlarım Cole elite değişim zamanı geldi aldığımda 1500 idi şimdi 6000 , değişme yerine göbek ve telleri kullanıp örme yoluna gideceğim yada r500 alırım.lastikler Michelin pro3 120 TL iken almıştım, şimdi sanırım 190 oldu,bende bir çift yedek var.bu lastikler ile 12000 km devirdim hala devam ediyorum artık bir kaç günde ve gün içinde 2 defa tekrar patlarsa değişirim, yılda 10000 km kadar kullanıyorum tek hobim tek eğlencem bu,sigaram yok,extra keyfe keder harcamam yok yani bırakmak aklımın ucundan geçmiyor,
Herkesin kendine ait bir hayatı var, kimseye akıl vermek haddimde değil,ama insan önce sağlığına zarar veren alışkanlıkları bırakmalı.... örneğin bunu çevremdeki insanlar bisikletime maddi açıdan bakıp bana deli gözü ile bakarak yada akıl verirken günde 2 paket sigara içiyor... işte ben ona yanarım...

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bisikleti degil de, yol bisikletini biraktim. Cunku yol bisikleti olayi masrafli is. Gidon bandi, pedali, kali, zinciri, rublesi, janti, tayti bilmemnesi kisaca hep pahali enstrumanlar. Yakinda da bir ilan acacagim yol bisikletine.
Ise gidip geldigim trek marka bir sehir bisikletim var. Isimi fazlasiyla goruyor ama kullandigim guzergah 27 vitese ihtiyac duyan bir yol degil. Gunluk 30 km kullaniyorum ve sadece 1 km rampam var.
Dolayisiyla bu bisiklete de ihtiyacim yok. Istedigim gibi bir kadro bulabilirsem ikisini de satip bir single speed toplayip minializmin dibine vurmayi amacliyorum bakalim :)
Kesinlikle haklısınız yol bisikleti çok masraflı 5000+ km yapan birisi her sene ruble+zincir hatta dış lastik değişimi yapmak zorunda, patlayan ve yama yapılamayıp atılan iç lastiklerini hiç saymıyorum, nerden baksan 2000tl tutar bu üç parça, üstüne gidon bandının da zamanı gelir, iki tane de matara ekleyelim oraya, yuvarlarsak 2500tl yıllı masraf. 2000-2500tl ye ikinci el dağ bisikleti alınır tepe tepe kullanılır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Yarı yıl tatilinde ismail ercan 'ın dükkanına gittik babamla. 1983 yılı. Karnem full artı full. Babam söz verdi karnen yine böyle olursa sana bir bisiklet alırız dedi. İsmail ercan beğen bakalım dışarıdan dedi. Masmavi pinokyo beğendim. İsmail ercan beyaz eşya bayisi. Bisikletleri muğla da 2 beyaz eşya bayisi satardı. Yaza kadar her gün mavi bisikletimin önünden geçtim. Dersler çocuk oyuncağı. Bisiklet cepte. Karne alındı full artı full, gittik dükkana. Bizden evvel biri almış. Yıkıldım. Kırmızısını istemeye istemeye aldım. Arasan denge tekeri bile yok o zamanlar. Yokluk iyi birşey değil ama çoklukta iyi değil.

• Beğen
Tepkiler: Gkgoko

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yarı yıl tatilinde ismail ercan 'ın dükkanına gittik babamla. 1983 yılı. Karnem full artı full. Babam söz verdi karnen yine böyle olursa sana bir bisiklet alırız dedi. İsmail ercan beğen bakalım dışarıdan dedi. Masmavi pinokyo beğendim. İsmail ercan beyaz eşya bayisi. Bisikletleri muğla da 2 beyaz eşya bayisi satardı. Yaza kadar her gün mavi bisikletimin önünden geçtim. Dersler çocuk oyuncağı. Bisiklet cepte. Karne alındı full artı full, gittik dükkana. Bizden evvel biri almış. Yıkıldım. Kırmızısını istemeye istemeye aldım. Arasan denge tekeri bile yok o zamanlar. Yokluk iyi birşey değil ama çoklukta iyi değil.
Büyük başın derdi büyük olur,

Allah dağına göre kar verir,

Aslında dert her daim aynı... Hissiyat aynı...

ghostt

Forum Bağımlısı
Tepki
4.966
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alacağım ekipmanları sıfır değil ikinci el temiz bulup almayı düşünüyorum.Tayt forma yok.Bildiğin dar paça eşofman tişört giyiyorum.Ekipmanlar tamam .Sadece dış lastik onu da yurt dışından bakıyordum bu dolar kuruyla onunda çok eğlencesi kalmayacak gibi.Temiz ve dikkatli kullanıp kıymetini daha çok bileceğim bundan sonra.Bu arada bundan iki ay önce forumdan arkadaşların neye ihtiyacınız varsa hemen alın uyarıları çok önemliymiş 😉

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti bıraktıktan sonra aldıklarım ve ben.
Fransızca "masraftan kurtuldum" diyor. @Cemal Ç. yi felan çağırmayın Fransızca biliyor diye, O yazabiliyor ama okuyamıyor.
original.jpg

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.430
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: hamlet2006

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.750
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
1 ay önce VG ye de başladım tam gaz devam yağışlar yüzünden bu aralar sürüşe çıkamasam da bırakılacak bir spor değil bisiklet çıkardığı masraflar (lastik,iç lastik,balata vs)bunlar bir şey değil de bisiklet ortadan 2 ye bölünürse iş de o zaman sıkıntı yenisini alacak bütçe yok :D

Ride Alone

Üye
Tepki
249
İsim
Ahmet
Başlangıç
1961—62
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikleti bırakmak mı...?Altı yaşımdan beri biniyorum ve hala bisiklete bineceğim zaman( ki her gün biniyorum) heyecanlanıyorum... 😜 Canım sıkıldığı zaman büyük bir zevkle bakımlarını yapıyorum (zaten hep bakımlı ama).;) Hayat beni bırakmadıkça bisikleti bırakmak diye bir durum yok...:harika:Bin ve mutlu ol.:hhhhhh:

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.611
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bisiklete harcadığımız para keyif, tutku, mutluluk haricinde bir " sağlık " harcaması .Ben bisiklete binmiyor olsaydım ayda 1 kez doktor, fizik tedavi gibi aksiyonlar almış olacaktım.

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.859
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karbona binmem, kaliteli kıyafet vs. kullanamam, dandik dış-iç lastik vs. kullanırım vb. vb. ama yine de bisikleti bırakmam... Üzerine binince rüzgarı hissettiğim herhangi bir bisiklet bile yeterli...
arkadaşa migros çift amörsiterli transaval verin bakalım o zaman böyle düşünecek mi :d

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bırakmak zorundayım.Evimden 2,5 km ötedeki köfteciye bisikletimle gidip köftecide 2 yarım köfte bir tane de kola gömüyordum.Bu yaklaşık 45 lira tutuyordu.Yani km de 9 lira yakıyormuşum.(2,5 km gidiş ve 2,5 km dönüş) Şimdi 65 lira olmuş. Km de 13 lira.Bende ne yakıyomuşum beya.Benden size elveda.Bu maliyetlere dayanmam namimkin.

Dip not: Özelden 2 yarım yeme teke indir diyenler oldu,ancak yetiyor, teklif etmeyin.
Gerekirse simit yirim yine de bırakmam. :D

Hülya ben de bir aydınlanma yaşatmadı değil.:ssrtcbya:

Screenshot_20211220_155802_com.twitter.android.jpg

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşa migros çift amörsiterli transaval verin bakalım o zaman böyle düşünecek mi :d
Aynen öyle düşünüyorum canım kardeşim benim ;) Yazları yazlıkta 3 ay o dediğin türden market bisikleti ile de sağa sola sık sık gidiyorum, keyfi geziyorum ;) Hele hele senin yaşlarındayken o tür bisikletlerden inmezdim. İnsanların yaşam tarzlarını bilmeden boş yapmakta üstünüze yok yeni nesil olarak :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Günümüz şartlarında İstanbul'da bir yerden bir yere toplu taşıma ile gitmek yarın öbür gün tek bilet olsa dahi 5 lira olacak,işe giden biri aylık en ama en az 400 lira ulaşıma, trafiğe, strese verecektir (çoğu insan 2 aktarma yapıyor yada metrobüs kullanıyor yani +300 TL gibi extra maliyet olacak)
Yalan yok ben bile vazgeçmeyi düşündüm, katlanır ile sadece ev iş gider gelirim dedim fakat sonra yukarıda yazdıklarımı ve yaptığım sürüşlerde biriktirdiklerimi defalarca düşündüm...
Jantlarım Cole elite değişim zamanı geldi aldığımda 1500 idi şimdi 6000 , değişme yerine göbek ve telleri kullanıp örme yoluna gideceğim yada r500 alırım.lastikler Michelin pro3 120 TL iken almıştım, şimdi sanırım 190 oldu,bende bir çift yedek var.bu lastikler ile 12000 km devirdim hala devam ediyorum artık bir kaç günde ve gün içinde 2 defa tekrar patlarsa değişirim, yılda 10000 km kadar kullanıyorum tek hobim tek eğlencem bu,sigaram yok,extra keyfe keder harcamam yok yani bırakmak aklımın ucundan geçmiyor,
Herkesin kendine ait bir hayatı var, kimseye akıl vermek haddimde değil,ama insan önce sağlığına zarar veren alışkanlıkları bırakmalı.... örneğin bunu çevremdeki insanlar bisikletime maddi açıdan bakıp bana deli gözü ile bakarak yada akıl verirken günde 2 paket sigara içiyor... işte ben ona yanarım...
Benim çok bilmiş eni*te de (teyzemin eşi) Herkesin içinde, "ben o dışarıda gezdiğim şeyi asla evimin içine sokmam" Diye laf sokuyor bana

1000 liralık Market bisikletleriyle karıştırdı galiba, gerçi Fiyatını da söylemiştim ama anlamıyor işte, laftan anlamayana laf anlatılmaz.

(Ah Anne niye açtın mevzuyu)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
1000 liralık market bisikletinin canı yok mu? Specialized'in canı can da market piskeletininki badılcan mı?
Şimdiki bisikletim 6. bisikletim, bundan önceki 4 tanesi Market bisikletiydi, onları üşendiğim zaman apartman girişinde kilitleyip bırakıyordum, Üşenmezsem eve çıkarıyordum ama bunu mutlaka eve çıkarıyorum , gerçeklikten uzak bir yorum olmuş Sizinki

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gerçeklikten uzak bir yorum olmuş Sizinki
Evet kesinlikle doğru söylüyorsunuz, ben bisiklet romantizmine inanırım.Ben bisikletlerimi fiyatının düşüklüğüne bakarak içeriye alıp almamaya karar vermem.