Bisikleti bırakma aşaması

Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
Arkadaslar ben 1yildir iyi yollar gitmeye basladim bu sporu 3yildir yapiyorum ama bisikletimi artik hic sevmiyorum akmiyor sogudum bu spordan babamda 2yil sonra felan alirim diyor benim aklimda uzun yollar vsrdi 1000km civari yol bisikleti alicakdim 2013 ng650 yetmiyor akmiyor simdide degisik sesler cikariyor bisikletide birakirsam yaptigim spor kalmicak napmaliyim siz olsaniz napardiniz bisikletim3yillik nerdeyse

Scudo

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Ince teker guzel geometrili klasik bir yol bisikleti senin isteğini halleder, 1 ay çalışarak yazın toplayabilirsin

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.175
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bıraktım.Seneye ekim ayına kadar bisikletim olmayacak.Yol bisikletimdi.Onu almadan önce dağ bisikletimi satıp yol'u almak için neredeyse 7 ay bekledim.Şimdi'de 2 aydır bekliyorum ve 1 yıl kadar daha bekleyeceğim.Yaşın daha 15.Hiç dert etme.Geri dönersin.Kondisyon da geri kazanılır eğer meseleyse.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
benimde su anda bisikletim yok.3 yıldırda yoktu onumuzdeki aya dogru yeni bir bisiklet alıcam ama 2 ay once eskiden kuzenimin hediye ettigi agır kadrolu umit marka bmx vardı onu yeniledim elimden geldigince ve sımdı hiç akmasada gitmesede agırda olsa zevk icin biniyorum..Bisiklet gercekten dandik ama onemli olan içindeki hissiyat.
13442315_637406433092876_7238604380771415931_n.jpg

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
3 senelik bisiklet daha çok yeni sayılır bu arada ;) hemen vazgeçmek yerine elindeki bisiklete bir şeyler katmaya çalış @uzunyoladamı

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
Arkadaslar bende zevk aliyorumda simdi yokusa geliyorum tamam cikiyorum ama akmiyor zorla cikiyor haliyle moralim bozuluyor:(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Salcano xrs 300 al. Tartışmasın en ucuz yol bisikleti. 400 civarına satılıyor, ikinci eli, sıfırı 2 senedir üretilmiyor. Yalnız 13 kilo olduğunu, 42-52 aynakolu olduğunu ( yokuşta adamı öttürür ), 14-28 rublesini, 28mm'e kadar lastik desteklediğini ve 14 vites olduğunu bilmelisin. Ben kullanıyorum, çok memnunum. Elindekini kaça giderse sat, üstüne az bişey koy al.

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@uzunyoladamı o birazda senin kondisyonunla ve yokuşla alakalı :D bende çoğu rampada yürüyerek çıkarım kendimi yormaya bile üşenirim bazen..

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
bozma moralini hemen pes etme kardeşim bi kaç modifiye yap moralin düzelsin ;)

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@uzunyoladamı ne bulduysan takmışsın usta o bisiklet tabi akmaz.Önce o sele kılıfını sök at.Ardından yeni bi gidon boğazı al ya da ters tak.Amaç daha öne yatık sürüp rüzgarı yararak hızlı gitmek. O lastiklerede 65-70 psi bas bak bakalım akmıyor mu.

• Beğen
Tepkiler: oguzturkol
Tepki
78
İsim
Gökhan Altınelliler
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
bu bahane olmuş 30 yaşındayım hala çocukluk bisikletimi kullanırım gayette iyi akıyor :D

• Beğen
Tepkiler: Zen.eren

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Seninki bahane..Bisiklet bulmuşsun beğenmiyorsun.Kendi imrendiklerini değil sana imrenenleri düşün.

oguzturkol

Üye
Tepki
49
İsim
Oğuzhan TÜRKOL
Bisiklet
Salcano
@uzunyoladamı harçlığını biriktir ya da yazın bir işte çalış tekerleri incelt gidon boğazını değiştir biraz daha açısız ve uzun olanıyla işini görür. Bu sporu bisiklet akıcı değil diye bırakman da saçma olur. Aslında buna spor demek de ne kadar doğru bilemiyorum bu daha fazla tutku işi sevda işi....

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@uzunyoladamı
İnsana artık yetmiyor bi yerden sonra haklisiniz siz gelisiyosunuz ama bisiklet ayni haliyle insan başkalarında gördükçe internetten baktıkça imreniyor.Ama sizin değiştirme imkanıniz yoksa elinizdekiyle yetinmeye çalışıp bazı ufak değişikliklerle bisikletin parçalarını yükseltmeye çalışın,bırakmayı düsünmeyin.:)

• Beğen
Tepkiler: uzunyoladamı

enginbey35

Üye
Tepki
24
İsim
Özgür
Bisiklet
Merida
Kendi ağzınla itiraf etmişsin.Bunuda bırakırsam yaptığım hiç bir spor kalmayacak diye.Bırakmak yapacağın en olumsuz hareket olur derim.Kof hantal bir adam olmaya başlarsın.Yarın ileride tekrar başlamaya niyetlendiğinde alışırsın belki ama şu andaki yaşınla kazanacağın vücut formunu ve fiziksel kondisyonu toplaman uzun zamanını alır.Ben çok geç başlamış birisi olarak yollarda şişiyorum,tıkanıyorum sürekli mola vererek 50 km yolu bitik bir halde tamamlıyorum.Yolda şişer kesilirim korkusuyla grupların turlarına katılmaya çekiniyorum.ve kendi yeterliliğimi geliştirene kadar tek başıma gidiyorum yollarda.Yalnızlık çok berbat birşey bu duruma düşmeni istemem.Eğer bunu şimdi bırakırsan ilerleyen yaşlarda alışman daha zor olacak.Sakın vazgeçme.Şu an vereceğin karar çok ciddi birşey.Önemsiz sayma.

Hologram

Üye
Tepki
35
İsim
Harun Arslan
Bisiklet
Salcano
Öncelikle diğerlerinin bisikletlerine ve internette gödüklerini unut =) kendi başına ayakta durduğunda elindekini emekli edebilirsin ki babanda alicam demiş yanı sabır işine dönmüş kaldı ki gayet güzel gözüküyor bisikletin yokuşları tırmanırken aşağı inişini düşün daha çok motive edebilir seni bende gayet başarılı bir şekilde işliyor bu metod =) bence kendini geliştirirsin zamanla bisikletide aynı şekilde bozma moralini devam iyisin iyi =)