Bisikleti bırakma aşaması

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Ooo biz bisiklete ne dandik bisikletlerle başladık ama sesimiz çıkmadı,bu yaşta NG 650 bulmuşsun daha ne istiyorsun,senin yaşında kaç çocukta böyle bisiklet var ?

Scudo

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
1 ay çalışıp yeni bisiklet almaya yetecek kadar para toplayabilirsin veya harçlıklarınla önce lastikler olmak üzere parça değişimi / bakım yaparsan bisiklet eskisinden iyi olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
57 yaşındayım ve oruçlu bir şekilde her gün 40-45 km çeviriyorum hem de mtb ile. Bisiklet bırakılırmı...

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
@Mümtaz Öztürk
Bencede Kesinlikle Bırakılmaz :harika::harika:

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
@Mümtaz Öztürk
Abi sen yine şanslısın buralar daha sıcak :D Ufak bir yokuşta bile damağımın kuruduğunu hissediyorum.

Tepki
46
İsim
Adil Numan Ç.
Bisiklet
Bianchi
Başka sporlarla ilgilensen belki ara vermen mantıklı olabilirdi ama bu durumda bisiklete devam etmelisin. Küçük değişiklerle bisikletini bir süre daha beğenerek kullanabilirsin. Yokuşlarda akmaması da en çok senle alakalı. Planlı bir şekilde sürerek kondisyonunu geliştirebilirsin forumda çok tecrübeli arkadaşlar var yardımcı olacaklardır. Yokuşlarda çok zorlanırsan bisikletten in dizlerine zarar gelmesin. Normal bir yokuş tırmanışınin kıvılcım atması ve sonrasında bilinçsizce futbol oynamımın köruklemesi yüzünden 7-8 aydır bisiklet süremiyorum. Yeterince kondisyonun olunca yokuşlar akıp gidecek aldığın zevk de hayli artacaktır. :)

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
@BağdatlıRuhi
Aydın da 1940 dan beri en sıcak gününü yaşadı dünden önceki gün bir sıcaktıki dışarı çıkamadım odadan çıkıyorum yüzüme sıcak hava çarpıyor bisiklet binseydim oruçlu halde bide sıcağın bağrında büyük ihtimal bayılırdım bisiklette :):)fft261_mf15417509.Jpeg

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@uzunyoladamı bende kötü birşey sandım ne var bunda biraz bakımla gayet güzel olur ama üzerinde gereksiz agırlıklar var..

Zen.eren

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Burak Eren
Bisiklet
b'Twin
@EmreTzn090909 Antalya 2 haftadır 46dan aşağı inmiyor hocam şu anda 7.katta oturuyorum tık yok ne esinti ne birşey.Uyusam yatak hamam taşı gibi :D allah sabır versin yaz gelmeden sıcaklıklar tepemizde..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Noktalamanın varlığından, cümlede anlam bütünlüğünün öneminden bihaber bir nesil geliyor. Yazıktır ki bir kişi de çıkıp bu kardeşimizi kırmadan uyarmamış. Bu husus, sorduğu sorudan daha değerli.

EmreTzn090909

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Emre Tüzün
Bisiklet
Trek
@BağdatlıRuhi
@Zen.eren
@Zen.eren Valla Öledir Antalyada Hep Sıcak Kesimler Ama Kışıda Serin geçiyor o iyiğili var kışın hep bisiklete binebiliyorum @BağdatlıRuhi Amin Teşekkürler :):)

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@uzunyoladamı
jant göbeklerini temizleyip yağla, ardından zincir uzamışsa onu değiştir. aynakol ve ruble dişlileri de erimeye başladıysa onları da değiştir. bunları yaparsan akıcılığı geri kazanırsın

• Beğen
Tepkiler: İbrahim YÜCEDAĞ
Tepki
18
Bisiklet
Salcano
Ben bisikletin üzerindeki ayaklığı bile söktüm ağırlık olmasın diye. Bisikletin üzerindeki pedal, lastik ve amortisörlerin modeline bak ve ağırlıklarını araştır. Daha hafifleriyle değiştir. Lastiğin de biraz ince olabilir. V~fren de diğerlerine göre hafiftir. Düz amortisör istersen bisikletini en az 1 kilo hafifletir. Sele yerine de mobilet koltuğu takmışsın. Üzerindeki malzemeleri satıp, biraz para eklersen bir şeye benzer velespitin. Sen araştır kafana göre yap bişeyler. Nyusha arkadaşın söylediklerinin de yaparsan çok fayda görürsün.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
yol bisikletin var akmıyor diyorsun şımarık :D bende scott scale 40 var + 2.20 dağ raceking lastik var aslanlar gibi dişli. Ve ortamalama bir yol bisikletçisini arkamda bırakıyorum. Bunlar hep bahane akmıyor orası tutmuyor ona bşy olmuş buna bşy olmuş :D Ve bisikleti bıraktım sonra tekrar döndüm. Bu lanet şey bırakılmıyor orda da anlaşalım. Hele ki yol bisikletinden sonra ne alıcaksın aksın diye onunda cevabı yok. Satsan para edicek mi yok ? EEE yazın ortasında sap gibi kalıcaksın....

** Ekipmanların hafifletilmesine özen göster.
1. Aynakol hallowtech değilse onu değiş.
2. Pedalların rulmanlı pedal değilse iyi kötü Wellgo Rulmanlı Pedal Al + Yok SPD lazımsa M540'ın yol bisikleti için olanı al
3. Jant setini sıfırı 500 tl mavic aksium rulman köpek başlangıç için harika rulmanlı bir set. Bunun ikinci eli sahibinden de var 300 tl gibi bşydi. Bu düzenlemeleri yap bakalım akıcak mı akmayacak mı ?

Biraz eksiği varsa bisikletin bisikleti değiştirme işi öğren. Biraz ağırsa hafiflet. Sen kiloluysan önce kilonu ver... Yol arkadaşı satılmaz.... Çünkü günün birinde insan tükürdüğünü yalıyor.... Benden sana abi tavsiyesi sözlerimi de sakın yanlış anlama.

• Beğen
Tepkiler: Zen.eren

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
@uzunyoladamı
bisiklet bırakılır mı :)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.339
İsim
Mugen
@Auron Sanchez
titanic mi ?
ne oldu sonra o marka, battı mı ?

@uzunyoladamı
ooo ben olsam dakka durmam bırakırım, bana da senin yaşlarındayken gazeteden çıkan bisiklet alınmıştı, protesto ettim ve selesine bi kere bile oturmadım, tüm yaz çalışıp, eylülde yağmur altında istediğim bisiklete biniyordum

bisikleti bırakma haşeması
http://www.erkekyeri.com/wp-content/uploads/2015/11/2015-Erkek-Ha%C5%9Fema-Modelleri-620x677.jpg

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Ah metebeciler..Üzülüyorum böyle şeyleri okudukça:(
Tibette yaşasak anlayacağımda %85 asfalltan gittiğimizi düşünürsek mtb olsa olsa Stokholm sendromudur :)Acıya bağlanmak ve kopamamak ve karmaşık duygularlarla hem istemek hemde istememek!
Birde bisiklet inatçı bir sütçü beygiriyse...

Al bir ince teker düz maşa hadi olmadı hafif süspansiyonlu bir city bunlarda olmaz bende arazi ruhu var hemde performans yaparım dersen cyclocross..
Kurtulman ve gerçeği görebilmen için bir çok seçenek var.
Eskiden Mtb kullanan biri olarak tüm Mtb cilere önyargılarından kurtulmalarını öneriyorum:)