Bisiklet tavsiyeleri

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@muhammetcelikBirisi yarış birisi şehir bisikleti. Kullanım amacınız ne olacak?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Seyha07
Scudo

Ramis

Üye
Tepki
5
İsim
Ramis Kaymakçı
Bisiklet
Trek
Selam arkadaşlar , aranıza yeni katılmak istiyorum ama bir türlü şu iki marka arasında tercih yapamıyorum bisiklet modellerini ve markalarını belirtmeden ilk öncelikle kullanım amacım şehir bisikleti ve sahilde dolaşmak ve konforlu , rahat edeceğim bir model arıyorum boyum 1.70 kg 50 aşağıda belirteceğim modellerden hangisini önerirsiniz sizlerin tecrübesinden istifade etmek isterim en çok hangisinde rahat ederim şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz yanıtlarınız için.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link),

Bytt04

Üye
Tepki
0
İsim
TANER TOSUN
Bisiklet
Salcano
Merhaba velesbit camiası. Kararsız kaldım danışmak istiyorum.. Hibrit bisiklette karar kıldım. İki modele kadar inebildim. 1. MOSSO LEGARDA 1727 HD 2.KRON TX500. KRON 1700TL Mosso 1500TL. Kron Acera kullanırken Mosso Altus kullanıyor. Kron Suntour kilitli maşa kullanırken Mosso kilitlenebilir kendi markasını kullanıyor. Sizce hangisi?

Miraç5860

Üye
Tepki
0
İsim
Miraç
Öncelikle merhaba. Sahil kesiminde oturuyorum ve heryere arabayla gitmek park etmek zor oluyor. Yazda geliyor. Eşim ve 1 çocugum var 2.5 yaşında. 2 bisiklet alıp birde oğlum için taşıma selesi alıp hafta sonları gezmek istiyorum. Başlangıç bisiklet olarak sizden fikir almak istiyorum.

Eşim için;
Ümit 2448 Adelina Lady 24" Jant Bisiklet

Kendim için;

Ümit 2613 Arcus 2D 26" Jant Bisiklet

Bunu almayı düşünüyorum sizce mantıklı olurmu. Yoksa başka marka ve modeller arasından mı seçim yapmalıyım.

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
Herkese merhaba ilk defa bisiklet alacağım bu yüzden fazla bilgim yok neyse konuya gelelim.
(link) alınır mı tur veya uzun yol gibi bir düşüncem yok zayıflamak amaçlı günde 1-2 saat sürmek için alacağım. Ayrıyetten mtb den sıkılırsam şehir lastiği takıp kullansam randıman alabilir miyim ?

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@BurakTr22Şehirde kullanacaksanız direk şehir bisikleti almanızı tavsiye ederim. Dağ bisikleti daha ağır olur, sizi yorar görüşündeyim.

• Beğen
Tepkiler: BurakTr22

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
@ahmet64 önerin için teşekkürler fakat süreğim yollar pek iç açıcı değil o yüzden mtb alıyorum.
üstte belirttiğim bisiklet hakkında fikrin var mı ?

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@BurakTr22Karar sizin tabiki ama ben şehir bisikleti kullanıyorum, kilitlemeli ön maşa çok iş görüyor. Yollar emin olun çok bozuk :) bisiklet marka olarak son dönemde çıkmış bir marka, forumda kullanan var mıdır bilmiyorum konuları bir araştırın isterseniz. Genel yorum yapacak olursam, çok eleştirilen,memnun olunmayan zoom maşa takılı ve vites sistemi shimanonun en alt seviyesi olan tourney. Ayrıca yine üstünde gördüğüm kadarıyla en beğenilmeyen disk tipi olan mekanik disk fren var. Kısacası ben olsam almam açıkçası.

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
@ahmet64 anladım hocam peki bu (link) nasıl iyi midir ? yoksa bu 800-1200 tl bandında önerebileceğiniz bir model var mıdır ?

Tepki
55
İsim
Ozan Aydın
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eritomaker

merhaba, belki şu bisiklet ilgini çekebilir.

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@BurakTr22Bu çok iyi gözüküyor özellikle vites sistemi.. forumda kullanan veya konusunu önceden açmış olan vardır illaki araştırın derim..

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
@muhammetcelik hocam mağazadan pazarlıkla belki daha iyi indirimle alabilirsen whistleyi al. bende triban 520 fb alacaktım stok kalmamış, şuan whistle nakoda (claris setli 1725 tl , kk 1875 tl )yada triban 540 fb (tiagra vites setli, 2.299 tl 5 taksit, )alacağım. banada bu ikisi arası tavsiye ederseniz sevinirim :)

ikinci ellerde zaten 300-500 tl den fazla indirim yapan yok en iyisi sıfır almak.

şehir içi ve tur için bunlar fazlasıyla yeterli bence.2 bin tl bandında başka seçenek ve karbon düz maşalı bisiklet malesef yok.

Fatih34

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih Gider
Merhabalar İstanbulda üniversite öğrencisiyim .Yol bisikleti alacağım fakat pek bi bilgim yok max 1200 taksikle 1500 olAbilir :) öğrenciye ve İstanbul trafiğine uygun öneri ve tavsiyeleriniz nelerdir ?

Tepki
1
İsim
Ali çağın serenbay
Bisiklet
Diğer
Merhabalar,
Aranızda yeniyim :) Sizlere birkaç sorum olacak. Ben bisiklet kullanmaya başlamak istiyorum ama hiçbir bilgim yok bisikletler hakkında. Şehir içinde ve en fazla 25 KM mesafeye gitmek şartıyla bisiklet almak istiyorum. Bütcem 1000-1100₺, Beni pişman etmeyecek, zevk ile kullanacağım bisiklet önerisinde bulunabilir misiniz?
Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.:)

• Beğen
Tepkiler: smhkvs

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
Merhaba abilerim ablalarım ilk defa güzel bir bisiklet alamak istiyorum amacım zayıflamak boyum 1.73 kilom 100 mtb bisikleti arıyorum bütçem 800-1200 tl arası 2.el de önerebilirsiniz fark etmez fakat bisiklette 2 şartım var maalesef 1.si mtb den sıkılırsam şehir lastiği takıliliyor olmak ve kitlenebilir ön maşa istiyorum şimdiden teşekkür ediyorum.iyi forumlar.

BurakTr22

Üye
Tepki
5
İsim
BURAK TÜRKMEN
Merhaba abilerim ablalarım ilk defa güzel bir bisiklet alamak istiyorum amacım zayıflamak boyum 1.73 kilom 100 mtb bisikleti arıyorum bütçem 800-1200 tl arası 2.el de önerebilirsiniz fark etmez fakat bisiklette 2 şartım var maalesef 1.si mtb den sıkılırsam şehir lastiği takıliliyor olmak ve kitlenebilir ön maşa istiyorum şimdiden teşekkür ediyorum.iyi forumlar.

Tepki
0
İsim
Nuri
Merhaba arkadaslar. Su siralar bisiklet secimiyle ilgili karar vermeye calisiyorum ve mevcut arastirmalarda secimlerimi indireyebildigim iki bisiklet kaldi ve sizlerin fikirlerine danismak istedim.

Kullanim amaci/alani:
  • Kilom 65, boyum 1.63
  • Her gun 20 km is/ev arasi gidis gelis yapacagim.
  • Belki yilda bir kac kez koy yolu benzeri alanlarda gezi turlarina katilacagim.
  • Bisiklete kesinlikle bagaj-canta takacagim.
  • Toplamda bisiklet icin 2500 TL ayirabiliyorum.
Bu amaclar dogrultusunda yaptigim arastirma da cikan su iki sonuc arasinda kararsiz kaldim;
  • Carraro Manifesto Aydan Celik: 2000 TL civari
    (link)

• Merida Speeder 20V: 1800TL civari
    (link)
Genel olarak gonlum Merida Speeder'a kaydi, ozellikle kadro tasarimindan oturu. Her ikiside 10ar kilo ve sorusturdugum kadariyla vites gruplari hemen hemen birbirlerine es degerler. Bununla birlikte Merida'nin kadrosu oldukca ovulmekte ve fiyati 200 TL daha az. Carraro'nun avantaslarindan biriyse hidrolik disk fren olmasi -muhtemelen fiyat farki da zaten buradan kaynaklaniyor.

Fakat ayrica goruslerinizi alabilmek icin bu iki bisiklet disinda onerileriniz varsa duymak isterim. Temel olarak cevabini aradigim bir kac baslik daha var;
  1. Baktigim her iki bisiklet de masasiz/amortisorsuz bisikletler. Her ne kadar yogunlukla sehir icinde (Antalya) kullanacak olsamda, acaba belirli bir sure sonra gidondan gelen titresimler kol ve elde nasil hissedilir? Masasiz bir bisiklet dogru bir karar olur mu?
  2. Ozellikle Merida Speeder 20V icin dusundugum; ilerleyen donemlerde parca parca bisikleti upgrade etmek, daha kaliteli bir vites grubu, disk frene gecis yapmak, gerekirse masa taktirmak gibi yukseltmeleri baz alirsam, bu kadro secimi yine de dogru olur mu?
Simdiden onerileriniz cok tesekkur ederim,
iyi gunler =)

- nuri.

c21efe

Üye
Tepki
15
Bisiklet
b'Twin
herkese selamlar , bir konuda değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kendimden kısaca bahsedeyim : 30 yaşındayım , 2 seneden beri mtb, son 4 aydır da 1972 model klasik bir yol bisikleti kullanıcısıyım.Boy 1.91 , iç bacak 90 . Amerikada yaşayan kardeşim ile haziran ayında bir bisiklet getirme isteğim var. Bir süredir araştırma halindeyim , bunun sonucunda iki model arasında kaldım. Birisi specialized venge , diğeri ise roubaix . Çok fazla yol bisikleti tecrübem , bilgim yok ve çok fazla öne eğilerek sürmekten pek hoşlanmadım. ( klasik yol bisikleti tecrübem ile ) . Ek olarak, yaşadığım şehir mersin genel olarak düz yollara sahip. Bu şartlar altında venge mi roubaix mi tercih edersiniz ?
Yorum yapabilmeniz için gereken başka bilgi olur ise paylaşabilirim.

Fatih34

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih Gider
Merhabalar yol bisikleti alacağım max 1300 olabilir tavsiyeleriniz nelerdir ? Şuan bir tane buldum Mosso cavalier 700 sizce bu makina üzerinde durmalımıyım yada başka bi makina mı bakayım ? Teşekkürler şimdiden :) ikinci el de olabilir

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar,

halihazırda kullanmakta olduğum Merida Speeder 200 ümü satarak yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum. Aklımda Carraro ve Mosso modelleri var. Carraronun 2018 yılı fiyatları mosso ya göre daha uygun görünüyor. Yeni başlayacağım için en düşük tiagra set almayı düşünüyorum. İki marka hakkında tecribeli arkadaşlar tavsiyelerini paylaşabilirlerse çok memnun olurum.