Bisiklet tavsiyeleri

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@meteorAradaki fiyat farkı karbon maşadan kaynaklanıyor. Ağırlıkta ciddi fark oluşturabilir carraronun ağırlık bilgisi sitede yok sorup öğrenin derim. Onun dışında yine fren carraroda hidrolik bu da eksi bir durum bence özellikle ağırlık konusunda. Yine jant ağırlığı mossoda 1680 gr carraroda 1825. Mosso teker kalınlığı 23mm carraro 25mm. Karbon maşa hariç diğerleri küçük gibi gözükse bile performansı etkileyecek ciddi ayrıntılar. Karbon maşa bile aradaki fiyat farkına değer bence..

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Landoff

Üye
Tepki
1
İsim
mert murşil
Bisiklet
Bianchi
herkese selamlar iyi forumlar.ankaradan mert ben 25 yaşındayım. Arazi araçları ve offroad ile uğraşıyorum. şu sıralar zamansızlıktan ilgilenemediğim spora çocukluk sevdam bisikletle dönmek istiyorum. önceliğim işe gidip gelirken kullanmak. günlük 10 km gibi bir güzergahım olacak. ancak ne almam lazım nasıl bir şey olması lazım hiçbir fikrim yok. boyum 196 yani sanırım 28-29 jant bir bisiklete ihtiyacım olacak. şehir bisikleti istemiyorum yalnız. dağ veya cross ( sanırım öyle geçiyor hatam varsa mazur görün :) ) bisikleti istiyorum çünkü sıklıkla kampa gidiyorum ve gitmişken orda da binmek var planımda. aklımda bütçe ayırabilirsem skoda mtb xc var şu an. ancak daha düşük fiyatlara önerileriniz varsa hepsine açığım. şimdiden çok teşekkür ederim. saygılar

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
@ahmet64

Carraronun cr 052 modelini düşünüyorum bütçemden dolayı fakat 2017 modeli karbon maşalı olduğu için daha iyiymiş ancak hiç bir bayide bulamıyorum. 2018 modelleri de yok bayilerde sanırım henüz dağıtım yapmadılar. Aynı fiyat seviyesinde de Mosso da model yok ya sora setli cavalier 700 ya da tiagra setli karbon maşalı 735tca modeli var. Bütçeyi çok zorlamak da istemiyorum ama merida speeder 200 den cr 052 ye geçmek mantıklı mıdır bilemiyorum ya da biraz daha bekleyip mossoya mı yönelsem sizce? İlk yol bisikleti deyeyimim olacağı için kararsız kaldım.

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@meteorHocam internetten alsana? Şuan indirimli bir şekilde satılıyor cr 052 nette.

Bytt04

Üye
Tepki
0
İsim
TANER TOSUN
Bisiklet
Salcano
Merhaba millet Mosso Legarda 1727 HD ile Kron TX500 HD arasında kaldım. Fİyat olarak neredeyse aynı (1650TL civarı) fakat kron ekipman olarak bir adım önde diyebilirim. ALTUS komple set mi almalı yoksa Arka Acera, ön Altus bir de maşa Suntour almalı? Mosso 1724 HD 1250TL fiyatlı buldum. Yoksa fazla masraf yapmadan bu bisikleti mi alsam?

hakan hoca

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
hakan
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@nuridesengin
Bisikletlerin kadroları hakkında bilgim yok ancak ileride upgrade etme düşüncesi genellikle sıkıntılı bir sürç oluyor. Astarı yüzünü geçiyor. Misal disk frene geçmek için jant seti, fren takımı değiştirmek gerekecek,vites grubu değişimi ha keza yine neredeyse bisiklet fiyatına denk gelecek. Genel olarak düşük-orta seviye bisikletleri upgrade edilmesi mevcut kadro kalitesi düşünüldüğünde çok mantıklı olmuyor. Vites aksamı, jant seti vs değiştirseniz bu sefer kadro çok iyi olmuyor. Buna karşın ilk bisiklete verilen para ve upgrade için harcanan paraya değecek bir bisiklet yine olmuyor.

Sizin yerinizde olsam, mevcut bütçeye göre alacağım bisikleti uzun süre kullanmak için alırdım. Bütçeye göre alıncak bisiklet içinize sinmeyecekse şayet maddi yönden içime sinen bisikleti alabilinceye kadar beklerdim.

Kullanacağınız yollar asfalt kalitesi kötü değilse amortisörsüz olması sıkıntı yaratmaz. Çok uzun süre binmedğiniz müddetçe yoldan gelen titreşim vs problem yaratmaz.

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@Bytt04Suntour maşa kalitelidir. Ayrıca acera altusun üst modelidir. Yani suntour+acera+altus üçlüsü çok daha mantıklı aynı fiyatsa. 1727 ile 1724ün tek farkı vitesse seçim size kalmış. Ama her zaman yüksek vites tavsiye olunur.. şimdi tekrar inceledim tx500 mossoyu tokatlıyor. Çünkü gövde alaşım versiyon 7005, üst versiyon yani..

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@Fatih34Bulunduğunuz şehirde 2.el piyasası genişse direk oraya yönelin çünkü 2-3 yıldır bisiklet özellikleri git gide düşürülüyor firmalar tarafından.. bir de bulduğunuz 700 hangi vites sistemli, üretimi hangi yıl onu öğrenip bize link atabilirseniz daha iyi olur.

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@nuridesengin*Bisiklet seçimi için önemli olan iç bacak boyudur.
*Merida 11.6 kg, carraroyu göremedim ama disk fren takılı o daha da ağırdır.
*Genellikle asfaltta süreceğiniz için amartisör olmaması avantaj. Burada merida bir tık önde aslında,bildiğim kadarıyla cro-moly maşadan dolayı biraz daha az yansıtıyor titreşimi. Zaten baştan jelli eldiven alırsınız,sürerken büyük avantaj.
*Disk fren yol uzadıkça dezavantaja dönüşür. Ayrıca sonradan takıp ağırlaştırmakta mantıklı değil sizin şartlarda ama illa üzerinde oynama yapıp yıllarca binmek isterim derseniz merida kadro olarak çok övülen bir bisiklet.
*Sonuç olarak; İkisinin arasında kıyas yaptığımızda carraro alınmaz merida yerine, hem de merida 200₺ daha ucuzken.

1n3xsisi

Üye
Tepki
0
İsim
İslam Çemberci
Bisiklet
Diğer
Herkeze merhabalar
Forumda yeniyim ve sürat bisikletine yeni gecis yapicam.Bütcem 2.800 ve Kroos vento 1.0 almak istiyorum.Bir cok kisi kadrosunun cok kaliteli profesyonel bir bisiklet markasi oldugunu soyledi.Bende bu yuzden bu modelini almak istiyorum lakin tek sorunum 14 vites ve tourney olmasi.9.8 kg ve carbon masasi var.Bu bisikelti alirsam uzerinde modifiye yapmak gerekirmi yani claris setleri takmak nasil bir avantaj saglar bu konu hakkında bana yadim edebilcek birileri varsa cok sevinirim.İyi forumlar dilerim.

(link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@1n3xsisi Tourney setli bir bisiklet alıp bir tık üzerindeki Claris sete geçiş yapmak hem çok masraflı,hem uğraştırıcı olur.Kısacası rasyonel olmaz.
Eğer Kross markası hoşunuza gittiyse -ki bence de güzel-en azından Vento 2.0 modelini almanızı tavsiye ederim.Bu bisiklet iyi pazarlıkla bütçenize uyar.

1n3xsisi

Üye
Tepki
0
İsim
İslam Çemberci
Bisiklet
Diğer
Ya vento 1.0 2.0 arasinda 400 tl fark var oda bana cok =) Bu bisikletin kadro yapisi dizayn cok hosuma gitti hafiflik olarakda cok ince ve estekik.Vites yada fren sistemlerini yurt disinda bi akrabam var kendisi cok ucuza getirebilir bana.O yuzden modifiye sorunum pek yok.Tabi cogu kisi bana bir cok model onerdi.Ornegin Mosso cavalier 700 sora -Btwin triban 520.Carbon masali ve sora setli bisiklet bunlar ama baktigim zaman cok agir bi goruntuleri var o yuzden Kroos birakamiyorum =)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@1n3xsisi Emin ol 400 liranın çok üzerinde masraf yaparsın.2800 bütçemiz var demişsin;2.0 için iyi pazarlık et.2800' e indirebilirsin

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@1n3xsisi bisikleti alıp donanımı bir üst seviyeye yükseltmek maddi açıdan pek mantıklı değil aradaki bahsettiğiniz 400tl model farkı donanım yükseltmede 2 katını geçer. ama alıp bi müddet binip daha üst seviye setlere geçiş yaparsanız belki uzun vadede tatmin edici birşeyler ortaya çıkarabilirsinz ki zaten akrabanızda varmış yurtdışında.

1n3xsisi

Üye
Tepki
0
İsim
İslam Çemberci
Bisiklet
Diğer
Evet gercekten haklısınız yapcagim sey fazla salaklik olur.Lakin sormak istedigim bir sey var.
(link)
Bu bisikleti oneriyor bazi arkdaslar bana.Lakin bu full sora carbon masa ve vitesi bu kadar yuksek olan btwin nasil Kroos markadan ucuz oluyor.Kroos ne ozelligi varki ozelliklerinin bu kadar dusuk olup fiyatinin pahali olmasi.

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@1n3xsisi bazen bazı şeylerin açıklaması yoktur.örnek:
(link)

(link)

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@appendixBunun açıklaması var ve çok basit. Çocuk bisikletinin sadece tekerlek markasını yazıyorum buraya 'schwalbe'

1n3xsisi

Üye
Tepki
0
İsim
İslam Çemberci
Bisiklet
Diğer
Sizce Triban 520 iyi bir bisikletmi.Hantal mi yoksa cevikmi.

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@1n3xsisiBunun açıklaması da var bence. Attığınız linkten ürün yorumlarını bi okuyun derim anlarsınız neden ucuz olduğunu [emoji4]

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
bazı şeylerin farkı kullanılmadan anlaşılmıyor, kağıt üzerinde aynı dursa da...