Bisiklet tavsiyeleri

1n3xsisi

Üye
Tepki
0
İsim
İslam Çemberci
Bisiklet
Diğer
Herkeze merhaba
Btwin Triban 520 almak istiyorum 2.699 tl ye.Lakin kadrosu malzemeleri bana cok kalın geldi.Bilgisi olan varmi acaba.Bisiklet cevikmi yada sürat yapmak icin uygunmu.Genelde her turlu sekle giriyor diyorlar bisiklet.Tur sürat dag.Performans icin hiz icin ideal bir bisikletmi acaba yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler.

Scudo

Esenlik

Üye
Tepki
14
İsim
A. Fatih Esenlik
Merhaba, İstanbul /Sefaköy de oturuyorum. Her gün okula 10km bisikletle gitmek istiyorum(okul halkalıda).
2000tl bütçe
165 boy
60kilo
16yaş
Toplama mı yoksa hazır mı daha iyi olur.
Yol bisikleti aklımdaki fikir.
Daha yeniyim her türlü tavsiyenizi bekliyorum.

Veysel N.

Üye
Tepki
0
İsim
Veysel N.
Bisiklet
Bisan
Hafta içi okula gidip gelecek,haftasonu 50-100km lik turlar yapabileceğim ve Ankara - Akdeniz bisikletle kamplı çadırlı tur hayalimi gerçekleştireceğim bir yol arkadaşı arıyorum.Sizce hangi marka modele yönelmeliyim düz maşa ve hafiflik parça ucuzluğu bakım kolaylığı nedeniyle v fren tercihim temiz ikinci elde olur sizin öneriniz ne olur rica etsem bana yardımcı olurmusunuz.

Bu arada elinde bana uyacağını düşündüğü ve satmak isteyen abilerim mesaj atabilir.

Çok teşekkürler...

Enes.d

Üye
Tepki
0
İsim
Enes D.
Merhaba abilerim,kardeşlerim :) Ben öğrenciyim okula gidip gelmek ve şehir içi gezmek için kaliteli ve uygun fiyatlı bir bir bisiklet almak istiyorum,ortalama 400-500TL civarı acaba hangi bisikleti almalıyım?Önerilerinizi bekliyorum.

Denizrua

Üye
Tepki
4
İsim
deniz Nur
Bisiklet
Bianchi
carraro big 927 şu ana kadar bindiğim en güzel bisiklet

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Dağ bisikletim 927 zaten profil resmimde de var gayet iyi maşallah tavsiye ederim ... :harika:

Tepki
0
İsim
İbrahim Asan
İstanbul da oturuyorum, 17 yaşında lise öğrencisiyim , 400 - 500 tl kadar bi bütçem var ama ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur benim için dağ bisikleti arıyorum ve fiyat performans bisikleti işte kısaca ya neyse tavsiyeleriniz falan var mı önceden açılmış olan konulara baktım da konular eskidiği için fiyatlar hep değişmiş hatta bazı bisikletleri bulamadım bile 1.85 civarı boyum var ve 90 kilo falanım bana uygun bir bisiklet önerebilir misiniz fazla bir bilgim yok ve baya araştırmama rağmen adam akıllı bir şey bulamadım herkes Salcano Ng 650 öneriyor arkadaşlarımdan galiba en son onu alıcam ama bir de size danışayım dedim siz daha iyi bulursunuz disk fren olursa daha iyi olur tüm buı özellikler olmasa da olur zaten bütçem az neyse siz anlamışsınızdır önerilerinizi bekliyorum abiler ablalar ve yaşıtlarım.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar merhaba. Şehir içi işe git gel, gezi ve tur bisikleti almak istiyorum. Bütçem max 1500 tl. Boy 1.75 kilo 95. Kilo da veririm inşallah. Hedefim 80 kilo olmak. Sizce hangi marka model bisiklet almalıyım.

Kron TX 450 27 vites 28 inc 51 kadro v fren ( full shimano set ) 2018 model dedi Ama 2017 de olabilir bence. Fiyat 1350 tl. Sizce nasıl ? Kron markası işimi görür mü ?

Civile

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Sedona
Sizce, sportive227 mi, big927 mi? Daha önceki bisikletlerim dağ bisikletiydi. Sizce, sportive227 mi, big927 mi almalıyım?

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Esenlik kardeş şehir bisikletleri konusuna yaz bunu.sana o bütçeyle müthiş bisikletler tavsiye ederler.

@Esenlik Bunun gibi müthiş bir makine var mesela. Şehir tur konusuna bak.scott metrix 40 var şehir bisikleti v fren. arka aktarıcı vites kolları, fren kolları ve ayakları deore. ayna kol, ön aktarıcı ve göbekleri seri dışı shimano. michelinlastikler arka bagaj ve çamurluk dahil. isterseniz görüşebiliriz 1800 lira istiyorum

• Beğen
Tepkiler: msevik

Guru

Üye
Tepki
0
İsim
Emir
Arkadaşlar öncelikle merhabalar ve forum başlığımı okuyup değerli görüşlerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler.

Ben 32 yaşında 1.87 boyunda 100 kilo ağırlıgında bir bireyim, uzun süredür farklı dallarda spor yapmaktayim koşu yüzme bodybuilding olarak. Yaklaşık 2 yıldır supersport r1 motosiklet kullanıcısıyım, motosikletimin geçen aralık ayında çalınmasıyla artık 2teker sevdamı bisiklet üzerinde sürdürmeye karar verdim ve 20 günlük araştirmamız sonuçunda kız arkadaşımla beraber yol bisikleti almaya karar verdik.

Bütçemiz olmasına rağmen başlangıç olarak bisiklet başına 4000-4500 lirayi geçmek istemiyoruz. Geçen gün fuara katılımımızdan sonra seçim skalamızı aşağdaki 4 modele indirgemiş durumdayız.

Carrarodan %10 gibi fuar iskontosu alabildim, benzer bir indirimi KRON ve MOSSO içinde alabilcegime inaniyorum. B'TWIN icin ek bir indirim alabilcegimi düşünmüyorum.

Lütfen değerli görüşlerinizi hangi bisikleti almam daha iyi olcağı konusunda benimle paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

B'TWIN ULTRA 900 AF YOL BİSİKLETİ - 4500 TL
(link)

Carraro CR RACE 062 - 4000 TL
(link)

KRON RC 5000
(link)

MOSSO 735TCA 105
(link)

Tepki
9
İsim
Taha K.
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu yaz yeni bir bisiklet almayı düşünüyüyorum bütçem 1400 tl civarı ben salcano city sport 40 modelini beğendim ama yaşadığım ildeki bisikletçilerde bu model yok getirtiyorlarmış ama görmeden denemeden almak istemiyorum. Patika engebeli yollara da gireceğim için amortisörlü bir bisiklet düşünüyorum. Bu bisiklet nasıldır ?

Tepki
3
İsim
-
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese Merhabalar.
Ben 1.73 Boyundayım 80 Kiloyum Ve İl Merkezinden İlçeye Gitmek İçin Uygun Fiyatlı Bir Bisiklet Bakıyorum.
Yanımda Bir şey Taşımayacağım İçin Yol Bisikleti Düşünüyorum Ve Bu Bisiklet Kron Rc 1000. Aranızda Kullananlar Varsa Beni Bilgilendirebilirse Çok Makbule Geçer.
Başka Uygun Fiyatlı Yol Bisikleti Önerileriniz Varmıdır.
İYİ FORUMLAR

muhatip

Üye
Tepki
0
Merhaba, Trabzon'da yaşıyorum bisiklet almak istiyorum ama dişli hesapları, kadro seçimi vs aklım çok karıştı.
Günlük ortalama 70km falan süreceğim. İşe bisikletle gidip gelmeyi planlıyorum. Forumlarda az efor çok yol için dişli önemli kimisi kadro daha önemli vs demiş, bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Ortalama bütçem 1500 civarı ama bu fiyatları bulmasa güzel olur, boyun 175 bacak içi uzunluğum 81 cm civarı<
Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Mydonose2

Üye
Tepki
17
İsim
EL ZEO
Bisiklet
Tern
MERHABALAR ARKADAŞLAR SİZDEN BİR RİCAM VARDI TERN NODE D16 MARKA BİSİKLETİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÜSTÜNDE 24X1.50 KOJAK LASTİK VAR BANA ÇOK İNCE GELMEKTE VE BU LASTİKLERİN ÜRETİMİ DURDURULMUŞ İLERDE LASTİK SIKINTISI ÇEKMEMEK ADINA BU BİSKLETİ ALSAM ÜSTÜNE 24X1.75 LASTİK TAKABİLİRMİYİM JANT İZİN VERİRMİ DAHA ÖNCE DAHON MARİNER D8 ALDIM FAKAT YOKUŞLARDA ÇOK KÖTÜ YOKUŞLU YERLERDE ZORLANDIĞIMDAN SATTIM AKLIMDA BİANCHİ 21 VE TERN NODE VAR TERN 16 VİTES 24 İNÇ BİANCHİ 20 İNÇ VE 21 VİTES TERNİ ALMAK İSTİYORUM FAKAT PARÇA SIKINTISI YAŞARSINIZ DERSENİZ BİANCHİ ALMAYI PLANLIYORUM KARAR VEREMEDİM SİZDEN FİKİRLER BEKLEMEKTEYİM TEŞEKKÜRLER

Fatih34

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih Gider
Merhabalar yol(yarış) bisikleti alacağım. 1300₺ max. Tavsiyelerinize ihtiyacım var ??????

MTBike

Üye
Tepki
0
İnternette gördüğüm üzere C' big 1027 ile ilgili bir kullanıcı yorumu yok ? Varmıdır yeni modelini kullanan şikayeti olan ? B'twin ile ilgili ise çoğu kişi düşük komponentli bisiklet diyor, parçası zor bulunuyor, kadro şikayetleri var falan diyorlar. Ama decathlon uk den de baktım 400 yorum arasında bir tane bile kadro ile ilgili bir şikayet göremedim ? Nedir bu B'twin düşmanlığı, ağıza takılmış bir laf mı yoksa gerçekten arkası var mı ? Bu arada hangisini tavsiye edersiniz bu hafta sonu ikisinden birini alacağım. Ben B'twin düşünüyorum aslında ama etrafımdakiler bunu tersliyor. Ne dersiniz arkadaşlar almalı mıyım almamalı mıyım ? Bisikleti çoğunlukla dağ - tepede kullanacağım. Eğer B'twin alırsam maşasını satıp yerine Manitou M30 alabilirim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Carraro Big 1027- ( Sanırım bu bisikletin üzerinde daha çok tura yatkın donanımlar var ? )
Kadro - Alüminyum 1.1/8” YARI-ENTEGRE HYDROFORMED
Maşa - Suntour XCR RL Havalı Gidondan Lockout
Arka V - Shimano XT T8000 Shadow 11-36T Kaset
Ön V - Shimano Deore M610
Krank - Shimano MT500 40x30x22T
V kolu - Shimano Deore M610 3x10
Frenler - Shimano M365 HD
Lastik - Schwalbe Rapid Rob 27.5x2.10
Jant - Carraro Çift K Alüminyum
Fiyatı - 3.364 TL - 3000 TL ye alabilirim

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-B'twin Rockrider 560-
Kadro - Rockrider CFG PRO
Maşa - Rockshox XC30 coil spring
Vitesler - Sram X5 set 2x10 24-38 aynakol yaprağı, 11-36 dişli ruble
Frenler - Btwin by Tektro
Ağırlık - L boyda 12.98 (sitesinde 13 kg yazıyor.)
Fiyatı - 2.599 TL

ortegavia

Üye
Tepki
35
İsim
Onur
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle aranıza yeni katıldım.

Kampa giden biriyim. Çoğu zaman ulaşım nedeniyle kampa gidemiyorum maalesef. Bu sorunu bisiklet ile çözmek istiyorum. fakat karar veremedim. Katlanabilir bisiklet işe yarar mı? Yararsa hangi marka model? fiyat nedir? Ya da tavsiyeleriniz varsa sevinirim.

Teşekkürler.

Tepki
18
İsim
umut
Bisiklet
Salcano
abilerim ve kardeşlerim selamlar ben suan mtb kullanıyorum fakat yazın bır yol bısıkletı de alacagım ekstra ama cok kararsız kaldım max 2300 gibi fiyatlar aralıgında bisiklet önerırmısınız

BENİM AKLIMDA BIKAC BISIKLET VAR
bı yakınımdan salcano xrs030 tiagra var 2015 model temiz 1600 tl ye onu alayımmı sızce ya da
mosso cavalier 700 claris modelını gordum bu model neredeyse her konuda gayet başarılı ama 2017 den sonra olan modelınde olan kalın jantlar ruzgar da vs sıkıntı cıkartır dıye korkuyorum yardımlarınızı beklıyorum.. :)

gezgin9

Üye
Tepki
0
İsim
güven
Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle hem bisiklet konusunda hem de forumda yeniyim. geçirdiğim bir sağlık sorununa mütakip ayaklarım için fizik tedavi olarak bisiklet önerildi(kullanımı yumuşak ya da en azından ayak bileklerine çok yük vermeyecek şekilde olmak kaydı ile). Bende bu sebeple bütçem dahilinde(şu an için max 900) bir bisiklet arayışına girdim ve aşağıdaki linkte yer alan ümit - 2765 MIRAGE V marka/model bisikleti beğendim. Ancak bisiklet konusunda bilgim son derece sınırlı , sizce bu bisiklet nasıldır? tavsiye eder misiniz? kadro boyu vs için ne diyorsunuz? değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
not: Bisikletin ölçülerini belirlemede boy ve kilonun etkisi olacağını tahmin ederek belirtmek isterim; boy 1.80 kilo 90, iç bacak boyu 85 cm
link : (link)