Bisiklet tavsiyeleri

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Istanbul avrupa yakasında oturuyorum. Son zamanlarda iyice artan bisiklet merakımı artık bir tane bisiklet alarak icraate dökmek istiyorum :)

Öncelikle isteklerim şöyle akşamları evimin civarında ve sahil kesiminde küçükçekmece yeşilköy arası gezmek için bir şehir bisikleti istiyorum. Kaskımı eldivenimi takayım suluğumu doldurayım akşam sakinliğinde çıkıp üfül üfül gezip keyfini çıkarmak istiyorum. Bir süredir araştırıyorum ve istediğim aşağı yukarı şöyle sanırım.

Şehir bisikleti kategorisinde
Amortisörsüz (kilitlenebilir bile olsa ek ağırlık getireceği için gerekli olmayacak sanırım )
V fren sistemi (disk frene çok ihtiyacım yok hd olması ekstradan ağırlık ve fiyat farkı)
Vites sistemi sorunsuz shimanı altus tavsiye ediliyor sanırım.
28" jant ölçüsünde
Nispeten sorunsuz sağlam ve konforlu bir bisiklet almak istiyorum.
Sıfır bir bisiklet almak istiyorum, evet ikinci elde de çok güzel bisikletler vardır muhtemelen ama kişisel bir prensip yada titizlik hastalığı mı desem mümkün olduğunca eşyalarımı sıfır almak istiyorum. O sıfır hissi ilk kullanan sen olmak güzel :)

Fiyat olarak da bütçem 800 ila 1100 lira arasında. Ekipmanları ayrı bir bütçeden karşılayacağım.

Araştırmalarıma ilk salcano city fun ile başlamıştım ama Kron Mosso Carraro gibi markalar sanırım daha uzun ömürlü ve önerilir oluyor.

Son kısımda ise Kron ve Mosso arasında kaldım. Bu kriterlerime uygun tavsiye edebileceğiniz sıfır bisikletler nelerdir acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Scudo

Yee

Üye
Tepki
0
Merhabalar ben 1000 lira civarında hybrid bisiklet almak istiyorum aklımda şuanlık bianchi touring 411 ve carraro sportive 220 arasında kaldım ve V-fren düşünüyorum.bu ikisinden hangisini tercih ederdiniz yada başka önerileriniz varsa duymak isterim teşekkürler.

Jifu

Üye
Tepki
0
İsim
Hakkı Erdoğan
Bisiklet
Fuji
Merhaba arkadaşlar,iki gündür beynimi tırmalayan bir ikilem içerisinde kaldım,2. el olarak bir şehir bisikleti almaya karar verdim, bir uygulama üzerinden de 2 farklı markanın bisikletini beyendim fakat ikisi arasında sıkışıp kaldım bir türlü karar veremedim ve sizlere danışmaya karar verdim seçim için pek fazla süremde kalmadı,çünkü benden başka alıcılarda mevcut,velhasıl kelam sizlerden tavsiye almam gerekiyor yardımcıı olursanız sevinirim.Şimdi bisikletlerin marka,model ve özelliklerini sizlerle paylaşıyorum;
1.Carraro 327 Sportive: 28 jant,27 vites,ön vites altus arka acera, düz maşa,v fren fiyat 850 TL
2.Fuji traverse 1.5:28 jant,24 vites,ön vites altus arka acera,kitlmeli amotisörlü maşa,disk fren fiyat 850 TL
bisikletler bunlar arkadaşlar değerli yorumlarınız bekliyorum.Ayrıca bu biskleti kullanmış olan arkadaşlar varsa onlarında değerli yorumlarını beklerim.

MarlaS.

Üye
Tepki
0
İsim
MarlaS.
Merhaba arkadaşlar,
Kendime genellikle şehir içinde kullanacağım (işe gidip gelirken) haftasonları da kısa mesafe turlara veya basit orman rotalarında dolanacağım bir bisiklet almak istiyorum. Boyum 1.63 kilom 56.

Vites markası, fren, kadro nedir ne değildir çok bilmemekle beraber iki bisiklet arasında kaldım.

BMW m bike (link) (bisikleti yerinde gittim inceledim kadro bana büyük geldi, small kadro siparişim olursa almanyadan getirtecekler ama bisikletin görüntüsü şiir gibi

giant fastroad slr2 (link) BmW olmazsa bu baya hoşuma gitti.

sizce BMW beni mutlu eder mi ya da hangisi olmalı, aman bmw yerine daha donanımlı alırsın demeyin çünkü isteğim hızlı gitmek ve güzel görünecek bir bisiklet.

ya da sizin öneriniz var mı? Tabii BMW'nin small kadrosunun sağlam indirimde olması da cabası.

Tepki
2
Bisiklet
Scott
Bisiklet Tipi

Dağ Bisikleti
Erkek
Jant

29
Vites

27
Fren

H.Disk
Kadro

Double Butted Aluminyum
Kadro Ölçüleri

18"-20"
Maşa

Mozo Summit MLO
Arka Vites

Shimano RD-M370
Ön Vites

Shimano Tourney FD-TY500
Vites Kolu

Shimano SL-M370
Fren

Shimano
Aynakol

Shimano FC-TX801
Ruble

Shimano
Gidon

Zozo
Gidon Boğazı

Zozo
Sele Borusu

Zozo
Orta Göbek

Neco
Jant

29" Zozo Çift Kat Alüminyum
Lastik

29X2.10
Sele

Kron
Hazne

Shimano

tb2dlh

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf
Bisiklet
Kron
Selamın Aleyküm arkadaşlar.Herkese hayırlı geceler.Ben dağ bayır gezen bir adamım 18 yaşındayım 176 boyum var sağlam bi bisiklet ne alabilirim? Engebelerde takılmayacak gidon sorun çıkarmayacak ne alabilirim Kron düşünmütüm xc 150 falan sıkıntılı dediler gidonu.

BlueLabs

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Öncelikle herkese merhaba ve günaydın. Bu formu yeni keşfettim ve cidden keşfettiğim için mutluyum.
Size şimdi çok kısa bir sorum olucak ve mümkünse detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim.
Ben öğrenciyim lise son sınıfta sabahları otobüse binmekten bıktım ve artık bir bisiklet almaya karar verdim hem okula hem staja gitmek için.
Okulum evimden baya uzak (sanırım 10km kadar ) ben bir bisiklet almak istiyorum.Arkadaşlarım ve bazı danıştığım kişiler bana dağ bisikleti almamı önerdi
Sizce nasıl bir bisiklet almalıyımm ve hangi marka olması önerirsiniz (çoğu kişi dağ bisikleti ve salcanoyu önerdi)
Staj ve okul dışında sürmek de var aklımda arkadaşlarla filan gezi tarzı birşeyler yapabiliriz. Bütçem 1000 tl ye kadar çıka bilir şimdiden yardım ederlere teşekkür ederim ^_^

Tepki
0
İsim
Emre Avcı
Mosso 735TCA ve Carraro 052 arasında ikilemdeyim . Yeni başlayacam bisiklete ve aldığım bisikleti uzun süre kullanmak istiyorum gönlüm daha çok mosso dan yana ama arkadaşlarım carraro yu öneriyor sürekli bende ikilemde kaldım. Tabiki tiagra 4700setli olacak alacağım bisiklet. Ayırabileceğim bütçe maksimum 2400tl buna göre tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler herkese

Tepki
3
İsim
selahattin erhan
s.a. arkadaşlar.
bisiklet alma arefesindeyim ve 2 bisiklet arasında kaldım.
konyada yaşıyorum.
boy:178 bacakarası 85

sedona 310 sormak için bisikletçileri aradım. 310un ellerinde de fabrikada da olmadığını söylediler.
aramışken gustoyu sorayım dedim. bi satıcı 1400e veririm dedi.
gönül görüntiye aldanıp 310da kaldı. ama sitesinden anladığım gusto daha iyi.

bana yol gösterir misiniz.

Şimdiden teşekkürler.

edit: kron tx300 ü de kıyas tavsiye listeme ekledim. n11de kuponla 1512 tl

BlueLabs

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Öncelikle herkese merhaba ve günaydın. Bu formu yeni keşfettim ve cidden keşfettiğim için mutluyum.
Size şimdi çok kısa bir sorum olucak ve mümkünse detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim.
Ben öğrenciyim lise son sınıfta sabahları otobüse binmekten bıktım ve artık bir bisiklet almaya karar verdim hem okula hem staja gitmek için.
Okulum evimden baya uzak (sanırım 10km kadar ) ben bir bisiklet almak istiyorum.Arkadaşlarım ve bazı danıştığım kişiler bana dağ bisikleti almamı önerdi
Sizce nasıl bir bisiklet almalıyımm ve hangi marka olması önerirsiniz (çoğu kişi dağ bisikleti ve salcanoyu önerdi)
Staj ve okul dışında sürmek de var aklımda arkadaşlarla filan gezi tarzı birşeyler yapabiliriz. Bütçem 1000 tl ye kadar çıka bilir şimdiden yardım ederlere teşekkür ederim ^_^

Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar Merhaba;

2-2 ay içinde yeni bisiklet almayı planlıyorum. bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.

Karşıyakada oturuyorum iş yerim Bayraklıda. İşe gidip geleceğim, hafta sonlarıda sasalı gezinti amaçlı kullanacağım bir bisiklet alacağım.
tahmini bütcem 1.000 - 1.400 tl civarı.

öncelikle yol-yarış bisikletimi? yoksa şehir bisikletimi almalıyım?

bana model olarak tavsiyelerde bulunursanız sevinirim.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Herkese merhabalar. Aslında yeni üye değilim ancak ara sonrası tekrar burayı hatırlayıp bilgilenmek istedim.

Üniversite yıllarında hem keyfi hem de okula gidiş gelişte kullanmak için Sedona Borla almıştım biriktirdiğim para ile. Amatör bir üründü... Keyifle yaklaşık 4 yıl kullandım. Hatta bir ara 24 vitese geçmek için parça bulup basit tabir ile modifiye etmiştim. Ancak çalışmak için gittiğim yer aşırı dağlık bir araziye sahip olduğu için bisikletimi getirmedim. Hala da duruyor. Ama gerek dağ bisikleti olması (kendi sınıfı için de hafif bir kadroya sahip olsa da) gerek son 3 4 yıldır hiç kullanılmamış olmasından ötürü yeni ve daha kaliteli bir bisiklet arayışındayım.

Şimdi gideceğim şehir de düz ayak gibi duruyor. Hastaneye gidiş gelişlerde tekrar bisiklet kullanabilirim. Ne alabilirim? Bütçe henüz belirlemedim ama ütopik de bir şey almak istemiyorum. Hafif ve sağlam olması önceliğim. Disk fren olursa iyi olur olmazsa da sağlam bi v fren kafi gelir sanırım?
Kötü havalarda kullanmam. Sadece güneşli ve temiz havalarda kullanırım. Bu kadar uzak değilken benim bildiğim colnago, merida, scott, trek vs. iyi markalardı. Hangi tip bisikleti ve hangi marka modeli tavsiye edersiniz?

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
Asıl mesaj bu konu altında, ama el atan olmadı :(
(link)

Mahsuru yoksa burayada yazayım;

@aserifoglu

Wonmedal

Üye
Tepki
1
İsim
Yüksel D.
Bianchi Touring 513 VS RCX527 Arkadaşlar bu 2 bisiklet arasında kaldım tecrübeli bir arkadaşıma sorduğumda touringlerin en ufak bir çukurda bile dayanamıcağını söyledi dağa felan çıkmak gibi bir niyetim yok ama çakıl ve ufak taşlı yollarda kullanabilirim.Çukura girip çıkabilirim sizce hangisini tercih etmeliyim.

haytaeray

Üye
Tepki
0
İsim
Eray Hayta
Bisiklet
Merida
merida bisikletler cok iyi ve trek marka

ozank90

Üye
Tepki
0
İsim
ozan
Dostlar Merhaba,

Bisiklete başlayacağım.Trekking bisiklet modeli düşünüyorum. 2 marka arasında kalıdm ve tercih yapamıyorum acaba bana yardımcı olabilir misiniz ?

KRON TX300 28'' 24 VİTES HD FREN
MOSSO LEGARDA 27 VİTES 1827 MSM HD FREN

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@muhammetcelik
Selam whistle cok guzelmis fiyati ne bunun? Kesinlikle whistle bence agirligida onemli tabi, kac kiloymus belli mi Nakoda?

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldatoErdoğan bisiklet'de 1830 TL

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Artık buradan devam ediyoruz arkadaşlar:

(link)

Not: Bugüne kadar bu başlık altında bıkmadan yılmadan tecrübesiyle destek veren tüm üyelere şahsım ve BF adına teşekkür ediyorum.