Bisiklet tavsiyeleri

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
Merhabalar sedona 410 2018 model alacağım, almış olan varsa yorumlarını bekliyorum. Veya aynı fiyat bandında alternatif seçenek..

Scudo
Tepki
0
Merhaba bisikletforum ailesi. Foruma yeni üye oldum.

Çeşitli araştırmalardan sonra eliptik kondisyon bisikleti almaya karar verdim ancak hangisinin uygun olacağı noktasında en iyi sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

Kondisyon bisikleti almak istememin nedeni; bulunduğum yerde hava sıcaklığının çok düşük olması, evde çalışma imkanı vermesi, uzun zamandır hareketsizlikten kaynaklı yaşadığım ağrı, yorgunluk gibi sorunları gidermek, dayanıklılığımı artırmak ve genel sağlığımı iyileştirmek için etkili olmasıdır.

Dayanıklılık seviyem için söyleyebileceğim 1.500 metre koşularda 6.00 dakikada bitirebiliyorum.

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olmasını istediğim ve araştırıp bulduğum 3 alternatif bisiklet. Normalde link vermeyecektim ancak bisikletlerin bilgisine ve fiyatına hızlı ulaşılabilsin diye verdim.

ULTIMA BODY RIDER MANYETİK ELİPTİK KONDİSYON BİSİKLETİ
(link)

DYNAMİC R102 BELT-TECH ELİPTİK KONDİSYON BİSİKLETİ
(link)

EL 100 ELİPTİK BİSİKLET DOMYOS
(link)

Tepki
0
arkadaşlar merhaba,bisiklete yeni başlayacağım, o yüzden bir tane bisiklet alıcam ama çok kararsız kaldım, genelde şehir içi kullanıcam ama yolların bozuk olduğu yerlere de ara sıra girerim o yüzden mtb yada şehir bisikleti olabilir, modeller şunlar sizce hangisini tercih etmeliyim

kron xc 100
salcano city fun 60 (en ucuzu bu aralarında)
kron tx 100
salcano ng 450 (kitlenir maşa var)
salcano astro (kitlenir maşa var)

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
İstanbul Beylikdüzünde oturuyorum ve bisikletimi okula gidiş geliş için kullanacağım belki arada sahile falan giderim. Okul yolunda uzun ve dik(500mden fazla) bir yokuş var ve yol bisikleti uygun olur diye düşündüm. Fakat boyum kısa(1.60) bütçe 1000TL 1300e kadar çıkar önerilerinizi bekliyorum...(biraz araştırma yaptım salcano xrs060 nasıl? 14 vites benim için sıkıntı olur mu?)2.(bütçe 2000i zorluyor)

efecreed

Üye
Tepki
0
İsim
Efe Ayberk Yılmaz
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar 1500 tl maksimum bir yarış bisikleti arıyorum en iyi şuan gözüme çarpan salcano xrs060 bu fiyata ondan daha iyi bir bisiklet mevcutmudur

Tepki
3
Herkese iyi günler arkadaşlar , araştırmalarım neticesinde Nexus 7 vitese sahip şehir içinde kullanılacak bisiklet satın almak istiyorum. Bulunduğum şehir düz yollara sahip fakat yağmur yağan bir yer. Onun için Salcano Alanya tarzı bisiklet tercihimdir camurluklu filan .fiyat olarak max 1500 TL olan şehir bisikleti tavsiyesine ihtiyacım var. Nexus vites kullanan arkadaşların da tavsiyelerini bekliyorum. Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
Cümleten Selamun Aleyküm,

Öncelikle tüm islam aleminin regaib kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

Aslında 3000 TL'ye kadar bütçemi zorlayabilirim fakat 2000 TL civarı bir bisiklet alıp geriye kalan 1000 TL'lik bütçe ile ekipman alma düşüncesi içerisindeyim. 2000 TL'ye kadar bana önerebileceğiniz fiyat performans ürünü bir bisiklet aramaktayım. Önceliğim yol (yarış) bisikleti fakat şehir (tur) bisikleti de olabilir. Açıkçası daha önce Carraro Sportive 225 kullanmıştım ve ilk bisikletim olmasına rağmen oldukça memnun kalmıştım. Desteğiniz için teşekkürler.

Sevgi ve Saygılarımla.

enesemre89

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhabalar,

Ben her gün iş-ev arası kullanmak amacıyla geçen yaz bir bisiklet aldım. Bisikletim Bianchi Aspid 26.
Açıkçası çok tecrübeli olmadığımdan biraz araştırma yaparak bütçeme uygun olduğu için bu bisikleti aldım. Hoş gerçi ayaklık, vites koruyucu,zil falan derken 700 liralık bisiklet 900lere çıktı..
Bildiğiniz gibi ara sokaklar ülkemizde felaket bozuk, işe gelene kadar 20 dakika içinde onlarca tümsek ve çukurdan geçiyorum. Güzergahımda dimdik de bir rampa mevcut. Haliyle bir sene dolmadan bisikletin ön kısmından gacırdamalar gelmeye başladı bile. Sanırım amortisör olmadığından , kullandığım yol da çok tümsek ve çukurlu olduğundan sıkıntı çıkarmaya başladı. Bir kaç kez bisikletçiye gittim, lastik boşluğunu aldı o kadar.Sorun bir iki gün sonra tekrar başladı.
Mevcut bisikletimi satıp daha iyi performans alacağım, bu yollara uygun bir bisiklet almak istiyorum ama yine aynı hataya düşmemek için burada konu açmak istedim. Yeni bisiklet yerine başka önerilerinizi de alabilirim.
1500-2000 e kadar çıkabilirim fiyat olarak.

Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
CARRARO SPORTIVE 225 mi ? WHISTLE NAKODA 1681 mi ?

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
Merhaba şuan 2600 kadar bir bütçem var sizce bisiklet toplasam daha karlı çıkar mıyım?

erhanmat

Üye
Tepki
2
İsim
erhan
Merhabalar. 1.80 boyundayım. 800-1000 TL bütçe ile şehir bisikleti almayı düşünüyorum.
İncelediğim modeller var. Öneride bıulunursanız sevinirim. Uzun yıllardan sonra ilk bisikletim olacak.

Kızım 10 yaşında ona da 24 jant almayı düşünüyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
1
İsim
sıkıntıllı adam
Bisiklet
Salcano
merhaba kardeşim benim bütçem 1.200 le 1.000 lira arsında dağ bisikleti istiyorum bana ne önerirsin

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
Dağ bisikleti istemenizin sebebi dağda binecek olmanız mı?

Tepki
1
İsim
sıkıntıllı adam
Bisiklet
Salcano
@ahmet64
yok tekerlerine normal şehir lastiği takip hareketler yapmak için alıcam

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@sıkıntıllı adamAmartisörlerle zor olmaz mı ya?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ysnkyn

Üye
Tepki
3
İsim
Yasin
Merhabalar, bende aranıza katılmak istedim.

Öncelikle Antalya'ya da yaşıyorum ve hem şehiriçi hem haftasonları kemer,belek, kaş vs gibi yerlere gezintiye gitmek için sizden 700-800 tllik bisiklet önerisi istiyorum.

araştırma yapıyorum forumda ama hem şu an zaman bulamamam hemde güncel öneri istediğim için konuyu açtım. şimdiden çok teşekkür ederim.

birde bisiklet alımı için hangi site veya antalya'da bi yer tavsiye edersiniz. yasak değilse eğer

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

ahmet64

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
ahmet
Bisiklet
Sedona
@ysnkyn(link)

Mümkünse 2.el bakın, daha iyi bisiklet almış olursunuz uygun fiyata

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
38
İsim
Muhammet Çelik
Bisiklet
Carraro
Çok acil yardımınıza ihtiyacım var :) Bisikleti ha aldım ha alacağım durumundayım şuan :)

Sizce 2016 model Carraro Sportive 227 mi ? Yoksa 2016 model Whistle Nakoda 1681 mi ?

WHISTLE: (link)

CARRARO: (link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muhammetcelik ileride yol bisikletine geçmeyi planlıyor isen Whistle çok iyi bir basamak olur