Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    463

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Güzel bir konu başlığı. :) Ben açıkçası evlenmeden önce 72-73 kg civarlarında dolaşıyordum. En fazla 75 kg. Lâkin evlendik hatta ilk 2 yıl bisiklete sadece haftasonu binebildim o da çok kısa süreli. Aradan 4 sene geçti şu an 81-82 kg civarındayım ve yaklaşık 6 aydır hemen hemen her gün en az 1 saat bisiklete biniyorum, kilom hâlâ 80 ve üzerinde. Sebebi de şu; yediklerime dikkat etmiyorum. Aşırı tatlı tüketiyorum 7-8 sene kadar önce çay a şeker atmayı bıraktım ama sadece çaya şeker atmamak değil mesele, hamurlu tatlılar baklava, şöbiyet, havuç dilimi, kadayıf; sütlü tatlılar, sütlaç, kazandibi, puding e dayanamıyorum yemeye başladığımda çizgiyi aşıyorum :D pirinç pilavını çok seviyorum. vesaire.. liste uzar gider. Aslında birkaç güzel püf noktası ve programlı dengeli beslenme ile ben 1 ayda rahat 6-7 kilo veririm bu tempoyla. Ama boğazımızı kısamıyoruz işte :D

Scudo

mtnbzbs

Üye
Tepki
52
İsim
Metin Dincer Bozbas
Bisiklet
b'Twin
Ben bisiklete başladıktan sonra 7 kilo verdim, 81 kilodan 74 kiloya indim. İdeal kilom 75.
tabiki yanında yediklerime de dikkat ettim. Bisiklet sonrası hazır vücut ısınmışken 30-40 dk spor yaptım evde. Şu anda da bu durumu koruyorum.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
tamamen oturarak çalışan biri olarak. kışın 10 günde 2 sürüş yapayım toplamda 120 km 10 gün için. kesinlikle 75 den 76 77 oluyorum ayda 2 3 kilo en az. kesin alırım. günde 60 km 33 ortalama ile 7 günde 4 sürüş. haftalık 250 km civarı ile 72 kiloya anca sabitliyorum kendimi. günlük aktivitelerim ile 2500 kalori yakmıyorumdur. bisiklet ile anca 4 5 bine tamamlıyorumdur. normal bir insanın oldukça altında kalıyorum bisiklet olmasa ya açlık çekicem. yada sonsuza kadar kilo alıcam. yemekten kısmadan sabit kalayım yeter bana :)

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Ben de 5 kilo vermiştim sonbaharda, ideal kilom 70 kiloya inmiştim Karatay Diyeti ile :) Ama kışın hareketsizlikten ve geçirdiğim kaza yüzünden hepsini geri aldım maalesef. Spor yapıp, düzgün beslenince hızlı kilo veriliyor :)

• Beğen
Tepkiler: mtnbzbs

Fatih Anıl

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Cannondale
Yaklaşık 1 senede 20 kilo verdim. 105 kilodan 85 kiloya indim. Yediklerime dikkat ettim. Fırsat buldukça bisiklet sürmeye çalıştım. Her sürüşümde ort. 60 km altına düşmemeye çalıştım. Bir 10 kilo daha var bakalım.

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Ben düzenli bisiklet ve protein diyeti ile 133 kilodan 91.5 kiloya düştüm.

• Beğen
Tepkiler: Sivasli Pele

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
işin garibi ben 3 yılda 30 kilo aldım :D

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Sayesinde 3 kg verdim ama daha fazla yemeyede basladim. Yuzmede yapiyirum bogazim acildi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
25
İsim
Hakan Ç.
Bisiklet
Merida
Bsikletimi alalı tam 28 gün oldu.Bu sürenin 1 haftası hariç hava şartlarından dolayı hemen hemen hergün akşamları tura çıktım. Sabahları 1 meyve(elma,armut vs.), öğlen işyerimde çıkan yemek ve akşamları hiçbişey yemeden ortalama 4-5 kg vermişimdir.(tartılmadım tahmini rakamlardır):islik:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.161
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sercansekkin aynı kafadanız :p bisiklete binince iştahım açılıyor. Yemeği de datlıyı da pek seviyorum napayım dayanamıyorum :D kilo 85 bu arada. 3-5 kilo aldırdı kerata ;)

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@tekkir hhahah :D bisikletin en güzel yanı çok su içmeni sağlıyo abi :) Şöyle bi 25-30km yol yapıp başını gözünü yıkadıktan sonraki 15 dk içinde 1 lt suyu gömüyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
bence bu konunun başlığını değiştirelim bisiket sürerken kaç kilo aldınız olsun :D

• Beğen
Tepkiler: sercansekkin

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben 18 yaşıma gelene kadar göbeğim iç bükeydi, ehliyeti aldım kilo almaya başladım. Ehliyet öncesi deli gibi yürürdüm. Özellikle ortaokulda yaz kış yürüyerek giderdim günde 12 km yürürmüşüm. Hiç unutmam 20 yaşıma geldiğimde göbeğim düz olmuştu ne sevinmiştim. Tabi o düzlük kendini tepeliğe, sonrasında ise dağlığa doğru ilerletti. Şimdi uğraşıp duruyorum kilo vericem diye. Yemek yemesinide aşırı seven birisiyim. Allah sonumu hayretsin :D

HakanMaktav

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Hakan
Bisiklet
b'Twin
Ben normal spor salonuna giderek ekmeği, abur cuburu(çikolata, işlenmiş şeker ve karbonhidratlar) tamamen keserek 82den 75e kadar geriledim(boğazımı kısmadım yemek adına herşeyi yedim yağını süzerek) daha 2 3 kilo fazlam var bel çevresinide 80-82 düşürmek istiyorum şuan 84, bisiklet bunun neresinde diye sorcak olursanız yaz döneminde alacağım hala bi araştırma içerisindeyim. Umarım şöyle bi 72 71 olurum bu dönem(vücut yağ oranınını tek hanelere indirerek). Ufak birde dipnot tatlı ihtiyacınızı tarçın, meyvelerin tamamı, kurutulmuş meyveler, özellikle benim çok sevdiğim keçiboynuzu özü(özellikle soğuk sıkma eczanelerde, aktarlarda bulabilirsiniz marka vermek istemiyorum) ile giderebilirsiniz. İyi forumlar

Tepki
8
İsim
cem timurçin
Bisiklet
Focus
öncelikle kilo verme işi aldığından çok kalori harcama meselesidir bunda hemfikiriz herhalde, kürek çekerek de olur bisikletle de salonda da, salonda yaklaşık 3 yıl önce 105den 88e düştüm 4 ay gibi bir sürede, her çalışmada koşmak yerine(ağırlığımdan dolayı dizlerime zarar vermemek için) bolca kürek çalışıyor ve az ağırlık çok tekrarlı çalışmalar yapıyordum, boğazdan da kısmıştım tabiki ama açda gezmedim uygun grupları bolca tükettim çöp besinlerden tatlı hamur işinden ve bence en önemlisi daha çok çöp besin almayı teşvik eden alkol tüketiminden (bol meze yediren abur cubur yediren bira rakı gibi içkiler, onun yerine içmek istediğim günler için cin gibi bir alternatif buldum ne meze istiyor canım ne sonrasında çorba içmek)uzak durdum, şimdilerde aynı hareketi bisikletle yapmaya çalışıyorum, ulaşım amaçlı bisiklet kullanıyorum zaten arabaya az binerim ama perf. amaçlı bisiklete binmeye yeni başladım, şu anda 95 kilo civarındayım bir diz sakatlığı ve küçük bir kaza geçirdim yaklaşık bir yıldır sadece işe gidiyorum halı sahaya bile yeni yeni başlayabildim, ama bisikletten aldığım sinyaller olumlu, dikkatli beslenme ve iyi çalışmayla sanırım sağlıklı şekilde ve yine doğru besinleri yiyerek ayda 4 yada 5 kilo arası eksiltilebilir, bisikletle yolda yapılan bir antr. verdiği çalışma hissi gayet tatmin ediyor beni uzman olmamam rağmen onun için diyorum aldığım sinyaller olumlu diye, kilolar eksildikçe yazacağım.

• Beğen
Tepkiler: Groims

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
74 ten 67 ye oruç iken tartildim tık normalde 68,5 falan dir ramazan bitsinde bi kalça yi eritmeye devam. Nedense bi kalça büyük :D
Pantolonlar 6 parmak büyük geliyor

meiakanze

Daimi Üye
Tepki
160
İsim
Mertcan Sarı
Bisiklet
b'Twin
ben kilo almak için fitness baslamıstım,bisiklet bana 4 kilo verdirdi :D:p

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Kumar oynayayım dedim. Hem sürekli bisiklet sürüyorum, hem de güzel yiyorum. Kilo aldım :( Kumarı kaybettim. Bakalım aşkta kazancaz mı o_O:cool:

• Beğen
Tepkiler: Groims

Contry

Üye
Tepki
69
İsim
Umut
Bisiklet
Diğer
Valla benim bünyem çok garip artık kilo verip vermeme konusuyla ilgilenmiyorum 2010 da 100 kiloydum 2014 de 78 kilo şuan 85 kiloyum :)