Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    449

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.894
Bisiklet
Cervélo
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :)

Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim.

604136_10151528665302769_722716731_n.jpg

Yeme alışkanlığımda da hiçbir değişiklik yapmamıştım, zaten kilo vermek de aklımda yoktu. İnceldiğimi fark edince tartılmaya başladım, gerçekten de kilo veriyordum :D Yok yere, beleşe :D
Yaz sonuna kadar 74'ten 63'e inmiştim istemsiz olarak. (iyi de oldu)

Bisiklet-kilo anılarımızı/tecrübelerimizi burada paylaşalım :)
Bu konuda bilgi edinmek isteyenler, internette araştırma yapanlar da faydalanmış olur ve "bisiklet gerçekten kilo verdirir mi?" Sorusuna gayet somut cevaplar bulmuş olurlar :)

Ufak da bir anket ekliyorum bakalım ne durumdayız.

Scudo

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
Malesef kış sartları binemiyorum :( oysa bi hevesle almıştım ama afyonda bisiklet üstünde donmaya niyetim yok bunun yerine salonda bisiklet sürüyorum şimdilik :(

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
82 kilodan 67 kiloya kadar düştüm.Çok fazla zayıfladığım söylemleri üzerine birkaç kilo aldım gırtlağı iyice açarak.Daha sonra sigarayı bırakmanın etkisiyle iştah iyice kontrolden cıktı,şu an 83-84 kiloyum.Önümüzdeki 3 ay 70-75 arası bi yerlere gelirim tekrar.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Serkan Mıstınoğlu abi ben ağust 3 te bisikleti aldım hergün 10 km ortalama sürdüm 1 eylülde okulum açıldığında 10 kilo vermiştim tanıyamadılar beni ulaş senmisin bu diye soruyodu herkes kısmetse yaza kadar bi 10 kilo daha vermek istiyorum haftaya sınavlar bitiyo 1.5 ay rahatım kendimi adayıp 1.5 ay hergün sürüp 10 kilo daha vericem kararlıyım azimliyim BAŞARICAM :krsn::krsn:

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu hocam sizi bu adama çok benzettim.

ayrıca after fotosu da paylaşsaydınız iyi olurdu

bu arada bende sırf kilo vermek için aldım bisikleti. 2012 senesinde 7hafta babamın çalıştığı fabrikada çalıştım. bisiklet parasını denkleştirince hemen çıktım işten:)

normalde o parayı bisiklete vermezdim ama konu sağlık olunca acımadım bastım parayı aldım sedona yı. kilo yüzünden istediğim kıyafeti giyememek en büyük sorundu zaten. istediğin kıyafeti giyemeyince insanın dışarıya da çıkası da gelmiyor. bütün bu nedenlerden bisiklet aldım kısacası

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
2011 yazında Carraro'mu aldığımda 105 kiloydum, şuan 65 kiloyum. :komik: Zaten bisikleti kilo vermek amacıyla almıştım. O ilk yaz her gece çıkıp 30km sürüyordum. Sanırım 3 aylık bir dönemde 20'ye yakın kilo verdim, kalan 20'yi ise sonraki yıllarda yavaş yavaş verdim.

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@Ulaş Çavuşoğlu
Arıyorum trainer konu bile açtık ama bulamadım spor salonunda haftada 3 gün sürebiliyorum :(

V3DAT

Forum Demirbaşı
Tepki
710
İsim
Vedat
Bisiklet
Corratec
@Oğuzhan Y.
süpermiş :) ben bisiklet sayesinde değil dukan sayesinde bi 32 kilo verdim bayramda bi memlekete gittim gitmez olaydım düzen bozuldu 10 kilo tekrar aldım simdi diyete geride dönemiyorum napcam bilmiyorum kilo vermem lazım acilen..

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
2012'de bisikletimi aldıktan sonra 2 senede toplam 15 kilo verdim. Kiloların büyük çoğunluğu 2013'te yol bisikletine geçtikten sonra gitti. Bir senedir de aynı kiloda kalmayı başardım.
Şu aburcubur yeme alışkanlığımdan kurtulabilsem, biraz daha düzgün beslensem, daha da verirdim muhakkak.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.748
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisiklete yeniden başlamadan evvel ortalama bir balistik füze ile ile aynı tonaja sahiptim.

Aradan geçen yıllar ve yollar sonrası yavaş ancak istikrarlı adımlarla 20 kilodan fazla verdim.

Lakin hala bir 15 fazlam var. Kış dönemi için ise plan değişikliği yapıp bir turbo trainer aldım. Trainer ile çalışmanın bu kadar verimli olacağını bilseydim çok daha önce alırdım.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
73 kilodan 65 e inince biraz durdum ve dedim ki. cihan yok olmak üzeresin. ve sonra yemeye abandım.
boy 183

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bisiklet ve fitness ile 4 ayda 96 kilodan 73 kiloya indim. 1.5 aydır işlerimden dolayı bıraktım ve şu an 80 kiloyum. Ayrıca dün 15km civarı kısa bir tura çıktım ve ciddi oranda güç kaybettiğimi hissettim. Bunun tek sebebi hareketsiz yaşam. Bisiklet uzun süreler bırakılmamalı.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
@chnkrmz 183 boy 65 kilo o_O Full karbon olmuşun kardeşim sen. Beslenmeyi ihmal etme.

Ben kilo verme amacıyla başlamadım ama 6 kilo verip ideal kilom 70e indim. Aç kalmadan eğlenerek kilo vermek mi istiyorsun? Al sana bisiklet.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.748
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Ulaş Çavuşoğlu

Trainer üzerinde terlemediğini söyleyen yalan söyler. Dışarıda vücudu soğutan rüzgar da olmadığı için normalden çok daha fazla ısı oluşur ve su kaybı olur.

Trainer antrenmanları konularında çok daha detaylı bilgi mevcut. Lakin kısaca üzerenden geçilirse vücudu soğutacak bir fan veya açık bırakılan bir pencereye, normalde tükettiğinizin iki misli suya ve bolca motivasyona ihtiyaç var.

Aşırı zorlayıcı antrenmanlar ile başlamak yerine program çerçevesinde aşamalı gelişim sağlanmalı. Doğru pedallama tekniği, nefes ve güç antrenmanları yapılmalı. Başlangıç için 25-30 km/s ortalamalı yüksek kadans antrenmanları tercih edilmeli. Zamanla nabız bölgeleri ve aerobik kapasite tespiti yapılıp antrenman programı ona göre şekillendirilmeli.

Forumda @Bahadır Gürel tarafından yazılmış makaleler bu konularda çok detaylı bilgi muhteva eder.

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.563
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
Antalya da havalar hala güzel sıkı giyinip günlük 25 km ile 100 km. Arası turlar la 103 kiloya kadar indim. Hedef 100 kilo altı Bisan achill 28 jant şehir bisikletiyle