Bisiklet duvar askı aparatı tavsiye

Tepki
191
İsim
Serdar DEMİREL
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. Cicle marka kendi üretimimiz pedal bisiklet askısında %33 indirim yaptık. Neredeyse maliyet fiyatıdır. Değerlendirmenizi öneririm.

(link)

Scudo

nagoddogan

Üye
Tepki
116
İsim
Doğan F
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 150₺ karsiliginda mobilyaciya bunu yaptırmıştım iki ay once. İnternette gördüğüm metalik minimal tasarımlar daha çok hoşuma gidiyor fakat hem pahalı oluyorlar, hemde bunun kapağını açıp içine takı tuku koyabiliyorum.

IMG_20220630_150909.jpg

Tepki
191
İsim
Serdar DEMİREL
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti kadrodan asmak bana yanlış geliyor. Siz özel yaptırdığınız için kadro şekline uyumlu. Farklı bir tür bisikleti aynı askıya asamayabilirsiniz veya yamuk durabilir. Ayrıca kadronun boyasına zarar verme ihtimali var. Gürdüğüm kadarıyla tellere de baskı yapıyor. Tercih meselesi. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: nagoddogan
B

BF Okuru

Misafir
290659 dosyayı görüntüleKendisi 25 kg'lık bir canavar olduğu hal de sağlam tutuyor ben hepsi buradadan almışdım yalnız içinden çıkan vida ve dübel sağlamlık hissi vermemişdi çelik dübel ve vida aldım evladiyelik oldu.

nagoddogan

Üye
Tepki
116
İsim
Doğan F
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti kadrodan asmak bana yanlış geliyor. Siz özel yaptırdığınız için kadro şekline uyumlu. Farklı bir tür bisikleti aynı askıya asamayabilirsiniz veya yamuk durabilir. Ayrıca kadronun boyasına zarar verme ihtimali var. Gürdüğüm kadarıyla tellere de baskı yapıyor. Tercih meselesi. Güle güle kullanın.
Evet hocam, askı aparatları her kadroya uymuyor, bende monte ettikten sonra tellere baskı yaptığını farkettim açıkcası, fakat cok profesyonel ve pahalı bir bisikletim olmadıgı ıcın çokta önemsemiyorum açıkcası, alanımda dar oldugu ıcın bu sekılde koymak zorunda kaldım.

• Beğen
Tepkiler: SerdarDemirel

BicycleX

Üye
Tepki
400
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Merhaba, günlerdir duvar askı aparatı arıyorum maalesef istediğim ürünü bulamadım. Bisikleti salona koyacağım için stasdock benzeri bir şey istiyorum. Bonk cycling diye bir firma buna benzer ürünler yapmış ve gerçekten güzel görünüyor ancak kendilerine dm attım ve dönüş olmadı. Hanımın baskısından kurtulmak için sizlerden yardım istiyorum.😀

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.491
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, günlerdir duvar askı aparatı arıyorum maalesef istediğim ürünü bulamadım. Bisikleti salona koyacağım için stasdock benzeri bir şey istiyorum. Bonk cycling diye bir firma buna benzer ürünler yapmış ve gerçekten güzel görünüyor ancak kendilerine dm attım ve dönüş olmadı. Hanımın baskısından kurtulmak için sizlerden yardım istiyorum.😀
(link)

• Beğen
Tepkiler: BicycleX

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cirkin durmasının disinda Decathlondaki kullanisli. Bende girişi organize etme plani yapiyorum bir suredir ve henüz karar veremedim. Sanırım decathlondaki ile devam edicem.

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.164
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Buna baktım ama çok içim ısınmadı açıkçası. Kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum.
(link)
Ben olsam almazdım.
Özellikle şu yorumdan sonra.
"2 vida yuvasi ile bisikleti kaldirabilmek biraz iyimser bir tasarim olmus. Duvarimda bir suru delik oldu. Duvar Vidalarinin urun alt kenarina uzakligi 5cm. Asili Bisikletin duvara uzakligi 30cm. 15 kg agirlik kaldirac etkisi ile 90 kg oluyor ve 2 vida bu agirligi kaldiramiyor. Bilinen markalar bisikleti 4 vida ile duvara sabitliyor. "

• Beğen

ysfnrsntrk

Üye
Tepki
93
İsim
Yusuf
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)
Böyle bir ürünü sanayide yaptırabilirsiniz. maks 300 tl tutar

(link)
3d yazıcınız varsa bu model de işinizi görebilir.

(link)
Bir üstteki modelin metal olan versiyonu. yine sanayide çok çok daha ucuza yaptırabilirsiniz.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Selamlar.
Sürekli müşterisi olduğum OR bisiklette Stasdock benzeri bir ürün gördüm.
Aramakta fayda var.
Bilginize.

• Beğen

kaganarda

Aktif Üye
Tepki
332
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sayfanın üst mesajında link verilmiş 96 tl
(link)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.292
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şöyle bir şey yaptım, bir bakın isterseniz:
(link)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Böyle bir ürünü sanayide yaptırabilirsiniz. maks 300 tl tutar

(link)
3d yazıcınız varsa bu model de işinizi görebilir.

(link)
Bir üstteki modelin metal olan versiyonu. yine sanayide çok çok daha ucuza yaptırabilirsiniz.
3D modeli yapacakları şimdiden uyarayım. Benzerini yaptım ve bisiklet asılıyken kırıldı. :) Modelde infill %30 görünüyor ancak bisikletin ağırlığını taşıyamıyor. Bence full dolgulu yapılmalı veya duvar hatları baya kalın tutulmalı.

ysfnrsntrk

Üye
Tepki
93
İsim
Yusuf
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
3D modeli yapacakları şimdiden uyarayım. Benzerini yaptım ve bisiklet asılıyken kırıldı. :) Modelde infill %30 görünüyor ancak bisikletin ağırlığını taşıyamıyor. Bence full dolgulu yapılmalı veya duvar hatları baya kalın tutulmalı.
PETG ve ya ABS malzeme ile dayanıklı bir çözüm alınabilir PLA+ belki kurtarır ama dediğiniz gibi PLA bu iş özelinde tercih edilmemesi gereken malzeme.

Tepki
191
İsim
Serdar DEMİREL
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kış geliyor. Bisikletler için duvar askısına ihtiyacı olan arkadaşlar (link) adresine bakabilir. Siteyi iki ay sonra kapatıyorum, bu sebepten fiyat çok uygundur. Bu fırsatı kaçırmayın derim.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
PETG ve ya ABS malzeme ile dayanıklı bir çözüm alınabilir PLA+ belki kurtarır ama dediğiniz gibi PLA bu iş özelinde tercih edilmemesi gereken malzeme.
Bence yapısal olarak sorun var. Buradaki örnekte de PLA kullanmış tasarlayan. Ancak modelin duvar kalınlığı ağırlığa dayanamıyor, içi de tam dolgu olmadığı için çöküyor. Özellikle arka teker bölgesine çok ağırlık biniyor. Dediğim gibi duvar hatları zayıf bence, ya onları kalınlaştırarak baskı alınır veya tam dolgulu yapılır ki filament çok tüketir bu koşulda da. ABS hatta PETG biraz esnek malzeme pek güvenemiyorum.

egee17

Üye
Tepki
27
İsim
Egemen
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kış geliyor. Bisikletler için duvar askısına ihtiyacı olan arkadaşlar (link) adresine bakabilir. Siteyi iki ay sonra kapatıyorum, bu sebepten fiyat çok uygundur. Bu fırsatı kaçırmayın derim.
Sizin bu askı ile yol bisikletide asilabilir mi spd pedaldan ?