Bisiklet duvar askı aparatı tavsiye

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Bisiklet
Scott
merbahalar.

bisikleti dikey olarak asmak için ufak, ucuz, sağlam bir askı aparatı bakıyorum. önerilerinizi alabilirmiyim

Scudo

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Bisiklet
Scott
evet buna baktım. ama iş görüyormu sağlammı tereddütüm var. bu üründen veya başka bir muadilini kullanan arkadaş varsa yorumları bekliyorum

B

BF Okuru

Misafir
Aynı ürünü decathlondan aldım ancak halen asıp asmama konusunda tereddütlerim var. Belki yersiz bir şüphe ama tüm yükün jantın belli bir noktasına binmesi fikri tedirgin ediyor.

Burak Salgın

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Bisiklet
Scott
@Onur YCL diğer markalardada aynı tip ürün var. bir sorun olacağını zannetmiyorum. yalnız decathlonun fiyat ucuz ve boyutlar daha küçük o yüzden biraz tedirdin oldum ben.

B

BF Okuru

Misafir
@Burak Salgın
Bizzat bu üründen ben kullanıyorum şu ana kadar bir sıkıntı yok. Yaklaşık 8,5kg. bisiklet ağırlığı. Aparatta sıkıntı yaşamazsın yalnızca montaj sırasında ne kadar uzun ve büyük vida kullanırsan o kadar iyi olur. Sonuçta aparatı tutacak olan vidalar.

49320 dosyayı görüntüle

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
123
Bisiklet
Ghost
@Saturn bisikleti buna astığımızda baş aşağı durduğundan hidrolik frenler problem yaşamaz mı ???

• Beğen
Tepkiler: korkmazoglu

Tamer50

Üye
Tepki
33
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
İki tane L biçimli raf tutucu alacaksın. ikisini de ölçüp duvara monteleyeceksin. Uçlarına boru izolasyonu için olan süngerlerden geçireceksin maliyeti 10 tl ye ben yaptım.

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
(link) bunu az önce sipariş ettim katlanır olması cazip kıldı .

• Beğen
Tepkiler: Machagi

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
123
Bisiklet
Ghost
ya abi bu bisikletler baş aşağı falan durunca frenlerde hava oluşmaz mı ?? :/

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@onuranil @semihus Sebep? :) Neden?

Hidrolik kapalı sistem arkadaşlar. Ne dışardan içeri hava girebilir ne içerden dışarı yağ çıkabilir. Frenin yağı düzgünce konulup havası alınmışsa hiç birşey olmaz, senelerdir de bisikletlerime hiç olmadı böyle birşey. Ters , düz, çapraz, dikey, yatay, başaşağı vs. fark etmez. Eğer frenler bakımlıysa hiç bir sorun olmaz.

n500

Aktif Üye
Tepki
84
@Halilibrahim Nedeni bişey bildiğimden değil de forumda bi yerde okumuştum. Bi arkadaş ters çevirdim hava yaptı demiş. Ondan kaynaklı sanırım. Yukarıdaki aynı soruyu soran arkadaşta muhakkak o mesajı okumuş :)

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@semihus o frende hava vardır zaten zamanında yapan düzgünce yapamamış ya da fren yağ kaçırmıştır içerdeki hidrolik basıncı düşmüştür. :) ters çevirince hava kalipere gider, fren kolunu pompaladığınızda yağın yerini alan hava sıkışır ve pistonları itemez.

Hidroliğin temel prensibi zaten "sıvıların sıkıştırılamamasından" geliyor. Hava ise sıvıların aksine sıkıştırılabiliyor.

Zamanında havası düzgün alınmış bir frende öyle bir problem olmaz:)

• Beğen
Tepkiler: n500

Ghost Buster

Aktif Üye
Tepki
123
Bisiklet
Ghost
@Halilibrahim bir kere vites ve lastik bakımı yapmak için bisikleti ters çevirip yatırmıştım sele üzerinde. yarım saat sonra kaldırdığımda frenler boşalmıştı. fren kolu hiç bir mukavemet göstermeden elciklere kadar değiyordu. ve frenler hiç tutmuyordu

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@onuranil Zaten o sistemde hava vardır, bisiklet dik konumdayken hava fren kolundaki haznede durduğundan siz kola bastığınızda iyi kötü sistem idare ediyor ve yağı pistonlara itiyor, işte yukarıda yazdım :)
ama ters çevirince hava yavaş yavaş hortumdan tırmanıyor ve kalipere ulaşıp orada hapsoluyor, tekrar yukarı gelemiyor tek yönlü sistemden dolayı.

2004'ten beri (12 senedir) iyi kötü hidrolik fren kullanıyorum bana güvenin bu konuda :)

Dediğim gibi kapalı bir sisteme, sadece baş aşağı çevirdiğiniz için nasıl? nereden? neden? hava girsin, tamamen fizik prensipleri ve kuralları ile çalışıyor hidrolik frenler.

kartal brc

Üye
Tepki
4
İsim
RECEP COŞKUNER
Bisiklet
Kron
Merhaba asagidaki aski aparatini kullanan var mi?
Duvara astigimda pedal ile duvar arasindaki mesafeden supeliyim sanki cok kisa gelecek gibi duruyor.
Almadan once emin olmam lazim.
Siteye mail attim ancak geri donus alamadim.

(link)