Bir seferde en uzun ne kadar yol gittiniz?

B

BF Okuru

Misafir
Ağustos 2006'da yol bisikletiyle Alibeyköy'den başlayıp Silivri Merkez'e kadar: gidiş-dönüş toplam: 150 km.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Bisiklet
Sedona
155km eyüp ten silivri( florya ya kadar sahilden sonrası E5 üzerinden) gidiş geliş düzergahım buydu ama 155 km bence çok az

muratas

Üye
Tepki
12
ben en fazla 75 km yapmışımdır sizler süpersinizdir kondisyon olarak..

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
Bisiklet kullanışımın 5. seferinde en uzun mesafemi yaptım pedal çevirdiğim zaman 2 saat 5 dakika,17 dakika kırmızı ışıkta bekleme soluklanma süresi toplam zaman 2 saat 22 dakika kullanılan mesafe 41.7 km istanbul içinde gece 04:00 ile 06:20 arasında istanbul içerisinde turladım
saygılar

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
Bu konuda bu gün yazdığım ikinci mesaj.Bu gün 6.kez bisiklet kullandım bir önceki mesafeden daha uzun mesafede bisiklet kullandım.2 saat 31 dakika pedal çevrilen süre,30 dakika kırmızı ışıkları beklerken,beşiktaşda iskele yanında boğaz manzarasında kaysılarımı yerken ve ufak molalarda geçen zaman.Yaptığım mesafe 51.5 km.Bu mesafeyi gece 03:30 ile sabah 06:30 arasında istanbul içerisinde turlayarak yaptım.
saygılar

B

BF Okuru

Misafir
@muratas

Akşam eve geldiğimde elime bardak alıp su içecek halim bile kalmamıştı :D. Ama en güzeli bu kadar yolu teptikten sonra çektiğiniz uyku olmalı. Onun bedeli hiçbir şeyle ölçülemez. Ertesi gün kalktığımda kendimi olduğumdan çok daha güçlü hissediyordum. Sanki o kadar yolu giden ben değildim. Kalktığım gibi işe bisikletle gitmiştim :). Başlangıçta biraz acı çekilse de sözkonusu kondüsyon zamanla oluşuyor; ama bisiklete ara vermemek gerek...

muratas

Üye
Tepki
12
selamlar zuhal hanım alibeyköy-silivri arası yapmanız çok güzel bende çok istiyorum ama bir fırsatını bulupta yapamadım ama inşallah o güzergaha çıkarsam trakyanın genelini turlamak istiyorum tabiki birazdaha ilerde

saygılar

B

BF Okuru

Misafir
Tek başıma 15 :eek: Ayaklar en Fazla Bu KAdar Dayandı :D

Hem Yollarda Tehlikeliydi. Nasıl cesaret ettim...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Sapanca Gölü' nü tek başıma turladım.... İzmit şehir içinde biraz turlamam ve Arifiye istasyınuna kadar girmem dahil 96 km.

Rota: İzmit-Maşukiye-Sapanca-Arifiye-Uzunçiftlik-İzmit

Uzunçiftlik' te kamyoncuların takıldığı bir lokantada yediğim pilav üstü çoban kavurma ve pilav üstü kuru fasulyenin tadını unutamıyorum. Onlarla birlikte masada içi ekmek dolu kaptaki ekmeklerin çoğunu bitirmiştim. Herhalde 1.5 ekmek kadardı. Uzunçiftlik' ten sonra yol dümdüz olduğu için hayli sıkılmıştım.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Bisiklet
Sedona
@Zuhâl

hey bee ne günlerdi yaa silivriye gidip geldi. tekrar olsa tekrar giderdiz:D:D

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
gidiş dönüş en fazla 94 km yaptım. ama altımda çok iyi bir bisiklet yoktu. şimdi güzel bir alet sahibiyim. denemedim ama 120 yi geçerim herhalde.

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
merhabalar arkadaşlar bu senede oldu ama biz 2 arkadaş dostumla yani geçen sene (yunuskivac) 39 m tırmanış.. 39 km de dönüş oldu.. 10 kmde merkezde dolaştık 90 km yaptık...ama kendimizden geçmiştik...:):):)çünkü ilk defa bu kadar uzun ve yorucu bi tur yapmıştık

Batum23

Üye
Tepki
12
Biz geçen sene amatör bisikletle gidiş dönüş 125 km civarı yol yapmıştık İzmir Yeşilyurt başlangıç güzelyalı-konak-sahil şeridinden karşıyaka mavişehir ve kuş cennetine kadar gittik birde dönüş gelirken ölüyoduk ama :D yeşilyurt baya yüksekte kaldığı için yokuşta dağıldık Bu arada forumda yeniyim herkese merhaba

kabuscobar

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Trek
60km yaptım simdiye kadar hedefim 250km ye kadar geliştirmek. uygun bir antraman programı ile sanıyorum bu yıl sonuna kadar hedefime ulaşcağım.

B

BF Okuru

Misafir
Menzil biraz da gidilen coğrafyaya ve biraz da yüke bağlı.
Beykoz-Şile-Ağva rotası bence 100+ km olsa da zorluğu çok yüksek bir parkur.
Yapanlar bilir, hep yokuş hep yokuş. İnişlerinden hayır gelmez, fren sıkarsınız mecburen bütün enerji boşa gider...

Ben 160 km yaptım. Karagöl (Kıbrıscık) - Beypazarı - Nallıhan - Mudurnu ekseninde ve Kamp yüklü olarak.

2 adet geçit vardı

Taşocağı geçidi: 1650 m
Aynalıkaya geçidi: 1250 m

Yol çooook güzeldi. Baharda herkese tavsiye ederim.

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@eldorado

1997 yılında bir günde 92 km yol gittim. Eve gelir gelmez sıvı kaybından tansiyonum bir hayli düşmüştü. Bir daha günlük 60 km den fazla yıl gitmedim.

sercantes

Üye
Tepki
0
ben diyarbakırdan mardine gitmeyi planlıyorum yaklaşık 96 km... tabi havaların biraz daha serinlemesini bekleyecem

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
İzmir-Çeşme yapmıştım.185 km sürdü.Gidip geldim dinlenmesiz.Toplam 6 saat sürmüştü.Mtb-dişli lastiklerle.(2006 ağustos)

B

BF Okuru

Misafir
Mtb dişli lastiklerle izmir-salihli ( kucuk köyleride gezdik, Yol üstündeki )

220 km civarı