Bir seferde en uzun ne kadar yol gittiniz?

OnurCalp

Daimi Üye
Tepki
22
İzmir kuşadası gidiş geliş izmir'e gelindiginde eski foça.kusadası gıdıs gelıs 150 olsa ızmır foca da 70 km ; 150+70 = 220 km belkı daha fazladır

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bizim dede (iron dede) alu bir mtb ile bir günde (Sanırım 22 saatte) 300 km. gitmişti.
(msconfig’e özel teşekkürlerimle, tahmini çok yaklaştı)
(link)

Bir de demir biankiyle 260 km. si. Var. Bu gezisindeki espri, yolun uzunluğunun yanında o yolun öyle bir bisikletle gidilmiş olmasıydı.
(link)

Bu sene ise sezonu 245 km. ile açtı.
(link)

Bakalım sonu ne olur. Konya dan Ankaraya git-gel yapmayı planlıyor. (500 küsur km)

Son söz: Bizce önemli olan gidilen yolun uzunluğu değil, o yolculuk boyunca elde ettiğin ve ömrünün geri kalan kısmında faydalanabileceğin kazanımlardır.

hektor

Üye
Tepki
5
Geçen yıl Ağustos sıcağında Ankara'dan Yozgat'a gitmiştim. Tam olarak 250 km. , 14 saatte ve de yolun yarısında rüzgara karşı...

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
185 km yaptım.İzmir-Çeşme(şehir merkezinin daha ilerisine) Gidiş geliş 185 km sürdü.Ortalamam 26.4. 7 saatte yakın sürdü.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
İzmir ksk den ürkmeze gittik.Eve döndüğümde km 155 civarıydı.Ortalama hız 23.Toplam zaman 5,5 saat...

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
@eldorado

Gülmeyim ama ben çok yeniyim.Ençok hiç durmadan 40 km. gittim.Elbette sizin yanınızında rakam komik.Bunu en kısa zamanda arttırıp size bildireceğim.Saygılarımla.

KUB1LAYHAN

Üye
Tepki
2
caddebostan - tuzla gidiş dönüş oldu. baya yorucuydu, berbat bir bisiklet ve amatör ruhla 6 saatte bitti.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
geçen yaz 37 km yaptım (ama eski ve hantal bisikletimle)
kısmetse 1 hafta sonra yazlığa gidip sedona'ma atlayıp kendimi yollara vuracağım

ApQ

Aktif Üye
Tepki
41
çapadan belgrata gitmiştim 60-70 km civarı tabi birde ormanın içinde gezmiştik baya orası ayrı:)

Exiledd

Üye
Tepki
14
Emektar bianchi ile (kendileri 15 kg üstü , geçen bi Xc 1000 kaldırdım aglamak üzereydim agırlık farkından) caddebostan-Kartal yaptım evden cikis mesafesiyle beraber sefer yaklasik olarak gidis dönüs 49 km falan...Yeni bisikletimi bi alim arttıracam bu mesafeyi..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bir aksilik çıkmazsa 2.Türkiye gün/mesafe rekoru geliyor, Ekim sonunda 500km/gün (İstanbul-İzmir) Beni izlemeye devam edin ;)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@athletic

fatih abi ne diyorsun süpersin
slogan süper

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@athletic

Seni sadece izlemiyoruz, kalbimiz seninle birlikte atıyor... ve sana inanıyoruz..

500 km. nin telaffuzu bile çok karizmatik..
B E Ş Y Ü Z ... Banknot gibi kelime...
varmı beşyüz gibisi..

Darısı 1000 km. nin başına. Hiç durmadan 1000km.
Tek oturumda..
Sadece yeme,içme, çıkma gibi ihtiyaç için durabilirsin.
Uyuma yok. (Bisikletin üzerinde giderken şekerleme serbes;), tıpkı bizim şehirlerarası otobüs firmalarının şöförlerinin yaptığı gibi :D )
Trans-Amerika yarışlarında Amerikayı (1000km) enlemesine hiç durmadan geçiyorlar...
Erkek, bayan herkes gidiyor 1000 km. yi. Süre sınırlaması var ama olay zamana karşı değil, mesafeye karşı. Yatmadan, uyumadan git.. Hangi hızda gidersen git ama 1000 km. olmadan bisikletin selesinden inme.. İşte böyle bir yarış..

Tam atletikle benim tarzım..
Bisikletle yekpare olacaksın..
Dönen pedaller ile sürenin bacakları bir organ gibi çalışacak..
Şöyle temizinden 8-10 bin kalori yakacaksın...
Metabolizman öyle hızlanacak ki, yolun sonunda 48 saat yatsan bile metabolizman hala yavaşlamayacak ve günde 8 öğün yemek yesen bile karnın doymacak ve bir gr. bile kilo alamayacaksın...
Metabolizma metabolizma değil, çiftturbo dizel makina mubarek...

Neyse kilometrelerden bahsedilince gaz pedalıma basılmış gibi oluyorum.. Adrenalinim pik yaptı yine..

Hadi ben sustum.
Athletiğe başarılar..

Darısı İstanbul-izmir-İstanbul arası 1000 km. nin başına.. :)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Mesut abi, belki sadece kendi pozitif enerjinden belki de bisikletin de kattığı mizahi yönünden her mesajında tebessüm ettiriyorsun ve hoşumuza gidiyor yazılarını okurken.
Zaten tecrübe edindiğim ve okuduğum kadarıyla belli bir zorluğun üzerinde spor yapanlar hafiften tatlı sert oluyorlar (mesela 200-250km ve üzeri mesafe binenler gibi), zararsız bir uçuklukları delilikleri oluyor.
Bu da belki de adrenalinin sürekli metabolizmada yüksek oranda bulunmasından da olabilir.
500 benim de kulağıma hoş gelen bir rakam ve İst-İzmir arasının tam 500 olması da bu bakımdan iyi.450 olsaydı İzmir'i de geçmek zorunda kalacaktım :)
Daha başaramadan neleri konuşuyorum :)
Ama 2. paragrafında tasvir ettiğin herşey benim de yaşadığım ve bağımlısı olduğum durumlar.Büyük hacimli çift turbo dizelli birer motoruz biz :)

Trans Amerika yarışlarında hep grup şeklinde biniliyor, bu yüzden koordinasyon çok önem kazanıyor.
Bizim zorlanacağımız nokta, yolun hep iniş çıkışlı olması, bozuk satıhlar ve 26" kullanıyor olmamız olacak, tabi bir de beklediğimiz yönde destek bulamamamız olabilir.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
@Mesut Girgiç

sen cok yasa mesuth abi:p super ya gercekten