Bir seferde en uzun ne kadar yol gittiniz?

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
@murattaner

160 kmh yapmışın arkadaşım tam olarak

Scudo

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
@elman_temel

merhaba bende bir günde lastik bitirdim michelin cuntry xc 1.95ağustos ayının tam ortası alsfata yumurta koy otur ye sıcağın dayaptığım mesafede 160 km di şaşırdım nasıl olur diye ama lastik elden gitmişti alsfat ve sıcağın cokı büyük etkisi oluyor lastik aşınmasında

Kamil

Daimi Üye
Tepki
63
Ben hiç şehir dışında sürmedim.Şehir içinde de tahminim 40 yapmışımdır her'alde.Şimdi hız ölçerim var.Yaz gelince bakalım ne kadar gideceğiz.Eldorado'nun dediği hakkında ben de birşeyler duymuştum.Uzun süre bisiklet kullanmak,dar pantolon giymek,çok sıcak su ile banyoda uzun süre kalmak...vs.Bunlar gibi,testislerin uzun süre yüksek sıcaklıkta kalmasına ve sıkışmasına yol açacak şeyler testislerin üretimini engelliyormuş.Önleminizi almanızı tavsiye ederim.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Bir günde yaptığımen uzun mesafe şimdilik 87 km daha uzununu yapmak nasip olmadı henüz :(

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
yaklaşık 1 hafta sonra 90 küsür yapacağım inşallah. şimdilik 48...

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
biraz şehir içi ardından antalya-finike toplam 137

B

BF Okuru

Misafir
2005 yazında istanbul şarköy yapmıştım...
207km idi.. 2100 mt yükselti farkı...
toplam 4300 kcal yakmıştım
7.39 sürmüştü...

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
220 km yaptım.İzmir den Çeşmeye gidip geldim.Ayrıca şehir içindede biraz turladım.

umittosun

Daimi Üye
Tepki
303
merhaba arkadaşlar hayatımın en uzun yolu ismit yalova balıkesır manısa izmir denizli ayarası bır seferde yani izmitten izmire kaç km hatırlamıyorum ama hayatımın en güzel yolu idi benim bisikletle olan bağımı tamamen arttırdı oylekı ozamanlar en ıyı arkadasım bisikletimdi ... şimdide öyle ama artık ismail abimde var

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benim topladığım 26.190 lastiği olan bisiklet ile merzifon-samsun yapıp canıma kastetmiştim. samsun'un içinde de dolaştığımı katarsam, toplam 220 km olur.

bacak zaten alışmış dı. merzifon-amasya yapıp duruyordum. o da git gel 135 km yapar. iyi di yani. bacağımdaki kaslar o gezilerden hatıradır zaten :)

şimdi yeni mtb topluyoruz, inşallah ilk iş bursa-yalova ve istanbul_fatih olcak. daha sonraları ise bir güzergah buluruz elbet.

erdeme07

Üye
Tepki
0
biz 2006 yazi antalya merkez'den alanya tarafina dogru gidip geldik ve toplamda 190 km yapmistik. yanimizda 3-4 muz ve kuru uzum vardi. manavgat civarlarinda pazardan 2 seftali alip devam ettik. mola yok diyebilirim. benzinliklerdeki sebillerden suluklari doldurup, pedallamaya devam... toplamda 8 saat surmustu.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Kaç km yaptığımı bilmiyorum ama yaptığım yol şudur..İstanbul Çekmeköyden(şile otobanı istikametinde Beşiktaş Nevzat Demir Tesislerine civarı) Asıldım pedala oradan Göztepe İstasyona.Oradan aşağıya doğru kaptırdım.Yeşil bisiklete gittim.Treklere baktım fiyat aldım.Hafifliği dengesi hoşuma gitti :)Ama almadım para yok :)Sonra asıldım pedala sahilden Kadiköye gittim.Kadiköyden modaya doğru çıktım.Barlar sokağında bir nargile molası verdim.Sonra tekrar geldiğim yolu geri döndüm.Aslında sürekli dolaştım desem daha iyi...Kadiköy,Fenerbahçe,Göztepe,Ataşehir,Yukarı dudullu,Çekmeköy :)

Not:Altımdaki bisiklet benim değildi..Markası yok dökme demirden bir dağ bisikleti..Yaklaşık 25 kilo :D
Bu cumartesi yani yarın XC 2000 diyorum başkada bişey demiyorum :)

Not 2:Bisiklete binmeyi geçen yaz öğrendim :)Oda şöyle oldu..Göztepeden yokuş aşağı üstüne çıktım.Pedal çevirmeden frenleri sıka sıka dengemi bulmaya çalıştım..Yokuş bitiminde pedalda çeviriyordum :)Ardından hiç durmadan kartala kadar pedal çevirdim.Ve bisiklet kullanmanın zevkine 22 yaşında ulaştım..

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
yer:izmir... bornova-konak-varyant-üçyol-gaziemir-menderes-oğlananası-menderes-sarnıç-gaziemir-konak-bornova toplam:84,6 km. saygılar.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@nirvana

evet nirvana aynen öyle:)ama şuda bi gerçek michelin ler yumuşak hamur'a sahip lastikler yol tutuşu mükemmel ama ömür kısa.
ama lastik bitirmek te başka bi zevk:D

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Son gezimde bornova-yenifoça-eski foça-bornova derken 170km oldu; ama 2 günde tek günde 98km şuan için rekorum.

• Beğen
Tepkiler: bora balaban

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Evet XC 1000 ile bugün yaptığım yol.Çekmeköy-İçerenköy-Bostancı-Kartal-Bostancı-Caddebostan sahili(3 tur attım baştan sona :) )-Feneryolu-Moda-Kadiköy-Moda-Feneryolu-Caddebostan-Göztepe...Pil bittti..
Sabah saat 09:30 da başladım öğlen 17:45 bitti.
Tekrar Çekmeköye dönebilseydim çook sağlam yol yapmış olacakdım ama yinede iyiydi benim için.

B

BF Okuru

Misafir
ben de bikaç hafta sonra mersin-adana arası yapıcam. yaklaşık 80 km var galiba. aslında ilk ciddi uzun yolum diyebilirim. bu yolda tecrübesi olanların tavsiyelerini alabilirsem sevinirim. süre, ortalama hız, yola çıkış zamanı hakkında yani...

weyless

Üye
Tepki
0
239.4 km adanadan ciftehana ordanda tekrar adanaya 3 gün boyunca yoldakı seritler gözümün onunden gitmedi