Benzinlikte lastik şişirmek

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@Yusuf G. tabiki. sıkıntı anladığım kadarıyla makinenin aparatına içten bir baskı uygulanmıyor oluşu.

@SerkanH teşekkür ederim yine de paylaştığınız için. en son çare ben de başvurucam zaten :harika:

@dr_mrh işin bir de bu boyutu mu varmış? :(

Scudo

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Bir şey daha öğrenmiş olduk petrollerdeki gibi elektronik pompalar lastikteki basıncı ölçemeyince hava basamıyormuş normal olarak.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Yusuf G.
Pompanın hava basması için ölçüm yapması gayet normal.
Ölçüm yaptıkça gerekli havayı basar, fazla basarsa geri alır.
Eğer o an hava kaçışı olursa işlem yapmaz.
İlk başta siboptan çıkan havayı alıp ona göre ölçüm yapması gerekiyor, yoksa neye göre hava basacak?
İlk başta rast gele hava basarak ayar yapmaya çalışsa, tam temas etmediği için bu sefer yine ayarlı ölçüm için gereken havayı çekemeyecek çünkü.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Presta sibop kapağının ucunu kesip ters olarak bağlayın. Adaptör görevi görür.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G.

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
yol bisikletleri için en iyisi bir ayaklı yüksek basınç pompası bir de dışarıda kullanım için 100 psi ye kadar hava basabilen küçük bir el pompası bulundurmak.
benzinliklerin bir çoğundaki kompresörler ihtiyaç olmadığı için 60 psi üzerinde hava basmıyor. en azından benim rastladıklarım hepsi böyle.

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Toros
@Gökhan Toros

Bu bahsettiğiniz birden havayı göndermesi olayı tamamen inik olan lastikler için mi geçerli?

30 psi civarında dolu olan mtb lastiğime (26x2.10) 50 psi basmak için benzinliğe gidecektim fakat yazdığınız ürküttü.
Lastiğimin sınırları: 30-55 psi, 2.0-4.0 BAR

BF Okuru

Üye
Tepki
2
selam arkadaşlar benzinlikte 28 jant ince teker yol bisikletine en fazla nekadar hava basabiliyoruz bilen varmı acaba ve en uygun hava kaçtır bu arada benzinlikteki hava değeri psi mi oluyor ben yıllardır bisiklete biniyorum ama bisiklet hakkında hiç bilgim yok şimdiye kadar 9-10 tane bisiklet değiştirmişimdir

20151016_154044.jpg üstteki yazıda bahsettiğim tekerler

kronik

Aktif Üye
Tepki
56
İsim
volkan
Bisiklet
Mosso
@barış barış lastigin yanaklarinda yazar max psi degeri, iyicr bakin cunku her lastigin farklidir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
peki benzinlikteki hava değerleri psi mi acaba yani arabaya 32 hava basıyorsak bu 32 psi anlamınamı gelir

lastiklere baktım 85-145 psi yazıyor benzinlikte nekadar basabilirim

az önce benzinliğe gittim zaten makinede yazıyormuş psi veya bar diye bastım 120 psi lastik taş gibi oldu psikolojikmi bilmiyorum ama gidişi bile değişti sanki sakın psi diye var basmayın havaya uçarsınız

pardon bar yazacaktım

bu arada 1 bar 14.5 psi yapıyormuş

epey bir dolaştım resmen yolu hissetmeye başladım yokuşları daha rahat çıktım yıllardır boşu boşuna kendimizi yormuşuz

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@barış barış aman hocam lastiğin üzerinde max 145psi yazdığına bakmayın, ben 120 psi bastım iç lastik infilak etti. en fazla 110 basıyorum salcano lastiğe. conti ye 120 basıyorum. conti ni hamuru yumuşak olduğu için daha esnek. salcano nun lastik hamuru sert ve üstünde yazan değerler yanlış malesef

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben hala basamıyorum adaptör aldım ama patlak tuşundan sadece basılıyo hava da kaçıyo benzinlikte sordu biri nekadar bascan 20 yetermi diye ben 110 deyince kamyona mı basıyon sen dedi:D

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Geçen benzinlikten bastım 60 psi. Ama sibobu çıkarana kadar 5 psi düşüyor. Veya pompa da sıkıntı var. Baya uğraştım :)

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Bütün acılarınıza son vermek için (300 gr hariç ;) )

(link)

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
(link)
zamanında mahalle bisikletcisinden aldığım 5tl lik knt marka 2 subap uyumlu pompa beni benzinlik pompalarından daha çok memnun ediyor bisiklet dusmanı benzinliklerle sık karsılasan biri olarak yazıyorum

Tepki
8
Bisiklet
Sedona
sedonanın el pompasını aldım 19 tl ye, çooook rahat ettim. benzinlikle ve adaptörle işim olmaz artık.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Yeri gelmişken sorayım.
Lastikleri sıfırdan el pompası ile şişirirken bisiklet ters olursa daha iyi değil mi