Benzinlikte lastik şişirmek

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
@Melih Çolak

Merhaba. Yapılacak şey 1' ci sayfaya dönüp tekrar okumak.. :)

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.074
Bisiklet
Scott
@SerkanH

malzeme yok abi elimde :) dönüştürücü aldık iş yapar diye yarın başka petrolde denicem tabanca uçları farklı oluyor

@Tahir Keskin

http://sismanmotorsiklet.com/index.php?route=product/product&path=65_119&product_id=718

bundan aldım

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Melih Çolak

Verdiğin bağlantıyı mobilde acamadim. Sanırım ayni üründür. Dediğin gibi benzonlikteki uçtan olabilir.
Bir de anlamadigim nokta şu: eğer uyumlu değilse hiç şişirmemesi lazım değil mi, biraz şişiriyor sonra iniyor diyorsun.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.074
Bisiklet
Scott
@Tahir Keskin

(link)
bundan.
evet petroldeki tabanca ucundn olabilir 2 çıkışı vardı farklı bişiydi :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bu adaptörü kullanarak lastik şişirmek için adaptörün yükseklik ayarını çok ince yapmalısınız aksi halde subap iğnesi tam denk gelmediğiiçin pompa lastiği algılamıyor ikinci seçenek pompayı patlak lastik konumuna alıp şişirmeyi denemek ama en kolayı tabii ki 1. sayfada anlatılan adaptörü yaparak soruna kesin çözüm bulmak ;)

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@Yunus Emree

zaten öyle yapıyorum ama parçayla beraber presta da aşağı iniyor hava kaçırıyor,bi şekilde içine sokuyorum ancak vidalanmıyor bu sefer de,bişey olacak diye çok bastırmıyormuyum nedir anlamadım gitti.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
evet olay şöylemiş,parçayı aldıgım piskletçiye gitttim.
benim uyguladıgım baskının 10 katını uygulayıp ittirdi parçayı aşağıda doğru ama havanın nerdeyse yarısı gitti,ben hiç hava kaçmayacak sanıyordum.

presta ucunu da en yukarı kadar çevirmedi,çok az aşağıda bıraktı,bu şekilde zorlayıp soktuktan sonra çok rahat şişirdi,bilmeyenlerin&yapamayanların bilgisine.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Melih Çolak

Lastiğinizde sıvı varmı, böyle bir durum benim başımada gelmişdi; presta sibobun iğnesini (bazı presta modeller iki parçalı oluyor) çevirerek çıkarıyoruz, çıkan iğnenin alt kısmında contası var o kısım daki contasının etrafında sıvı, lastiğin içindeki havayla beraber sertleşip iğnenin hava basıldıktan sonra tam olarak kalkmasını engelleyerek havayı indiriyordu, çıkarıp temizledim düzeldi.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@emrah9700

Harika tespit, ben yanlışlıkla o parçayı çıkarttım, taktıktan sonra bir kaç kez havası azaldı. Pense ile falan sıktım hatta, sonrasında düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
Başlıkta sorum var zaten. Pompamın adaptörünü taktım fakat hava basmadı makine. Var mıdır bir yolu arkadaşlar?

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
image.jpg

Üstteki aparat yardımıyla tüm bisikletçilerde 2-3 liraya alırsın ama ebayden 1 lira altına bile alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Can Oksuz

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
@Tolga Çelebi
Merhaba. Bu aparatın ağzında conta olanı olmazsa hava kaçırıyor.

• Beğen

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@SerkanH hocam attığınız başlığı inceledim. uğraştıracak bişey. kullanışlı olacağına emin olsam yapardım.

Diğer converter da güzele benziyor. benim pompamın ucunu takınca araç sibobuna dönüyor da içinde mil olmadığından sanırım basmıyor hava makineler. bu converterla aynı sorunu yaşamayalım?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
@Can Oksuz
Ben aktif olarak kullanıyorum bir sorun çıkmıyor ancak konuda bahsettiğim gibi orijinal aparatı bulamadığım için bu yola başvurdum. İlk yol olmazsa benim uyguladığım sistemi kullanırsınız diye.

• Beğen

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
bazen herşey doğru olsa bile basmıyor
o zaman lastik patlak tuşu var pompada ona basmak gerek
ama dikkatli olun o makineler bisiklet havası basmak için olmadığından çok çabuk lastiği yarabiliyor, ben 65 basmaya çalışırken yarılmıştı teker

• Beğen

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Konudan elli tane vardır neyse de; her istasyonda o adaptörü kullansanız da şişiremiyorsunuz.
Bazılarının hortum ucu çıkıntı olmadığından siboptaki iğneye dokunmayıp hava algılamıyor, havayı algılamayan makine de belirlenen havayı basmıyor.
Geçen de bir tekeri şişirdim ikincisini şişiremedim. Biraz etrafı aradım sibobun içine küçük çöp koydum, hortumu oturtunca hava çıkışı makineyi harekete geçirdi:)

• Beğen