ASTRO 240 SRV ve Diğer Öneriler

Tepki
10
Arkadaşlar merhaba herkese.

Uzun süredir güzel bir bisiklet alma hayalim vardi lise yıllarında falan sağda solda satılan bisikletlerden çok uzun süre kullandım ama artık iyi bir bisiklet almanın vakti geldi diye düşünüyorum..

İlk başlarda Salcano Ng650 falan düşünmüştüm sonra 2010 Astro'ya falan kaydi kafam. Bir aralar yine Kron Xc100 Xc500, Sedona Borla gibi modellere baktım ama Salcano fiyat olarak çok iyi. Yani XC1000 almaya kalksam 700 tl gibi bir para ödemem gerekecek ama gerek yok diye düşündüm. Aslında bu Salcano'a benim için lüks Ng650'de işimi görür ama 2 gün sonra değiştirip para kaybetmek istemiyorum.
Son olarakta Salcano Astro 240 SRV'de karar kıldım. Link burada fiyatı 575 TL fakat Sirkeci'de aynı modeli 475tl'ye buldum. Büyük bir ihtimalle de önümüzdeki hafta izinli olduğum bir gün gidip alıcam. Fiyat olarak 500 lirayı aşmaya niyetim yok...

(link)

Kullanım amacına gelince de işe gidiş gelişte kullanıcam Fatih-Bayrampaşa arası... Günde 30km'nin üzerinde yol yapılacak yani. Hem günlük spor hem kondisyon amaçlı kullanmak istiyorum. Ayrıca ara sıra İstanbul'da artık ne kadar şehir dışına çıkabilirsek belki kamp için falan giderim bir yerlere havalar güzelleşince kamp malzemeleriyle birlikte.

Bisiklet çok güzel özelliklede beyaz-mavi çok güzel duruyor...
http://www.salcano.com/urunler/dag/large/d15.jpg

Scudo

skycsar

Üye
Tepki
37
Hayırlı olsun.. bende beyaz renk 241 SV aldım....aynı şekilde çok fazla binemeyeceğim için daha pahalı bir bisiklete yönelmedim...

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
NG 650 yi boşverin, bu bisiklet fiyat performans olarak çok daha üstün bence. ve kullancağınız 30 km gibi bir mesafede ciddi konfor ve performans farkı olacaktır.

Aldığınızda fotoğraflarını foruma eklemeyi ihmal etmeyin, biz de görelim.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bende almayı düşünüyorum ama kararsız kaldığım bir kaç model daha var aklımda yardımcı olurmusunuz? peki hangisidaha iyi 240 srv mi yoksa 241 sv mi bir tek vites farkı var birinde sram x4 dierinde acera.tercihimi yaparsam önümüzdeki hafta alıcam

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
240 srv sipariş verdim bakalım salı gunu elımde olur ıns ondan sonra servısını goturup kurdurcam sonrasındada allah nasıp ederse oncelık kısa turlara atım atarız:)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
@Bilal Karatağ

yurt bisikletten 450 liraya sipariş ettim.istanbul sirkeci

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
yurt bisikletten 450 liraya sipariş ettim.istanbul sirkeci

memnun musunuz hala?

Tepki
10
Hocam bende 241 SV olanını aldım çok memnunum. Şehir içinde çok iyi ben Fatih-Mecidiyeköy arasında kullanıyorum çok iyi...

Ancak genel kalitesi üst seviye değil düzenli bakıma gitmek gerekiyor :)

Bunların dışında lastikler özellikle de ıslak zeminde tutmuyor. Yani yağmurda falan kullandım ancak allaha emanet yani, özellikle ön teker çok kayıyor hatta geçen gün bir kaza geçirdim allah korudu yani...
Çünkü yine ön teker kaydı Şişhane bayırında, hafiften yüklendim ama herhalde bir kaç yüz metre önce ıslanmıştı ön lastik birazda hızlıydım tabi tüm bunlar yaşanırken bisiklet altımda fırladı gitti ama çok ufak bir sıyrıkla atlattım allaha şükür:)

Tepki
10
Tabi dikkate al ya yani insan yüzünün üstünde asfalta sürünüp ulan suratım gitti deyip ayağa kalkınca ufak bir kızarıkla kurtulduğunu görünce neler demiyor ki :) Gerçektende o 1-2 sn'lik yere yapışma sırasında yüzümün sağ yanı yaralandı sandım ama dediğim gibi hiç bir şey olmadı asfaltta sürtülmesine rağmen enteresan :)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
valla benımde tek sorunum tekerlerden arka tekerımı akort yaptırdım hafıf bır yalpa sorunu var sızınde varmı oguzhan bey 240 kullanıcılarına soruyorum bısıyler danıscam aynı seylere ozel msj atıyorum donen yok msn verıyorum donen yok.anlamadım gıttı sadece bılgı alıyorlar vermeye gelınce yok sanırım...paylasmak ıstmıyorlar bısıylerle.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan SUER

kıvanç özkarayel

Daimi Üye
Tepki
150
Bisiklet
b'Twin
bana özel mesaj atmışsın ama benim 50 mesajım olmadığım için sana özel mesaj yazamıyorum beni facebookta eklersen sürekli konuşuruz (msn kullanmıyorum)

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan SUER
Tepki
10
Merhaba koraycan bende özelden yazamıyorum bu 50 mesaj kotası yüzünden :S

Neyse bak bizim arkadaşta arka tekerde var aynı sorundan muzdarip. Dediğin gibi, özellikle hızlandığında direksiyonu bırakmaya gelmiyor. Yani alttan sanki vuruyorlar öyle bir sürüşü var bisikletin. Bu da janttan değil de bisikletin lastiğinden kaynaklıymış yani lastik yamuk ondan dolayı oluyor.

Valla ben çok dikkatli değilim sağında solunda çok çizik oluştu ancak...

Salcano çok DAYANIKLI DEĞİL yani hiç kalite kontrolü olmuyor mu bu bisikletlerin merak ettim. Çünkü diğer 2 arkadaşın da bisikletinde sorun çıktı benimkisinde yok ama yine tekeri yalpa yapan arkadaşın pedalıda tık tık vuruyor pedalıda sorunlu çıktı bir acayip bisiklet. Benimkisiyle aynı model ama ona binince sankibir başka bisiklete biniyorum bana öyle his veriyor. Yani üç tane aynı marka aynı model ama her birisinin de sürüşü farklı.

Yani ben memnunum fakat aynı parayı verecekseniz başka marka alın, eğer extreme kullanacaksanız kesinlikle başka marka bakın biz bazen Beyazıt'a gidip merdivenlerde action yapıyoruz ama fazla zorlamaya gelmiyor dönüşte arkadaş kaldırıma sert girdi biraz şamyeli kesti :)

Benim amacım bu bisikleti 2-3 sene daha kullanmak şu an 2 ayı geçti ve hemen hergün Fatih-Mecidiyeköy arası kullanıyorum yıprattım biraz ama ileride daha güzel bir Geotech veya Cannondale alma planlarım var aslımdaa Kron XC1000 düşünmüştüm ancak alacağım ay fazla nakit çıkaramadım ve Kron 300 lira falan daha pahalıydı Salcano'dan