Kuzey Trakya, Adalar ve Ege Turu (2016 Haziran-Temmuz)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Birhan K. tarafından paylaşıldı.

 1. Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Herkese merhaba,

  Artık çok sıkıldığım ve yaşadığım birtakım anlaşmazlıkların beni boş yere yıprattığı işimden istifa edeli 2 gün geçti. Kendimi oldukça hafiflemiş ve dinç hissettiğim bir dönemdeyim.

  1-2 hafta içerisinde tek başıma uzun bir tura çıkacağım. En son 2014 yazında kısa sayılabilecek (yaklaşık 700 km'lik) bir Trakya Turu yapmıştım, o günden beri araya kâh askerlik kâh iş girince bayadır bisikletle uzun yol yapamadım ama hep bunun hayalini kurdum.

  Bu turun hazırlıklarını (malzemeler vs.) 7-8 aydır yapıyorum. Aslında tura tek başıma çıkmayacaktım ama böyle oldu işte, yapacak bir şey yok.

  Rotamın Trakya kısmını aşağı yukarı belirledim. Sizlerle de paylaşmak istedim. Eğer ekleyeceğiniz, "şurayı da mutlaka gör" diyeceğiniz yerler olursa rotama dahil etmekten mutluluk duyarım. Zaman sınırlamam yok çünkü. Yeter ki fazla para harcatmayacak şeyler söyleyin. Çünkü (her ne kadar yolda çok az para harcasak da) bütçe kısıtlı :)

  Rotam:

  1. Gün: Bahçelievler - Karaburun (Yaklaşık 130 km)

  İstanbul Bahçelievler Ömür Plaza önünden çıkış, sahil yoluna iniş.

  Sahil yolu üzerinden Sarıyer'e gideceğim geze geze. Oradan Rumeli Feneri -> Marmaracık Milli Parkı -> Demirciköy -> Gümüşdere -> Ağaçlı köyü -> Işıklar köyü -> İhsaniye -> İmrahor Mesire Yeri (belki burada ya da bu civarda konaklarım).

  Devamla: Tayakadın köyü -> Durusu -> Karaburun. (İmrahor olmazsa bu civarda konaklayacağım.)

  2. Gün: Karaburun - Kıyıköy (Yaklaşık 150 km, duruma göre güvenli ara yollar bulursam daha kısa olacak.)

  Yine ağırlıklı olarak köy yollarını ve ara yolları tercih edeceğim. Yorulursam ve güvenli bir yer bulursam, ara bir noktada da kamp atabilirim.

  3. Gün: Kıyıköy - İğneada

  Kaç km sürecek tam hesaplamadım çünkü yerli halktan yol tavsiyesi alacağım. Google Maps üzerinden bakınca buralar çok karmaşık görünüyor. Hangi yol güvenli, hangi yol asfalt hangisi değil vs. belli değil. O yüzden bu etabın rotasını yoldayken çizeceğim. Zaten her şeyi bilgisayar ekranından belirlemek sıkıcı geliyor :)

  4. ve 5. Gün: İğneada - Saros Körfezi (Enez):

  Yine bunun da km hesabını yapmadım. Yükselti değerlerini falan da hesaba katarak o gün karar vereceğim. Muhtemel rotam şöyle olacak:

  İğneada -> Edirne -> Uzunköprü -> Meriç -> Subaşı -> İbriktepe (gerçekten "tepe" ise alternatif yoldan gidebilirim) -> İpsala -> Yenikarpuzlu -> Gala Gölü Milli Parkı ve göl çevresi -> Dalyan Gölü (Enez, Saros Körfezi).

  Bu etap muhtemelen 2 ya da muhtemelen 3 gün sürecek, emin olamıyorum. Buna da yolda karar vermek en doğrusu.

  6. Gün: Enez - Gökçetepe Tabiat Parkı:

  Gökçetepe kesinlikle gidilmesi gereken bir yer, denizi mükemmel derecede temiz ve cam gibi. Kamp alanı da oldukça temizdi ben gittiğimde. Ramazan ayına denk geleceğim için belki kapalı bile olabilir ama şansımı deneyeceğim. Olmazsa, kamp alanının girişinde hemen yan tarafta sitelerin olduğu yerde de münferit çadır kurulan bir alan vardı yanlış hatırlamıyorsam. Orada konaklarım artık.

  7-8. ve 9. Gün: Gökçetepe - Gelibolu (Yaklaşık 70 km):

  Bu yol çok keyifli. Sazlıdere ve Adilhan'dan geçerek Korudağı altına çıkıyorsunuz ve sonrası zaten tertemiz ve oldukça düz asfalt bir yol.

  Gelibolu'da muhtemelen 2 gün falan konaklarım (burada mütevazi bir evimiz var). Ev konforunda biraz temizlenip yenilendikten sonra yola devam edeceğim.

  10. ve 11. Gün: Gelibolu - Gökçeada: (Yaklaşık 60 km)

  Gökçeada'da ilk gideceğim yer Yıldızkoy olacak. Orada 1-2 gece konaklarım herhalde. Aslında çok fazla kampingte konaklamayı düşünmüyorum ama Yıldızkoy bir istisna. O tarafa yolu düşeceklere kesinlikle uğramalarını öneririm. İki sene önce gerçekten çok temiz ve güzel bir tesisti. Şimdi gittiğimde de aynı şekilde bulurum umarım :)

  12 ve 13. Gün: Gökçeada Turu:

  Gökçeada'yı boylu boyunca gezeceğim. Anladığım kadarıyla adanın özellikle Batı tarafı büyük oranda insan eli değmemiş bir doğaya sahip. Yapılaşma ve kentleşme henüz yok denecek kadar az. Bu doğal güzelliği mutlaka görmek istiyorum. Fakat gece nerede kamp yapacağımı bilmiyorum (tavsiyelere açığım). Güvenli bir yer bulmaya çalışacağım. Olmazsa oranın yerli halkından yardım isterim.

  14. Gün: Gelibolu'ya aynı yolla dönüş

  15. ve 16. Gün: Gelibolu Yarımadası Turu:

  Daha önce Gelibolu Yarımadasını (milli parkı ve şehitlikleri) neredeyse tamamen gezdim. Daha doğrusu, gezdim sanıyordum. Fakat o bölgeyi bir rehber eşliğinde gezen bir akrabam beni tekrar gaza getirdi. Gitmediğim ve mutlaka görmem gereken yerler olduğunu söyledi. Henüz detaylarını öğrenmedim kendisinden ama öğrenince bilhassa oraları görebileceğim bir rota planlayacağım bu etap için. Bir gecemi yarımadada geçireceğim. Umarım güvenli bir yer bulabilirim. Yoksa yine köylülere soracağım, yardımcı olacaklarına şüphem yok.

  ...

  Turun bundan sonrası biraz planlı, biraz plansız.

  Gelibolu'daki eve tekrar dönüp, tekrar kendimi yenileyecek ve temizleneceğim. Bisikletin bakıma muhtaç yerleri varsa onları onarıp arabalı vapurla Çanakkale tarafına geçecek ve oradan yola devam edeceğim. Rota belirsiz. Ama en azından ilk günün sonunda Bozcaada'da olacağımı kestirebiliyorum. Muhtemelen oraya da 1-2 günümü ayırırım çünkü bir hayli görülecek yer var adada: Kale, Ayazma Manastırı, müze, rüzgâr gülleri, yel değirmenleri, birkaç hamam ve cami, Ayazma ya da (tercihen) Sulubahçe plajı, Batı burnunda (Polente) gün batımını izlemek vs. Gece kamp kurup sabah ilk feribotla dönerim.

  Bozcaada'dan Geyikli'ye feribotla dönüp Babakale'ye, oradan Behramkale'ye, Assos'a geçeceğim. Galiba yaklaşık 90 km de bu etap sürecek. Yine bir ya da iki gecelik kamp.

  Oradan Kazdağı'na geçme planım var. Bu da galiba 70 km civarı sürecek.

  İlerledikçe, Cunda Adası vs. derken... İşte buradan sonrası tamamen plansız olacak.

  İnebildiğim kadar, Ege kıyılarından ve yer yer iç kesimlerinden, Akdeniz'e doğru ineceğim.

  İzmir üzerinden geçeceğim ve buraya biraz vakit ayırabilirim belki. Mimas Bisiklet Yolu diye bir şey olduğunu öğrendim. Detaylar için bkz. yarimadaizmir.com Bu rotalardan gözüme kestirdiğim 1-2 tanesini belki gezebilirim.

  Söke'de Ağaçlı köyüne ve sonra Caferli köyüne mutlaka uğrayacağım (bir dost tavsiyesi üzerine).

  Güzelçamlı Milli Parkı ve o civarlar mutlaka gezmek istediğim yerler. Bafa Gölü çevresini turlayabilirim.

  Dikkat ettiyseniz bir anda Aydın'a indim. Şimdilik hayali bir rota ama umarım gerçek olacak :)

  Neyse daha fazlasını şimdilik hayal etmeyeyim.. Öncelikle buralara bir gidelim de.. Fakat şuna şüphem yok: Bisikletim beni taşıdığı ve sağlık problemi yaşamadığım sürece tüm bu yolları aşabilecek iradeye ve güce sahibim.

  Yolda iki ayaklı hayvanlarla (!) karşılaşabileceğimi de unutmayarak, yanıma iki tüp biber gazı alıyorum. Umarım böyle sorunlar yaşamam tabii.

  Tur nerede başlar, nerede biter bilemem. Dileğim, olabildiğince uzun sürmesi ve gidebildiğim en uç noktaya kadar gidebilmek. Kısa da sürse sağlık olsun. Köyün yeşilin tozunu toprağını az da olsa yutmak, biz şehirliler için nimettir. Biraz olsun rahatlarız.

  Bu rota üzerinde bana eşlik etmek istediğiniz noktalar olursa, ya da "Ben şurada yaşıyorum, gel misafirim ol" ya da "Beni görmeden geçme" dediğiniz yerler varsa çok sevinirim. Yolda karşılaşma olasılığım olan herkesle tanışmak isterim.

  Biliyorum uzun bir yazı oldu ama idare edin.

  Haziran'ın ortası gibi yola çıkacağım, bir aksilik olmazsa.

  Önerilerinize açığım.

  Sevgiler, selamlar..
   
 2. cagdascaneroglu

  cagdascaneroglu Kıdemli Üye

  Yaş:
  25
  Kayıt:
  6 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  229
  Beğeniler:
  951
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Çağdaş Can
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  O bölgeleri bilmediğimden yer ve rota tavsiyesi sunamayacağım ama mutlaka turla ilgili yazılarınızı ve resimlerinizi bizimle paylaşın. İş yoğunluğundan ötürü ya da mecburen 2 haftalık yıllık izinlerde bu turlari planlamaya çalışan bizlere ilaç olursunuz. :)

  Sevgiyle, sağlıkla pedallamalar diliyorum.
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 3. karaz

  karaz Üye

  Yaş:
  52
  Kayıt:
  5 Kasım 2015
  Mesajlar:
  80
  Beğeniler:
  68
  Şehir:
  Ç.KALE/Gelibolu
  Adı:
  İbrahim
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Gelibolu bekleriz efendim.
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 4. KırmızıBereli

  KırmızıBereli Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2016
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  113
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Semih E.
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Umarım planladığınız ölçüde güzel ve zevkli bir tur geçirirsiniz. Ipsala uzerinden Eneze ulaşımdaki yol yeni ve güzel ancak Enezden Gökçetepe tabiat parkina giderken çok dikkatli olmalısınız. Çift şeritli ve biraz da tehlikeli yol. Ayrica yazın Enez nüfusu yazlikcilardan dolayı fazlasıyla artıyor ve yolu bilmeyen sürücü dolu ortalık. Her yaz üzücü kaza haberleri duyuyoruz.
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 5. vizeli gezgin

  vizeli gezgin Aktif Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  15 Şubat 2016
  Mesajlar:
  179
  Beğeniler:
  271
  Şehir:
  kirklareli
  Adı:
  abdullah
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Kardesim bak ben yeni geldim sayilir kendime :) tur iki hafta oldu biteli basliga bir bak istersen kesan-oludeniz arasi tek basima 1050 km yaptim bende minimim butce ayirdim ama finali yaptigim feyhiyede harcadim paralari bu da benim tarzim ;) tuplu dalus ve babadagdan atladim neyse kirklareli vizedeyim bende gecen sene vize igneada kampli begendik yaptim orayida tavsiye ederim..bana ugra vizedeyim ben..cay kahve yada kahvalti ismarlarim bilirim misafirperverligin ne demek oldugunu ramazan olmasa sana eslik ederdim neyse paslasiriz gene..senin tur tam ne zaman simdi
   
 6. #6
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Turum bittiğinde izlenimlerimi ve notlarımı bir blog aracılığıyla paylaşmayı planlıyorum. Buradan da paylaşırım tabii ki. Tur rotası hazırlamak gerçekten zor. Google Maps'ten bakmaktansa birinin deneyimlerini dinlemek daha faydalı oluyor.

  Daha önce Gökçetepe'ye Gelibolu istikametinden gittim ama hiç Enez tarafından gitmemiştim. Bilgi için teşekkür ederim. Olabildiğince dikkatli olacağım. Çok sağolun.

  Selamlar :) Öncelikle geçmiş olsun, turla ilgili başlığınızı gördüm, keyifli görünüyor. Ben de genelde paramı hiç harcamıyorum. Çünkü ya köy bakkallarından geçiniyorum ya da BİM, A101, ŞOK falan bulursam oralardan alıyorum kahvaltılığımı falan. Geçen sefer 26 gün gezmiş, toplam 400 lira harcamıştım (buna ufak tefek alkol harcamaları dahil). Bu sefer de farklı olacağını düşünmüyorum ama işte tedbiren hesapta para bulundurmak gerek.

  Beğendik köyünü rotaya ekleyeyim mi, nasıl bir yerdir? Köy halkı nasıl? Kamp için müsait ücretsiz alanlar var mı?

  Görünüşe göre Kıyıköy-İğneada etabında mecburen Vize'den geçeceğim zaten. Eğer öyle olursa kesinlikle uğrarım. Özelden telefon numaramı yolluyorum, haberleşmek dileğiyle.
   
  vizeli gezgin bunu beğendi.
 7. five

  five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

  Yaş:
  46
  Kayıt:
  29 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  1.093
  Beğeniler:
  2.129
  Şehir:
  İstanbul-Bostancı
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Merhaba,

  Gökçeada'da Uğurlu sahili (en batı) kamp için uygun olabilir. Ya da Laz Koyu. Aslında "Her yer" diyebilirim. :) Harika bir doğa. Biraz da rüzgar... Kampsız gidip merkezde kalarak gezmiştim çevresini.

  Seferihisar'dan Kuşadası'na inin. Sonra size zorlu ama keyifli bir rota önereyim. :) Milli Park içindeki kanyon yoluna girin. Yürüyerek tepeye çıkın (9 km.) ve sonra Doğanbey köyüne inin. (6 km.) Karine sahilinde kamp yapabilirsiniz. Tepeden manzaraya da hayran kalırsınız. :)

  Devamında Didim-Akbük-Kazıklıköy rampalarından Bodrum'a devam edip ister feribotla Datça Körmen Limanı'na ister (favorim) Gökova kıyısından Akyaka'ya devam edebilirsiniz. Buralarda kamp sorunu olmaz.

  Şimdiden kazasız ve keyifli turlar.

  Not: Bahsettiğim yerler hakkında detaylı bilgi ve resimler tur yazılarımda var. (five olarak aratırsanız çıkar.)

  five
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 8. #8
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  @five Abi çok teşekkür ederim. Not aldım hepsini. Harita üzerinde de işaretleyeceğim. Ben Gökçeada'da bir tek Yıldız Koyu'nda konaklamıştım. Bu kez Ada'nın Batı yakasını da gezmek istiyorum. Umarım güzel olacak.
   
  five bunu beğendi.
 9. Emre Akçay

  Emre Akçay Üye

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  11 Eylül 2015
  Mesajlar:
  55
  Beğeniler:
  26
  Şehir:
  Edirne
  Adı:
  Emre Akçay
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  @Birhan K. Batı tarafında Uğurlu köyü, gizli liman tarafı haricinde yol yok yalnız. Mecburen adanın içine giriyorsunuz yada Laz koyu üzerinden İmbroz'a geliyorsunuz. Aydıncık plajı taraflarına. Adanın batısı daha doğrusu kuzeybatısında hiç yol yok. Bilginiz olsun.
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 10. #10
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  @Emre Akçay Gökçeada'da bir arkadaşım var. Ondan da yardım ve tüyo alacağım. Bunları da not ettim. Google Maps üzerinden bakarak rota çizilmiyor.. Deneyimler daha kıymetli. O yüzden çok teşekkürler.

  Planlarım da da ufak tefek değişiklikler oldu. Galiba bir yol arkadaşım olacak. Bakalım.

  Son durum: Artık bir yol arkadaşım var ve eğer bir aksilik olmazsa yarın sabah Bakırköy'den yola çıkıyoruz. İlk gün Karaburun'a varmayı hedefliyoruz fakat yolu biraz kısalttık; Mahmutbey Yolu üzerinden gideceğiz.

  Bu uzun yolculuğu yaklaşık iki yıldır bekliyordum. Geçen sene askerde belime kadar karın içinde nöbet tutarken bu sıcak Haziran gününü düşlüyordum. Yaklaşık bir yıldır geçici olarak çalıştığım işte (düzgün bir iş bulamadım) gece 9'lara kadar vakit öldürürken bu günleri hayal ediyordum. Hayat zorlu, fakat onurunla çalışınca her şey mümkün. Rastgele.
   
 11. Ozan k.

  Ozan k. Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Haziran 2014
  Mesajlar:
  2.240
  Beğeniler:
  3.141
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  KTM
  Seviye:
  Hocam, böyle bir gezi için mutlaka ama mutlaka strava'dan rota cikarin. Strava size toplam kmyi tirmanacaginiz metreyi, segmentleri vs net sekilde söylüyor. Az egim istiyorsaniz ona gore alternatif rota oneriyor.
   
 12. #12
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  @Ozan k. Selam, teşekkür ederim. Strava'dan değil de bikemap'ten faydalandım. Eskiden cycle route diye bir site vardı ama bakıma alınmış, üzüldüm. Orası da baya iyiydi.

  Bir de ben ara yollara girmeyi severim. Bazen uydudan seçilemeyen ve dolayısıyla haritada görünmeyen ara yolları da kullanıyorum. O yüzden hep haritaya bağlı kalmamaya çalışıyorum.
   
 13. baykuş97

  baykuş97 "fekku ragabe"

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  14 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  821
  Beğeniler:
  1.493
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  ilhan beyoğlu
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  @Birhan K. Enez e vardığınızda arasanız konaklama için yardım edebilirim..
   
 14. #14
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  @baykuş97 Çok teşekkür ederim, harika olur. Özelden telefon numaramı yazıyorum, siz de yazarsanız kaydedeceğim.
   
 15. baykuş97

  baykuş97 "fekku ragabe"

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  14 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  821
  Beğeniler:
  1.493
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  ilhan beyoğlu
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
 16. M.Eskiçınar

  M.Eskiçınar Yeni Üye

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  7 Ekim 2012
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  25
  Şehir:
  tekirdağ
  Adı:
  mesut
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
 17. #17
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Selamlar.

  Yazmaya hiç fırsat bulamadım, malum bilgisayar yok. Telefondan yazmak zor :)

  İlk gün istanbul-karaburun yaptık. Karaburun sahilde kumsala çadırımızı kurup konakladık. Karışan eden olmadı. Kısa ya da tek gecelik, günübirlik tur için uygun bi rota. Fakat denizi çok kötüydü. Hiç beğenmedim ve girmedim. Bir daha da gitmem :) karaburunu beğenmesem de karaburuna giden yolu çok sevdim. Yemyeşil, orman içi yol. İnsana istanbuldan çıktığını hatırlatıyor. İlk günden birkaç foto:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  İkinci gün karaburundan çıkıp Kıyıköy'e geçecektik ama yetişemedik. İki kişi olunca molalar ve sürüş süresi de uzuyor. Saray'a kadar gidebildik ve ertesi sabah Kıyıköy'e inmek üzere Saray girişindeki benzincide konakladık.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bu çifti Saray yolundan İstanbul'a giderken yakaladık. Polonya'dan Kapadokya'ya gidiyorlarmış.

  Saray yolu çok hafif iniş çıkışlardan oluşan, nispeten düz ve meyve ağaçlarıyla dolu bir yol. Hemen hemen tamamı orman yolu. Keyifli bi rota.

  Üçincü gün: Saray'dan Kıyıköy'e geçtik. Bu yolun en büyük sorunu rüzgar. Denizden estiği için, Kıyıköy'e inerken çok zorlandık. En dik inişlerde bile 35 km/s hıza zor eriştik. Sadece Lahana Bayırı denen %7 eğimli bayırdan (Kıyıköy'e girmeden hemen önceki dik iniş) 40 km/s ile inebildim - ve mükemmel bir inişti. Yolun çoğu pürüzsüz asfalttan oluşuyor. Lahana Bayırı az da olsa yamalı asfalttı. Tehlikeli sayılmaz ama dikkatli inmek gerek. Kıyıköy yolundan ve Kıyıköy'den birkaç fotoğraf:

  [​IMG]
  Bu herhalde hayatımda gördüğüm en şık hayrattı. Suyu da enfesti :) bütün köy buradan temin ediyor suyunu. Günübirlikçi İstanbullular da onlarca bidonla gelip dolduruyorlar.

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kıyıköy'e iner inmez önce yemek ve şarj ihtiyaçlarımızı giderdik, sonra da kendimizi akşam güneşinde denize attık. Hemen plajın kenarına benim çadırı kurup mayoları giydik, biraz yüzüp tekrar soyunduk ve çadırı toplayıp kamp yeri bakmaya gittik. Bu kendiliğinden kurulan çadırlar böyle anlarda avantajlı oluyor.

  [​IMG]
  Plajda biz vs. Kamp yerimizde biz.

  Kıyıköy'de bir gece konakladık. Şimdi yola devam.

  4. Gün: Kıyıköy-Cehennem Şelaleleri

  Kıyıköy'e Saray istikametinden gelmiştik, Vize istikametinden çıktık. Aslında bugünkü amacımız İğneada'ya varmaktı ama öyle olmadı. Kızılağaç köyünde ilk ve son molamızı verdik. Cehennem Şelalelerini ve o civarda kurulan bir kampı mutlaka görmemizi önerdi köydekiler. Yol arkadaşım da ısrar edince öyle yapmaya karar verdik.

  Aslında oradaki kamp (Rainbow) ayrı bir başlığa gerek duyacak kadar sıradışı bir kamp ama çok değinmeden geçiyorum. Bazı fotoğraflar:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bu fotoğraf Kızılağaç köyünden. Mola verdiğimiz bakkalın önü.

  [​IMG]
  Kamp kuracağımız yere inerken..

  Bunlar da kamptan fotoğraflar:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Aslında biz galiba Cehennem Şelaleleri'ne gitmedik ama ona yakın bir vadiye gittik kamp için. Şelaleleri de görmek istiyordum ama diğer taraf da cennet gibiydi gerçekten.

  @vizeligezgin'le görüşecektik ama tek başıma olnadığım için fırsat bulamadım. İki kişiyken hep iki kişilik planlar yapılıyor işte. Grup sürüşünün dezavantajı da bu :)

  Şimdilik bu kadar yazabiliyorum, çok vaktim yok :) vakit buldukça yazarım. Buradan iğneada'ya, ordan Ahmetbey köyüne, oradan Tekirdağ'a ve sonra da (dün) Gelibolu'ya gelecek şekilde devam etti rotamız. Onları da ve bundan sonrasını da ekleyeceğim.

  C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 18. Yalchinosis

  Yalchinosis Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  170
  Beğeniler:
  225
  Şehir:
  İstanbul - Edirne
  Adı:
  Yalçın
  Bisiklet:
  Dahon
  Seviye:
  Güzel bir tur olmuş tebrik ederim, bu arada maalesef Gökçetepe geçen hafta yangından önemli derecede zarar gördü, ülkemin yanan giden bir çok güzelliği gibi sanırım o da geri gelmeyecek.
   
  Birhan K. bunu beğendi.
 19. #19
  Birhan K.

  Birhan K. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  11 Nisan 2014
  Mesajlar:
  997
  Beğeniler:
  1.356
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Selam. Turumuz henüz bitmedi, devam.

  Gökçetepe'ye çok üzüldüm.. Tabiat Parkı da zarar gördü mü yoksa yangın daha tepelerde ya da orman yolunda falan mı çıktı? Kamp iyi durumdaysa önümüzdeki birkaç gün içinde oraya gideceğim çünkü.  C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 20. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  2.997
  Beğeniler:
  15.340
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  @Birhan K. Umarım tur sonrası daha detaylı ve bol fotoğraflı bir tur yazısıyla paylaşırsınız bu yolculuğu bizlerle, zira gayet güzel bir rota, faydalı olabilir ileride. Kazasız belasız keyifli turlar olsun :harika:
   
  mariokaldato bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

fatman_1591.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
Digital EPO.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-4-1_9-11-50.png
Guy Andrews ve Simon Doughty'nin kaleme aldığı The Cyclist's Training Manual kitabı, çalışıp kendini geliştirmek isteyen her tür bisikletçi için (yol, dağ, tt, cyclo-cross vb.) gerekli bilgiler...