''ağustos ayına uzun yolcu aranıyor''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Rıdvan UĞUR

rıdvan bu gün arkaya yağ eklendi bir ay sonra gene kaçak yaparsa bu demektirki slx kompenantının içindeki pistonlar yağ kaçırmakta bakalım ne olacak bir ay önce doldurmuştum ama bir ay sonra yağ kusmaya başladı arka kompenant,,,, hidrolik yağlı biskletinmi var derdin var demektir ayrıca yeni bi tasarıma girişmeyi düşündümde arka tarafı somunlu fren sistemine bağlamak ,,,,,mümkün olmadığını gördüm arka tarafta fren kelepçelerin takılması için uzantı yok ,ayrıca cross ride jantlar disk fren sistemine göre yapılmakta somun bu jantı tutamıyor ,,genede alternatif fren olaylarını araştıracağım ve arka tarafı hidrolik yağ sisteminden ve balata sisteminden kurtarmak niyetindeyim bakalım zaman ne gösterecek evet gelsin pazar bakalım,,,,,,,,,,

Scudo

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi, geç V frene rahat et. Sadece fren bağlantıları, zincir, göbek ve vites bağlantılarını yağlamakla uğraşırsın.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Cem Şentin

cem geçemiyorum çünki arkada çıkıntı yok kadroda, karbona kaynak olmaz kelepçe sistemini düşündüm ama arkaya yük binecek bu seferde kadro çatlayabilir bu işin altından nasıl çıkacağız bilmiyorum ....arkadan balata sistemini diski ve hidrolik yağ olayını kaldıracağızda yerine ne koyacağız sorun orda yeni bi tasarıma ihtiyaç var ...............

liste güncelleme.............
evet 7 ağustos saat 06.00 çıkış bostancı adalar iskele,,,,
rampa etüd artı teknik çalışma ,,,,,,,,,,,,,,

katılım ,,,rıdvan dostumun temposuna göre olacaktır

1- kudret
2- rıdvan
3- bahadır

başıbüyük kayış dağı ve finiş minibüs durağı çayçıda bitecek dönüş aynı yol,,,
evet çalışan kazanır,,,,

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
üstad bir aksilik yok değil mi; sabah 5:50 bostancı iskele önündeyim.

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Bahadır Gürel

hiç bi aksilik yok çalışma yapacağız ,,,

:in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
son durum iyi geceler yarın saat 06.00 da bostancıdan çıkarak rampa etüdleri yapacağız bunlar yavaş yavaş 23 ekime hazırlık olacaktır 11 ağustos ,18 ağustos ve 25 ağustosda çalışmalar devam edecektir bu çalışmalara gelenler kazanacaktır ter dökmeyen gelişemez,,,rampaları çıkamayan gelişemez ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
dostlar teşekkürler ,,,,
evet kısa mesafe yaptık ama rampaları aldık başıbüyük kayışdağı ve çaycıda durduk sabah köpek bolluğu güzeldi neyse onları sevdik sakinleştiler hayvanlar aç kimse beslemiyor bi daha tedarikli oluruz.....aç oldukları için huzursuzlar ,,,,
evet dönüşü aynı yerden almak motivasyon düşüklüğü olur dedik ve kartalın içinden rampalar aldık ve sahile indik ordan dragos rampalarına vurduk ısı kendisini 10.00 dan sonra hissettirdi yalnız şu an hava sıcak oldu evet haftaya pazar bi çamlıca yaparız 06.00 çıkış yaparız gene aynı yerden,,,,,,,,

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
çok keyifli çok eğlenceli bol köpekli bu nedenle enazından benim için adrenalinli bir tur oldu. gerçekten bu turlar yorucu ama nedendir bilmiyorum turu bitirip eve geldiğimde içimden mutluluk taşıyor. İnsan kendini çok iyi hissediyor. Hem kudret abiye hem Bahadır arkadaşımıza bu turda benimle birlikte oldukları için çok teşekkür ederim. Gene her turda olduğu gibi kendimize birşeyler kattık. Yeni ve çok değerli tecrübeler edindik.

Mesela bu Kudret abi denilen şahıs aslında "köpeklere fısıldayan adammış:)" Bunu görmüş olduk:)

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Rıdvan UĞUR
Ne fısıldıyor acaba? Sır mı...:)

Gerçi ben kendi adıma konuşayım; fısıldayacak kadar yaklaşmam herhalde. Ama bazılar nedense çelimsiz ve tırsak oluyor. Yani kendi halinde takılıyor ve hiç peşinizden gelmeye bile cüret etmiyor. O diğerleri var ya, hep de Kudret Ağabey yanımızda olacak değil ya...:boese157:

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Rıdvan UĞUR

turu bitirip eve geldiğimiz vakit o mutluluk önemli rıdvan bide uzun tur sonrası eve geldiğinde o yorgunluk bambaşka bi olay ve asla paranın yerini tutmaz ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Salih Dinçer

salih hiç bi şey düşünmüyorum onlara yaklaşırken bu günde baktık karşıda ordu var tam 7 tane durduk ,ben yaklaştım en bağıran bi tane vardı onun yanındaki koşarak geldi hemen diz çöktüm elimi yaladı çok bağıranda geldi arada sırada vulf vulf diye garip ses çıkardı ama bi şey yapmadı sonra o da bana yaklaştı elimi yaladı ve biz binmeden devam ettik hiç bi şey yapmadıkları gibi 7 adet köpek bizim arkamızdan koşmadılar bile ....oralarda köpekler çok ama ben severim köpekleri,,,

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
Peki ya çok hızlıysan ve kopek sana doğru koşuyorsa, duramayacak kadar hızlıysan ? Napardın?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Kudret abi, Rıdvan çok teşekkürler arkadaşlar. güzel bir antreman oldu.

önce iyi bir ısınma yapıp sonra rampalara çıktığımız için benim bacaklarda dönüş sonrası hiçbir ağrı hissetmedim. geçen hafta başbıbüyük'e ısınmadan çıkınca sonrasında sol baldırda çekme olmuştu. kudret abi sayesinde çok bilinçli antreman oldu.

ben yaptığım bir iki hatayı farkettim. en önemlisi turlara çıkmadan önce kahvaltı yapmıyordum daha bilinçli katılacağım. kefir olayını deneyeceğim :) bakalım nasıl etkiliyor?

rampalar için mtb'de çalışmak şart oldu. dişli sayıları önemli galiba. eşimde bir trek mtb var onu mu alsam bir dahaki sefere :)

başıbüyük mahallesinden maltepe üniversitesine doğru olan sapaktaki rampada yerler ıslaktı ve bendeki arka teker boşa dönünce bir an panikledim ardından da rampayı çıkacağım diye nabız tavan yapmış. sonra daha kontrollü gittik.

hava çok güzeldi, yollar boştu, köpeklerin de canı sıkılıyor kime havlasak diye bakınıyorlardı ama bir bakışta anlıyorsun onların niyetini. genelde iyi niyetliydiler. hayvanlar aç, bu belli oluyor elini uzatınca hemen yalıyorlar maalesef akılsız kafa yanımda yiyecek getirmedim zaten ben de birşey yemeden çıktığıma göre durum açık.

benim nabız ölçer tur boyunca şu değerleri yazdı:

HRmax = 185 bpm (benim yaş için üst sınır 177)
Ortalama = 127 bpm (sohbet için durduğumuz yerlerde de saydı :))
Kalori = 2291 Kcal
Fat burning = 296 gr

Mesafe ve hız bilgileri de şöyle:

http://4.bp.blogspot.com/-iDT-v1QomKE/Tj5gsrMxLQI/AAAAAAAAANg/CMCMstdK5Ss/s1600/s1.JPG

Rota şu şekilde:

http://2.bp.blogspot.com/-GXbLXYclyUw/Tj5gs5naQDI/AAAAAAAAANo/Uj8qStPksag/s1600/s2.JPG

http://3.bp.blogspot.com/-dEA9E28XfiY/Tj5gs0m_NlI/AAAAAAAAANw/YiNhri18BYw/s1600/s3.JPG

Hız ve yükseklik verileri:

http://4.bp.blogspot.com/-NZQ0Cp1HjqQ/Tj5gtPmnT4I/AAAAAAAAAN4/C7BS0vP_LCU/s1600/s4.JPG

Ayrıca şu siteye de verileri yükledim:

(link)

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
@Kudret Kurtcebe

Gerçektende tarifi veya bir karşılığı yok. O yorgunluk, bacaklardaki acı, hepsi birleşip endorphin oluyo:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@krankmili

kesinlikle hızını köpeğe göre ayarlayacaksın görkem ..çok hızlı iniş yapıyordum izmite giderken molla fenariyi geçmiştik köye geliyoruz karşıdan sivas kangal geliyor dört nala,,indim dizlerim üstüne çöktüm ve kafamı aşağı indirdim bi metre ötemde bağırmaya başladı önce yaklaşmadı sonra geldi koca pençesi ile dizime dokundu o anda dost olduk koca dili ile suratımı yalamaya başladı sonra sahibi kan ter içinde geldi ağbi dedi helal olsun sana dedi,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
bahadır bey ,teşekkürler öyle çok yüksek basmadık zati hazır değiliz yüksek basmaya, bunun için beraber çok çalışmamız lazım tabi ,yüksek basarkende o bölgedeki köpekleri beslemek için yanımıza bi şeyler alırız ...evet kahvaltı önemli ,,,aman bi dahaki sefere kesin kahvaltı bahadır bey ,omlet iki yumurta ve tam yağlı peynir ile yapılacak ,bir saat sonra evden çıkarsınız yemek üstüne hemen binilmiyor ....evet sabah çok güzeldi hava ılık ılık temmuz ağustos ayları böyle olmalı ,,,,, mtb alırsanız bence daha iyi,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
ayın 28 inde mecburen 4 eylüle hazırlık için bi adet polinez yapmakta fayda var ,,,,listedeki dostlarım bahadır bey ,rıdvan ve salih dostum ,,,,
evet 4 eylül biraz ağır olacak bu tur öncesi kendimizi tartalım ...ve 4 eylüle hazırlanalım gerçi daha zaman var ,,,,,bu pazar ayın 14 ünde ve 21 inde gene kısa mesafe rampa çalışalım,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
14 ağustosda bi etkinlik var gece 18.00 de başlıyor caddebostana gelecek bizim arkadaşlar bu pazar bi olay olmaz ......
21 ağustosda tatil yaparız ,,,,,,ama 28 ağustosa polinezi ele alırız,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
28 ağustos,,,,,,,,
polinez ------100 artı 30 km ,,,,,,,,,,,,

güzergah,,,,,,,,,,
bostancı-üsküdar-kavacık-polinez-dudullu- bostancı,,,,,,,,,,,

1- kudret
2- salih
3- rıdvan
4- bahadır

saat 08.00 hareket -bostancı ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
4 eylüle hazırlık etabı,,,,,,,,,,,,,,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe
Bugün şu koşan köpek duran bisiklet olayını denedim işe yaradı!

Keyifli bir şekilde yolda gidiyorken şarampolün orada demir desteklerin altında bir köpek benimle yarışa koyuldu. Tabi havlamalar son derece tehditkar. Ani bir karar ile durdum çünkü yokuş çıkmak üzereydim. Yanımda vızır vızır araçlar geçiyordu. Köpek ilk başta afalladı, sanırım durduğumu aradaki demirlerden dolayı geç farketti. Yarışıyordu dedim ya, benden daha hızlıydı ama farklı kulvarlardaydık ve o epey ileride kaldı...:)

Efendim sonra köpek benim durduğumu anlayınca ben bisikletten indim. Hani birini öpüyormuş gibi dudağımızı büzüştürüp bir ses çıkarırız ya o şekilde köpeğe işaret yaptım. Bir yanda parmağımı şıklattım. Amacım mümkün olduğunca sevecen yaklaşmaktı. Ancak köpecik iyice şaşırdı ve üst yola geçip kaçtı...:D

Sanırım gözlük ve kask olayından bunlar gıcık kapıyor. Belki dostluk kurmak için suratımızı göstermek daha mantıklı, bilemiyorum...