''ağustos ayına uzun yolcu aranıyor''

B

BF Okuru

Misafir
evet ..........uzun yolcu varmı ...............
ağustos ayı 4 pazar var ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,durma az mola az..............yalnız sadece etaplar anadolu yakada olacak .................
çıkış sürekli bostancı,,,,,,,,,,,,,,,,,,dönüş gene bostancı,,,,,,,,,,,,,,,,,,
gelen mesajlara göre güzergah belirleyelim ................
kimler davetli onları bi görelim .,,,,,

1- soner
2- hasan -korsan
3- mehmet ser,,,,,,,,,,,,,
4- bugsbunny -ogün
5- bahtiyar
6- erkan...........

evet davetli arkadaşlar bu dört pazar anadolu yakada 100 artı 60 lar bizi bekler,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
7. bahadır gürel........

B

BF Okuru

Misafir
@Bahadır Gürel

bahadır dost sende gel takıl ama bu başka adrenalin olacak.........

evet ,,,,,,,,,,,

7 ağustos
14 ağustos,,,,,,,,,
21 ağustos,,,,,,,,,,,,
28 ağustos,,,,,,,,,,,,,

tarihlerinde müsait olan dostlar ,anadolu yaka.............az mola ,,,,,,,,,sıcaklar normale dönüyor bu salıdan itibaren..............evet 9 ekimde bıçkıdere var ve 23 ekim de kartepe otel.................sezona ağır turlar öncelikli oluyor düşük tempolu arkadaşlar ile ayda bi kere belgradda eğlence olur ,,,,,,,,,,,

Rıdvan UĞUR

Aktif Üye
Tepki
113
kudret abi
performans turlarımı olacak bunlar? uzun yola dayanırımda basacaksanız yetişemem.

B

BF Okuru

Misafir
@sonEr´´

aç aç olmaz soner ,,,,,,ben çalışma yapacağım bi kaç arkadaş olursa bir ay yatmak demek fena halde geri kalmak demek ...hiç kimse gelmez ise sabah 06.00 - 09.00 arası çalışma yaparım artık,,,,,,,,,,,,hafta içi olur ,,,,,,,,,,

B

BF Okuru

Misafir
@Rıdvan UĞUR

rıdvan durum şu ağustos ayı sıcakları normale geçecek .....şimdi anadolu yakada başıbüyük rampalar var artı kayış dağı ve aydos var ............
hiç kimse gelmez ise ben buralarda saat 06.00 -09.00 arası ferdi takılırım eğer yukardaki tarihlere talip olursa uzun olarak anadoluda bıçkıdere taraflarına doğru basarız ..................... evet yukarda davet ettiğim arkadaşlar ile beraber şilede bastık ,,,,,,,,,,,, sezon açılışında ayda bi kere belgrad yaparız düşük tempo olur bu pazarda düşük tempo olacak .............bunun dışında sezon başladığında 3 pazar performans olur artık ,,,,,,,,,,,,,,,

B

BF Okuru

Misafir
@özer çankaya

özer burda liste yok...burda yukarda belitilen tarihlerde bi plan yapacağız tabi en az 5-6 insan olması lazım etabı 100 artı 20 olarak yapabiliriz sonra 100 artı 40 sonra 100 artı 60 olur ...tarih olarak önümüzde 7 ağustos var ve bostancıya gelecek arkadaşların erken saatte olmaları lazım bundan sonra performans turlarında saat 10.00 çıkışı olmayacaktır saat 08.00 de çıkış yapacağız karşıda oturduğun için senin bostancıya gelmen zor olacak ve hatta imkansız yetişemezsin onun için avrupa yaka feragat yapacak bi gün öncesinden anadolu yakada kalacak bir ay boyunca anadolu yakada etap çalışması yapılacak ,,,katılım hiç olmaz ise ben hafta içinden 06.00 -09.00 kendi etabımda çalışacağım,,,,,,,,,,,,,
ayrıca ilk 100 artı 20 etabında bekleme yok herkez tek başına bu performans turları gezi turu değildir,,,,,,,,,,,,,
lastik değiştirmesini bilmek lazım ayrıca yapılacak etabı bilmek lazım etabı bilmeyen gerilerde kalır ,,,,,,,,,,,ve kaybolur bıçkıdere zor bi etaptır 160 km ye denk bi turdur ,,,,,,,,,,,,ayrıca bu etaplara gelmek isteyen hafta içinden karşıda avrupa yakada ferdi çalışma yapması lazım ,,,,,,,,,,,,,,yukarda 6 arkadaş sıkı basar ..kimseyi beklemezler onların prosedürü böyledir ekip oluşturulmuştur yani hızlı basan ,,,,,,,,,,,,,,

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
evet haklısın ben rotayı, planı görmeden atlamışım; duruma göre katılırım. bu arada başıbüyük rampaları benim evin yanı. bazen oralarda kendimi kontrol ediyorum, var mı gelişme diye.

@Kudret Kurtcebe

B

BF Okuru

Misafir
@Bahadır Gürel

bahadır dostum oralar tam çalışma yeri yol bisikleti açısından eğer hafta içi boşluk yakalarsan senle başıbüyük rampasında buluşuruz ben ideal tepe tarafından sahilden köprüden geçerek gelirim ve kayış dağı yolu istikametine devam ederim, ama hafta içi çalışıyorsan olmaz tabi saat 06.00 da evden çıkarak gelirim,,,,,,,,,,,,,

Tepki
4
ben 12 agustos gibi istanbuldan antalya ya gitmeyi dusunuyorum 800 km lik yol sizce minimum kac gunde giderim saygilar ?

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@oktay demir

taş çatlasın 7 gün kendinize giveniyorsanız 6 gün. Bende senelik iznimde memleketime gideceğim 6 günde 1000 kusaratlı km. Sivas-hafik-Bayramtepe Köyüne.

B

BF Okuru

Misafir
@oktay demir

800 km anca konaklaya konaklaya gidilir, artı yıllar önce yaptığım olaylardı bunlar benim buna ağır işçilik denir şöyleki 30 kilo yük ile gidiyordum ben altımda o vakit pejo yarış vardı arkaya iki adet çanta koymuştum iç lastik çok alırdım, pompa artı yama olayları var idi patlayan tekeri sonra mola verdiğimde onarırdım konakladığım yerde,,, asla tek çıkmazdım yanımda bir iki arkadaş olurdu ,,,,,,,
1977 de soyundum ben bu işlere, bodruma dört kişi gittik o vakit izmire gemi vardı eminönünden direk izmir ,,ordan kuşadası üzerinden bodrum lay lom lom sürerdik ve 20 günde tamamlardık olayı...............
ayrıca bu işin tekniği kendinizi yormadan gitmek diyelim bi günde 100 km gittiniz, ertesi gün gene bi 100 gidebilecekmisiniz,, üst üste 100 ler adamı biçer ,,,,,,,,,,,,,
konaklama olacak yerleri pansiyonları önceden tesbit edeceksiniz, ayrıca sıcaklık artı rüzgar artı rampalar sizin ciddi düşmanınız ,,,,yanınıza dediğim gibi 30 kilo yük de alabilirsiniz yada arkaya küçük çanta tabi iç lastiksiz hiç bi yere gidemezsiniz.................

en kestirme yolu haritadan çıkarın ayrıca cbs almanız bence yararlı..............,
otoban yollar son derece tehlike arz eder,,,,,,,,,,,,,,,

ayrıca bu forumda tolga gürgün arkadaş istanbuldan izmire 450 km yi tam 19 saatte gitmiştir kendisinin uzun yol tecrübesi vardır onada danışabilirsiniz...

(link)

Tepki
4
@Kudret Kurtcebe
ilginiz icin tesekkur ederim ama bir arkadas 6-7 gun yazmis o kadar uzun olacagini dusunmuyorum ben katilan arkadas olur mu acaba uzun yol icin?
siz agustos ayinda nereye gitmeyi planliyorsunuz

B

BF Okuru

Misafir
@oktay demir

anadolu yakada çalışmalar olacak ............
bu topiğin en başında uzun yol derken 100 artı 60 tempo yüksek ve mola az olan antreman turları şeklide idi....burda uzun yoldan kasıt antremandır ve de temponun yüksek olmasıdır havaların sıcaklığı evet dez avantaj ama ağustos ayı temmuzdan biraz daha az sıcak geçeceğini meteroloji yekilileri söyledi hafta içi çalışacağım 06.00-09.00 arası ferdi,,,,,ve eğer pazar 100 artı 20 sonra arttırarak 100 artı 60 gelen olursaki gene topiğin başında yazdığım arkadaşları davet ettim onlar yüksek basan ve kimseyi beklemeyen arkadaşlardır hali hazırda ekip hazırdır ............

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
@oktay demir

Bu olayı aslında kendiniz belirlersiniz. Kendinizi iyi buluyorsanız 3 gündede gidersiniz. Ben kendi kendimi hergün deniyorum sabah ve akşam bisiklete binerek 2haftada 1 hafta deniyorum ve yapabileceğime inanıyorum. 800 Km yide siz belirlersiniz

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Kudret Kurtcebe

benim ev zümrütevler'de bu yeni yapılan konutların tarafında, ama bir sorun var ki 8'de işbaşı yapıyorum (ofis-ev arası 1 km). bir iki kez 6'da çıkıp turlayıp 8'e yetişmeye çalıştım ama işe varınca 1 saat konsantre olamadım :) 22 ağustos'ta bir hafta izne çıkıyorum o zaman gelirim.

B

BF Okuru

Misafir
@Bahadır Gürel

en azından 22 ağustosdan sonra başıbüyüklerde bi olay yaparız ayrıca burdan haberleşmeye devam edelim,,,,,,,,,,,