2. el bisiklet alabiliyor ve satabiliyor musunuz?

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
İlk bisikletim Carraro sportive 221 i kısa sürede sattım. Daha sonra Fuji touring aldım birisinden. Şimdide ikinci el dahon katlanır aldım. Oldukça avantajlı oldu.

Scudo

YgtSck46

Üye
Tepki
16
İsim
Yiğit Ali Saçak
Bisiklet
Salcano
@ErHan72 Saol abi tavsiyelerin için.Bende vazgeçtim zaten.Biri diyor şuraya getir biri diyor şuraya getir neyse dedik arabayla götürelim,bu seferde değeri 400-450TL Olan bisiklete 350 Veririm diyor.En son kaldırdım ilanı.Zaten 2. elede güvenmiyorum mecburen dişimizi biraz sıkıp NG750 Felan alacağız.

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Yıllar yıllar önce (1999'da) babamın karne hediyesi olarak aldığı Bianchi RCX 202'ye 10 küsür yıl bindikten sonra biraz şans eseri olarak sıfır bisikletlere bakarken rastladığım ikinci el Trek Cobia'nın ertesi hafta borçlanarak sahibi oldum ve birkaç sene çok çok memnun kalarak kullandım.

Sonrasında sürekli asfaltta dağ bisikletiyle dolaştığımı fark ettiğim için önce lastikleri incelttim o da yetmeyince yol bisikleti arayışına girdim. İlanıma bir sürü teklif geldi ama asıl istediğim düzgün bir yol bisikletiyle takas seçeneğiydi. En son Bursa'dan bir arkadaşla anlaştık, kamp yaptığımız bir hafta sonuna buluşmayı denk getirdik ve karşılıklı olarak bisikletlerden memnun kalarak alışverişi hallettik.

Sonbahardan beri Btwin Alur 700'le pedallıyorum, seçimimden oldukça memnunum. Diğer arkadaşların söylediği gibi karşılıklı güven ve anlayış gerekiyor. Sattığım bisikletin aynakolun orta yaprağında bir iki diş erimişti, sen bisikletçiye göster değişmesi gerekiyorsa ben siparişini vereyim adresine dedim. Göstermiş, değişmesi gerekiyor demişler, yurtdışından siparişini verdik, kimse mağdur olmadı, birbirinde hakkı kalmadı.

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.252
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
2010'da aldığım (link)bisikletimi,(link), polisport çocuk bisiklet koltuğunu, (link) ve oğlumun 16 jant ümit bisikletini meşhur ikinci el satış sitesinden vb. digital ortamlardan sattım. Alanlar hayır görmüşlerdir ve güle güle kullanmışlardır inşallah.

• Beğen
Tepkiler: specific

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliyorum da, satiyorum da..

Alim-satim, ticari bir faaliyet. Dolayisiyla her konuda durust olmak zorundasiniz. Karsi tarafa guven verebilirseniz satis isi kolaylasir.
Ayrica sahip oldugunuzun urunun tum ozelliklerini de aciklayici sekilde belirtmeniz sizin yarariniza olacaktir. Konuya hakim olmaniz, satista size olan guveni arttirir. Öücüler her zaman olacak, size uymayan bir teklif verirlerse kibarca reddedin. Bir gün o ölücülere ihtiyaciniz olabilir.
Alirken de anlamiyorsaniz saticinin yanina bir bilen ile gidin. Kimse size fiyat kirmak veya sizin istediginiz fiyattan vermek zorunda degil. Fiyatta anlasamayip alamasaniz bile fiyati dusurdugunde haber vermesini isteyin. Genelde pisman olup ararlar.
Benim hesabima gore bir yillik bir bisikletin ikinci el fiyati=bisikletin sifir fiyati x%40'dir.
Model geriye gittikce bu oran 10ar 10ar artar. Ben genelde boyle hesapliyorum.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.572
İsim
Çağdaş
@Kuzey Ege 6 yıl sonra sıfır fiyatla aynı oluyor yalnız. :):):)

Yoksa 4 yıl sonra bedava mi oluyor?;););)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Çağdaş78
Boyle bir soru bekliyordum, ilk siz takıldınız, tebrik ederim :)

Genelde 5 yıllıktan eski bisikletlerde eger bisikletin marka, grupset gibi konularda cok spesifik bir ozelligi bulunmuyorsa fiyat tamamen saticinin bisiklet ile olan duygusal baği ve alicinin duygusal olarak bu urunu kaca almak istedigiyle alakali olarak belirlenir. Yani bu durumun bir fiyati yoktur, biri bir fiyat soyler ve action başlar..

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikleti bilmem de dün akşamdan beri alıcı ödemeli 10 liraya gidon 5 liraya sele borusu satmaya çalışıyorum. Utanmasalar kargoyu ben karşılayacağım, üstüne para vereceğim :snzdglsn:

neycitizen

Üye
Tepki
27
İsim
Mustafa Yurttaş
Bisiklet
Carraro
Ben de çocukluktan beri bisiklet sürmüyordum ta ki yeğenimin bisikleti ile kısa bir tur yaptıktan sonra bisiklet aşkım alevleninceye kadar. Sıfır almayı düşünüyordum ama bayide sıfırı 2165 TL olan bisikletin çok temiz ve henüz 6 aylık olan ikinci elini 1350 TL gibi bir fiyata alma şansı oldu dün, ben de kaçırmadım.
Alacağınız kişinin güvenilir olması çok önemli, 3 haftadır ilandaydı, takip ediyordum. Mesaj yoluyla muhatap olan çok olmuş -çoğu şu kadara olmaz mı cinsinden sorular- ancak ben arayan ilk kişiymişim, hemen gittim gördüm ve karşılıklı olarak anlaştık. Fiyat ve bisiklet makul ise neden olmasın, alan da satan da memnun kalsın yeter ki. Satan paradan, alan bisikletten hayır görsün ;)

Yeumyang

Kalbin ilacı Rabbini anmasıdır
Tepki
24
İsim
Sezai
Bisiklet
Salcano
Aldığım ürünü kolay kolay satan biri değilim evde cürüyene kadar kullanırım bisikletimi

• Beğen
Tepkiler: K-Pax

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
arkadaşlar letgodan uzak durun . ölücülerin hepsi orda geziniyor. parası olmayan bir topluluk oldular gözümde. Carraro 225 bisikletime 899 tl yazdım adam 500 vereyim diyor. Bu da bir küfür sayılmazmı mal sahibi için? neyse beklemedeyim.

bir üst modele geçmek için satıyorum yoksa bende kolay kolay satma alma stresine girmem.

Yeumyang

Kalbin ilacı Rabbini anmasıdır
Tepki
24
İsim
Sezai
Bisiklet
Salcano
@BurakLEE
Sen ver ben alayım deseydin bende letgo ya koymuştum ergenler mesaj atıyordu 14 15 yaşlarında canım sıkıldı satmaktan vazgectim evde cürüsün satmayacagim

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Çok isteyen birine istediğimden aza sattım. Şimdi alamıyorum. Kargosu filan çok tutuyor il dışı :)

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Aynen letgo tam ölücü mekanı.Sıfır kutusunda tablet koydum ki mağaza fiyatı 360 tan başlıyor şu an.Ben 300 lira fiyat koydum.Bi dünya mesaj denyonun birisi 200 vereyim demiş çok ağır sövcektim zor tuttum kendimi.Bugün sırf elimden çıksın satıp kurtulayım muhatap olmucam diye birine 250 ye verdim gitti çocuğuna karne hediyesi ... :kyfmyrn:

B

BF Okuru

Misafir
@ErHan72 pazarlık sünnettir, adabı ile yapıldığı müddetçe :harika: keser hep kendi tarafına yontuyorsa orada sorun var demektir. O pazarlık değil çakallık olur.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.503
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazarlık yapılsın elbette almaya çalışan kişi en dip fiyatta almaya çalışacak. Her işin bir adabı var. Bakıyorum mesaj gelmiş ne bir selam, ne bir sabah. 100 tl lik ürüne 50 tl olur mu? Arkadaş dağdan mı geldin. İnsanlarla iletişim mi kurmadın. Ben jantları mı Çanakkaleden bir arkadaştan satın aldım. Yazdım arkadaşa kibarca dedim 800 tl yazmışşınız (pazarlık yoktur diye belirtmiş) ama benim aklımdaki fiyat 700 tl dedim sizin için uygunmudur tabi bu konuşmalar hayırlı satışlar, iyi günler gibi selamlaşma aşamalarından sonra oldu. Arkadaş sağolsun yaklaşımınızı sevdim pazarlıksız yazmıştım ama 750 tl ye en son satarım dedi. Süper bir alışveriş oldu. Jantlar arkadaşın dediğinden daha temiz çıktı. Kargoya verirken öyle titiz sarmış ki jantları buradan Jamaika ya gönder banamısın demez. Bu vesile ile buradan kendisine tekrar teşekkür etmiş olayım.

Y

Yunus Emre Küçük 18

Misafir
Bugün alışveriş için evimin yakınında bi yerde 50'li yaşlarda birisiyle buluştum. Adam buluşma yerine arabayla geldi, boyu benimle aynı, hatta bacak boyu biraz daha uzun gibi geldi bana. Selenin boyunu görünce sırıtır vaziyette bana dönüp "bu sele ne böyle kule gibi yükseltmişsin" dedi bana. Seleyi alçaltmamı istedi, binmeye çalıştı ama binemedi, biraz daha alçaltmamı istedi, bu sefer bindi ama pedala bacak gücü veremeyince hakimiyeti kaybedip üç beş metre sonra düştü, sonra "ben bu bisikleti alamayacam" deyip alışverişten vazgeçti. Bunun üzerine ben de ilana şöyle bi açıklama ekledim 😀Screenshot_20200316-191238.png

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yunus Emre KÜÇÜK 18 güzel olmuş ancak yıllık 1.000 km bisiklet sürmek, bisiklet bilgisinde ihtisas yapmış olmanın göstergesi değildir, demek isterim.

Ancak diğer soylediklerine katılıyorum.

Gezenkitap

Üye
Tepki
0
İsim
Murat
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hahah bu ilan sizin miydi, vay be. Ben de ikinci el bir bisiklet arıyorum İstanbul Esenlerden Taksime işe gidip gelmek arada gruplara takılıp gezmek için. Yardımcı olun bana ey ahali...