2. el bisiklet alabiliyor ve satabiliyor musunuz?

emsuda1453

Üye
Tepki
2
İsim
talha
Bisiklet
Mosso
merhabalar herkese bende bisiklet arıyorum...Yıllardır bisiklet kullanmıyorum ama her zaman gıpta ile bakıyorum kıyafetiyle bisikletiyle tarz olanlara :)
Neyse uzatmadan danışayım istedim... Sıfır düşünüyordum ta ki buradaki mesajları okuduktan sonra temiz bana uygun bir ikinci el de olacağına kanaat getirdim...
Bisikleti şehir içi kullanmayı düşünüyorum. fethiye de yaşıyorum eğer mümkünse yakın yerlerde olursa gidip bakabilirim.. Ya da önereceğiniz 1000 lira bütçeli bisiklet önerilerinizi alabilirim... boy:1,78 kilo:75

Scudo

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Birkaç ay önce Carraro Big 729 u (nam-ı diğer öküzbaş) 750 liradan satışa koydum 650 ye verdim geçtim.Şimdiki 927 yi 1.350 tl den pazarlık vs derken 1.100 e kapattım.İnternette bakıyorum 1.500 lira isteyen tipler var 729 a ... :p

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir de işi bilmeyenlerin elinden 700-800 liraya bisiklet alıp bir hafta sonra 5000 lira fiyat yazanlar var.

• Beğen
Tepkiler: ahbap352

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Arkadaşım Kayserili. Onun bir taktiği var. Araba da alsa bisiklette alsa ne alırsa alsın aldığı gün hemen satılık ilanına koyuyor. Aslında satmak için almıyor ama iyi para veren olursa satarım niye satmayayim diyor. Acelesi olmadığı için pazarlıkta yapmıyor. İster al ister alma modunda.

• Beğen
Tepkiler: emrahozkan
Tepki
4
Bisiklet
Specialized
Son 4 yıl içinde bir Carraro, iki tane de Cube olmak üzere üç tane şehir bisikleti sattım. Bisikletler satışta uzunca bir süre bekleyebiliyorlar ama en sonunda gerçek bir müşteri illa geliyor. Son olarak kendime Specialized sirrus elite disk 2017 modelinden aldım. Bir süre sonra muhtemelen onu da satıp bir başka bisiklet alacağım. Belki Cinelli bir kadro alıp kendi bisikletimi toplarım...

• Beğen
Tepkiler: rodya

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Bisiklet satmak zor iştir. Güncel olmayan bir modeli satmak daha zor. Bir kadın bisikleti satmıştım. Satana kadar göbeğim çatladı.

En kolay katlanır satılır.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@BurakLEE bende de 224 vardı..Sahibinden üzerinden 2015 modelini bir üniversite öğrencisine 670 liraya sattım..Şu anda hepsiburada'da 1036 liraya satılıyor;
(link)
İkinci elde bisikletin yarı fiyatının biraz üstünde fiyat belirlerseniz,bisikleti satabilirsiniz..Tabi birkaç yaşındaki bisikletten bahsediyorum..
Bisikletin sıfır fiyatını ilanınıza yazın..Satacağınız rakam da,bu sıfır fiyatının yarısının biraz üstünde olsun..
Yüksek fiyat belirlerseniz,zor satarsınız,hatta hiç satamazsınız..Çünkü sıfır bisikleti taksitle alıyoruz,ikinci elde taksit yok..Genelde bu tarz bisikletleri de öğrenciler alır sonuçta ve onların da bütçesi malum..
Triban 520 alacak gibiyim..Başka bir seçenek karşıma çıkmazsa,bu bisikleti alacağım..Sahibinden'de bir arkadaş 2017 modeline 2250 liraya istiyor..Sıfırı 2700 lira ve taksit seçeneği var..2017 model triban 520'nin ikinci elinin fiyat aralığı 1700-2000 lira olmalı..
Aylardır sahibinden'de bisikletlere bakıyorum..Çok abartı fiyatlar var..Birkaçıyla mesajlaştım..''Bu fiyat nedir böyle,satamazsın bu fiyata'' dedim..''Haklısın abi'' dedi bana:)
Sanırım sizde satıp yola geçeceksiniz..Dediğim gibi fiyatı düşürün,satın ve ilk defa drop bar bir yol bisikleti alacaksınız triban 520'yi bir inceleyin..

YgtSck46

Üye
Tepki
16
İsim
Yiğit Ali Saçak
Bisiklet
Salcano
Bende ilana koydum daha iyi bir bisiklet almak için.Biri yazdı bakalım.Eğer alacak gibi olup denemek isterse aşağıda bir tane basketbol sahası var.Ora boş olursa orada denettireceğim.İlk satışım,inşAllah bir sorun çıkmaz...

Tepki
25
İsim
Hakan Ç.
Bisiklet
Merida
Yaz sonunda 1,5 sene bindiğim Sedona 300s şehir bisikletimi sattım. Malıma iyi bakarım sıfır halinden farkı yoktu hatta fren pabuçları ve lastiklerini daha kaliteliler ile değiştirmiştim. (Eski lastiklerini de ayrıca sattım değiştirdiğimde) Sıfır 850’ye almıştım 750’ye verdim. Ben mtb’ye geçeceğim diye sevindim, alan arkadaş da bu kadar temiz bisiklet aldım diye.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@YgtSck46
Bisiklet alırken veya satarken,tenha bir yerde buluşmamaya çalış..Ne olur,ne olmaz..

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

ErHan72

Daimi Üye
Tepki
422
İsim
Erhan
Bisiklet
Carraro
@YgtSck46 Tavsiyem bisiklete binmeden sağına soluna iyice baksın. Arka tekeri kaldırıp arka vites geçişlerine ve ön vites geçişlerine olduğu yerde bakabilir. Şayet temiz ve bakımlı bir bisikletse zaten ilk kontrolde kendine belli eder.
Önce fiyatta anlaşın. Anlaşma sağlanırsa alıcı parasını verir sonra da dener. Aksini yaparsan iyi niyet gösterip denetirsen ve karşındaki kötü niyetliyse alır kaçar yakalayamazsın yada denerken gider bir yere çarpar sonra da almaktan vaz geçer olan senin bisiklete olur.
Ben bisikletimi alırken sağına soluna baktım olduğu yerde denedim. Satan arkadaş istedi denememi; çantam vardı bıraktım yanında bir metre gittim gitmedim. Temiz, bakımlı, daha 9 ay falan garantisi olan bir bisikletti fiyatı da uygundu. Pazarlığı sevmem ama usulen sorarım son ne olur diye verdim parasını helalleştik aldım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Bir ürünün fiyatını, alıcının tavrı, satıcının psikoloji belirler" desek doğru mu olur bilmiyorum ama bir şeyi satmanın, almanın müthiş bir psikolojisi var. Almayı zor becerdim, satmayı hiç beceremem :okyrm:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@selmansamet İstanbul'dasın sonuçta..Rahatlıkla satış yaparsın yani..
Evde kullanmadığın bir eşyayı satmayı denemelisin..Sahibinden'e aç bir ilan ve satmayı dene..Sonuçta uzay mekiği satmayacaksın..:)
Bir şeyi satmayı bu kadar abartma..
Zaten İstanbul'un her yeri kamera..Kalabalık bir yerde buluşma ayarla..Ver eşyayı,al parayı..Hepsi bu..

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahlaksız Fiyatı 1000-1200 TL olan bisikleti sözde 3.499,90 TL'den düşmüş gibi pazarlayıp, yüzde 63 indirim yalanıyla satmak...

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahlaksız Ben doğam gereği sevmiyorum böyle şeyleri. Zaten sevdiğim ve bir süre kullandığım şeyleri de satamam, duygusal bağ kurarım hep. Belki de hayat o yandan sarsmadığı için böyle diyorum, yarın ne olacağı meçhul :okyrm:
İronidir ki evden pazarlama işi yapıyoruz :D

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
bende geçen sene carraro 227 sattım.Sıfırdan daha sıfırdı.Uygun fiyata verdim.Kendim 2.el bisiklet almam.O dükkanın içine girip alınan bisikletlerin ilk halini görmek bende farklı bir heyecan hissettirdi hep.Çocukluğumda kalan his bu gibi anlarda depreşiyor :D

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@SonSelim hepsiburada'nın o ilanından haberdarım..Müşterileri yolunacak kaz olarak görüyorlar..Bu çok bariz..

O bisiklette,benim 1 ay önce sattığım bisiklettir..670 liraya sattım ben..2015 modeldi..Çizik yoktu bisiklette..

@selmansamet :ssrtcbya:Satamam diyorsun,evden pazarlama yapıyorsun:D

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
En son Carraro Big 729 (öküzbaşı) sattım baktım eleman satışa koymuş memnun olmadı herhalde ... :confused:
(link)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk bisikletim sıfır kron xc150 di. Çalındıktan sonra yol bisikleti arayışına girdim. Gebze de bütçeme uygun bir yol bisikleti buldum. Telefonla konuştuk bir pazar günü gidip satın aldım. Daha sonra arkadaşım sağlık sorunu nedeniyle karbon bisikletini satacağını söyledi ben de fırsatı kaçırmak istemedim ve bisikleti satın aldım. Bu süreçte ilk bisikletim satış sitesinde ilandaydı. Bakırköy den bir arkadaş yağmurlu bir günde geldi beğendi aldı gitti. Yeni bisikletimin jantlarını değiştirmek istedim. Çanakkale de bir arkadaşta Cole Rollen jantlar buldum sıfır ayarında sıfırının yarısı fiyatına. Arkadaşa güvendim parayı gönderdim bir sonraki gün jantlar elimdeydi ve arkadaşın belirttiğinden daha temizdi jantlar. Ben bugüne kadar hep ikinci el kullandım ve ikinci el kullanmaktan yanayım. Allah 'a şükür başıma sıkıntılı bir durum gelmedi.

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
2-3 ay önce bende yol bisikletimi ikinci el olarak aldım fakat benim aldığım şekilde almamanızı tavsiye ederim. Bisikleti satan kişi sosyal medya kullanmıyordu ve parayı göndereceğim kişi ile bisikleti satan kişinin isimleri farklıydı bisiklet farklı şehirde ve sadece fotoğraflarını gördüm. Sonuç olarak satan kişi güven verdi oturduğum şehirde polis bir tanıdığı varmış iletişime geçtim ve hatırı sayılır bir miktarı eft yaptım. Bisiklet tam olarak sıfırdan farksızdı çok şükür bir sıkıntı olmadı, fakat bu şekilde bir alışveriş yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim baya tedirgin olduğumu hatırlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon