2. el bisiklet alabiliyor ve satabiliyor musunuz?

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.753
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
bisiklet değilde sigma bc16.12 kablolu var elimde kablosu kopuk sadece 2 kablo el ile bilreştirilip bant yapılcak 50 tl den satışa koydum kimse dönüp bakmıyor bile keza ön arka nevola mekanik caliperler var içinde balataları dahil 100 tl ye de onu koydum bakan soran yok yine piyasa acayip oldu :(

Scudo

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu an ne araba ne bisiklet ne herhangi birseyalinip satilmiyor kimsenin bir sey aldigi yok.

• Beğen
Tepkiler: Loiz

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisiklet değilde sigma bc16.12 kablolu var elimde kablosu kopuk sadece 2 kablo el ile bilreştirilip bant yapılcak 50 tl den satışa koydum kimse dönüp bakmıyor bile keza ön arka nevola mekanik caliperler var içinde balataları dahil 100 tl ye de onu koydum bakan soran yok yine piyasa acayip oldu :(
Hocam tamamen iyi niyetle söylüyorum, ilanı 50 TL'ye değil 100 TL'ye koymuşsunuz. Ayrıca bu kadar basit bir arızayı 5 dakikada kendiniz halledip çalışan ürün olarak koyabilirsiniz ilanı. :) Ben şahsen çekinirim bu haliyle almaya. 100 liraya kapalı kutu.

Loiz

Üye
Tepki
137
İsim
Rıdvan
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Maalesef herkes ekonomiden edeceği zararı fiyat koyarak karşılamaya çalıştığı için piyasa artık tıkandı. İnsanlar haklı sıfırı olmuş 20 birim, niye 5e aldığını 15e satmasın, yenisini alırken mecbur verecek bu paraları. ama artık satılmıyor çünkü üst limitlere dayandı. 3 4 bin kazanan bir insan 15 bin nakitle bisiklet alamıyor. aynı şekilde arabalar içinde, bir öğretmen 150bin nakit verip ikinci el alamıyor günümüzde

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.524
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Sattığınız ürün hakkında dürüstseniz, ürünün sunumuna, fotoğraflanmasına emek veriyorsanız, güncel piyasada hakkı olan fiyatı da yazıyorsanız alıcısı çıkıyor.

Elinde biraz parası olanın döviz, borsa veya kripto para ile yatırıma giriştiği bu belirsizlik ortamında karbon yol bisikletimi satıp yerine bir gravel aldım. Boşta duran yol ayakkabılarımı, pedallarımı, fazlalık halindeki kadro kulağını, kaset dişliyi ve ön aktarıcıyı da sattım. Halen satışta birkaç ürünüm daha var, hepsiyle ilgilenen arkadaşlar mevcut.

Yani evet, ikinci elde ürün alıp satabiliyorum.

Dncr

Üye
Tepki
32
İsim
Dinçer
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hangi gravel modelini aldınız bende bakıyorum da çok kararsızım :)

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.524
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Hangi gravel modelini aldınız bende bakıyorum da çok kararsızım :)
Yeri burası değil ama Bisan Alltrail modelini tercih ettim. Detaylı bilgi için (link) konusunda sorularınızı sorabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Dncr

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.753
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Batuhan Köksal aa çok pardon kardeşim yav :D ben letgo vs sitelere de koydum da onun fiyatını 50 tl ye çektim evde elektirik bandı falan da yok o yüzden uğraşmadım açıkcası yoksa tamiri zor değil
@Batuhan Köksal beni de yanlış anlamayın da 100 tl ye kapalı kutu kim satıyor :d

(link)
@Batuhan Köksal şuan bantladım çalışıyor yani artık çalışan ürün :D

Son düzenleme:

cryeyes

Üye
Tepki
61
İsim
Mesut Ç.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alamıyorum , Kasım ayında 6800 tl olan carraro 062 105 setli bisikleti 9 ay taksitle 5800 tl ye alabiliyordum ,dolarda bu kadar düşük değildi şimdi aynı bisikletin 2.eline 8000 yazmışlar giderek de artırıyorlar , şu an almak çok zor :(

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Nurkank

Üye
Tepki
21
İsim
İstanbullu
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şu arkadaşı 7 ay yada 8 ay önce 900-1000 tl arası fiyat almıştım sıfır mağazadan. sonra vazgeçtim. şuan fiyata bir bakın. 7-8 ayda bunun fiyatını ne arttırmış olabilir ki. altından kıymetli

1614779174872.png

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Batuhan Köksal aa çok pardon kardeşim yav :D ben letgo vs sitelere de koydum da onun fiyatını 50 tl ye çektim evde elektirik bandı falan da yok o yüzden uğraşmadım açıkcası yoksa tamiri zor değil
@Batuhan Köksal beni de yanlış anlamayın da 100 tl ye kapalı kutu kim satıyor :d

(link)
@Batuhan Köksal şuan bantladım çalışıyor yani artık çalışan ürün :D
Kullandığım bir bilgisayar olmasa düşünürdüm, 50 liraya çok iyi alet :D

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bu zamana kadar 2 bisiklet sattım ikinci el ve 3. Bisikletimi kullanıyorum. Üçünü de 0 olarak aldım. Yani ikinci el alma deneyimim yok fakat satma deneyimine sahibim diyebilirim.

İlk bisikletim kampanya ile 4000 tl'den 3000 tl'ye düşen ve 2019 ağustos ayında aldığım Triban 520 idi. Yaklaşık 500 km kullandım ve 2020 mayıs ayında, satışa koyduktan 3 hafta sonra, 2750 tl gibi bir fiyata sattım.

Sattıktan sonra 2020 haziran ayında yaklaşık 8800 tl gibi bir fiyata peugeot r12 aldim. Onu da 1000 km kullandıktan sonra satışa koyduktan 5 hafta sonra, kasım 2020'de 8700 gibi bir fiyata sattım ve Bianchi Aria aldim. Artık daha fazla da kıpırdamam 😄

Satarken bence en önemli şey bisikletin her aksamının net ve ayrıntılı fotoğraflarını koymak. Ben bisikletlerime her zaman çok temiz ve çok titiz bakmışımdır. Fotoğraflarını da çok ayrıntılı koydum. İki bisikletimi de alıcılar görmeden aldı 🙂 Birisi görmeden anlaştık paranızı yollayayım teklifinde bulundu, gel gör beğenirsen al diye zor ikna ettim. Peugeot'da ise alan arkadaş başka ilde yaşamasına rağmen ve karbon bir bisiklet alıyor olmasına rağmen hiç görmeden aldı. Yanlış anlaşılmasın, kendisi bisiklet konusunda benden daha tecrübeli idi. Yani bilmeden etmeden iş yapmadı. Paketletip yolladık.

Tabii fiyat konusu da önemli. Iki tarafında üzülmeyeceği bir fiyat olunca kimse beklemeden alıyor. Zaten dikkat etmişsinizdir ülkemiz şartlarında aldığınız fiyata satıyorsunuz 2. Elleri son 2 sene.

• Beğen

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.679
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Ceasar Bravo peki pejo'yu satma sebebiniz neydi?
Aslında çok memnundum ve satmayı düşünmüyordum. Bir gün zincir sökme aparatı almaya gittim büyük bir bisiklet mağazasına. Orada hep aklımda olan bianchi'nin henüz zam yememiş bir modeli duruyordu. 1 ay içinde zam gelecegini söylediler. Ben de onu alınca peugeot'yu sattım.

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
2007 2008 lere kadar, bir ürünü ikinci el olarak rahatlıkla orjinal fiyatının yüzde 60 ila yüzde 65 fiyatına satabiliyordum. 2008-2015 arasında bu oran yüzde elliye yer yer yüzde 40 a düştü. 2016 dan sonra çoook kelepir arayan ölücüler ile muhatap oldum. Ederinin yüzde 5 ile yüzde 10 unu teklif ediyorlar. Ben de satmıyorum. Elimde kullanmadığım onlarca aksesuar var ama satmıyorum. En son 2005 te o ürünü diyelim 30 liraya satmış adam hala sitesinde o ürüne 30 lira yazmış yanına stokta yok veya gelince haber ver notu düşmüş. Ölücüler de sıfır 30 lira sen neden 100 liraya satıyorsun demeye üşenmiyorlar. Halbuki güncel değeri 300 lira olmuş. İkinci el şimdiye kadar 6 bisiklet sattım, bir tane takas ettim, 2 tane parçalayıp sattım.

Bisiklet satmak isteyenler, parçalayıp satın. Önce kadroyu, sonra gidon ve sele parçalarını, tipine göre fren parçalarını en son vites sistemini satarsanız zararınız en az, kazancınız en fazla olur. Abi tavsiyesi. Bisiklet parçalanıp satılacaktır diye ilana çıkmayın zira başınız çok ağrır. Herkes mesela ayna kolun fiyatını sorar birtek. Bisikleti parçalayın satılık kadro diye sadece kadro ilanı ile başlayın.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.550
Bisiklet
Scott
Ben de uzun zamandır, yeni bir tur bisikleti projesi için kadro arıyorum ama kadro satan yok :)