''2 ekim pazar kurtdoğmuş offroad ağır antremanı''

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atacan

evet atacan stabilize toprak yol eski mekanım kurtdoğmuş ölüm yolu ,,,,,,,,,,,
ikinci ölüm yolu aytekin erzan ve volkan akboga ile yeni gittiğim kurtdoğmuştan çok daha sıkı stabilize yol tavşanlı iznik yolu, eğimler orda yer yer 10-18, tavşanlı dabıl demek yani aynı yolu iki kez almak demek ,2266 rakım demek bu da kartepe hikaye demek kartepe bitti artık ben buralarda çalışma yapacağım derdim o korkunç 2266 rakımı devirebilmek, çünki orda yenildim bu tarihi olaya aytek ve volkan şahit oldular, savaş açıldı bile oraya ......egale edilecek 2266 rakım ama bu iş öyle kolay değil ........

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296447_267478819937629_100000265382504_1015133_3612219_n.jpg

sıkı yerdir,, kurtdoğmuş ,,
..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

volkan akboga ,,,,,,,,,,,pro ,,,,,,,almanyada lisanslı mtb yarışcısı,,
aytekin erzanın kamerasından ılıcak şifalı suları iznik,,,,,,,,,,,,,

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/319243_248836445148937_100000677512973_815717_6392787_n.jpg

mahmudiye dönüşü ölüm rampa 10 km ye yakın önden esen rüzgar 25 km ,,,,,,,,,,,,tur çok hızlı başladı ,,,,,,,,,,,,,,,,aytekin ve volkan tavşanlının dik rampalarında bi anda koptular ve kayboldular ,,,,,,,,,,,
iki teknik arıza yaşadım birincisi gidonun sağa kayması ve vites telinin kopması bu zor etabı ,tavşanlı-ahmediye örencik -mahmudiye ,ve çakırlı güzergahını 2 saat 10 dakikada aldım gölün kuzeyinden direk iznik e bozuk vites ile ve aşağı yukarı oynayan ve sola kaça gidon ile mücadele ederek iznik e vardım aytek ve volkan gölün kuzeyinden ters istikamete, orhangaziye giderek ordan güneyden alarak izniğe geldiler ben ecelle boğuşurken asla beni arkada bırakmalarına gocunmadım zati baştan söyledim beni beklerseniz 100 şinav çekersiniz diye ..onların temposu ile benim tempo asla aynı olamaz idi ,mecburda değildiler ,,,,,,,,,,,,iznik e vardığımda zati çoktan köftecide bekliyorlardı yeni gelmiş idiler durumu anlattık volkan herşeyi halletti ,,,,,,,,,,kopan teli yaptı.......ve gidona ayar çekildi ,,,,,,,,,,,,,1000 de bir olan olay olmuştu............
ikiside beni aynı gün vurdu ,buna rağmen tecrübemiz sayesinde tam 6 sene boyunca çalışmamın uzun yollarda ter dökmenin karşılığını burda gördüm ..evet dönüş için aytek hükmü verdi çakırlıdan tavşanlı bu 2266 rakıma tamamlamak demekti, içimde şüphe vardı yapamayacaktım,beni dedim kaderime bırakacaksınız ...üstte gerek aytek gerekse volkan beni asla bırakmadılar bu yol alınacaktır bunun için kurtdoğmuşu ezeceğiz........

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Ben de yeniden geçmek isterim Kurtdoğmuş rampalarını. Ancak bu rampalar ön frenimi büyük ölçüde bitirdi (yarın bakımda halledilecek zincirle birlikte) ve parkurun zemini özellikle inişlerde zorluk çıkarıyor. Ayrıca 2 kere düşme tehlikesi atlattım ve sonradan Hasan'ın bulduğu mataramın sarsıntıdan düşmesi nedeniyle yaklaşık 6 km susuz sürdüm. Bu da 2 saate yakın halsiz kalmama neden oldu. Allah insanları susuzlukla sınamasın, amin !

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

cemo ,,papuçlar değişecek sadece sende iyiki hidrolik yok masraflı o iş. 20 dolar valla bi yağ koyma işçilik üstüne koy artı sen düşün gerisini valla bu hidrolikten sadece arka taraftan kurtulmayı düşünüyorum bir tasarım söz konusu olacak ama kadro uygun değil ..arka tarafta çıkıntı yok eğer bi çözüm bulursam ikide birde biten arka yağın sorunu tarihe karışacak ön taraf hala eski yağ aldığım yağ ama tabi o da azaldı fakat çok dayandı tam 3 yıl ve hala bitmedi......cemo su çok önemli kurtdoğmuş gibi dağ başlarında medeniyet yok orda gördün valla tavşanlı yolunda köy medeniyeti var ,, adım başı çeşme var o kurtdoğmuş neden ölüm yolu su yok su ,,,,
adam orda ölür oraya techizatsız giden mermisiz savaşa giden piyade gibidir ,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kurtdoğmuş düşük tempolular ile çalışma,,,

buluşma yeri,,,,,
bostancı adalar iskele önü. saat 08.00 ,,,

güzergah ,,,,tuzla sahilden pendik kurtdoğmuş sapaktan kurtdoğmuş offroada ...devamla bütün rampaları alacağız ..........ve taşdelen su merkezine inerek su takviye alınacak orda çıkınlar yemekler yenecek bir saat beklenecek ,,,,,,,,,,,,,,,,tekrar aynı yolu alacağız yani dabıl kurtdoğmuş offroad toprak yollar ,,,,gene rampalar alınacak ,sahil yolu dönüşte bizi ilgilendirmiyor ,,,,,,,,,istanbul bulvar yolu dede paşa bulvar yolu viaporttan eşref bitlis yolundan aydosun güney rampalarından kartal yakacık uğur mumcudan teme ve ideal tepe sapaktan bostancıdır ....

1- korsan hasan koç ........
2- artçı,,,kudret,,,,,,,,,,,,,,,,
3- şeref konuğu cem şentin,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
neden antreman yapıyoruz,,,,,,,,,?????????????
evet neden,,,,,,,

süratli bisiklet kullanma tekniğinden hoşlananlar ,,,ve kendini gerçekten geliştirmek isteyenler zor sahalarda ,,,,,,,

biz neden antreman yapıyoruz evet olayı seviyoruz en başta zevk alıyoruz ve kendimiz için yarışıyoruz .....

3 katogori vardır ,,,,

birinci katogori hiç deneyimi olmayan arkadaşlar ile çalışmak ,,,,,,
nerde offroad ,stabilize alanlarda ,,,,,,,ve iyice pişenler katogori 2 ye geçecek yani ağır turlarda kısa mola ile uzun zaman basabilme yeteneği,,,,,,,,,,,,üçüncü katogori ise ultra ıronman katogorisidir ..2. katogoriyi aşanlar diploma alarak aytekin erzana transfer edilecektir tabi bundan sonrasına biz karışmayız ,,,,,,biz sadece hazırlarız bizi geçenler performansta direk aytekine transfer edilir ,,,,,,,,,,
nitekim değerli dostum soner ferdi çalışmalar yaparak aytekin ile pedallamıştır ,,,,

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Antrenman varsa, bende varım neresi olduğu hiç farketmez :) Daha vakit var o zamana kadar forma işini halletmeye çalışıcam, yanlız Ekim'in 3 ünde dershane başlıyor, ondan hemen 1 gün önce olması bir sıkıntı yaratabilir şimdiden sıkıntı olur mu olmaz mı kesin birşey diyemiyorum, fakat gelmek istiyorum Kudret Abi sen beni yaz listeye eğer sıkıntı olursa ben sana haber veririm.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Usta selam, 2 ekim'deki antremana katılmak istiyorum ancak önceden gidenlerin bir yorumuna da ihtiyacım var. Yol bisikleti için ne kadar uygun veya değil? Sonuçta bu alet çubuk kraker değil, bir şey olacağından değil de en çok rampa aşağı giderken tehlike yaratır mı orası önemli?

Geçen Bıçkıdere yolunda aletten epey sesler geliyordu, istediğim viteslere filan geçmiyordu falan sonra tandem bisiklete götürdüm on dakikada eski haline getirdi. Yani çok da sorun çıkmıyormuş.

Benim geçen hafta yaşadığım bir sağlık sorunum vardı bu haftayı da atlatmayı bekliyorum o nedenle bu hafta sonu da bisikletle yola çıkamıyorum. Ama hamlaşmamak için son iki haftadır evdeki bisiklette bir antrenman programı uyguluyorum. Hüseyin Çelebi'nin anlattığı antrenman programını iki günde bir uyguluyorum. ((link). Bir saat boyunca 100-110 kadansa dayalı bir program. Bilmiyorum faydası var mı ama her antrenman sonunda bende bir bardak dolusu ter boşanıyor ve baldırlarımda ciddi yanmalar hissediyorum, iki kilo da vermişim bu arada. Sonuçlarını yola çıkmadan anlamam zor.

Not: Kilitli pedala alıştım, artık ayakkabı bağlar gibi rahat kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güner

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Bahadır Gürel
Bende bugün tartıldım bahadır abi , 92 den 84 e düşmüşüm :) bi 10 kilo daha verdiğim zaman benim kilo olayı tamamdır.

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

ozan ,,,,yazdım

buluşma yeri,,,,,

güzergah ,,,,tuzla sahilden pendik kurtdoğmuş sapaktan kurtdoğmuş offroada ...devamla bütün rampaları alacağız ..........ve taşdelen su merkezine inerek su takviye alınacak orda çıkınlar yemekler yenecek bir saat beklenecek ,,,,,,,,,,,,,,,,tekrar aynı yolu alacağız yani dabıl kurtdoğmuş offroad toprak yollar ,,,,gene rampalar alınacak ,sahil yolu dönüşte bizi ilgilendirmiyor ,,,,,,,,,istanbul bulvar yolu dede paşa bulvar yolu viaporttan eşref bitlis yolundan aydosun güney rampalarından kartal yakacık uğur mumcudan teme ve ideal tepe sapaktan bostancıdır ....

4- ozan,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bahadır Gürel

bahadır bey evet stabilize yol ve oldukça çetin olur sizin için ,,,,,gidiş ve dönüş kurtdoğmuş olacağı ,için ağır olacak tabi......rampa inişlerde yol kaydırır teker ince olduğu için kaydırma riski çok fazladır ama kollama yapacağız bahadır bey telsizler olacak son karar sizin ...

buluşma yeri,,,,,

4- ozan,,,,

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Tamamdır, beni de yaz; inişlerde olabildiğince dikkatli ve yavaş gitmeye çalışırım.

@Kudret Kurtcebe

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Bu arada dün bisikletimi Korsan Hasan'ın bisikletini elden geçirdiği Fatih'teki Dadaş Bisiklet'e götürdüm. Oraya gitmek için pedal çevirdim. Tam 32 dakikada (Evden 13.58'de çıkmıştım) Bostancı'ya gelmişim ki iskeleye doğru ilerlerken hızımı yavaşlattım. Ancak nedense beni görmeden yürümeye devam eden bir adamdan kendimi kurtarmaya çalışırken adamla çarpıştık. Bisikletimin arkası havalandı ve ben onu tutup yere indirdim ama yere de düştüm. Bu arada bisikletimin zinciri attı. Adama söylenip zinciri eski haline getirme bana 3 dakika kaybettirdi ve haliyle 15.10'da Kadıköy'de olabildim ve 15.20 Eminönü vapuruna bindim. Bu Kartal-Kadıköy rotam:

(link)

15.40'ta Eminönü'nden çıktıktan sonra Beyazıt'a kadar kalabalık ve tramvaydan yol almaya çalıştım. Ama Beyazıt'tan sonra bir açıldım ve Şehzadebaşı'ndan Fatih'e kadar sanırım adı Yasin olan ve forum üyesi bir arkadaşla pedalladım. Ondan sonra sapacağım caddenin köşesinde vedalaştım. O caddede esnafın bayağı ilgisini çektim ve birkaçıyla selamlaştıktan sonra bisikletçiye saat 16.38'de geldim. Orada o kadar sıra vardı ki 18.20'de sıra bana gelebildi. Orada bisikletimin fren papuçları değişti. Ayrıca zincirle birlikte fren ve vites tellerinin uçları yağlandı. Bu arada Hasan'ın bana hediye ettiği formayı teslim aldım ve ayrıca ev için alışveriş yapıp yanımdan getirdiğim çantama koydum. Ancak dünkü periyodik bakıma giderken yaşadığım çarpışma nedeniyle km saatimin kablosu bir yerden koptuğu için km saati sıfırlansa bile çalışamadı. Sonuçta bisikletimin elden geçmesi 35'e patladı ve 25'ini verebildim (Kalan 10'u daha sonra vereceğim). Oradan çıkmam 18.50'yi buldu. Oradan hızla Süleymaniye ve Mercan üzerinden Sirkeci'ye indim ama maalesef km saati kablosu bulamadım. Haliyle 19.40 vapuruna yetişmek için pedalladım. Bu da Eminönü-Fatih-Eminönü etabım:

(link)

Ondan sonra saat 20.00'de Kadıköy'de inip Moda yönünden eve pedalladım. Fenerbahçe sapağına kadar trafikle boğuştuktan sonra Cadebostan'a kadar sahilyolunda pedalladım ve orada bisiklet yoluna geçtim. Küçükyalı'da annemi aramam ve 2 küçük su molası haricinde Maltepe'ye kadar devam ettim ve orada hem bisiklet, hem de sahil yolundan ayrıldım. Ondan sonra Orhantepe'de lastikleri şişirdikten sonra eve pedalladım. Eve vardığımda saat 21.24'tü. İhtiyaç molası, soğuma hareketleri ve üzerimi değiştirmeden sonra tartıldığımda tartı 85.9'u gösteriyordu. Bu tura kadar edinmem gereken acil ihtiyaçlarım artık km saati kablosu, adam gibi suluk kafesi ve suluk oldu. Son olarak ta Kadıköy-Kartal rotası:

(link)

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bahadır Gürel

buluşma yeri,,,,,

4- ozan,,,,
5- bahadır...

iç lastik pompa kask...,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
cem şentin,, ayın 2 sine kadar vakit var malzemeler tam olsun özellikle bisikletine iki adet sululuk koy anca ,,,kurtdoğmuş biliyorsun ölüm yolu orda su yok ....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

buluşma yeri,,,,,

4- ozan,,,,
5- bahadır...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

buluşma yeri,,,,,

4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,

kontenjan yoktur,,,

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
abi bi problem çıkmazsa ordayim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@burak durel

buluşma yeri,,,,,

4- ozan,,,,
5- bahadır...
6- adem,,,
7- burak,,

kontenjan yoktur,,,

arkadaşlar 25 eylüldeki bisiklet okulu düşük tempolu gezidir burda acemi olan arkadaşlarımızın kask takmasını istedim ,,,
yalnız antremanlarda herkez kask takacak aksi takdirde antremana almayacağım ,,,,,,kurtdoğmuş toprak ve kayalıklı taşlı yerdir burda düşme olabilir düşme sonunda kafanızı taşa vurursanız orda ölürsünüz bunun için ,bu sorumluluğa girmem yer yer bazı arkadaşlar hıza geçebilir bunun için kesin herkez kask ile katılacaktır ...

Emir Tetiklitop

Daimi Üye
Tepki
83
Bisiklet
Corratec
Burak varsa bende varım bide hasan abi tabiki yine bacacıklarımız acıcak galıba :d

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.