Popo ağrısı

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
BROOKS Sele almanızı tavsiye ederim biraz pahalı ama belli km 'den sonra "kasenin" şeklini alıyor sonraki günlerde ağrı sızı olmuyor

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Öncelikle ilk alışma ağrıları çok normal bir süre 2-3 hafta gibi hiçbir ağrı kalmaz yani turda sadece kondisyon yetersizliği canınızı sıkar.
Ama eğer gerçekten uzun tur amaçlı kullanmayı düşünüyorsanız bisikletinizi ben de brooks'u tavsiye ederim.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
@Jokurx
bence sele kılıfına falan ihtiyacınız pek yok
uzun süre bisiklet sürmeden birden iki saat bisiklet sürünce, başınıza gelen normal bir durum
sele yüksekliğini ve konumunu ayarlayın, gidon ayarını da ihmal etmeyin
ilk defa sürdüğünüz için bacaklarınız 2 saat sürüşe adapte olmadığından daha çok popo üzerine ağırlık verip sürmüşsünüzdür
sürüş yaparken rektal kasları (anüs etrafındaki) hafif kasın, ağırlığınızı kalça yerine bacaklara verin,
iki hafta sürüşlerinizi kesintisiz iki saat değil de, kalçanızı kasarak kısa kısa aralıklarla yaparsanız sonrasında vücudunuz kendini ayarlayacak bir daha popo ağrısı çekmeyeceksiniz

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
jelli sele kılıfını (L beden) 5-10 dakika deneme fırsatım oldu.
Şu an dandik selemin üstünde beni rahatlattığını düşünüyorum.
Biraz daha uzun sürdüğümde aklıma gelirse buraya yine yazarım.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.288
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
doktorluk bir şey yok. duruş pozisyonu için ayarlarını düzgün yap ve pedli tayt kullan.

@olympos
ya hocam yapma gözünü seveyim, 21 senedir yol bisikleti kullanıyorum, bunun 15 senesi taytsız kılıfsız kullandım, yoktu eskiden bu kadar imkanlar.
şimdi ise 5 yaşında koç gibi bi oğlum var, ellerinden öper, ikincisi de yolda :)
bunun direkt sağlıklı beslenme ve hormonlarla alakası var :)

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kuzey Ege
Allah bağışlasın :) yol bisikletinden sıkıntı çıkmaz bence, hareketsiz duruyolar :D ama mtbde yavrucaklar ne darbeler alıyo ne olacağı belli olmaz :D

• Beğen
Tepkiler: Eren D.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Yeni başlayan arkadaşlarınız varsa bir süre jelsiz bodoslama kullansınlar o acıyı çeksinler ondan sonra jel ped olaylarını tavsiye edin direkt jel verince şikayet ediyorlar yine tecrübe edilmiştir :D

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.288
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@olympos
reis onda da amortisör var ama. biz bir çukura giriyoruz vücudumuzdaki tüm doku ve hücreler yer değiştiriyor :D

@Snorlax
diyorsun ki, her şeyin bir bedeli var. o g...t, o acıyı tadacak :D

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Konu kapatılabilir. Pedli tayt aldım memnunum şuanlık. Tek pişik oldum nedense

N

Necip Reis

Misafir
bisikleti aldığım ilk gün 2 saat sürdüm aynı Ağrı bende de oldu.Gittim bi tane satori harmony lt2 aldım.Amortisörlü sele borusu.Özellikle kaldırımlardan inerken çok çektiydim.

Şuan hiç bişi hissetmiyom desem yeridir.

Daha gelişmişleri var bu Amortisörlü sele borularının havalı kilitli felan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bende bisiklet kullanırken sık karşılaştığım bir konu.10-15 gün ara versem tekrar ilk sürüşte aynı şekilde tekrarlıyor.çivi çiviyi söker mantığıyla ara vermeden sürerek sürüş yaptıkça kendiliğinden geçiyor.

endurocu17

Aktif Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
jelli koltuk alın bir zamanlar benimde öyleydi ama yine 2-3 saat oturunca acıyor

bnymnkzyrt

Üye
Tepki
42
İsim
Bünyamin
Bisiklet
Bianchi
İşte sonunda bu acıyı paylaşabileceğim insanların arasındayım :) (ilk mesajım)
Dün okmeydanından sahil yolu ile avcılara gidip geldim 78km. tam 7 saat sürdü. eve geldiğimde bu acıyı çok fena yaşadım :hihi:

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.726
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
hocam jelli sele kılıfları iyi gelir diye düşünüyorum bende de 30 40 km sonra ağrı yapmaya başlıyor sonra geçiyor yani kalça alışıyor sonradan sanırsam

ilkerdogan

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Haftalık bi ara vermediğim ve lastiğim inik olmadığı sürece hissetmediğim acıdır. Bu konuda selemle aramdaki uyum gayet iyi sanırım.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Çözümü brooks c15 ile yakaladım. Koltukta bisiklet sürer gibiyim şu an. Tabi öncesinde uzun yıllar acısını çektim bu meretin. Bisiklet seçimi kadar önemli şu sele olayı hele ki poponuz benimki gibi her seleyi beğenmiyorsa ;)

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
@Jokurx tek pisik ildun ise bir işe yaramamis. Agri aci nasi nasi bir hafta sinra gecerdi. Pedli tayta yada jelli sele kilifina bence hic gerek yok.

Tepki
8
Bisiklet
Carraro
ilk sürmeye başladığımda benim de çok fenaydı:) 1 ay sonra falan iyice hafiflemişti, tabi her gün sürüyordum