Popo ağrısı

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Ben de birkaç gündür bisiklet kullanıyorum. Yol bisiklet seleleri daha da sert ama ben üç güne alıştım. Sanırım herkes erkek burada, o sebeple söyleyeyim, ayıptır söylemesi, biniş sonrası birkaç saat boyunca cinsel organın uc kısmında uyuşma oluyor. Ben de bundan muzdarip oldum.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
:hhhhhh:Pedli tayt kesinlikle işe yarıyor ama yok ben kullanmam dersen bi süre sonra nasır bağlar ve hiç bişi hissetmezsin

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
@tugrulboraerkil

Jel destekli diyelim o zaman ama tayt kelimesi urkutuyorsa ona da bi çözum buluruz

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Pedli jelli neyse onu şortun altına giyilebilir

Serdar5234

Üye
Tepki
20
İsim
Serdar Tezcan
Aynı durum bende de söz konusu bisikleti yeni aldım dün bağcılar Haznedar bakırköy Şirinevler kocasinan yenibosna yaptım dün bi şey yoktu ama bugün ağrı gitgide arttı ama. Gene binecem

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Selle Royal markasının geniş ve jelli 50-70tl arası bir fiyatı olan bir modeli mevcut ondan almayı düşünüyorum.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Kaliteli bir pedli tayt ve popoyu her 3 dk da bir, (bu süre kişiye göre değişebilir) sele üzerinden kaldırmadıkça her sele de rahatsızlık duyarsınız. Bunu alışkanlık haline getirdiğiniz de sele üzerinde daha az sıkıntı yaşarsınız. Daha az diyorum çünkü, bu acıya katlanmak bisiklet sporunun özünde var. Şu ana kadar 10'un üzerinde sele denemişimdir, deneyimlerimden çıkardığım sonuç maalesef bu.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Ben kendimi biraz geriye alıp sürüyorum kıç kemiklerime oturuyorum bir nevi normal oturmaya kalktığımda ise seleden aşağı kayacak gibi oluyor ama geniş bir sele alıcam. Bulunduğum ile de belediyenin bisikletlerine de var bindiğim zaman milletvekili koltuğuna oturmuş gibi hissediyorum onlar yaylı tabi jelli değildir

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Bir adet pedli tayt alabilirsin mesela ben tecathlon un ucuz taytını kullanıyorum ucuz bile olsa çok rahat oluyor özellikle dizler e kadar indiği için araya toplanmıyor. yürürken gayet iyi hissediyorsun. birde acıyan yer selenin uc kısmına doğru ise selenin ucunu biraz indirin pedal çevirirken sürekli sürtüyor o kısma sele bende o yüzden çok acı çektim Başlarda selenin uc kısmını azar azar indirerek denemeler yaptım en sonunda artık hiç acı olmayınca orda bıraktım.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Taxonera

Onlardan almayın hocam. Şöyle bir örnek vereyim hani yumuşak yatak ilk yattığınızda güzel gibi gelir, zamanla bel sakatlığına yol açar, geniş jelli seleler de aynen o şekilde ileride size sorun açar. Zamanla alışıyorsunuz ve daha az acıyor, alacaksanız da gidip 75-100 tl saçma sapan selelere para vermeyin brooks alın üzerinden inmeden dünya turu yaparsınız.

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
fazla değil bir hafta kullanın bisikleti sorun kalmaz tecrübeyle sabittir :D

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@BF Okuru
Usta bu taş gibi yaw dünyayı bırak ben sokağın başına kadar gidemem.

Selle Royal ın youtube da bir videosu var türkçe yazılı
Tapatalktan yazıyorum link atamıyorum arama yaparsanız bir inceleyin derim ben ondan sonra karar verdim

Yatak için söyledikleriniz ise çok yüzeysel dediniz detaylı bir mevzu o aynı kefeye konmaz yani

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Taxonera biraz bin bindikçe nasırlaşıyo acı da kalmıyo :) Bu arada brooks da firma olarak selle royal ın zaten :)