Popo ağrısı

Tepki
1
iyi günler şehir bisikletimin selesini değiştirdim linkte bulunan (link) seleyi aldım eski seleye göre ağrım biraz azaldı ama gene az az devam ediyor 2 günde bir 15 km civarı sürüyorum bisikleti.
acaba 2 3 haftaya alışır mı neticem bu duruma yoksa yanlış bi seçim mi yapmışım? siz ne dersiniz acaba teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
açılııııııııııın doktor adayınız gene geldi : D

ben de aynı dertten muzdaribim ama brooks alsam da ilk 1000 km de aynı şey olcak. popoya alışık değil ki sıfır seleler.

çare pedallamak...

Tepki
80
Bisiklet
Trek
Saçma sapan birçok şeye para vermek yerine bir kere Brooks alınır toto rahat eder, çözüm oldukça basit...

Tepki
1
bence herkese brooks önerenler önce insanın ne sorduğuna yönelmesi lazım. çoğu insan zaten brooks un iyi bi sele olduğunu biliyor soruya cevap verilse daha iyi olur.
150 euro şuan vercek durumda olsam zaten buraya sormam. 150 euro benim bisikleti aldığım para zaten bence ihtiyaca göre cevap vermek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Triban

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Dün uzuuun aradan sonra yeni bisikletimle(ng650 v) 2 buçuk saat sürüş yaptım. Sürerken fazla bi acı olmadı ama bugün kalktığımda bi acı vardı. Elleyince bastırılınca oturunca hissediliyor ama dayanılmıcak kadar değil. Tam olarak popomun alt kısmında yani nası desem koltuğun uç kısmına gelen bölümde. Bazılarında kuyruk kısmına doğru, poponun daha üst ve orta kısımlarda oluyormuşta belirtmek istedim. Şimdi sorularım ; Bu acı böyle her bisiklet sürdükten sonra olur mu? Ng650 v kullanıcısı varsa seleden mi kaynaklanıyor sizdede oluyor mu hep? Yoksa uuzuun aradan sonra ilk defa sürdüğüm için alışık mı değilim?
Teşekkürler..

Not: olması jel sele kılıfı alacağım. (jel kılıf ağırlığı ne kadar ?)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanmaya devam edin.. Bir süre sonra geçer..
Ancak daha konforlu sürüş için kaliteli jelli bir tayt almak lazım..

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@Decsan Acı var ama yine çıkıp sürmek istiyorum. Daha çok artmaz inşallah

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir gün ara vermekte fayda var..

baby_face_

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Bianchi
Bisikletimi yeni aldığım zaman aynı sorunu bende yaşadım, seleye, jele sıra gelene kadar en önemlisi doğru pozisyonda oturmak. Kendimden örnek vermek gerekirse bisikleti ilk aldığım zamanlar selenin hep ön kısmına ağırlık vererek oturdum daha sonra farkettim ki olabildiğince selenin gerisine oturmak gerekiyor. Bu oturuşu uyguladıktan sonra ne bir ağrı nede bir acı yaşadım. Geçmiş olsun [emoji2]

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
@Jokurx NG650V kullanıcısıyım. Aldığım anda seleyi kawasaki rose selesi değiştirdim. Popo ağrısı en fazla iki sonra geçiyor. Devamlı kullanın baktınız problem devam ediyor @Decsan dediği gibi jelli sele çözüm olabilir. Keyifli sürüşler dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Jokurx

Aynısı bende de vardı bu hafta başında. 3 saat sürdüm bisikletçiye gidip gelmek için, işler hallolmadı. Ertesi gün bir bakayım çok rahatsız olursam uzaklaşmadan eve dönerim dedim, o acıyla 5 km/s daha hızlı sürdüm 20 km'ye yakın mesafeyi :D 2-3 gün dinlenince tamamen geçiyor.

Bir kaç hafta sonra yine devam ederse tuber ischiadicum (üzerine oturduğun kemik çıkıntıları) arası genişlik seleye uygun mu ona da bakabilirsin. Kalın bir kartonun üzerine oturup ortaya çıkan iki çıkıntı merkezi arasındaki mesafeyi ölçerek kemik mesafesini öğrenebiliyorsun. Eğer sele sana uygun değilse o zaman değiştirmek mantıklı olur.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Hem pop seleyi tanıycak hemde sele popoyu tanıycak biraz ağrıdan birşey olmaz yavaş yavaş azalır ağrılar :) bir süre sonra hissetmez hale gelirsin ama önemli olan doğru sele pozisyonu, biraz forumda araştırma yapmanı tavsiye ederim

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Jokurx baktın ölüyorsun acıdan demekki bir sıkıntı var zaten acilen doktora git, ama iki gün bisiklete binmekle insanın popişi acıdı diye hiçbirşey olmaz merak etme devam ;) ama şu sele işini araştır yani doğru pozisyon olayını

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Jokurx Muhtemelen ilerlemez ama bir gün dinlensen daha iyi olur. Zaten evde de oturacaksın üstüne pek bir şey değişmeyecek :D

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
@Jokurx kardeşim hemoroid falan filan yoksa geçer. Ben her gün sürüyorum. Ama selem orijinal NG650 selesi değil!

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Kısa mesafe kullanıyorsanız arkadaşların da belirttiği gibi ortalama 1 hafta içinde alışırsınız ekstra birşeyler kullanmanıza gerek yok. Ama uzun süre sele üzerinde kalacaksanız mutlaka pedli tayt alın, mümkün ise jel destekli tayt.