Popo ağrısı

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@Harun.

Zorunlu ara verdim :) Bugünkü sürüşte bir ara Merida Crossway 100 kullanan bir pedaldaş tarafından sollandım :eek: Canımı dişime takarak kendisine yetiştim ve rüzgarına girdim. Yol kenarında otobüs bekleyenler bize ibretle baktılar. Karbon yol bisikletini çeken süspansiyonlu şehir bisikleti :D Dram.

Scudo

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu buradaki yol bisikletli arkadaşların arkasından çaresizce pedallıyorum bir tane ham arkadaş arkama takılsa bir kere nasıl mutlu olurum :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu Ben de 48 aynakol çeviremiyorum hayırlısı.

Ağrılar gitti şimdi de sol bacağım çekiyor :D :(

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bir yerin kavlaması zaman alır. Kablamamakta inat ederse birşeyler ters gidiyordur. Jelli seleye pedli tayt ile ne ara binersem bineyim bişey olmuyor. Yıllarca çekilen acıların sonucu, konfor estetiği döver.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Metin Levent Uzun turlara başlamadım tayt uzun turlarda iş görür. Biraz da zayıflamam gerek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Harun.
107 kilo iken, 175 boy ve 40 inç bedene göre verdiğim detay. Kilo vermek çok zor ve çok basit. Şekerli herşeyi bırakacaksınız.

chanik chang

Aktif Üye
Tepki
252
İsim
emre
Bisiklet
Sedona
Haftada 1 gün binince ağrı oluyor hafif ama haftanın iki günü sürüşe çıkınca hiç yok. Ara ne kadar6kısa olursa o kadar kolay adapte oluyor galiba popo organı.

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Benim tecrübeme göre ağrıların %50sı ayarla ilgili.Kalan %30 sele ile alakalı i%20 ise doğal herkesde olan ağrı.Tam olarak testislerle anus arasındaki bölgede tahriş varsa selenizi ileri geri ayarını doğru yapmadığınızdan oluyordur yeni başıma geldi. pedalı saat 9:15 konumuna getirip diz kapağı önünden pedal milinin tam ortasına denk gelecek şekilde ip sarkıttım ve ayarın tutması için seleyi ileri aldım.30 km de perişan olurken şu an 100 km lere rahat çıkıyorum.

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
poponuzun bir süre sonra yer edip alışması lazım. ben 98 kiloyum merida speeder kullanıyorum.götümde agrı olmuyor alıştı yer etti.
selenin geride olmaması da önemli tabi

Ali_Bey00

Üye
Tepki
7
İsim
Ali Kaya
Bisiklet
Salcano
kolay gelsin ben yüksek devirde bisiklet kullanırken kalçamda ve ardından belime doğru yükselen bir ağrı oluyor sizce neden oluyor olabilir ?
Ve bundan önce yüksek devirde sürmüyordum 3-4 gün oldu o zaman ağrımıyordu sizce yüksek devirden dolayı kaynaklanıyor olabilir mi ve eğer öyle ise geçer mi ?

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Bisiklete basladigim ilk hafta agridan kicimin ustune oturamiyordum. Seleyi genis ve egimsiz bir seleyle degistirdim ve mumkun oldugunca one dogru kaydirdim. Decathlondan aldigim sele kilifi ve pedli taytla kullaniyorum. Su an agri ve uyusma hic yok. Kullandigim sele selle royal aurorae modeli. dik pozisyonda surulen bisikletler icin tavsiye ederim. Tavsiye edebilecrgim bir diger sele de Topeak 3d comfort.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Ali_Bey00
Kendinizi zorladığınız için olabilir..Zamanla geçer..

Ali_Bey00

Üye
Tepki
7
İsim
Ali Kaya
Bisiklet
Salcano
@hgercek
Teşekkürler ama şimdilik seleyi değiştirme gibi bir planım yok.
@ahlaksız
Haklısınız sanırım bugün sürdüğüm zaman fazla zorlamadım orta tempoda sürdüm pek problem olmadı.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
@hgercek hocam, 10, 15 günde bir bisiklet sürülürse popiş acır, sık sürülürse acımaz. Bende brooks sele var uzun süre sürmeyince o bile acıtıyor. Ayrıca jelli kılıf gereksiz birşey.

• Beğen
Tepkiler: Kadirkocyigit
Tepki
41
İsim
Burak Y.
Bisiklet
Kron
günlük 2 3 saat sürünce sorun yok ama fazlası olunca küçük ağrılar başlıyor. pedli tayt alınca bu süreyi uzatabilirim diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kadirkocyigit
Tepki
0
İsim
Kadir
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar çok önemli sorum olucak ben 6 ay önce kıl dönmesindne ameliyat oldum iğleştim 1 ay sonra bisiklete başladım ve bugün 5 gün oldu başlıyalı 2 gündür sadece okula gidip geliyorum ve kuyruk sokumunun en dibindeki kemiğe baskı olsun oturup kalkma olsun çok fena ağrı oluyor 2 gün boyunca en az 8 saat sürdüm üst üste bve bu ağrı normalmidir bisikşetimin jel koltuk kılıfı vardı ilk günden beri çok işe yarıyorsa normal sürüyorum oedki tayt giyilirmi şuan bunu yazarkendw ağrım var varsa önerdiğiniz krem hap çok iyi olur bugün iyice azıttı yoksa 2 3 gün aramı vermeliyim

arkadaşlar çok önemli sorum olucak ben 6 ay önce kıl dönmesindne ameliyat oldum iğleştim 1 ay sonra bisiklete başladım ve bugün 5 gün oldu başlıyalı 2 gündür sadece okula gidip geliyorum ve kuyruk sokumunun en dibindeki kemiğe baskı olsun oturup kalkma olsun çok fena ağrı oluyor 2 gün boyunca en az 8 saat sürdüm üst üste bve bu ağrı normalmidir bisikşetimin jel koltuk kılıfı vardı ilk günden beri çok işe yarıyorsa normal sürüyorum oedki tayt giyilirmi şuan bunu yazarkendw ağrım var varsa önerdiğiniz krem hap çok iyi olur bugün iyice azıttı yoksa 2 3 gün aramı vermeliyim

Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
haftada 1 gün dahon mariner kullanıyorum ama hala alışamadı popo, eve gelince koltuğa "anam anam anam" diye oturuyorum.. seleyi mi değiştirmek lazım, yoksa popoyu mu çözemedim :)