Yurtdışından bisiklet getirmek

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
10.265
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik Bayan bisikleti ile erkek bisikleti arasında bazı modellerde sele dışında pek bir fark yok açıkçası onun için paylaştım.

umutcelik

Forum Demirbaşı
Başlık
16
Tepki
1.971
Bisiklet
Trek
@umutcelik Bayan bisikleti ile erkek bisikleti arasında bazı modellerde sele dışında pek bir fark yok açıkçası onun için paylaştım.
Valla ben iyi indirim bulsam kadin erkek bisikleti farketmez affetmem kesinlikle.
Sehir bisikleti icin kadin bisikleti kullandim cok uzun zaman, daha pratik.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
10.265
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
imkanım olsa bu bisikleti kaçırmam mesela. Nakliye ve vergi ile 6500 TL ye geliyor.
Türkiye de bir alt modeli VR40 ın satış fiyatı 12362 TL.

• İnanılmaz
Tepkiler: -Skynet-

vetohan

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
961
Almanya ya da Hollanda'ya 150-200€ civarina gidis donus bilet almak mumkun. Buyuk bisiklet magazalarinin hepsi vergi iadeli satis yapiyor.
Bu durumda kargo + vergi iadesi > bilet + konaklama ise gidip almak cok daha mantikli.

Hollanda icin buyuk fiziki magazasi olan siteler ise asagidakiler.

Bu sitelerin hem indirim, hem de outlet kismi olabiliyor. Internet uzerinden hangi magazada hangi stok var onu da gorebiliyorsunuz.

Bisikletci hanimlar icin sahane firsat.
Umut Bey, bu mesajiniz cok iyi oldu. Tam da ozellikle merak ettigim seyi yazmissiniz. Ben de 18 kasimda Amsterdam’da olacagim, merak ediyordum buyuk stoga sahip bisiklet magazalari hangileridir diye. Simdi bunlara bir bakayim. Kafama uyan bir sey denk gelirse alacagim. Gerci bu isin lojistigi biraz korkutuyor, o koca koliyle hava alanina git, tax free gez falan... Nasil olacak bilmiyorum ama fiyat farki cok buyuk. Bir sekilde halledecegiz artik.

umutcelik

Forum Demirbaşı
Başlık
16
Tepki
1.971
Bisiklet
Trek
Umut Bey, bu mesajiniz cok iyi oldu. Tam da ozellikle merak ettigim seyi yazmissiniz. Ben de 18 kasimda Amsterdam’da olacagim, merak ediyordum buyuk stoga sahip bisiklet magazalari hangileridir diye. Simdi bunlara bir bakayim. Kafama uyan bir sey denk gelirse alacagim. Gerci bu isin lojistigi biraz korkutuyor, o koca koliyle hava alanina git, tax free gez falan... Nasil olacak bilmiyorum ama fiyat farki cok buyuk. Bir sekilde halledecegiz artik.
Bu magazalarin cogu sehir merkezinin disinda. Ben aldigimda bisikleti monte ettiler, pedal da almistim onlari da taktilar istasyona kadar surdum oradan da trene atladim eve geldim. Ama siz kutulu alacaksiniz buyuk ihtimalle ucakta transfer icin o is biraz karisik.

Taksi, uber tutayim derseniz maliyeti yuksek. Benim arabam yok, ihtiyacim olunca bunu kullaniyorum

Uluslararasi ehliyetiniz ( Turk ehliyeti bu kategoriye giriyor sanirim ) ve kredi kartiniz varsa uye olabiliyorsunuz. Volkswagen caddy araclari var van tipinde. Onun arkasina bir kac bisiklet kutusu sigar sanirim, bu bir alternatif.

Emin degilim ama bir diger alternatif de bisikleti satin aldiktan sonra magazalar kargo ile yollayabiliyor. Eger boye yaparlarsa pm atin konusalim benim eve gondertebilirsiniz. Evim de havalimanina cok uzak degil. Depoya koyarim, havalimanina giderken buyuk bagajli bir taksi tutarsiniz ugrayip alirsiniz benden.

Bir diger alternatif de bisiklet tasima cantasi/kutusu ile beraber almak. Bunlarin da fiyatlari 50€ civarindan basliyor.

Aklima gelen alternatifler simdilik bunlar, eger sormak istediginiz bir sey olursa mesaj atmaktan cekinmeyin lutfen.

imkanım olsa bu bisikleti kaçırmam mesela. Nakliye ve vergi ile 6500 TL ye geliyor.
Türkiye de bir alt modeli VR40 ın satış fiyatı 12362 TL.
Bunun gibi cok iyi firsatlar var elde kalmis urunler icin

Dutchlar uzun boylu diye kucuk beden bisikletler hep sona kaliyor guzel indirimlerle.

Bu da ayni bisikletin 2019 modelinin Turkiye fiyati

Son düzenleme:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Başlık
101
Tepki
33.474
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Dutchlar uzun boylu diye kucuk beden bisikletler hep sona kaliyor guzel indirimlerle
Selamlar Umut hocam :
Ne kadar oluyor bu foilin fiyati hocam Turk parasiyla?

vetohan

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
961
Bu magazalarin cogu sehir merkezinin disinda. Ben aldigimda bisikleti monte ettiler, pedal da almistim onlari da taktilar istasyona kadar surdum oradan da trene atladim eve geldim. Ama siz kutulu alacaksiniz buyuk ihtimalle ucakta transfer icin o is biraz karisik.

Taksi, uber tutayim derseniz maliyeti yuksek. Benim arabam yok, ihtiyacim olunca bunu kullaniyorum

Uluslararasi ehliyetiniz ( Turk ehliyeti bu kategoriye giriyor sanirim ) ve kredi kartiniz varsa uye olabiliyorsunuz. Volkswagen caddy araclari var van tipinde. Onun arkasina bir kac bisiklet kutusu sigar sanirim, bu bir alternatif.

Emin degilim ama bir diger alternatif de bisikleti satin aldiktan sonra magazalar kargo ile yollayabiliyor. Eger boye yaparlarsa pm atin konusalim benim eve gondertebilirsiniz. Evim de havalimanina cok uzak degil. Depoya koyarim, havalimanina giderken buyuk bagajli bir taksi tutarsiniz ugrayip alirsiniz benden.

Bir diger alternatif de bisiklet tasima cantasi/kutusu ile beraber almak. Bunlarin da fiyatlari 50€ civarindan basliyor.

Aklima gelen alternatifler simdilik bunlar, eger sormak istediginiz bir sey olursa mesaj atmaktan cekinmeyin lutfen.

Dutchlar uzun boylu diye kucuk beden bisikletler hep sona kaliyor guzel indirimlerle.

Bu da ayni bisikletin 2019 modelinin Turkiye fiyati

Tesekkurler. Bakalim artik, kismetse. Bu tasima isi pek kolay gorunmuyor ama bir yolu bulunur once bisikleti bulalim. :D

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
10.265
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu 2300 Euro nun %16 sı geri iade olacak tax free ile. (2300 € - 368 € ) + 30 € Havayolu taşıma parası. 1962 € x 6.35 (Güncel Kur) = 12458 TL bir canavar sahibi olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: umutcelik

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
10.265
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben iki bisiklet getirttim ikisinde de Almanlar %16 geriye yatırdılar.

Zaten geri yatırılacak değer faturanın altında yazıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

karanbatu

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
690
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@trainspotting35 Gümrükteki memur isterse ikinci elin de faturasını sorabilir, bu aralar devlet nereden para çıkaracağını şaşırmış durumda her yere saldırıyorlar. Yakında bisikletlilere de ceza yağdırırlarsa ya da tüve sokarlarsa şaşırmam ki bir kaç defa ceza örneğini forumda konuşmuştuk.
Bugün birader gönderdi, ona da bir arkadaşı göndermiş. Gerçek mi bilmiyorum ama gerçek gibi görünüyor.
53A8EF1A-98D2-41E3-A2AC-A0B322DB668B.jpeg

hakan hoca

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
250
İsim
hakan
Bisiklet
Bianchi
@umutcelik paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim, özellikle bazıları gibi bilgiyi paylaşmayıp kendine saklayan, insanları kendine muhtaç bırakmaya çalışanlar gibi yapmadığınız için.

Birkaç tane de ben ekleyim madem, vakti zamanında araştırmıştım. Bazılarından alışveriş yaptım, bazılarından yapmadım. Bu arada bazı mağazalar tax free yapmıyor alışveriş öncesi mağazayla iletişime geçmekte fayda olabilir.

Salden.nl (eski bir bisikletçinin işlettiği mağaza, özellikle tavsiye ederim.)
vosfietsen.nl
xcycle.nl
hopmansfietsgigant.nl
meulenreek.nl
bakkerracingproducts.nl

sccetin

SCC
Başlık
9
Tepki
1.314
İsim
Serhat C
Biraz stereotype yargısı içerecek fakat birkaç sayfa önce bisikletten hiç anlamadığı aşikar, bisiklete sadece kendi deyimiyle "al sat" olarak bakan galerici tipli birini muhatap alıp ciddi ciddi cevaplar verince konu nerelere gelmiş, yine kırılanlar alınanlar olmuş...

Değdi mi?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Başlık
101
Tepki
33.474
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet