Yulaf ezmesi

byhsyn34

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Hüseyin I
Bisiklet
Salcano
Borcam fırın ve benim bir önerim de
fındık üzüm kaju gibi birkaç çeşit karısık kuruyemişi yulafla karıştırdıktan sonra bi kaseye dökmeniz hafif ılık bi sütü bal ile karıştırdıktan sonra kaseye dökün belki şeker yönünden fazla oluyor ama cok güzel oluyor :harika:

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
İşlenmiş mısır gevrekleri yerine taneli ezilmiş yulaf tavsiye ederim en azından içerisinde tatlandırıcı kabartıcı vb. gibi katkı maddeleri yok. Bu şekilde sade yulafı tüketmez pekte lezzetli birşey değil doğru , tavsiyem. kuru kayısı , üzüm , fındık , badem , ceviz gibi besleyici ve yararlı şeylerle tadını güzelleştirebiliriz. Ben bu şekilde bir kapta kendime karışım yapıyorum 1 hafta gidecek şekilde. Sonra kasede süt ekleyip tüketiyorum.

Road Rider

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Giant
@GLN
Merhaba ben de sizinkine benzer bir karışım yapıp süt ekliyorum fakat internette sütün demiri aldığı yazılıyor, süt yerine su ekleyin diyorlar. Daha önce suyla denediniz mi acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Road Rider
Hocam süt biraz yulaf ezmesinin tadını kurtariyor suyla kuş yemi gibi olur o

tuliras5

Üye
Tepki
0
İsim
BAHADIR
Bisiklet
Carraro
Diyetisyenimin önerisi ile bende yulaf ezmesi yemeye başladım dedikleri gibi gerçekten tavuk yemi yiyormuş hissi verebilir ilk başlarda.
4 Yk Yulaf Ezmesi
Yarım Sb. Süt veya yoğurt
1 Tk Tarçın
2 Kuru Kayısı
Bu şekilde karıştırıp yediğinizde gayet iyi bir tad alıyorsunuz. Ayrıca yukarılarda protein ile karbonhidrat alımında demir ekisikliğine dair yazılar yazılmış. Bende akdeniz anemisi (Talesemi) var bu hastalığı taşıyıcı ve hastası olarak ikiye ayrılyor yukarlarda bir link verilmiş detaylı şekilde anlatılmış. Bölye bir hastalığınız yok ise sıkıntı olmuyor diyet menüsünde verilmesinin sebebi tabi ki benim için biraz tok tutması için. Bu besinler içinde örneğin çay da mevcut, sabah kahvaltısında içilen çay, talesemi taşıyan yada hastası olan kişilerde demirin emilimi yapılmadan idrar yolu ile atılmasını sağlıyor. doktorumun tavsiyesi yemeklerden 2 saat önce veya sonra tüketmek olduğuydu. Uzun lafın kısası ilk yazılanlara katılmakla beraber yulaf mucizesini sizinde denemenizi tavsiye ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar dün denedim tarifi.
Bir miktar kuru üzüm
2 yumurta
Yulaf ezmesi
Bir miktar bal
A101 den indirimle aldığım karışık kuruyemiş(İçindekilerin çoğunluğu fındık ve yer fıstığı oluşturuyor) :komik:

Kuruyemişleri parçaladım önce, sonra yulaf ezmesine kattım. içerisine kuru üzümleri attım, balı da koydum kaba. Yumurtaları ayrıca çırpıp karışıma kattım. Yağlı kağıdın üzerine koydum yaydım iyice.

170 derecede fırını açıp 10-12 dakika pişirdim. Fırınına göre değişiklik gösterebilir sürekli bakar olmak lazım bir dakika geç alsam üst kısmı yanacaktı.

Çok lezzetli oldu kesinlikle tavsiye ederim :harika: Abur cubura boş boş para vermektense şöyle şeyler yemek çok daha iyidir.
Herkesin parası kuruyemişe yetmez, benim de fazlaca alacak durumum yok. onun için A101 deki kuruyemişi söyledim iki kere kullanmak için yeterli içerisindeki malzeme. 5.5 liraydı en son.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Bunu buldum ama

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
konuyu hortlatmak gibi olacak fakat bisiklet antrenmanı öncesi süt ile karıştırarak yersek karbonhidrat desteğini almış oluyormuyuz ve süt ile yenildiğinde antrenman esnasında laktik asit birikimi yaparmı acaba kaslarda ?

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ATALAY16

laktozsuz süt ile olabilir. ben su ile yiyorum yaptığım içeceği yazayım. eğer karbonhidrat fazla olacaksa 100 g az olacaksa 50 g yulaf ezmesi. 30-50 g yer fıstığı , 1 ölçek protein tozu , 50 g lor peynir (bimdeki teksüt ) , 1 muz ( 100-150 g) ... temel olarak bunları aldığı kadar su ile karıştırıyorum. protein tozu eklenmese de olur. bu karışımı keten tohumu , chia tohumu gibi sağlıklı yağlarla da destekleyebilirsiniz.

karıştırma işlemi blender ile yapılacak :)

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Hsynozky
Hocam sadece yulaf ezmesi ve süt veya yulaf ezmesi su ve muz bunlar yeterli olmaz mı

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ATALAY16
Olur. Yulaf uzun süre tok tutar ayrıca güzel bir lif kaynağıdır. Muz ile güzel ve lezzetli oluyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BerkEvren bu tarifin içine avokado da eklerseniz şahane bir omlet oluyor ama memlekette her yerde buradaki gibi kolay ulaşılabilir ve ucuz olmuyor maalesef avokado ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru

Hayaller avakadolu omlet hayatlar bim lor peynirli omlet.

Bir mersedes sahibi olarak hayatimda hic avakado yemedigimi, ve tabi ki sizin bu önerinize saygi duydugumu belirtmek isterim.
( Offf İngiliz Lordu Türkçesi ne zor şey annem )
Bu tarifi kendi el yapimi Çin cubuklarimla yemeyi deneyecegim
61541780_2252233354867855_3913593488813326336_n.jpg

Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vücut geliştirme ile ilgilenen biri olarak yılların verdiği tecrübeler ve bilimsel araştırmalar sonucu sizlere yulafı en verimli nasıl tüketebilirsiniz biraz bundan bahsedicem:
-Yulafı doğal yulaf alın marketler de olan yok çilekliymiş yok buymuş yok gevrekmiş bunlar boş iş size önerebileceğim Eti lifalif var,daha iyisini istiyorsanız organik marketlerde bulabilirsiniz ki eti lifalif gayet iyi kaynaktır.
-Yulafı süt ile tüketmemeye çalışın,su ile tüketin ve yulafın emilimi,sindirimi ve mide dostu bir şekilde yiyebilmeniz için direk üstüne suyu dökmeyin.
-Yaööa yulafı sütle tüketemiyorum su ile nasıl tüketicem diyenler olacak 1 bardak su (200-250 ml) küçük tencereye atıyorsunuz ardından direk üstüne istediğiniz miktarda yulafı ekliyorsunuz (Örn. Ben 100 gr alıyorum.).Sonra onu çok pişirmiyorsunuz yulaf suyu çekene kadar pişiriyorsunuz düşük ya da orta ateşte tercih edilir,yavaş yavaş.Bunu su ile yapın süt ile tavsiye etmem sindirim,vb. açılardan.
-Piştiğinde alın bir tabağa katı bir şey olacaktır ve toplu olacaktır hem yenmesi daha kısa sürecektir hem de midenizi bulandırmaz daha sağlıklı olur.
-Tercih meselesi olarak üstüne muz,ceviz,fındık,fıstık vb. şeyler koyabilirsiniz.Benim size tavsiyem bir miktar kahve dökün üstüne sonra da muz dilimleyin ve öyle deneyin muazzam bir tadı oluyor ve inanılmaz yararlı ve enerjik tutuyor boşa kalori almış da olmuyorsunuz.

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafaclskn0
Kaleminize sağlık, teşekkürler.
Bu takviyeyi antrenmana çıkmadan ne kadar önce yapıyorsunuz? Yada ne kadar süre önce tüketip çıkmalıyız?

Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@x2772
Merhaba,ben kahvaltı da yiyorum ve ana öğün yaptığım için yanında yumurta vs. de oluyor.Siz eğer benim gibi kahvaltı tarzı ana öğünlerde yanında başka şeyler de yiyor iseniz 1:30 saat ile 2 saat süre geçtikten sonra çıkın ama sadece yulaf ezmesi gibi hafif bir öğün yaptıysanız 45 dk ile 1 saat geçtikten sonra çıkmanız daha iyi olucaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cycoholic

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ATALAY16

olur tabi ben biraz daha tat katmak istedim :) yukarıda @Mustafaclskn0 gayet güzel bir tarif vermiş. o daha lezzetli olur.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16