Yol bisikletinde lastik seçimi

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
751
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vittoria open corsa sl kullanıyorum 1400 km civarı yaptım. şahane bir lastik. yuvarlanma direnci düşük, örüm sıklığı yüksek ve bugüne kadar hiç patlamadı. kullandığım yollar pekte güzel sağlam yollar değildi, genelde ilçe köy ve yayla yolları.

Scudo

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
arkadaslar merhaba bende bisikletimin ustunde gelen kenda lastikleri kullaniyorum ( 700 x 25c ) yaklasik 300 km oldu cok cam parcalarindan gectim banamisin demedi 110 psi hava ile ( hava basinci yuksek oldugu icin herseyi hissediyorsunuz ama guzel ben memnunum )
kenda guzel isler yapiyor
resmini bulursam eklerim.

Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Ben Continental Grand Prix 4 Season kullanıyorum. 23x700. Bisiskletin orjinalinde bu vardı alırken mart ayında tekrar bundan aldım çok memnunum gayet dayanıklı lastiktir. (ilk lastik ile 10 000 küsür km olunca bisikletçi bi abimin önerisi doğrultusunda yenilerini aldım ).
Başka bi tür kullanmadığımdan karşılaştırma yapamam ama dağ tepe köy geziyorum toplasak 3 kere iç lastik patlatmışımdır.

• Beğen
Tepkiler: gokhankoc

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Fırat Çiner fiyat baya uygunmuş. istediğim gibi mavi renkte var.
bu ürünü öneriyor musunuz?
(link)

@ysnakblt kardeşim kenda canımdan bezdirdi. 2 günde patlayan iç lastiğin haddi hesabı yok. hangi model var sende?

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Ruhpastası
Benim lastiklerin aynısı mavi renk hoş duruyor,yol tutuşu güzel ama bugün patladı lastiğim belki şansımdan ama bozuk yollarda çok kullanıyorum yinede sana kalmış iyice bir araştır bak hangisi aklına yatar ve fiyatı cebine göre ise karar ver al.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
O kadar araştırma sonucu continental gator hardshell aldım. Gatorskin in e çok yakın bir fiyata chainreactioncycles dan bulunca tercih i ondan tarafa kullandım. Biraz bindi!iten eskittikten sonra yorum yapabilirim antrenman lastiği ve dayanıklılık amaçlı... Göreceğiz
prod49762_IMGSET.jpg

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Fırat Çiner alan bir arkadaşın yorumu çok komikti "bisikletim bunları taktktan sonra ford bronco gibi oldu. Lanet olsun gitmiyor! :):)

Bu tarz lastikleri n akıcı olmadığını öğrendim sağolsunlar bilgi verdiler. 25mm ye sadece arka lastik ile geçiş yapmış olacağız. Ön tarafı bitirmeden harcama yapmak istemedim. Zaten yarış yok antrenman yok ..

Yalnız şunu söyleyebilirim chainreactioncycles acaip hızlı lastik olayında daha şimdiden yola çıktı lastikler.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ç.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Merak etmeyin hocam. Gümrük ve ptt o hızlı kargolama sürecini dengeler :)

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
Lastik seçiminde geniş lastikten kaçmayın. Ben 25 lik lastik kullanıyorum.Ama 28 e geçmeyi düşünüyorum. Yuvarlanma direnci açısından pek fark yok. Yol tutuşu ve konfor artıyor. Yollar kaymak olsa böyle birşey i düşünmem.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@babajanovic bende merak ediyorum bu lastigin performansini..kullandiktan sonraki yorumlarinizi esirgemeyin.hayirli olsun.

• Beğen
Tepkiler: babajanovic

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
2 senedir ''Continental Grand Prix 4000S II'' kullanıyor ve oldukça memnundum, performans ve zemine tutunma açısından çok iyi olup tavsiye ederim fakat patlama direnci düşük bunuda söylemeden geçmeyeyim...Deyim yerindeyse çokça yollar kat ettiğim bu yol arkadaşım artık yaşlandığı için değişikliğe gitmem gerekiyordu:)...Uzun araştırmam sonucunda almaya karar kıldığım lastik ise ''Vittoria Rubino Pro G+ Road'' oldu..Açıkcası görüntüsü ve dayanıklılığı beklentimden çok daha iyi çıktı...Üstelik çokta güzel bir indirime denk getirdim...Ramazan sonrası sıkça deneme fırsatım olacak ve o zaman düşünenler için daha iyi bilgi sunabilirim...Bu arada lastiklerin ebatı 700x25c ...;)

Alışveriş:
(link)

Vittoria-2.jpg

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@İlker_Yılmaz bu lastigi incelemistim naylon felan yaziyordu yanilmiyorsam.cahilligime verin yani bu lastigin kaucuk yapisi dahami az veya naylon denen sey dahami dayaniklidir.nylon diye baska lastigimi hatirliyorum yoksa.

babajanovic

Aktif Üye
Tepki
180
@Ismaildmr acikcasi bikeforums da bi eleman benim bisiklete takmis cok memnunum demis.O sebepten ben de alip denemek istedim. Bakalim gorucez...

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
@Ismaildmr lastiğin içeriğinde graphene isimli madde kullanılmış, anlatılanlara göre aynı boyutta çelik ile karşılaştırıldığında çok daha sağlam bir yapıya sahip ve esnek bir malzeme...

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl