Yol bisikleti tavsiyeleri

thecern

Üye
Tepki
2
İsim
Musa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Microshift in karşılığı tourney mıdır? Bazı forumdaslar microshiftten baya sikayetciydi.
tourney'in bi tık üstü diyorlar genelde hocam, ama tabi claris gibi değil orası kesin.

Scudo

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dechatlon da yakından baktığımda bana pek bir albenisi yok gibi geldi ufak bir denedim akıcı gibi gelmedi tabi yolda ne olur alıp sürmeden kesin konuşamam.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

fbyekta07

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 300 s ve Salcano XRS 060 arasında kaldım ama galiba Salcano'yu alacağım. İkisi de 1100 lira. Tercihim yol bisikleti olmasıydı ancak vitesler giriş seviyeymiş bu modelin, Sedona'da ise daha iyi bir kit vardı ama yine de hafifliğinden ve bu maceraya atılmada başlangıç için ideal olduğundan XRS 060 ı tercih edeceğim galiba. 2. el olarak alacağım. Sıfırı 1600 lira. Sizce iyi mi XRS 060??

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yavuzkosar

Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 300 s ve Salcano XRS 060 arasında kaldım ama galiba Salcano'yu alacağım. İkisi de 1100 lira. Tercihim yol bisikleti olmasıydı ancak vitesler giriş seviyeymiş bu modelin, Sedona'da ise daha iyi bir kit vardı ama yine de hafifliğinden ve bu maceraya atılmada başlangıç için ideal olduğundan XRS 060 ı tercih edeceğim galiba. 2. el olarak alacağım. Sıfırı 1600 lira. Sizce iyi mi XRS 060??
Yeni baslayacaksaniz ve bütçeniz bu meblağlarda ise sizi tatmin eder diye düşünüyorum. İnternetten baktığım kadarıyla 11 kg ağırlık bilgisi var, zamanla yükseltme yapabilirsiniz. Fakat 1600 liralar seviyesinde btwin triban serileri de var 2. El olarak bu modeli de düşünebilirsiniz.

thecern

Üye
Tepki
2
İsim
Musa
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yeni baslayacaksaniz ve bütçeniz bu meblağlarda ise sizi tatmin eder diye düşünüyorum. İnternetten baktığım kadarıyla 11 kg ağırlık bilgisi var, zamanla yükseltme yapabilirsiniz. Fakat 1600 liralar seviyesinde btwin triban serileri de var 2. El olarak bu modeli de düşünebilirsiniz.

eğer 1600'lere çıkabilirse ben sedona 610 (claris setli) verebilirim arkadaşa, zaten satmayı düşünüyordum bisikletimi, yeni başlayan birine de faydamız olmuş olur.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

yavuzkosar

Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eğer 1600'lere çıkabilirse ben sedona 610 (claris setli) verebilirim arkadaşa, zaten satmayı düşünüyordum bisikletimi, yeni başlayan birine de faydamız olmuş olur.
Kendisine bir sorun benim bir tanışikligim yok. Belki alıcı olabilir.

l0v3ly

Üye
Tepki
2
İsim
Aro
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar, yaş 23. boy 1.90. mahallede, asfalt yolda, bazen de sahil yolunda öylesine gezmek için bisiklet arıyorum. Bütçem fazla yok. Bir bisiklet için çokta para vermek istemiyorum zaten.
Şu modellere bi bakar mısınız?
1- (link)
2- (link)
3- (link)
4- (link)

Bunlar arasında hangisi bana olur? 4 numaralı bisiklete o parayı vermek istemiyorum ama bunlar arasında bu fiyatlarda kesinlikle onu almalısınız derseniz düşünebilirim. Onun dışında vermeyi düşündüğüm miktar max 600-700 TL kadar. iyi bir bisiklette bir sürü ayrıntıya dikkat ediyorsunuz biliyorum ama kullanış amacım belli büyük bir hedefim yok, maksat gezmek, hava almak, stres atmak. Bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka model varsa yine bakabilirim. Bide bunlar arasında sıralama yaparsanız güzel olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@l0v3ly 1 numara çocuk bisikleti, 2 numara gacır-gucur eden cinsten full suspansiyon dağ bisikleti ve şehirde tercih edilmez, 3 numara olabilir gibi ama kullanilan malzemeler ve kompanentler cok kalitesiz, 4 numara en alinabiliri;hem 28 inc jant hem de shimano sistem var.
Kazanan 4 numara!

l0v3ly

Üye
Tepki
2
İsim
Aro
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@l0v3ly 1 numara çocuk bisikleti, 2 numara gacır-gucur eden cinsten full suspansiyon dağ bisikleti ve şehirde tercih edilmez, 3 numara olabilir gibi ama kullanilan malzemeler ve kompanentler cok kalitesiz, 4 numara en alinabiliri;hem 28 inc jant hem de shimano sistem var.
Kazanan 4 numara!
Teşekkürler, biraz daha bakınıp karar vereceğim. Diğer konu'lara bıraktığım yorumlardan bu fiyat civarları için 2. el bakmamı söylüyorlar. Ya 4 numara ya da 2. el'e karar vericem.

Utxinn

Üye
Tepki
3
İsim
Utku Koçak
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar ben 15 yaşındayım 1.80 boyum var yol bisikletine geçiş yapıyorum ama ne alacağımı pek bilmiyorum. 3500-4000 tl civarı bütçem var
Şu an aklımda sadece mosso cavailer 700 claris veya mosso cavailer 700 sora var.
İkinci el düşünmüyorum. Rotalarımı arttırıyorum.MTB (BİANCHİ RCX 429) 60-70 km yapabiliyorum (GEBZE-KADIKÖY ARASI) daha fazlasını denemedim fakat yapabilirim. Yol yaptığım için yol bisikletine geçiyorum

Bana yardımcı olur musunuz?

B

BF Okuru

Misafir
@Utxinn yol bisikletine yeni geçiceksen o kadar bütçe ayırmamanı tavsiye ederim, 1.5 2k liralık ikinci el claris bisikletler de işini çok rahat görür. claris setli rengi şekli hoşuna giden bir bisikletle başlayabilirsin..

Utxinn

Üye
Tepki
3
İsim
Utku Koçak
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Sebastian
@Utxinn yol bisikletine yeni geçiceksen o kadar bütçe ayırmamanı tavsiye ederim, 1.5 2k liralık ikinci el claris bisikletler de işini çok rahat görür. claris setli rengi şekli hoşuna giden bir bisikletle başlayabilirsin..
Merhabalar. Sürekli bisiklet değiştiremeyeceğim için hem başlangıç hem de öğrendikten sonra beni birkaç yıl götürecek bir bisiklet arıyorum. İkinci el aramıyorum. Teşekkür ederim

Samsam

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
ENES
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar ben 15 yaşındayım 1.80 boyum var yol bisikletine geçiş yapıyorum ama ne alacağımı pek bilmiyorum. 3500-4000 tl civarı bütçem var
Şu an aklımda sadece mosso cavailer 700 claris veya mosso cavailer 700 sora var.
İkinci el düşünmüyorum. Rotalarımı arttırıyorum.MTB (BİANCHİ RCX 429) 60-70 km yapabiliyorum (GEBZE-KADIKÖY ARASI) daha fazlasını denemedim fakat yapabilirim. Yol yaptığım için yol bisikletine geçiyorum

Bana yardımcı olur musunuz?
Eğer yol bisikletine yeni geçiyorsan ve benim gibi öğrenciysen aksesuara yani spd pedal formalar vs. lere 1000 tl gibi bir bütçe ayırmani tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: haldun989

Utxinn

Üye
Tepki
3
İsim
Utku Koçak
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eğer yol bisikletine yeni geçiyorsan ve benim gibi öğrenciysen aksesuara yani spd pedal formalar vs. lere 1000 tl gibi bir bütçe ayırmani tavsiye ederim.
Ben de bunu düşündüm gayet mantıklı ama kafam biraz karışık aklımda belli bir bisiklet modeli yok şu an tek düşündüğüm mosso cavailer 700 claris. Sizin bir öneriniz var mı bisiklet olarak
Mosso 3500 tl

B

BF Okuru

Misafir
Ben de bunu düşündüm gayet mantıklı ama kafam biraz karışık aklımda belli bir bisiklet modeli yok şu an tek düşündüğüm mosso cavailer 700 claris. Sizin bir öneriniz var mı bisiklet olarak
Mosso 3500 tl
claris sadece sıfır diye 3500 bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası..giriş seviyesi donanımlı her bisiklet 3 aşağı 5 yukarı aynı.. rengi kadrosu hoşuna gittiyse al

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Utxinn Cavalier CLARİS kullanıyorum. 2. elde çok fazla bulabilirsin bu bisikletten. Ben memnunum, sen de memnum kalırsın diye düşünüyorum.
10.5 kg ağırlığında.
Sifiri 3.000 TL ye bulunabiliyor ama temizini 2. elde 2.000 TL ye bulabiliyorsun. 2. eli bir düşün derim.
Bisikleti almakla bitmiyor, bisikleti aldiktan sonra çok bir masrafin çıkıyor çünkü: forma, tayt, kask, gözlük...
Ben uzun süreli kullanırım, kolay kolay değiştirirmem diye aldigimdan sıfır aldim. Senin yaşın daha küçük, aldiktan sonra "daha üstü daha üstü" deyip hep daha pahalisinin pesinde koşabilirsin. O yüzden 2. El diyorum. Sıfırı alıp zarar etme.

Utxinn

Üye
Tepki
3
İsim
Utku Koçak
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@undefined yorumunuz için çok teşekkürler. Ben de uzun süre kullanmayı planladığım için sıfır almayı düşünüyorum. Bisikletime hep elimden geldiğince temiz bakmaya çalışmışımdır. Zaten MTB bisikletimle yol yaparken kask, eldiven,gözlük, matara vs ekipmanları almıştım. Bisiklet üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Sürekli daha uzağa sürebilmek hoşuma gidiyor. Mosso cavailer 700 claris şu an kendi sitesinde 3500 tl ve benim bütçem 4000 tl. Üstüne biraz daha biriktirip ekipmanlarımı ve kıyafetlerimi de tamamlayabilirim diye düşündüm. Sizce doğru bir karar mı? +500 tl ye tamamlayabilir miyim?

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Utxinn Carraro 052 ve Peugeot R14 gibi Tiagra setli bisikletler var bir bakın derim. Link;

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: haldun989

Utxinn

Üye
Tepki
3
İsim
Utku Koçak
Başlangıç
2008—09