Yeni bisiklet hırsızlarımız hayırlı olsun!

M.Oonnaayy

Aktif Üye
Tepki
473
İsim
Mert
Eskişehirde geçen hafta bisikletçi arkadaşımın ghost square cross 3 bisikleti bağlı olduğu apartmandan kilidi kırılarak çalındı. Apartmanda kamera olduğu için kayıtlarla birlikte karakola başvurduk. Görüntülerde bisikleti çalan 2 kişi vardı ve yüzleri çok net bir şekilde gözüküyordu. Arkadaşım bugün tesadüf eseri bisikletini çalan kişileri yunus emre caddesinde görüyor(adamlar tişörtlerini bile değiştirmemişler!) ve yardım istediği 2 esnaf abiyle beraber yakalıyorlar. Tam niye çaldınız derken başlıyo bunlar arapça bağırarak ağlamaya.. Bingo!! hırsızlar Suriyeli.Hemen polis çağırarak karokola gitmiş ve şikayetçi olduğunu söylemiş. Kamera kayıtlarında çalanların bu olduğu çok açık. Suriyeliler biz çalmadık bilmiyoruz vs.demişler ve serbest bırakılmışlar. Arkadaş polise tepki gösterince Polis; bu kişilerin savaştan kaçan muhacirler oldukları için devlet tarafından korunduğunu(!)ve genelde ceza almadıklarını söylemiş. Arkadaşım yarın elindeki görüntülerle savcılığa suç duyurusunda bulunacak. Bi şey çıkar mı çok emin değilim. GTA Vice City oynar gibi.Taciz et, çal, huzur boz ceza alma..Sonra sıfırdan tekrar başla!!:acpsnr::acpsnr::acpsnr:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Welcome to New TURKEY

Bunlar iyi günlerimiz... Daha yeni başlıyoruz...

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.481
Bisiklet
Scott
15 yıldır malum şahsı ve partisini kayıtsız-şartsız destekleyen, babasını savunmadığı kadar bunları savunan bir tanıdığımız var. Geçenlerde bunun eşini ve kızını Suriyeliler taciz etmiş, yollarını kesip para istemişler, alamayınca da sarkıntılığa yeltenmişler. Bu adam o günden beri malum kişilere, benim söylemekten çekindiğim ve utandığım şekilde bol bol sinkaflı küfür ediyor, yerden yere vuruyor; sanki yıllardır onları destekleyen, toz kondurmayan başkasıymış gibi.

Türkiye böyle bir ülke ne yazık ki. Bizzat kendisinin veya en yakınındakinin canı yanmadan insanlar gerçeklerin farkına varmıyor, ya da varıyorlar ama umurlarında olmuyor ve tepki göstermiyorlar. Daha çok kişinin başı yanacak, böyle böyle anlayacağınız nasıl bir felakete doğru sürüklendiğimizi. Tabii bu süre zarfında iş işten geçmiş, geride ülke yerine bir enkaz kalmış olacak.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.481
Bisiklet
Scott
@Özcan. Sadece olayı naklettim. Herhangi bir ırka mensup insanlara karşı negatif düşüncem, önyargım yoktur.

Lakin mültecilerin bu denli kontrolsüz ve yoğun bir şekilde ülkeye kabul edilmesine itirazım var. Bu konuda tek bir şey söyleyeceğim: Türkiye'nin onyıllardır süren bir planlama ve aşılama programı sayesinde sonunu getirdiği kızamık, çocuk felci gibi hastalıklar, Suriye'den ülkeye kontrolsüz, denetimsiz bir şekilde kabul edilen mülteciler nedeniyle tekrar hortladı. Gelecekte çocuğunuz-torununuz çocuk felcine yakalanırsa, dönüp bu yazdıklarımı tekrar okur ve değerlendirirsiniz:

"Bir çocuk doktoru olarak size söylüyorum. ülkeye 4,5 milyon suriyeli doğurgan çift almakla beraber 1 milyon 800 bin aşısız, bazı kaynaklarda 2 milyon suriye uyruklu çocuk aldınız.
ülkemin son 30 yılda emek emek, ilmik ilmik yapılan demografik aşı haritasını değiştirdiniz. 30 yıldır görülmeyen kızamık hastalığını hortlattınız. türk çocukları 30 sene sonra kızamık geçirir oldu. ilk olarak batı şeria ve gazze’den kontrolsüz geçiş suretiyle el ayak ağız hastalığı hortladığında bakanlığı uyarmıştım. o dönemim sağlık bakanı kısa bir çalışma başlatmıştı...
sonra suriye faciası ile olay kontrolsüz bir hale geldi ve ülkenin aşı politikasının ruhuna el fatiha okudunuz. yine 30 yılda sıklığı 1000 de 2 ye düşen suçiçeği hastalığını 100 de 4 e fırlattınız. eredike ettiğimiz (yani sıfırladığımız) el ayak ağız hastalığını 10000 (on binde 1 görülürken) %2 görülür hale getirdiniz.

ölüyü hortlattınız. bunlar korkunç rakamlardır. bu sektörde çalışanlar iyi bilir. sınır kapılarında aşı yapmak 1,5 milyon çocuk geldikten sonra aklınıza geldi. önünüze geleni ülkeye aldınız..
almayın demiyorum. ama kontrollü alınız. böylece aşılanmış çocuklar ve aşılanmamış çocuklarla, aşılanmış olanlarında immün (bağışıklık)sistemi bozuldu. size söylüyorum. sayın sağlık bakanı… biz 50 yıl bu hastalıklarla tekrar mücadele edeceğiz. kim için? ne için? ne adına? benim çocuklarımın bahar yaşadığı bu iklime, kontrolsüz 2 milyon aşısız çocuk sokarak…
ülkeyi 50 yıl öncesine götürdünüz... bunun acı faturasını türk çocukları daha sonraki yıllarda ödeyecek. ya siz ne ödeyeceksiniz?

ben ülkemin meftunu, aşığıyım. gerçek budur ve halkım bilmelidir.

Dr. Savan Günay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı"

Carel

Forum Demirbaşı
Tepki
744
Bisiklet
Sedona
Hirsizi, sapiği, tecavüzcüsü, ruh hastasi, değişik değişik manyaği... Bitmiyor daha çok ürüyor. Dışarida gördüğüm hiçbir insanin yüzüne bakasim gelmiyor artik mide kaldirmiyor. Her insanida ayni kategoriye sokmak istemiyorum ama milyonlarca ruh hastasiyla beraber yaşiyoruz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Film karakterleride olsa bizim 'frank castle ve bruce wayne' gibi arkadaşlara ihtiyacımız var.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Eğer polia bişey yapmadiysa adaleti halk sağlar. Örneğin eski semtimde hırsız yakalandığı zaman polis hemen çağrılmazdı. Ceza almayacaklarini veya az ceza alacaklarını bilen halk, hırsızın cezasını kendi verirdi. Ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını size bırakıyorum. Fakat çalınan benim malım ise ve cezasız kalacak ise bırakın da ben keseyim cezasını.

Ufak bi örnek, bisikletimi çalmaya çalışan kişiyi suçüstü yapsam elimden bir tek polis alabilir. Kötü örnek teşkil edebilir ama bisikletime olan sevgimle doğru orantili olarak o hırsızı pataklarım.

Geçmiş olsun hocam ve başımız sağolsun. Ülkede adalet ölmüş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Arkadaşlar siyasi bir görüşüm yok, memleketimde yaşamıyorum şu anda.
Benim ülkeme bu kadar suriyeli nasıl elini kolunu sağlayarak girdi?

Gerçekten bu kadar insanın ülkemize alınmasındaki sebep nedir?
Madem herkes şikayetçi niçin bu konuda çalışmalar yapılmıyor?

oys14

Üye
Tepki
52
Bisiklet
Carraro
Ben halk adaleti sağlar dediğimde bir arkadaşım ya bin liralık şey uğraşılır mı demişti. Ona dedim ki sen 15 gün daha az yaşamayı kabul eder misin? O adam senden bin lira almıyor 15 gününü alıyor sen 15 gün gezip ailenle arkadaşlarınla hobinle vakit geçirebilecekken 15 gün sırf bu bisikleti alabilmek için işe gidiyorsun.

Birileri demiş ki hepsi mi öyle? Hepsi öyle olsun ya da olmasın bu mesele değil. Bu ülkenin 1 tane bile daha fazla adama ihtiyacı yok bu Türk olmuş Suriyeli olmuş fark etmez. Ülke aşırı kalabalık adım atacak yer yok. Türklere bile kalacak yer yok iş yok yeterli sağlık eğitim belediye hizmeti yok. Olamaz da zaten çünkü ülke de çok adam var devletin gücü de belli parası belli. Bir de yetmez gibi adam ithal ediyoruz. Suriyelinin doktoru bile gelse en zekisi bile gelse ona ayıracak bir kaynak yok bu ülke de. Düşünün bunların getirdikleri adamlar sizin 15 gününüzü çalıyor belki ama bu adamlarsa sizin ömrünüzü çalıyor ona da dikkat etmek lâzım.

Aytac.alt

Üye
Tepki
64
İsim
Aytac
Bisiklet
Kron
OOO çok güzel yaa o zaman keşke bizim ülkemizde de savaş çıksada bizde avrupaya kaçıp istediğimizi yapsak... Avrupa izin verirlermiydi sizce? Ulan o
kadar AKP'li ve avukat olan milletvekili var danışman var, hatta adalet bakanının kendisi var kimsede çıkıp demiyor mu sayın hazretleri bu suriyelilerin dokunulmazlığı ülkede ters teper devlet bunlara ceza vermez ve halk bunu farkederse devlete ve hükümete güven kalmaz en ufak bir olayda halk kendi hukukunu kendi sağlar bu suriyelilerle türkler arasında büyük bir çatışma hatta iç savaş çıkar hadi geçtim ülkeyi bize zarar diyen yok mu hiç... Yok arkadaş bu suriyelilere devlet ceza vermiyorsa o zaman halk kendi hukununu kendi sağlayacak gibi görünüyor.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.308
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BisikletKolikK
Hocam bu kadar insanin nasil girdigi belli de dilersen neden sokuldugunu birkac cumlede ozetleyeyim;
Turkiyede insanlar yillardir birbirine dusman edilmeye calisiliyor acik-kapali, turk-kurt, alevi-sunni, sagci-solcu, gerici-ilerici, vs seklinde..
Ama bir sekilde bu karsit gorus irk ve mezhepler kardesce yasamayi basariyor. Ne kadar denendiyse de bu ulkedeki insanlar bir turlu birbirine dusurulemiyor.
Bu ic karisikligin saglanabilmesi icin bu halkin icine gorgusuz, bizimle alakasi olmayan, cahil,
yasadigi cografya itibariyle siddet kullanmaktan cekinmeyen bir güruhun sokulmasi lazimdi. Simdi bunlar;
Yunanli olamaz
Irakli olamaz (lakin oyle bir ulke ve halk kalmadi)
Iranli olamaz (kulturel anlamda bizden cok ustunler)
Rus olamaz, ukraynali hic olamaz.
Kim kaliyor geriye, suriyeliler... Onlar da iceride zaten..
Hizlica uruyorlar ustelik. Ulkede dogan her iki cocuktan biri suriyeli. Pek yakinda ulkemizde multeci durumuna dusecegiz. Asil yaygara iste o zaman kopacak.
Ve bu sonun hazirlanmasinda emegi gecenleri tarih binlerce yil boyunca nefretle anacak.