Yeni bisiklet hırsızlarımız hayırlı olsun!

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.629
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Yasin Söndüren
Yargı boşuna var o zaman herşeyi akışına bırakmak lazım senin mantığına göre

Scudo
Tepki
232
Bisiklet
Salcano
@Nolan ulke seriatla yonetilmedigi icin seriatin kanunlarini konusmak manasiz gereksiz insanlarin korkusu icin seriatin adini duymak bile yetiyot hele bazi insanlara kafa kesmek gibi cahilce bir onyargi mevcut toplumumuzda seriat en dogru yonetim sistemidir ALLAHİN kanunlaridir suphesiz en iyi ALLAH bilir bizim nasil yonetilmemiz gerektigini

@Rip sana sormayacagiz nereye gidip gitmeyecegimizi sikayetciysen butonu kullan veyahut engelle kime ne dedigi belirsiz sacma sapan laf sokmalariniz bir bitmedi forumda yeni moda bu da isim vermeden ona buna giderler hasbinALLAH

@Emre7055 akisina degil benim mantigima gore seriata birakmak lazim her muslumanin birakmasi gerektigi gibi anladin?

yanık_orhan

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
orhan Y
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Cyclocross
Arkadaşlar bu tekne çok su götürür. Lütfen birbirimizi kırmayalım. İnsanların inançlarına saygı duyalım. Forum yöneticisinden bu konunun kilitlenmesini rica ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Tepki
232
Bisiklet
Salcano
@yanık_orhan hocam forumdaki bazi kafir arkadaslarda malesef saygi yok hosgoru hic yok habire ortaligi saman alevine cevirtecek cumleler paylasimlar sonra da musluman hosgorulu olmali densin yok yaa

@Rip bos muhabbet yapmazsan sevinirim

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.629
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Yasin Söndüren
Türkiye şeriat ile yönetilemez. Bunu sende biliyorsun.
Türkiye bir hukuk devleti biz olduğumuz sürece de bu böyle devam edecek.
Herkes bedelini birgün ödeyecek.

• Beğen
Tepkiler: anzolot

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.629
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Yasin Söndüren
Bende tam bundan bahsediyorum. Sen ben bazı olan bitenleri görmezlikten gelirsek hukukta işlemez hale gelir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bütün konu başlıklarında konuyu dinle veya siyasetle provake eden -olumlu/olumsuz- bir iki kullanıcı var. Maalesef ki tüm konu başlıklarında konu illaki ilgi alanlarına bağlanıyor ve tadı tuzu kaçıyor forumun. Görünen o ki moderasyonun özellikle @Serkan Mıstınoğlu 'nun geçenlerde kişisel görüşlerini de dahil ederek gösterdiği taraflı tutum bu tartışmaların önünü açacak forumda, o yüzden engelleyin geçin, yoksa çok canınız sıkılacak "bisiklet" forumda!

Not: Kişisel fikrimi beyan ettiğim için umarım ben de "acılı, ekşili, vb. nitelemelere maruz kalmam! Zira niyet okumakta usta bir forum yöneticimiz var!

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.907
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Isteyen istedigi dine inanir. Arastirir, telkin eder, zorlayamaz vesaire...
Komik olan; gercekten dininize hakimseniz, bunu bir partiye, bir partinin liderine esgudumlu olarak nasil baglarsiniz ve ortada yanlislari varsa bile gormezden gelebilirsiniz?
Inandiginiz kitap ve peygamber mevcut yasananlarla ters dusmuyor mu? Kul hakkı hic mi yok? Olenler, aci cekenler, haksiz yere yargi ve ozgurluk boyundurugunda tutulanlar, birkac koltuk-imza sahibi istedi diye ulke halkının tamamina istemedigi seyler dayatilanların hakkı yok mu? Kimin inanc sahibi oldugu veya olmadigi neye gore belirleniyor.
Belli bir zumreye dahil olanlar kayirilirken inancli, karsit gorusteyse inancsiz oldugu nasil belirlenip tavir aliniyor?
Baktiginiz zaman, ister islami siyaset gutsun ister gutmesin, ister ''muslumanım'' ''5 vakit namazimdayim'' desin ister baska bir dinden veya inancsiz olsun, kimin durust adaletli vicdanli ahlakli oldugu, kimin bazı kriterlerin ve inancin ardina siginarak kendisini ve cevresini onemsedigi acikca ortadadir.
Hani peygamber S.A.V. nin hadislerindeki hosgoru samimiyet ve objektiflik? Hani Hz. Omer'in adaleti?
Komik olmamak lazim. Gercekleri carpitmamak lazim. Egriye egri, dogruya dogru demek lazim.
Yol yapti kabul etmek lazim, ama o yolda kullanilacak arabalar icin tonla para harcandigini, akaryakita disa bagimliligin ve fahis vergi uygulamalarinin oldugunu unutmamak lazim. Bunu halkin parasi ile yapip kendi cebinden yapmis gibi hava atmamak lazim.
Pek cok ihalede guzel seylere baslandigini, ihtiyaclara egilindigini kabul etmek lazim. Ama ihalelerde donen yolsuzluklari, kimlere nelerin peskes cekildigini, sorusturma komitelerinin fesh edildigini, devlet kurumlarinin zarar ediyor gerekcesi ile 3 kurusa satildigini, sahip olduklari gayrimenkul degerlerinin bile satildiklari fiyatin onlarca kati degerde oldugunu bilmek ve sorumlularinin cezalandirilmasini saglamak lazim.
Su anda verilen hizmetlerin ve yeniliklerin cagin ve iletisim teknolojisinin geldigi noktada hak ve normal oldugunu, olmasi gerektigini anlamak ve bunu getirenlerin ''lutuf'' gibi sunmasina kanmamak lazim. Bu haktır ulke vatandasi olarak, kimin parasiyla kime hava atiyorsun? Israf edilenlerin yaninda, verilen 3-5 hizmetin mi havasini atiyorsun? Diger israflarinizin hesabi ne olacak?
Ozgurluk derken onune gelen her karsit fikiri uydurma kanitlarla iceri atip ''ay yanlis oldu kandirilmisiz'' diyenlerin de yargilanmasi lazim.
Kendini hatalari icin ''Allah'a havale'' edeceksen, o zaman baskasinnida yargilama ''Allah'a havale et kardesim'' demek lazim.
Cuma sevabi kazanacaksiniz diye binlerce insani yollarda surundurmemek, tonlarca akaryakiti israf etmemek, yuzlerce korumayi senin sevabin icin kole etmemek lazim.
Israf haramdir kardesim! Ilim Fizan'da olsa gidip bulun kardesim! Bana bir harf ogretenin 40 yıl kolesi olurum derken ne zaman geldi ''bize cahil insan lazim, en tehlikelisi universite egitimi almis insanlar'' diyen rektorler' Bu tip kisilere dur demek lazim!
Komsunda eziyet ceken varsa elini uzat, ama bunu yaparken ''actim sinirlari, saldim cayira'' diyemezsin. Once kendi halkini, kendi ulkendeki, mahallendeki, koyundeki komsunu dusuneceksin. Ulkenin saglik politikasini, huzur politikasini, egitim politikasini, ekonomik kaynaklarini paramparca ederek, disaridan gelene herturlu imkan (kiyak) saglayip, kendi oz halkini oteleyerek yapamazsin bunu! Suc batagini ulkene sokup, kendi evlatlarini elalem gununu gun etsin diye olume gonderemezsin! Kendi oz evlatlarinin okuyacagi okullara, sorgusuz sinavsiz baska ulkenin insanlarini doldurarak kendi halkini egitimden mahrum kilamazsin!
Sonra gelip bir dini, bir partiye ve bir lidere baglayarak ''guzel islam'' ''guzel musluman'' safsatasi satamazsin!
Cunku gercekten dinini anlayan bir musluman, ulkesini seven bir insan olsan ''egriye egri, dogruya dogru'' diyecek kadar cesur ve mucadeleci olursun. Islam aklin dini ise eger bu akilla sen bu dine... Neyse!

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.481
Bisiklet
Scott
Kim ne derse desin, İslam'a en büyük zararı Müslümanlar veriyor. Kafirler, gavurlar, ateistler, dış mihraklar, üst akıl, faiz lobisi vs. diyerek hedef saptırıyorlar, kendi sapkınlık, beceriksizlik, ahlaksızlık, yolsuzluk ve hırsızlıklarını perdelemeye çalışıyorlar.

"Bu Bakara çok makara" diye dalga geçene "bizim oğlan" diyerek gıkını çıkaramayan, reislerinin gazabından korktukları için devlet malının yağmasına sessiz kalan, 12 genç kızımızın diri diri yandığı öğrenci yurdu "bizim cemaate" ait olduğu için üç maymunu oynayan, 40 oğlan çocuğunun cinsel istismara uğradığı Kuran kursu için utanmadan "Bir kerecikten bir şey olmaz" savunmasının ardına saklanan "Müslümanlar", bu durumlarda esaslı bir tepki gösterip dinlerine, ahlaklarına sahip çıkmak yerine "Kara Cuma" eylemlerinde AVM basıp ortalığı yakıp yıkarak dinlerine sahip çıktıklarını düşünerek avunuyorlar.

"İslam'ı böyle Müslümanlardan koruyun, yoksa dünyayı İslam'dan koruyun" diye boşuna dememişler...

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
saygıdeğer arkadaşlar lütfen herkes herkesin inancına saygı duysun. ben iyi bir müslüman olmaya çalışan bir kardeşiniz olarak inancıma hakaret edildiğini görünce çok üzülüyorum. fikir hürriyeti olmalı bence ama olay artık inananların değerlerine küfür hürriyetine dönmüş. bu çok yanlış.

• Beğen
Tepkiler: Rip

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Hakaret kavramını ülkece öğrenmemiz lazım.

turkungucu

Üye
Tepki
7
İsim
Gıyasettin
Bisiklet
Cesur
@Fatih Yasin Söndüren
hay ağzına sağlık hocam ya. GÜnlerdir okuyorum başlıkları ha yazmayayım ha yazmayayım diyorum. Allah cc'nin dinini ne hale getirdiler insanlarda inanç kalmadı. Yahu daha birkaç gün öncesine kadar Ramazan-ı şerif ayı vardı. Be zındık kendin tutmuyorsun bari tutana saygı duy. Yolun ortasında yiyen içen öpüşen yiyişen. Allah ıslah etsin. Kıyamet alametleri bir bir gerçekleşiyor. Allah bizi affedilenlerden kurtuluşa erenlerden saysın. Diğer zındık münafıklara da lafım Allah bir an önce doğru yola girmeyi nasip müyesser eylesin.

Tepki
232
Bisiklet
Salcano
@turkungucu guzel kardesim ALLAH razi olsun dusuncelerin icin cok saolasin beni mutlu ettin beninle ayni dusunceleri paylastigina cok sevindim bizim
cami hocamiz derdi

islam gariplerin dinidir diye hakikatende oyle bir elin parmaklarinin sayisini gecmez surda islami savunmaya calisanlarin bir forumda bu kadar mi elit kafir olur yahu yazmayayim diyorum tovbe estagfrullah cekiyorum insanlarin kalplerini kirmayayim diyorum solemeyeyom yapmayayim diyorum bu seferde vicdanim rahat etmiyor arkadas kimsenin inanip inanmasi asla lafim yok olamazda ha birazda muslumanlara saygi gosterin bizimde dinsiz arkadaslarimiz var izmirde ama saygililar bir ortama girdiklerinde selamin aleykum

derler saygilarindan ama inanmazlar asla babalarinin oglu gibi muhammed demezler veya askerlik arkadasiymis gibi buyuk zatlar hakkinda onem vererek konusurlar ama bu forumda o kadar ahlaksiz dinsiz kafir degil

fasik kafir var ki kendi gavurlugu yetmiormus gibi tayyibe de salliyor suriyeliler uzerinden islama sallayanlar mi ararsin isidle KURANİ KERİMİ ayni cumle de kurani mi o kadar degisik cesit var ki dolu istemedigin kadar hele bazisi var ALLAH belasini versin dinlerin der o kadar cahil ki daha beddua etmesini bilmez komik duruma duser vs vs

ALLAH yardimcimiz olsun ne ben ne de sen ne de bu foruma giren ne de dunya daki herhangi bir musluman hicbirimiz asla 4 4luk musluman degiliz amma velakin dogru yol neyse ona gore kendimizi yontmaya calisiyoruz surekli laf sokmaktan da biktim tartismaktan da islam uzerine bir konu acildiginda lutfen

inanmayanlar yazmasin kardesim inanmiyorsan kiskirtici yazip bizi de tahrik etme bole iste guzel kardesim

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şuraya bak bisiklet forum ne hallere düştü!!! Kafir sizsiniz arkadaşım, hemde önde gidenisiniz.

Umarım adminler, geçen bu konuyla ilgili paylaştığı forum kurallarıyla birlikte @Serkan Mıstınoğlu buralara gelip bir el atar