Yeni bisiklet hırsızlarımız hayırlı olsun!

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.472
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege
Savasmadan ulke belese fethedilecek desene

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.308
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
Abi amac o zaten.. Tek asker gondermeden, tek bomba indirmeden, sicak catismaya girmeden bedavaya ulke sahibi olmak.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.472
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege
Kendi potanda eritmek diye bi kavram var . Bu tam tersi potayi eritme plani. Zaten ta 90larda rahmetli Erbakan demisti Suriyede catisma ciktigi anda bilinki hedef Turkiye dir diye. Gercekten öngörüsü mutis

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Kuzey Ege
Hocam peki bunları yönetim göremiyor mu?, çok merak ediyorum açıkçası.
Yani ne bileyim, 3 milyon ne olduğu belirsiz insanı ben ülkeme neden alayım?

Hocam 3 milyon insanla benim ne alakam, ne kan bağım var?
Bu 3 milyon insan Türkmü? -Değil,
Kan bağım mı var? -Hayır.
Eee o zaman bunların benim ülkemde ne işi var?
Bilemiyorum hocam, hiçbir zaman seçim sandığınada gitmedim. Siyaset kanalı açmam ve izlemem. Seçim günleri haber okumam, televizyonu zaten hiç açmam. Siyasete bu kadar uzak birisiyken bile bu soruların cevabını bulamıyorum.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
825
Bisiklet
Diğer
Siyaset yasak,birşeyler konuyla alakalı olarak mecburen yazılmış..Bende iki cümle kurayım..

Niye benim sokakta gördüğüm frenleri olmayan,selesi yırtık bir bisiklet değil de;özellikle iyi bir bisiklet çalıyorlar?
Seni kabul eden ülkedeki birinin bisikletini çalmak iş mi?
Zaten yürümeye alışkınsın,ne yapacaksın bisikleti?
Çaldığın bisikletle işe mi gideceksin,yoksa spor mu yapacaksın?
Nedir yanio_O

Bizim polisler de süperler..Savaştan kaçan muhacir filan..Adam hakkını aramaya karakola gitmiş,adama siyaset yapılıyor..Polis siyaset mi yaparmış?Polisin görevi haksızlığa uğrayanlara yardımcı olmaktır veya insanların haksızlığa uğramamasını sağlamaktır..
Samimi söylüyorum,bu bisiklet çalan Suriyeliler,karakolda siyaset yapan polislerden gözüme daha değerli geliyorlar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@BisikletKolikK
Belki de kendine sormalısın dostum cevabını. Sen ve senin gibi oy kullanmayıp, sorun olunca yakınanlar yüzünden oluyor ülkeye ne oluyorsa. Oy kullanmak ve siyaset bilgisi vatandaşlık görevidir. Ülkesini seven insan siyaseti de bilir, oyunu da kullanır. Kendini soyutlayamazsın ülkeden, gelir suriyelinin biri ağzından öper.

@fthgzl79

Hocam geçen gün izmirde bir kıza saldıran da polis, adliye binasına saldıracak teröristleri durdururken canını feda eden de polis. Ancak ilk sırada söylediğim, kendi anası karısına saygısı olmayan ite de canımızı malımızı emanet ediyoruz, ikinci sıradaki kahraman insana da. İlk sıradakiler malesef ikinci sıradakilerden kat kat fazla bu birimde. Ben dahil olmak üzere halkın çoğunluğunun da güveni yok ülkenin polisine.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Hocam bana çok saçma geliyor bu dönemde oy kullanmak, bende oy kullanmıyorum bu yüzden. Siyasi bir görüşümde yok, yani oy kullanmam için bir sebep yok.

Aytac.alt

Üye
Tepki
64
İsim
Aytac
Bisiklet
Kron
Eski çalıştığım iş yerinde (turizm acentesi) şunu farkettim suriyeli çocuklar edepsiz ve terbiye görmeden yetiştiriliyor bir ara kapıdan içeri giren 10-14 yaş arası 8-10 suriyeli erkek çocuk gurubu direk sebile yönelip bardakları dağıtıp su içmeye çalıştı ulan insan bi izin alır hiç mi aile terbiyesi görmediniz kızdım haliyle ayağa kalkıp dışarı çıkardım hiç birine su vermedim (vicdanım rahat) müşterilerde vardı kimse bir şey demedi bana yanlış yaptın diyen tek bir müşteri bile çıkmadı orada fark ettim açığı, kapalısı, türkü, kürtü, alevisi, sünnisi chplisi, akplisi bu suriyelilerden çok rahatsız aynı şey kızlar için geçerli değil sesiz sakin etrafta oyun oynuyorlar susadıklarında insan gibi içeri girip istiyorlar ileride aynı abd'de olduğu gibi ırkçı olaylar çıkar neo nazi forum siteleri kurulur, facebook ve twitter profilleri oluşturulur buda batı ülkelerinin çok çok çok işine yarayan bir durum provakatörlüğe çok açık bir şey alevi, sünni, kürt, türk meselesi gibi bu suriyeli meseleside kaşımaya çok müsait... Din ve etnik çatışmalarımız yabancı istihbarat kaynaklarıyla yapay olarak oluşturulmuş bir problem olmasına rağmen bu derece başarılı olmuşken toplumsal temelli olan türk-suriyeli çatışması bu zamana kadar görmediğimiz gibi bir savaş yaşatacak bize şuan batının uslu durması bu problemleri şuan kaşımaması suriyelilerin türkiyede üreyip demografik yeterli sayıya ulaşmasını bekliyorlar gibime geliyor 5-10 yıl içinde türk-suriyeli çatışması yaşandığında hükümet çıkıp "batı bizi gandırdı, bizi madikledi" derse şaşırmayın kaldı ki hükümet şuan bu işleri bilerek yapıyor yani olay sadece oy devşirme falan değil hadi oy için suriyelileri alırsın anlarım bu çakallıktır falan ama hukuki dokunulmazlığın arkasında art niyet yattığına eminim türklerin kendi hukukunun kendi sağlanması bekleniyor iç savaş isteniyor alevi-sünni, kürt-türk pek tutmadı bu sefer türk-suriyeli denenmek isteniyor.

Tepki
14
İsim
Kutluhan Aydoğdu
@chgtrk

Gerçtende öyle , İzmir Alsancak ta paten kullanan arkadaşlarım slalom çalışırken bir kaç Suriyeli çocuk geldi hunilerin hepsini yıkıp geçti , bir kaç tane de kadın vardı anneleriydi sanırsam , bazıları çocuklara kendi dillerinde yapmayın tarzında bir şey söylüyor gibi görünüyordu , bazılarıda çocuklar gibi hunilere vurarak geçiyordu.

Yine İzmir'de Aşık Veysel Rekrasyon Alanı'nın önündeki yolda Suriyei çocuklar arabadaki insanlardan para istiyor , bazen camı açık olanlara tutunup koştuğunu bile görüyorum.

Cihangir.

Aktif Üye
Tepki
97
İsim
Cihangir
Bisiklet
Giant
Siz o görüntülerle beraber savcılığa başvuruda bulunun bakalım ne oluyor ayrıca bunlar muhacir devlet bunları koruyor diyip sırf yazı çizi işi olmasın diye vatandaşı kandıran aslında turşucu olması gereken maaşı haram yarım akıllıyıda aynı dilekçeye ekleyin lütfen

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
vatansızları topladılar Türk yurduna

devlet nedir toprak nedir töre nedir bilmeyen adamları taze kan diyerek ülkemize aldılar.Bunlar Yeni Türkiyenin kanserli hücresi olacak siz hiç bayramlarda ülkelerine giden sonra geri dönen savaş mağduru göçmen halk gördünüzmü dünya tarihinde

ümmetçilik diye bi ideoloji var malesef bizde acı ama gercek bunları yaşıcagız bunlar daha iyi günler artık istanbul sokakalarında duvarlada arapça yazılar görmeye başlarsınız bir iki seneye kalmaz

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
Beni, seni, kendi gençlerini kendi milletini sırf kendi görüşlerine uymuyor diye terörist olarak gören bu millete o şerefsiz vatansız suriyeliler az bile. Umarım daha da beter olur herşey. Kötü bir şekilde anlarlar hatalarını...

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Bu hukuk sistemiyle bir şey olmaz. Bizi yaratan, sosyal anayasayı da koymuş. Buna buna uyun demiş. Adamın hırsızlığına delil, şahit var mı? VAR. O zaman keseceksin elini ibreti alem olsun diye. Türk'ü Arab'ı başka ırkı farketmez. Bak bakalım böyle suçlar bir daha oluyor mu? Ha sorsak bizden ilericisi de yok...
Geçmiş olsun diyorum.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
devlet lazım vatandaşını el üstünde tutan elin vatansız arabını değil.

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1997 yada 98 yılında avcılara arkadaşıma motosikletimle ziyerete gittmiştim saat gece 1 sıralarında evime dönmek için çıktığımda motorum yerinde yoktu. 10 kişi kadar çıktık yolda gördüğümüze şöyle bir şey gördünmü diye sora sora sahil yoluna kadar indik. Motorumun sesi kulağıma geldiği anda tanırım egzozunu kendim değiştirmiştim ve sesinide uzaktan duyuyordum motorda üstünde iki bitirimle bana geliyordu bildiğiniz süperman şeklinde havada uçup atladığımı biliyorum. Motoru kullananı yakalayıp suratını değiştirene kadar dövdüm. Arkadaşlar motoru götürürken ben hırsızı alıp sürükleye sürükleye eve götürdüm, hem sorguluyorum hem dövüyorum. Uzun saatler sürdü bu en sonunda psikopat arkadaşlar acıdı elimden alıp dışarı attı..
Yaptığım suç mu? Evet hakim karşısına çıksak onu salar bana ceza keserlerdi.
Peki en başında yakalayıp polisi arasaydım ne olurdu? Onu yine salar bana da bu olaydan bişey çıkmaz der yine bay bay derlerdi.
Genel olarak sakin biriyim ama adaletsizlik haksızlık hukuksuzluk benim gibi sakin bir adamı bile delirtmeye yetti. Adalet diye birşey yok, sen önce kendi vatandaşına sahip çıkacaksın, hırsızı arsızı, iti köpeği kendi ülkesi savaş halindeyken gelip benim sahilimde mangal yelleyip nargilesini çekiyor, benim ülkemin kızlarına sarkıntılık ediyor daha da ileri gittikleri zaman oluyor. Bu yaşıma kadar yaşadığım ülkenin tadını onlar kadar ben çıkaramadım yahu! Başlarım ben mültecisine garibanına bilmem neyine, önce bu ülkenin sahibi olan bizlerin hakkı sonra onlar, misafir misafirliğini bilecek. Bunun adı ırkçılık, ayrımcılık yada ne konulacaksa konulsun evet dibine kadar o'yum.

Tepki
9
İsim
Ahmet Talha
Canım ülkrm türkiyemi boka çevirdiler yeter artık şu suriyelilere verilen tavizler kendi ülkelerini kurtarmak yerine gelip orda burda affedersiniz ama kıçlarını sürtüyolar bizim askerlerimiz onları korumak için şehit düşüyor yeter artık !!!

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Size çok basit bir şey anlatacağım.

Fransa'ya mülteci olarak gittiğinizi düşünün;

* Burada uymanız gereken kurallar var. Mesela çocğunuz var ve okula gidecek ise kendi dilinizle eğitim göremez çocuğunuz, neden? çünkü ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırıdır.
* Mesela bu ülke de sırf siz okuyasınız diye otoban tabelaları şehir tabelaları hastane tabelaları sizin dilinize uyarlanmaz. Neden? Madem burada yaşıyorsun buranın kurallarına uy bizim dilimizi öğren diye.
* Ayrıca bu ülkeye gittiğinizde ben falanca ırkım benimde haklarım var biz bilmem kaç milyonuz diye etrafta bağırırsan; ailenle birlikte aynı gün sınırdışı edilirsin. Geçmiş olsun.
* Son olarak adam olursan sana öyle güzel bakarlar ki zevkten dört köşe olursun.

Daha fazlasını saymıyacağım.

Açıklamaya çalıştığım konu şu; ülke o kadar iç ve dış politikalar konusunda yanlış yönetiliyor ki, işte bu saydıklarımın hiç biri biz de yok. Biz de saygı bile kalmadı bırakın saydıklarımı. Sonuç olarak ülkemiz bilinçli bir şekilde yıkılmak isteniyor bu açık ve nettir. İyi düşünmek gerekir. Herkese sağlıklı beyinler.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
hocam geçmiş olsun... Bisikletide 50-100 tl ye anca satmıştır. Bari bisiklet bulunsa...