Yeni bir proje ile karşınızdayım Single Speed

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Konuyu takipteyim. Sonucu hasretle bekliyorum. Sonuç çok güzel olacak gibi görünüyor.

Scudo

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@ikitekerbirdünya
Tesekur ediyorum

Gidon icin kullamdigim boya sikuntili yada ben beceremedim surekli akinti yapiyor uzaktan az sikmama ramen kurusun akan yerleri tekrar zimparalayip boyucam

@kutlucan

Zincir gidon sargisi ve sele ordan sparis verdim bide egok gidon soylucem tr de uygun bulamadim daha

@enqinHLC

Sinin konuyu inceleyim hemen tecrube olur

@seffahcabbar

Bakalim sonuc ne olcak ...bende meraktayim :)

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

gsaltan

Üye
Tepki
20
İsim
Görkem Saltan
Bisiklet
Sedona
Merhabalar, ben de aynı tip bir kadro toplamaktayım singlespeed için. Ben kadromdaki boyaları zımpara ile çıplak metala kadar söktüm ve fırın boyaya vereceğim.
Fakat kendi projemle ilgili birkaç sorum var size yöneltmek istediğim, öncelikle sanırım şu çift taraflı fixie/singlespeed jantlardan kullanacaksınız ben de bakıyorum fakat sadece 2 yerde ve bulabildim fiyatları da biraz yüksek geldi bana sizin jant çözümünüz nasıl oldu?
Ayrıca ben furç takımı ve orta göbeğimi değiştirmek istiyorum bu parçaların hala satışını yapan yerler var mı acaba çünkü yeni sistemlerden biraz farklılar?
Bir de son olarak ben de aynı şekilde gidon boynu ve gidonu boyamakta kararsızım şu an zımpara ile zımparaladım ve çük güzel bir fırçalanmış aluminyum görüntüsü elde ettim açıkcası siyaha boyamayı düşünüyordum ama bu haliyle çok hoşlar. Boya yerine şu anki görüntüsünü sabitlemek için uygulayabileceğim bir cila/koruma yöntemi var mıdır bildiğiniz?

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@dincer_colak siz yaptığınız projelerin hakkını veren insansınız. Biraz paraya kıyıp elektrostatik boya fena olmaz bence. :)

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@gsaltan

Merhabalar oncelikle jant olayi rvet biraz pahali ben hem single hem fixed e uygun jant takimi icin 325 tl yi gozden cikardim jantti alacagim yer bana kadtoyu ve diger malzemelerk yollayacagindan onlar heraeyiyle ilgileniyorlar func takimi ve orta gobeklr de seda bisiklet izmirden satin alicagim onlar sizede yardimci olurlar bu konuda ve baska jant alternatifleri vardi biraz daha uyguna geliyor ama ben 40mm profil jant istedigimden bunu tercih ettim

gidon boynu ve gudonu boyamak ozellikle sipreyle pek mantikli degil cunku. Montaj sirasinda bile gesinlikle cizileceginden aslinda boyamak pek mantiki gelmiyor ama biyucam ben artik ciİlirsede caresine bakicagiz siz direk uzerine parlak vernik atarak koruma yapabilirsiniz ne kadar saglikli ve nasil bir sonuc elde edersiniz bilemiyorum ama

@Tahir Keskin valla tahir en mantiklisi elektrostatik boya olur ama suan durum ona elvermicek gibi birde kocaeli cevresinde bu isi yapan varmi varsa kaca yapar hic bir bilgim yok ama duruma gore degerlendirmek iaterim bu boya isini

Renkli dis lastik arayisi iccindeyim yurt disinda aliexpreste buldum.ama en uygun 14 dolar ama aradigim olcu yok kalin istiyorum 700x28 kullamicam biyerden haber bekliyorum yesil ve beyaz olcak

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

gsaltan

Üye
Tepki
20
İsim
Görkem Saltan
Bisiklet
Sedona
@dincer_colak
Teşekkür ederim cevabınız için ben de aynı yerden almayı düşünüyorum jantları. Seda bisiklet furç takımı ve orta göbek temini de yapabilmekte mi? Ben de oradan sipariş edeyim öyleyse.

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@gsaltan ellerinde vardir cunkuu onlarda kadro topluyolar single ve fixed satiyorlar

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Gidon boynu bulamadim uyguna hala

2 adet dis lastik alcam beyaz ve yesil satici depoya bakicak 700x28 olarak ellerinde varmis galiba onuda aldiktan sonra

Bisiklet kadrosunu ve masayi disarda boyaticagim suan

Hala elimde sadece beyaza boyanmis gidon var :(IMG_20160201_004238.jpg

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Proje bitti de ilk foto gibi oldu sandım. Bi an :krktm: moduna girdim :)

Yazıyı okuyunca sakinleştim.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Nihayet uzun suredir aradigim gidon boynunu buldum ...

Kadrim kumlamadan cikmis bugun boyaya verilecek bakalim sonucu merakla brkliyorum

IMG-20160203-WA0001.jpg

Son olarak bana simdi singleye uygun fren bacaklarindan lazim satan site vs biliyonuz mu uygun bisey ariyorum

Screenshot_2016-02-03-09-33-47.png

Bubu cok beyendim fakat 55mm uzunluk varmis ondan vazgectim

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Yeşil bisikletler mükemmel gözüküyor. Umarım hedefinize tam olarak ulaşırsınız. Başarılar

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@enqinHLC az zaman. Kaldi 15 de kalan odemeyi ayarlayip kargomu beklicem ozaman cikacak sonuc az da olsa ortaya

Tesekkurler

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
Lastiklerde geldi beyazzz yesil ( yesilin tonu pekhosuma gitmesede artik simdilik idare edicez ) 700x28 olcu aldimIMG_20160206_122440.jpg IMG_20160206_122425.jpg IMG_20160206_122403.jpg

Birde bu model fren bacaklari olur mu acaba

Screenshot_2016-02-06-12-53-54.png

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@dincer_colak Yeşil renk mükemmel görünüyor. Kırmızının nasıl canlı görüneceğini merakla bekliyorum. Başarılı renk paleti seçmişsin. :harika:

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak