Yarış gündemi

Scudo

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Varsa işlerinizi halledip ekran başına geçin...
12:00 de Cumhurbaşkanlığı turumuz start verecek.
14:00 de "Amstel Gold Race" kadınlar,
15:00 de ise erkekler yarışı var.
Ama önce şu güzel havada bir ufak ter atıp gelelim... :)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
La Fleche Wallonne günüydü bugün ..Aktif pro üstadlardan Valverde ; jübile sezonunda bu klasiği 6. kez kazanmayı son 20 metrede kaybetti ama 5 kez kazanma ile rekor hâlâ onda..
Kazanan Dylan Teuns " Mur de Huy yokuşunu alt edenler arasına adını yazdırdı..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Liege - Bastogne - Liege" klasiği ile pazarımız şenleniyor.
Önce kadınlar yarışıyor, canlı yayın şu anda son 40 k.m.
14:00'den itibaren erkekler yarışı canlı yayında...

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.066
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
LBL'de an itibariyle çok kötü bir kaza oldu. Umarım hepsinin durumu iyidir ama çok sayıda kırık var gibi.
Julian Alaphilippe kaza sonrası sırt kısmında oluşan ağrılar nedeniyle detaylı kontrol için hastahaneye götürülüyormuş.. Kazaya karışan diğer yarışçılar hakkında birşey duymadı sunucudan henüz.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lulu' ya çok üzüldüm, bu yarış hep üzdü O'nu. Kazanamadan ölür ise gözü açık gidecek....

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve ag249

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Son 20km si çok zevkli geçti hakikaten,Remco sprintte kazanamayacağını bildiği için zamana karşı ayarlarını açarak sonuca gitti,kazalarıyla finişteki iklim değişikliği ile ilgili eylemiyle ilginç bir yarıştı.Ama yinede bu yarışta pogaçarın olmasını isterdim,gençler fena...

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaza, son dönemin en kitlesel mağdurun olduğu kazalardan ..

Bu yıla çok formda giren "Beljik Remco" 'nun son 29 k.m. yaptığı acaip solo kaçışla kazanması çok etkileyiciydi ...İkinci Hermans ve üçüncü Van Aert da Beljik idi..

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yayını geri almıştım, çok fena spoiler yedim ama benim suçum. Yine de izliyorum.
Arazi profilinden ola gerek kaçış grubu kalabalık.

Adamların tek günlük bir klasiği sunum şekillerine bakıyorsun, sonra bizim tur geliyor aklına.
Saç baş yoldurtur.

• Hahaha
Tepkiler: sccetin

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
alaphilippe-training_1640719488.jpg
Ne yazık ki kürek kemiği ve iki kaburgası kırılmış, ayrıca "akciğer çökmesi" teşhisi konmuş...
Büyük şampiyona -se rétablir rapidement- diyor ve en kısa sürede yarışlara dönmesini diliyoruz..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 gün İsviçre'nin harika doğasındayız....
(link)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tom Dumoulin, bu sezon sonunda yarışlara veda edecekmiş...
(link)

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tom Dumoulin, bu sezon sonunda yarışlara veda edecekmiş...
(link)
Olimpiyatlara heveslendi olmadı sonrasında da dostlar alışverişte görsün misali pedal çeviriyordu. Ne lider ne de takım elemanı olarak kendi hiç zorlamadı. Jumbo safra attı diyebiliriz.

lrfan

Cyclist
Tepki
8.184
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: necmeddin

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen ay takip ettiğimiz Giro' nun 7. etabında bir kıpırdanma göstermiş ve umutlanmıştık...
Tom'a yeni hayat dönemeci sonrası mutluluklar dilemeli....

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link) yarışının bugün 1. etabı geçildi,son 20kmsini izledim,Wout van Aert hakikaten çok güçlüydü ve sprintle biten etabı rahat kazandı.
(link)
(link)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Cyclist Türkiye dergisinde gördüm,Trek segafredo takımımın bisikleti yeni madone kadrosundaki değişiklik ilgimi çekti dogrusu,seat post denilen sele borusunun devamindaki dikey borudaki boşluk veya kesit diyebiliriz ne amaçla yapılmıştır bilemiyorum mutlaka bir işlevi vardir yoksa neden yapsın herifler :acpsnr: diyecektim ki aklima bisiklet dünyası ve biz kapitalizim kölesi bisiklet severleri,en ufak bir değişikliğe inandirmiş adamlardan bahsediyoruz! görsel olarak enteresan geldi bana.
Not:lansmani yapilirken başlık şu; bisiklet dünyasında müthiş buluş! Artık toptube borusundan kurtulan rüzgar selenin altindaki boruya çarpıp sizi yavaşlatmayacak! 😂 boşluktan akip gidecek ve size 0.0002 watt güç kazanci saglayacak,Trek hayranları koşarak bayilerden birer tane ayirtmaya gidecek çünkü adamlar hersene bisikleti yenilemek için bahaneye bakiyo zaten😂 tabiki ulkemizde degil😂
IMG_20220607_161603.jpgIMG_20220607_161545.jpg

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cyclist Türkiye dergisinde gördüm,Trek segafredo takımımın bisikleti yeni madone kadrosundaki değişiklik ilgimi çekti dogrusu,seat post denilen sele borusunun devamindaki dikey borudaki boşluk veya kesit diyebiliriz ne amaçla yapılmıştır bilemiyorum mutlaka bir işlevi vardir yoksa neden yapsın herifler :acpsnr: diyecektim ki aklima bisiklet dünyası ve biz kapitalizim kölesi bisiklet severleri,en ufak bir değişikliğe inandirmiş adamlardan bahsediyoruz! görsel olarak enteresan geldi bana.
Not:lansmani yapilirken başlık şu; bisiklet dünyasında müthiş buluş! Artık toptube borusundan kurtulan rüzgar selenin altindaki boruya çarpıp sizi yavaşlatmayacak! 😂 boşluktan akip gidecek ve size 0.0002 watt güç kazanci saglayacak,Trek hayranları koşarak bayilerden birer tane ayirtmaya gidecek çünkü adamlar hersene bisikleti yenilemek için bahaneye bakiyo zaten😂 tabiki ulkemizde degil😂
289369 dosyayı görüntüle289370 dosyayı görüntüle
Oradaki amaç toptube altında düzensiz hava akımı oluşturmak. Böylelikle top tube altında daha düzensiz, daha düşük enerjili basınç oluşur. Aerodinamik yasaları gereği hava, yüksek basınçtan alçak basınca doğru hareket edeceğinden downforce oluşacaktır. Bu da bisikletin virajlarda daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Düzlük hızı düşebilir, handikap da bu.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Oradaki amaç toptube altında düzensiz hava akımı oluşturmak. Böylelikle top tube altında daha düzensiz, daha düşük enerjili basınç oluşur. Aerodinamik yasaları gereği hava, yüksek basınçtan alçak basınca doğru hareket edeceğinden downforce oluşacaktır. Bu da bisikletin virajlarda daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Düzlük hızı düşebilir, handikap da bu.
Biliyoruzda konuşuyoruz diyosun yani:komik:
Artık toptube borusundan kurtulan rüzgar selenin altindaki boruya çarpıp sizi yavaşlatmayacak! 😂 boşluktan akip gidecek ve size 0.0002 watt güç kazanci saglayacak
Zaten mesleki olarak konuya hakim olamasamda,herkes gibi neden yaptıklarını esprili bir dille tahmin etmeye çalılştım bende.Toprağım ister pazarlama satış taktiği de,kapitalizm de,kandırmaca de,yarışçı adamlar içi 1vatın bile değeri mühim de ne dersen de,işin içinde yeni dünyanın sınırsız tüketim hırsı,bu iki tekerlekli alete daha çoook rüzgar direnci kırdıran delikler kesitler açtırır :booo: