İnceleme (Xiaomi) Huami Amazfit Pace 2 (Stratos) GPS'li Akıllı Sporcu Saati

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Olayı marka fanatikliğine çekmiyorum. Burda size gerçeği yazıyorum. Garmin'in arayüzü tepkileri Xiaomi kadar hızlı değil. Xiaomi daha görsel bir alet. Sadece alacaklar önce amacını iyi belirlesin diyorum. Eğer ki amacınız bisikletteki koşudaki yüzmedeki antrenman datalarınızı kaydetmekse, sanal personal trainer'sa o zaman gidip de bu alanda yıllarını harcamış markaları alın diyorum. Eğer amacınız akıllı özellikleri olan hızlı bir saatse ve ekstradan da antrenman verilerinizi kaydetmek istiyorsanız o zaman piyasadaki xiaomi gibi apple watch gibi saatleri alın diyorum. Konuyu saçma sapan yerlere çekmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Hiko
Scudo

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Gixxer

Katılıyorum.
Yakın zaman içinde benzeri bir saat arayışına girmiştim. Elimde Garmin Forerunner'ın eski bir modeli vardı az daha akıllı birşeyler olsun dedik.. Bir arkadaşın Samsung Gear s3'ü denemeye bir müddet kullandım.. Baktım her gün şarj durumu arada unutuyorum vs.. fazla zeka yaramadı bana gittim Polar m430 aldım. :) Antremanları gps & nabız açık kaydederim genelde. Bu şekilde ortalama 10 gün gidiyor şarjı. Arka taraftaki uygulamalar harika ciddi ciddi koçluk yapıyor. Bir cihazın fonksiyonlu olması güzel ama kullanışlı ve sorunsuz olması, pil süresi, uygulama kalitesi ve desteği gibi şeyler daha da önemli.. Amaca uygun alışveriş yapmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: polo34 ve Gixxer

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@Güney Tuncer
Demek istediğim tam da bu işte

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkanbr
Kesinlikle katılıyorum. Herkes bütçesine göre hareket etmeli. Maksimum ihtiyaçları minumum ödemeyle almak isteyen kişiler için amazfit saatler gerçekten rakipsiz.
Ama kendilerini yıllardır kanıtlamış, geliştirmiş adı sanı belli markalar

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Şahsi fikirlerim ve inceleme "test" sonuçlarımdır kimseyi bağlamaz !

- Tasarım başarılı, takım elbiyseyle bile kullansanız sırıtmıyor, kaliteli duruyor.
- Ekran kalitesi, ekran yüzleri başarılı, çok şık bol data suna ekran yüzleri var.
- Teknoloji gücü başarılı, arkasında çok başarılı ve büyük bir firma var.
- Müzik başarılı, 2gb şarkı alıyor, kablosuz kulaklık ile dinleyebiliyorsunuz, ayrıca telefondaki müzik çalarınızı da saatinizden yönetebiliyorsunuz.
- Yürüyüş "walk" başarılı, tüm verileri diğer ölçüm cihazları ile uyumlu, adımsayar ile karıştırmayın o başka
- Koşu başarılı, çok ayrıntılı data sunumu var, bedeninizin dengesi hakkında bile bilgi veriyor, diğer ölçüm cihazları ile uyumlu
- Havuzda yüzme başarılı, en kaliteli saatle birlikte test ettim, aynı sonuçları verdi, sadece nabız ölçmüyor, zaten swim bant olmazsa diğer markalar da ölçemiyor, pro değilseniz sorun yok.
- Bisiklet başarılı, full şarj ile çıktım, 150 km sürdüm döndüğümde %55 şarj kalmıştı, ölçümleri diğer tüm ölçüm cihazları ile uyumlu, sürerken sürekli yüksekliği de veriyor, data sunumu şık.
- Haftalık raporlama ve koşu koçluğu başarılı, saat üzerinde ayrıntılı haftalık döküm veriyor, uzun vadeli antreman programı hazırlıyor, haftalar boyunca takip ediyor.

Şu an için Eksileri, şu an için yazdım, çünkü siz bu yazıyı okurken, bu sorunlar bir güncelleme ile çözülmüş olabilir.

- Türkçe dil desteği yok
- Adım sayarda bazı düzensizlikler olabiliyor, bazen yürürken saymıyor, araba kullanırken sayıyor gibi, kafayı takmazsanız çokta önemli değil.
- Uyku takibi, gündüz uykularınızı uykudan saymıyor, gece çalışıp gündüz uyuyorsanız, sizi hiç uyumuyor sayabiir. gece uykudan kalkıp su içip yatarsanız sonrasını da bazen uykudan saymıyor.
- Sensörleri tanımıyor, umarız ilerde güncelleme ile düzeltirler, bisikletçiler ve yüzücüler dışında, sensör konusu problem olmayabilir, zaten sürekli bilekten nabız ölçümü yapıyor.
- Benim kullandığım saatte malesef "auto pause" menüsü çıkmadı, diğer arkadaşlarda var, belki oda ilerde bir güncelleme ile düzelir.
- Bilekten nabız ölçümünde bazı sorunlar yaşadım, ama onunda çok önemli olduğunu düşünmüyorum, güncelleme ile çözülür gibi geliyor,

Sonuç; Garmin hrm tri nabız bandı, şu anda 850 lira, bu saatte 850 lira. Koşun, yüzün, bisiklete binin, her türlü aktivitenizi en kaliteli ve kusursuz şekilde kaydediyor. Profesyonelde olsanız, amatörde olsanız, koşu, bisiklet ve yüzme datanızı düzgün kaydedip kaydetmediği önemli, bu cihaz düzgün kaydediyor. Tek seferde 150 km bisiklet sürüyorum, test ettim herşey süperdi, daha profesyonel ve daha bilgili arkadaşlar varsa, onlarda kendi testlerini yapsınlar, hep beraber zevkle okuyalım.

Lütfen bu incelemenin altına abuk subuk yorumlar yapmayın, varsa kendi görüşleriniz, fikirleriniz, başka cihazlarla kıyaslamalarınız, kendiniz ayrıca yazın hep birlikte okuyalım. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın diye bunları yazıyoruz, bazı arkadaşların yaptığı gibi insanı yazdığına yazacağına pişman etmeyin. Emeğe saygı lütfen.

Saygılarımla

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Ful şarj ile yola çıktım bisikletle 3 saat süren tur yaptım
Döndüğümde şarjım %56 idi

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
bu aralar ben de bakıyorum almak için bip ile bunun arasında kaldım. bu arada yabancı sitelerde bluetooth sensörler için önce telefonun bluetoothunu kapatın sensörü öyle bağlayın demişler. ant+ zaten desteklemiyor.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alptriatlon

Çok güzel bir değerlendirme olmuş.
Amazfit pace e 2.8.0.5 güncellemesi geldi. Saati sanki yeni almış gibi oldum:islik::harika:
Pace 2 ye bu güncelleme geldi mi? Ne gibi yenilikler getirdi?

ogirgin

Üye
Tepki
1
İsim
Oğuzhan Girgin
Bisiklet
Mosso
Kullanan veya bilenlere bir sorum olacak arkadaşlar; Pace 2de hangi nabız bantlarını kullanabiliyoruz? mesela yüzme için uygun olan bluetoothlu bir nabız bandı kullanılabilir mi? Biraz aydınlatabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
ble bantlar oluyor sanırım bende edge 520 var onun ant+ nabız bandını görmedi.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@ogirginNabiz bandi kullaniyorum fakat yuzme kaydi icin nabiz bandi desteklemiyor , yanlis hatirlamiyorsam yuzme destekleyen nabiz bantlari da asiri pahaliydi zaten

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkanbr
Peki nabız bandı ölçümleriyle, kendi ölçümlerini kıyasladınız mı? Fark var mı?

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet TOPALSoyle ki saati gunluk kullanimda 6. Delikte kullaniyorum ulasim amacli bisiklet kullandigimda bi tane sikarak 5. Delige takiyorum sensorun cilde tam temas etmesi icin ve gayet guzel olctugunu soyleyebilirim , ama nabiz bandina gore daha yavas tepki veriyor daha seyrek guncelleniyor aklinizda bulunsun , nabiz bandi saniyede bir degeri guncelliyorsa optik sensor 2 sn gibi. Ama gayet tutarli oldugunu soyleyebilirim.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkanbr
Bende geriden geldiğini farkettim, ölçümün. Yüklendiğimde nabzımın arttığını hissetmeme rağmen saatteki değerin daha düşük olduğunu görüyorum çoğu defa.
Ama sanki son güncelleme ile çok daha tutarlı oldu gibi.

Şu kadans desteğini de verseler harikulade olacak...

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
koşu esnasında kullansak bilekten ölçmesi problem yaratabilir mi temassızlık olur mu bu aralar f/p ürünü gps li koşu saati bakıyorum

behamehal

Üye
Tepki
37
Gevşek olduğu zaman görmüyo hocam. Biraz sıkman lazım. Bende alt modeli var, onu satıp bunu alıcam.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@behamehalAlt model dediğiniz Ürün ile, bu ürün arasında ne fark var baktınız mı?

behamehal

Üye
Tepki
37
Biri yüzmeyi destekliyo, diğeri desteklemiyor. Bana yüzme için lazım.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf