İnceleme (Xiaomi) Huami Amazfit Pace 2 (Stratos) GPS'li Akıllı Sporcu Saati

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,

Yine bir Amazfit akıllı sporcu saati incelemesi ile buradayım :) Başta belirtmek istediğim bir şey var. Benim Xiaomi ile hiçbir bağlantım yok. Forumdaki bir kaç kişinin distribütör müsün gibi sorularıyla karşılaşmaya başladım; hayır değilim hatta bir devlet üniversitesinde akademisyenim. Bu konuları paylaşma sebebim herkesin almak isteyip de fiyatları yüzünden erişemediği saatlere alternatif, Fiyatları daha makul saatleri tanıtmak. Neyse, saate dönecek olursak yine elimden geldiğince bol görselle konuyu yazmaya çalışacağım. Yaklaşık 1 ay önce yazmış olduğum Xiaomi Amazfit Pace akıllı sporcu saati incelemesi daha taze sayılırken Kasım ayı sonlarına doğru Amazfit Pace 2'nin yolda olduğuna dair paylaşımlar internette dolaşmaya başladı. (Bir önceki Amazfit Pace inceleme yazısı için buradan buyurun: (link)) Bende hemen konuyu takibe başladım. Saat tanıtımı yaklaşırken üretici firma olan Huami bazı heyecan uyandırma maksatlı video ve görseller yayınlamaya başladı :) İlk olarak saatin açılış videosu olduğu iddia edilen şu video ortaya çıktı:

Bu video da saatin destekleyeceği spor türlerine dair ipuçları barındırıyordu. Videoda görülen yüzme mevzusu saati bekleyen insanlarda oldukça heyecan uyandırdı.

Daha sonrada görseller yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu görsellerde şu şekilde:

105508unpjpz8ccqvvwrva.gif

Bu görselde saatin yine yuvarlak çerçeveli olacağının sinyali verildi.

091449eg4b4kfjxj9eetxv.gif

Arkadan gelen bu görsel saatin yeni versiyonunun yüzmeyi de kesin destekleyeceğinin habercisi oldu :)

005HYW27gy1fmcm0t71fag30hs0vmx6p.gif

Bu görsel ise saatin sporcular için önemli olan VO2Max (maksimum oksijen alımı) gibi bilgileri sağlayacağının göstergesiydi.

090503apfqkll8rmzdj33t.gif 220439p87b7oe0yululey7.gif

Ardından gelen bu görseller ise hem kapalı havuz hem de denizde yüzmeyi desteklediğinin habercisiydi.

triathalonmode.gif

Bu görsel de yeni saatin triatlon modu olduğunun habercisi oldu.

25352013_10155807772428190_456103814011626956_o.jpg

Ve son olarak bu görsel ben ve benim gibi saatin harici sensörleri desteklemesini bekleyen insanlar için müjde niteliğinde oldu.

Tanıtımın yapılacağı tarih 12 Aralık geldiğinde çevrimiçi video konferans ile yeni saat duyuruldu :) Buraya kadar sanırım ben de sizde biraz merak uyandırdım :D O zaman yeni saatin incelemesine geçelim artık.

Yeni Amazfit Pace 2 ve Amazfit Pace 2S

Evet alt başlıktan anlayabileceğiniz gibi saatin 2 versiyonu tanıtıldı. Daha uygun fiyatlı olan versiyonu Amazfit Pace 2 (999 Yuan,140$ civarlarında) ve Daha yüksek fiyatlı olan versiyonu Amazfit Pace 2S (Sun exclusive Edition)(1499 Yuan, 200$ civarlarında). Bu isimler konusunda Çin ürünlerinde her zaman olduğu gibi bir isim karmaşası var. Amazfit Pace 2 yerine Amazfit Strato, Amazfit Pace 2S yerine ise Amazfit Strato VIP gibi isimlerle yada bunların farklı kombinasyonlarıyla karşılaşabilirsiniz :D Pace 2 versiyonu şuanda çeşitli internet sitelerinde satışa sunuldu. Pace 2S ise Ocak ayında satışta olacak. Şuan sadece Çince versiyonu satılmakta. İngilizce versiyonu'da yakın zamanda piyasaya çıkacaktır.

Yeni saatlerin görsellerini artık paylaşayım ve saatleri anlatmaya başlayayım :)

0000.jpg

Ve tanıtım esnasından bir görsel:

25157945_964083293743731_2386670965632391531_n.jpg

Tasarım:

Yeni saatlerin tasarımında en büyük dikkat çeken değişiklik saate buton eklenmesi olmuş. İnternette saatin sağında bulunan 3 tuşun su altında kullanımı kolaylaştırmak için yapıldığından bahsediliyor. Saatin ekran boyutu selefi Amazfit Pace ile aynı.

24993333_1673031396080579_3697903590208267072_n.jpg

Saat tasarımı daha şık ve takım elbise gibi iş kıyafetleri ile daha uyumlu olması açısından oldukça güzel yapılmış. Sadece spor esnasında değil gündelik yaşamda da kullanımı arttırmak istemişler ancak bence selefi olan modelde bu konuda gayet başarılıydı.

Amazfit-Pace2_05-800x445.jpg

Saat kasasında karbon fiber takviyeli polikarbonat taban, paslanmaz çelik elemanlar ve elle cilalanmış seramik çerçeve kullanılmış. Ben karbon fiber dokusunu çok sevmememe rağmen bu saate yakıştığını düşünüyorum. İki versiyon arasındaki farka gelecek olursak, Pace 2 ve Pace 2S arasında 2 fark var. Bunlardan biri pace 2 modelinde yine Pace modelinde olduğu gibi silikon bir kordon kullanılırken Pace 2S modelinde deri ve bence çok güzel görünen bir kordon kullanmışlar. Tabi bu kordonları beğenmezsiniz 22mm genişliğinde herhangi bir saat kordonu da takıp saatinizi kişiselleştirebilirsiniz. Bir diğer değişiklik ise 2 modelde kullanılan camlar. Pace 2'de sertleştirilmiş cam panel kullanılırken Pace 2S'de 2.5D Sapphire cam panel kullanılmış.

25151993_1673031149413937_5991157721263484402_n.jpg 25158412_1673028886080830_5473508000620437594_n.jpg

Nabız sensörünün olduğu alt kısım bu sefer biraz kabartılı yapılmış.

Sensor-Xiaooi-Amazfit.jpg

Teknik Özellikler:

Beni biraz hayal kırıklığına uğratan kısmı burası oldu. Saat elektronik donanım olarak eski Pace modeline göre hiçbir değişiklik barındırmıyor. Tamamen aynı donanıma sahip. Evet saat için yeterli bir donanım fakat biraz da olsa güçlendirme yeni eklenen özellikler ve arttırılmış bir hafıza saklanan datalar için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Hafıza doldukça android altyapısıyla çalışan bu saat muhtemelen her android cihazda olduğu gibi kasılmalara başlayacaktır. Umarım böyle olmaz tabi. Bekleyip göreceğiz.

Özellikler şu şekilde:
  • Ekran boyutu: 1.34'' / 320x300 px düşük güç tüketimli
  • Ekran tipi: Her zaman açık transflective capacitive color LCD touch screen
  • Pace2: Sertleştirilmiş cam panel, Pace 2S: Sapphire panel
  • İşlemci: 1.2 GHz Dual-Core
  • Hafıza: 4GB Toplam, 2GB kullanılabilir
  • RAM: 512 MB
  • Bağlantı: Bluetooth 4.0 / BLE + WiFi
  • Batarya ömrü: 5 gün düzenli kullanım (Günde 30 dakika koşu, 200 bildirim ile) / 35 Saat sürekli kullanım (Sürekli açık GPS, sürekli açık nabız sensörü)
  • Suya dayanıklılık: 5ATM, 50 metreye kadar suya dayanıklı
  • Nabız sensörü: Optical (PPG)
  • GPS + GLONASS
  • İvme sensörü
  • Gyroscope
  • Jeomanyetik sensör
  • Işık sensörü
  • 280mAh lithium polymer batarya

Ekran boyutu ve çözünürlük selefinde olduğu gibi gayet iyi ve okunaklı. Sürekli açık olan ekranda bir tuşa basmadan saati her zaman görebiliyorsunuz. Fakat saat bekleme modundayken selefinde olduğu gibi ekran görüntüsü güç tasarrufu için indekslenmiş renklere indirgeniyor. Bu da görselin piksellenmiş gibi bir versiyonunu oluşturuyor. Saatin bu durumdaki bir görseli mevcut değil. Bunu bir videoda gördüm ve dikkatimi çekti. Ama bir görsel bulamadım. Durumun anlaşılır olması için Amazfit Pace incelemesinde paylaştığım eski modelin görselini paylaşıyorum.

IMG_4214.JPG

Pace 2 yine selefinde olduğu gibi ışığı yansıtan bir ekrana sahip. Bu da açık havada çok net bir şekilde ekranı görmenizi sağlıyor. Işık ne kadar çok saat ekranına vurursa o kadar iyi görülebiliyor. Saate sahip olmadığım için şuanda ekran alt aydınlatmasının yeterli olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. Umarım önceki saat üzerinden aldıkları eleştirileri iyi değerlendirmişlerdir.

Suya Dayanıklılık Mevzusu:

Bu saati selefinden bir adım öne çıkaran konu bu. Eski saat IP67 yani suya ve toza dayanıklıydı ancak yüzme yada saat ile duşa girme durumlarında saat su aldığı için bozuluyordu. Yeni Amazfit Pace 2 ise 5ATM yani 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı. Ama küçük puntolarla sıkıştırılmış bir açıklama da gözümden kaçmadı. Banyo esnasında suyun sıcaklığına dikkat edin demişler. Sebebi ise sıcak su buharı saatin içine girip saate zarar verebiliyormuş.

25299969_10155809891438190_8383019903541309378_o.jpg
Gelelim önemli kısımlara :)

Saat Özellikleri:

Genel özellikler:

Amazfit pace 2 ve 2S akıllı saat bluetooth ve wifi üzerinden bağlantı kurabiliyor. Wifi üzerinden saatin yazılım güncellemelerini bulup indirilebiliyor. Bluetooth üzerinden ise telefonunuzla ve bluetooth kulaklık yada hoparlör ile bağlantı kurabiliyor. Selefine göre artı olarak bluetooth nabız bandı, hız ve kadans sensörü gibi harici donanımlarla bağlantı kurabiliyor. Telefon ile senkronize etme işlemlerinizi amazfit uygulaması ile gerçekleştiriyorsunuz. Teknik özelliklerde görebileceğiniz gibi 2GB kullanılabilir hafıza mevcut. Bu hafızaya mp3 dosyalarınızı yükleyip direk saat üzerinden, bluetooth ile bağladığınız kulaklığınız veya hoparlörden müzik dinleyebiliyorsunuz. Telefonunuzu aradan çıkarmış ve telefonunuz şarjını yememiş oluyorsunuz. Birde muhtemelen selefinde mevcut bir özellik olan, telefonda oynatılan herhangi bir medyanın ses açma kapama gibi kontrollerini de saat üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Tabi bu kesin bilgi değil ama muhtemelen var olacaktır. Selefinde sevmediğim, saat'e MP3 atmak yada GPX dosyalarını saatten bilgisayarınıza aktarmak gibi eylemleri yapmak için yine USB bağlantısı kurmak zorunda olmanız durumu bu saatte de mevcut. Uzun vadede bataryanın ölmesine sebep olabilecek bir durum çünkü cihaz USB üzerinden şarj oluyor ve her data aktarımı yapmak istediğinizde saati şarja takmış oluyorsunuz. Bunun yerine WiFi yada bluetooth üzerinden aktarım yapılması çok daha mantıklı olacaktır ama USB konusunda ısrarcılar.

25074854_10155809892513190_4769344425253466621_o.jpg

Görselde de fark edebileceğiniz gibi Alipay denen ödeme sistemi saatte mevcut ama bildiğim kadarıyla Aliexpress üzerinde ve Çin dışında bir ülkede kullanılamıyor. Bu konuda net bir bilgim yok açıkçası.

pace2e.jpg

Smart home control (akıllı ev aletleri kontrolü) denen mevzu ise sadece android cihazlarda çalışıyor ve Xiaomi markalı akıllı ev aletlerini kontrol etmenizi sağlıyor. Tanıtım esnasında izlettikleri şu videoyu da sizle paylaşayım. Böylece akıllı ev aletlerinin nasıl kontrol edildiğine dair bir fikriniz olacaktır.

Yine selefinde olduğu gibi gelen aramaları ve bildirimleri saat ekranından görebiliyorsunuz ve aramaları sessize alma yada reddetme işlemini saat ekranından halledebiliyor, gelen bildirimleri saat ekranından okuyabiliyorsunuz. Birde benim Amazfit Pace'de en çok sevdiğim özelliklerden biri olan titreşimle uyandıran alarm yeni saatte de mevcut. Bangır bangır bağıran ve bütün saçlarınızı sinirden dimdik yapan telefon yada evdeki çalar saatinizin yerine titreyip tatlı tatlı dürterek uyandıran saatinizi öperek sevebilirsiniz :koptum: Birde selefinde olan hava durumu gösterme özelliği bu saatte de mevcut. Bu bilgileri saatinizde görebilmek için bluetooth üzerinden telefonunuza bağlı olup Amazfit uygulaması ile eşleştirme yapmanız gerekiyor.

Desteklenen spor türleri:

Amazfit Pace 2 burada oldukça tatmin edici. Desteklediği spor aktiviteleri:
  • Koşma
  • Yürüyüş
  • Ülke boyunca koşma (İngilizce yazan cross country running. Tam olarak karşılığını bulamadığım için direk çeviri yaptım :))
  • Koşu bandında koşu
  • Bisiklet
  • Kapalı alan bisiklet (Trainer ile yada kondisyon bisikleti ile)
  • Eliptik makinası
  • Dağcılık
  • Havuzda yüzme
  • Açık denizde yüzme
  • Triatlon
25157954_10155809740643190_7395096986483285019_n.jpg

Ülke boyunca koşma aktivitesi (sanırım bunu maraton olarak isimlendirebilirim diye düşünüyorum şuan :D ama böyle kalsın şimdilik) bataryanın 35 saat kadar dayanması sayesinde mümkün olabiliyor.

25073406_10155809892373190_8060334224393082367_o.jpg

Açık alanda yapılan aktivitelerde GPS özelliğini kullanarak rotanızı gayet tutarlı bir şekilde hem saat ekranından hemde aktiviteniz bittikten sonra bilgisayarınıza aktararak yada telefon uygulamanızdan Strava gibi hesaplarınıza gpx datasını eşleştirerek görebiliyorsunuz. Amazfit Pace modelinde GPS verileri oldukça tutarlı ve tatmin edici olduğundan bu modelin de bu konuda geri kalacağını sanmıyorum. Selefinde GPS'e bağlanabilmek için tamamen açık bir alanda olmanız gerekiyor muhtemelen yeni saatte de bu durum geçerli olacaktır.

Herhangi bir aktiviteye başladığınızda ekranda aktivite verilerini anlık olarak izleyebiliyorsunuz.

Xiaomi-Amazfit-Watch-2S-1024x400.jpg
Görseldeki ilk ekranda aktivite esnasında toplam geçen süreyi, yaktığınız kalori miktarını, katettiğiniz mesafeyi, kalp ritminizi, tırmanış miktarını, kadansı ve hızınızı anlık olarak görebiliyorsunuz.

Yeni saati selefine göre yine bir adım daha öne çıkaran bir diğer özelliği ise sağlıklı antrenman konusunda daha çok bilgi verebiliyor olması. Burada kastettiğim saat bize VO2Max (maksimum oksijen alımı), Egzersiz yükü (TD), egzersiz etkisi (TE) ve yenilenme süresi (recovery time) gibi bilgileri de veriyor olması. Üretici firma Huami bu bilgileri sağlamak adına bu işin uzmanı olan Firstbeat Data firmasıyla beraber çalışmış.

Adım sayma:

Evet selefinde olan bu özellik elbette bu saatte de olacaktı :) Amazfit Pace 2 sürekli olarak adımınızı sayıyor ve bu sayma işlemini kol hareketinizden değil gerçekten attığınız adıma göre sayıyor ve oldukça doğru ölçüm yapıyor. Saat günlük hedef olarak 8000 adım olarak ayarlı geliyor. Bu hedefi istediğiniz rakama kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

Uyku takibi, pusula, training center, zamanlayıcı ve kronometre gibi özelliklerde tabiki selefinde olduğu gibi mevcut. Bu konulara fazla detaylı giremiyorum çünkü saat elimde yok ve detaylı bir inceleme yapmam mümkün değil malesef. Amazfit Pace incelemesinde bu özelliklerden bahsetmiştim. Bir fikir edinmek açısından dilerseniz o konuya da tekrar göz atabilirsiniz.

Telefon Uygulaması:

Amazfit Pace 2'nin hem Android hem de IOS işletim sistemleri için bir uygulaması mevcut. Yeni saatin duyuruması ile birlikte telefon uygulamasının da yeni sürümü playstore ve app store üzerinden yayınlandı. Iphone uygulaması yine çok tutarlı değil. Özellikle saat ile birbirine bağlanma konusunda oldukça başarısız. Yeni uygulama sürümüne gelen güncellemelerle biraz bu durum düzeldi fakat hala başarısız. Tahminimce düzelecektir. Tabi yine deneme şansım olmadı ama gözlemlediğim kadarıyla android cihazlarda sorun yok. Uygulama özelliklerine gelirsek saatin elde ettiği bilgileri uygulamadan da gözlemleyebiliyorsunuz. Bu uygulama sayesinde Strava gibi hesaplarınızı bağlayıp verilerinizi uygulama üzerinden senkronize edebiliyorsunuz.

25299883_10155809891648190_4938031686561113662_o.jpg

Kutu ve Kutu İçeriği:

Kutu tasarımı benim baya taktığım bir konu :koptum: Mesleğimden ötürü (grafik tasarım) bayağı bir incelerim :D Velhasıl bu kez çokta beğenmedim Amazfit Pace 2'nin kutu tasarımını. Pace 2S kutusunu ilk gördüğümde hoşuma gitmedi fakat içini açtıklarında fikrim biraz değişti :) Kutu tasarımları iki versiyonu içinde çok sade tutulmuş. Hatta tasarım yapmamışlar üstüne marka basmışlar sadece diyebilirim :D Minimalist tasarım diye savunulabilir elbette neyse... :)

ilk olarak Pace 2 kutusuyla başlayalım.

6E9D637CF4E7298155DF61F26BA54A220FFBD917_size92_w600_h400.jpg

Kutu gördüğünüz gibi dümdüz beyaz üzerine marka basılı. Söylenecek fazla bir şey yok.

03D59CCEF26D438EA80049901FC650ED18B9C922_size101_w600_h400.jpg

Kutuyu açtığımızda güzel saat bizi selamlıyor ve yine Amazfit Pace kutusunda olduğu gibi güzel güzel çıkartın saati hayvanlık edip yırtmayın (Move Beautifuly) ibaresini eksik etmemişler. :koptum:

8B13B409C047804247DB07F1745ADF981D9FF2BC_size112_w600_h400.jpg

Kutu içerisinde ise kullanma kılavuzu ve şarj ünitesinden başka bir şey yok. Eski modelde USB kablosu üniteden ayrılabiliyordu fakat bu modelde kabloyu sabit yapmışlar. Bu pek hoş olmamış. Selefinde kablo zarar görse basit bir kablo yenilemeyle durumu kurtarabilirken bunda komple şarj ünitesini yenilemeniz gerekecek.

617B2E7AC6010E72CA452938BCB64B093F027BBC_size86_w600_h400.jpg CE2B24EB6D722C50F2314D05A1395233886F6798_size65_w600_h400.jpg

Gelelim Amazfit Pace 2S modelinin kutusuna. Bu ürün daha satışa sunulmadığı için kutu açılımı görselleri yok. Bu sebeple sunumdan aldığım görselleri buraya ekleyeceğim.

25157921_10155809707643190_8268485623518842310_n.jpg

Pace 2S'in kutusu siyah ve daha çok pahalı saatlerin kutularına benziyor. Dışında ilk sizin açmanız için makarna kutularında olan tırtıklı yırtma kısmından var :D Yırtıp açtığınız ilk katman sonunda yukarıdaki gibi yine üzerinde sadece marka basılı kutuyla karşılaşıyorsunuz.

Bu kutu açıldığında da pahalı saatler gibi benzetmemin nedenini görebilirsiniz.

maxresdefault.jpg

Yine güzelce parçalamadan çıkartın ibaresi burada da mevcut :D

Kutu içerisinde de kullanma kılavuzu, şarj ünitesi, üç poşet kanıt (three bags of evidence (bildiğiniz gibi bu bilgileri üreticinin sağladığı şekilde alıyor ve paylaşıyorum. Burada ne kastettikleri konusunda en ufak bir fikrim bile yok :D)) ve saat üzerinde takılı olan deri kordon dışında birde silikon kordon mevcut.

Son olarak saat fiyatlarını tekrar yazayım. Pace 2 999 Yuan, yaklaşık olarak 140 dolar ve Pace 2S 1499 Yuan, yaklaşık olarak 200 dolar civarında. Zaman geçtikçe Gearbest, Aliexpress gibi sitelerde daha ucuza alınabilecektir. Hele bir İngilizce versiyonu da bir satışa çıksın bakalım. Kullanıcı yorumları da iyi olursa yine bir fiyat/performans ürünü daha ortaya çıkmış diyebiliriz. Yine çok uzun bir yazı oldu, affola :D Umarım yeterli bir inceleme olmuştur.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İnceleme için teşekkürler, inşallah rekabet kızışır da fiyatlar düşer. Gerçi fiyat düşse dolar tırmanır, en iyisi biz sadece incelemeleri okuyalım :D:harika:

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mubeac bu fiyatlar birkaç ay sonra düşer incelemede yazdığım gibi :D Zaten Amazfit Pace modelini de şuan bayağı indirimli satıyorlar diye biliyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cckaraduman ben Apple düşünüyorum. Kaç senedir :D:koptum: niye yuvarlak kasa yapmazlar ki, illa bi farkımız olsun diye can atıyor elim gavuru :naslyany:

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mubeac Apple çok uçuk fiyatlara satıyor ürünlerini. Özellikle son çıkan iphone x şaka gibi bir fiyata sahip. Gerçi bunun sebebi biraz da bizim ülkemizdeki ekonomik durum tabi. Amerika'da 1000 birim paraya alınan telefon bizde 6000 birim paraya alınıyor :D Velhasıl gerek yok Apple'a o kadar para dökmeye inan bu saatler oldukça başarılı.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hasanalparslang gibi oldum evet hahahahah :koptum: Benzerlerine göre ucuz ve güzel olduğu için bilgi paylaşımı yapıyorum. Herkes için daha ulaşılabilir olduğunu düşündüğüm için bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Tamamen iyi niyetliyim ama bana bu tanıtımlarım için saati hediye ederlerse sevinirim mesela hahaha

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
@cckaraduman Satış-pazarlama mühendisi bir arkadaşım ile xiaomi tr bayiliği için mail attığımızda bize ''henüz türkiyeye bayilik düşünmüyoruz'' şeklinde cevap vermelerine rağmen önümüzdeki sene kesin olarak ülkemize gireceklerine inanıyorum.Bu arada bende telefon powerbank kulaklık vb. bir çok xiaomi ürünü kullanıyorum sorunsuz bir şekilde.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hasanalparslang Bildiğim kadarıyla yavaş yavaş telefonlar ile Türkiye piyasasına girmeye başladılar. Gayet düzgün bence de ürünleri. Kullanıp şikayet eden daha görmedim açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: hasanalparslang

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
16.000 mah lik power bank ve xiaomi mi band 2 kullanıyorum. Yorumlara ve incelemelere bakarak almıştım şimdi iyiki de almışım diyorum gerçekten çok kaliteli ürünleri var.

aserifoglu

Üye
Tepki
94
İsim
Akif ŞERİFOĞLU
Bisiklet
Salcano
inceleme için teşekkürler.
Pace 1 e göre, harici sensörler ve IP seviyesi dışında, çok sivrilen bir özellik göremedim. 3 ü beklemeye geçtim ben :p

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Harici sensorlerin olmasi benim icin yetti acikcasi kullanici yorumlarini bekliyorum ben sahsen, inceleme icin de teşekkürler.

• Beğen

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@(link) inceleme için teşekkür ederim

50 mt su geçirmezlik ile birlikte benim için yeterli seviyeye geldi. Uygun bir zamanda sipariş ederim safir modelini.

• Beğen

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkürler ya bu kadar hızlısını beklemiyordum:)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bi ara samsung xiaomi yi satın aldı diye haber okumuştum, aslı var mı acaba o_O

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Sadece saat modunda (gps kapalı) kaç gün gidiyor şarjı acaba?

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@Levent_K

Ben 4 gün gördüm . Sürekli nabız kaydı açık şekilde ve bisiklet kaydı olduğu halde.(ilk versiyon tabi)

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Kullanışlı ve şık bir ürüne benziyor. Sürüş esnasında rakım ve hava sıcaklığını da görebiliyorsam, GPX dosyasına kadans ve nabızla birlikte bunları da yazıyorsa eksiksiz bir alet olur.
Alette altimetre ve termometre var mı, yoksa versiyon 3'ü mü beklemeli :)

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Levent_K Amazfit Pace'de tüm sensörler kapalı ve gps kapalı halde temel kullanımda 11 gün kullanımı olduğu teknik bilgilerde verilmiş. Bu saatinde donanımı aynı muhtemelen bununda aynı sürelerdedir.

@Özcan. sürüş esnasında bu bilgileri Amazfit Pace sürüş esnasında göstermiyor ama hava durumunu telefon senkronizasyonu ile gösterirken rakımı da pusula kısmına gelip pusulaya bir kez dokunduğunuzda gelen ekrandan görebiliyorsunuz. Ayrıca bu ekranda hava basıncı ve bulunduğunuz yerin kordinatlarını da görebiliyorsunuz. Amazfit Pace 2 elime alıp inceleme şansım olmadığı için bu konuda bir değişiklik varmı şuan bilemiyorum ama muhtemelen bir önceki saatle aynıdır bu özellikler. GPX dosyasına da kadans ve nabız bilgisi kaydediyormu bilmiyorum açıkçası. Dediğim gibi saat yeni kullanıcı incelemesi henüz görmedim. Daha detaylı kullanıcı incelemeleri ve yorumları için biraz daha beklemek gerek.

• Beğen
Tepkiler: Özcan ve Levent_K

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@Özcan. Termometre yok arkadaşın dediği gibi telefon uygulamasından çekiyor. Ama yukseklik nabız var . Uygulama da cadance da gösteriyor ama veriyi nasıl çeker eşleşir bilemiyorum hiç cadance ile ilgilenmedim . Uygulama üzerinden 2 detay ekran alıntısı. (Tabi birinci versiyon için yazılanlar ikide geriye gitmiş olamaz )

Dosyalar