İnceleme (Xiaomi) Huami Amazfit Pace 2 (Stratos) GPS'li Akıllı Sporcu Saati

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cckaraduman hocam uzun süre xiaomi telefon kullandım. Şu an s8 kullanıyorum ve aklım hala xiaomi'de. sade, işlevsel, ekonomik bir marka. sizce bu saat ne zaman çıkar? bileğime takmak için sabırsızlıkla beklemedeyim :)

Scudo

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@morishej Standart Pace 2 versiyonu Çince olarak satılıyor şuan Pace 2S olan deri kayışlı olan versiyonu Ocak ayı içerisinde satışa sunulacak demişlerdi. İngilizce versiyonları ne zaman çıkar bilemiyorum ama bence o çıksa bile hemen almamakta fayda var :) fiyatlar inecektir muhtemelen daha sonra. Misal Amazfit Pace olan eski versiyon kendi sitelerinde 159.99$ fakat Gearbest gibi sitelerde 85$ civarlarında bulabiliyorsunuz. Aynısı bu saat içinde olacak :) Beklemek lazım :harika:

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Güzel bir inceleme olmuş. Saat yaygınlaştığında detayları bekliyoruz :harika:

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
ara sürüm gibi bişey olmuş 1-2 gelişme dışında genel olarak ilk versiyonu olanın değiştirmeye ihtiyacı yok gibi

• Beğen

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Şu fiyata alınabilir olmaktan uzak gibi, f/p ürünü özelliğini kaybediyor. Pace üzerine getirdiği özellikler sınırlı, bana kalırsa, ne zaman 100$ bandına iner, o zaman alınabilir.

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Sizce suyla çok işimiz yoksa sadece bisiklet ve koşu için 2. sürümü bekleyeyim mi?

• Beğen
Tepkiler: semçanta

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Amazfit Pace 2'yi bisiklet, koşu ve trekkinglerde kullanıyorum. Açıkçası özellikleri bana yetiyor ve son derece memnunum. Pace 2 daha şık olmuş. Garmin ve Suunto ile kıyaslayınca tam bir F/P ürünü. Profesyonel olarak bu sporlarla uğraşmıyorsanız ve bütçeniz kısıtlı ise Amazfit Pace'i düşünmeden tercih edebilirsiniz.

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Var mı gelişme bu konuda. alan veya sipariş veren oldu mu hiç?

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@musaataseven Şimdilik bir gelişme yok gibi. Global versiyonu da daha çıkmadı piyasaya sanırım. Beklemek lazım illaki düşer fiyatı :) O zaman alınır.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@musaataseven Ben memnunum açıkçası. GPS konusunda gayet başarılı saat. Donanım olarak fark yok 1. ve 2. model arasında. GPS konusunda bi fark olmayacaktır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: musaataseven

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
200 Dolara çıkınca cazibesini kaybediyor bence. 250 dolara Amazon'dan Fenix 3 ya da 200 ve daha altına Garmin move serileri ya da Suuntolar bulunabilir .

Tepki
111
İsim
Tahir
Amazfit 2 gelmis biraz daha ucuz gelseymis daha iyiymis :)
found a very interesting good in Gearbest:Original Xiaomi Amazfit Smartwatch 2 (link)

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TahirSoyaslan Çok gerçekten de fiyatı. Beklemek lazım illaki düşecektir fiyatı. Ayrıca yüzmeyle ilginiz yoksa Amazfit Pace daha doğru bir tercih olacaktır. Donanımları aynı.

erayare

Üye
Tepki
1
Hocam inceleme için çok teşekkürler. Bir süredir neyin nesidir diye meraktaydım. Çok açıklayıcı oldu yazdıklarınız. Yalnız kafama takılan iki şey var:
1) Dışarı çıkık nabız sensörü rahatsızlık yaratır mı?
2) Harici sensör derken kast edilen göğüs bandı sanırım. Göğüs bandıyla kullanmak istediğimizde bilekten nabız ölçümünü geçici olarak devre dışı mı bırakıyor? Ve veriler yine saat ekranına doğrudan mı akıyor, yoksa sonradan değerlendirmek üzere telefona mı depolanıyor?

Bunlar hakkında da bilgi sahibiyseniz paylaşmanızı rica edeceğim.

• Beğen

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erayare

Rica ederim.
1) Valla rahatsızlık yaratmasa da saati çıkardığınızda bir süre izi kalacaktır diye düşünüyorum :) Saati alıp kullananlarda bir şikayet görmedim bu konu hakkında.
2) Evet göğüs bandından bahsediyoruz. Net bir bilgiye sahip değilim ama mantıken bilekten ölçüm devre dışı kalıp göğüs bandından alınan bilgi saat üzerinde görünmesi gerek. Yoksa bir anlamı olmaz çünkü o veriyi anlık olarak görmemiz gerekiyor spor esnasında.

Semih1605

Üye
Tepki
0
İsim
Semih
Acaba bu ürün ne zaman Türkiye gelir yada ingilizce desteği alır?

gearbest de 750 tl olan ürünün %20 vergisi dahil mi ? Yoksa ekstra dan 757 tl nin %20 vergisini ödüyor muyuz???? Amazon.de aynı şekilde +%20 vergi ödüyor muyuz ürünlerde? ??

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Amazon gümrük vergisini dahil eder, ama ürün fiyatında görmezsiniz, ödeme sayfası öncesinde ayrı satır olarak gösterir.

Gearbest’te gördüğünüz fiyatta hiç bir şekilde gümrük vergisi dahil değildir.

• Beğen
Tepkiler: Semih1605

Semih1605

Üye
Tepki
0
İsim
Semih
@cem_filiz ne zaman ingilizce desteği gelir ürüne ve Amazon yada Türkiye giriş yapar? Almayı düşünüyorum Amazon dışından ucuza nerden alabilirim yurt dışında?