Veloturk Gran Fondo Çeşme 2023

Bora Ülgünalp

Aktif Üye
Tepki
440
İsim
Bora Ülgünalp
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Veloturk Gran Fondo Çeşme 4-5 Kasım 2023

Öncelikle selam, Gran Fondo Çeşme kayıtları bugün açıldı. Forumda zaten bu yarış için açılmış eski başlıklar var ancak yeni başlık daha temiz olur diye düşündüm. 110 ile 63 kilometrelik iki parkur var, 5 Kasım'da sırasıyla saat 8.00 ve 8.30'da start verilecek.

Kayıtlar 30 Ekim'de bitiyor. Şu anda uzun parkurda 2 bireysel ve 9 klüpten 12, kısa parkurda 5 bireysel ve 7 kulüpten 7 kayıt var.

Kayıt ücretleri de ayrı güzel. Üstüne bir de konaklama eklenince ikinci el XRS300 alabiliyorsunuz:
- İadesiz kayıt ücreti: 700 TL Uzun/600TL Kısa
- İade edilebilir kayıt ücreti: 800TL Uzun/700TL Kısa (02 Ekim 2023 tarihine kadar yapılacak olan kayıt iptallerinde tam iade yapılır)
- 02 Ekim 2023 tarihinden sonra kayıt ücreti: 800 TL Uzun/700TL Kısa (İadesiz)

Buraya da linkini bırakıyorum. (link)

Şimdi gönderiyi tekrar okudum da amma boş yapmışım :ckskc: neyse siz bir şeyler eklersiniz...

Scudo

theGenius

Aktif Üye
Tepki
1.058
İsim
Hüseyin S.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen senenin başlığı oldukça renkliydi aslında. Şimdi sıfırdan tüm tartışmaları baştan açmak uzun iş. Eğlence kaldığı yerden devam etse o başlıktan, daha mı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim :)

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.016
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen senenin başlığı oldukça renkliydi aslında. Şimdi sıfırdan tüm tartışmaları baştan açmak uzun iş. Eğlence kaldığı yerden devam etse o başlıktan, daha mı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim :)
Her sene yapılan Beykoz gibi, Başkent gibi organizasyonların bence de tek bir başlık altından yürümesi daha iyi olur gibi..

Bu yıl bitmeden bi ilk granfondo yarışıma katılmak istiyorum aslında ama Çeşme biraz uzak kalıyor, hayırlısı bakalım.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.536
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene ve daha önceki seneler gidenler ve şikayet edenler yine yine gidecek ve şikayet edecek...

Bora Ülgünalp

Aktif Üye
Tepki
440
İsim
Bora Ülgünalp
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu Gran Fondo'nun yeri ayrı bende, belki de yarı Çeşme'li yarı Konak'lı olduğum içindir. 2020'den beri çok severek izlerim, özellikle bu seneki kısa parkur çok keyifli. 16'ma basayım direkt bu Gran Fondo'ya katılmak istiyorum.

Çeşme'nin tekne direği manzaralı merkezinden çıkıp hafif inişle dümdüz ve kaymak gibi bir yolun ardından eski yola girişle başlayan işkence... iniş başladı... bir viraj, iki viraj, yokuş. O yokuşu çıktın, sonra rüzgarla beraber in orayı, tekrar yokuş... oradan sonrası düz, mis gibi. Germiyan/Ildır yol ayrımında ayrılıyor uzun ve kısa parkurun yolları. Kısadakiler ağaçların arasından tatlı yokuşları çıkıp Germiyan'a gelecekler. Oradan da Ildır'ın denizine... Gelelim uzun parkura... Teco'yu geçince tatlış bir iniş ve sonra kısa bir düzlük. Sonra Tepe Kahve ;)) Çeşme yönünden rahat çıkılır, sol tarafında harika bir manzara, yıkılmış taş bir kale, uzaklarda küçük göletler... sonra in in bitmez. Çeşme'ye giderken de tam tersi Tepe Kahve'ye çıkmak ölüm, iniş kısacık ama güzel virajlı... Oradan İYTE, Gülbahçe vs. sonra Ildır'a doğru tırmanışlar, inişler... O yol o kadar güzel ki... Hele hele Ildır'dan sonrasını neden bilmem ama çok severim. Kısa ve uzun parkur burada tekrar birleşip Ilıca'dan çıkıp merkeze dönecekler.

Şimdi canım çekti :hımm: acaba İzmir'e gidip Şirincan'da kelle paça kuş-kaş mı yesem :). Her neyse, demem o ki bu Gran Fondo çok güzel :huhuu:, çok zevkli. Forum'da açtığım inceleme dışında ilk ve en çok boş yaptığım başlık ve yazım kurallarını zorladığım tek yanıt... Ayrıca her sene bu Gran Fondo için farklı bir başlık açılmış.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yıl veloturk çeşmeye katılan çok olmucak sanki. Az once baktım uzun ve kısa parkura katılan listelere. Geçen seneye gore oldukça düşmüş, hatta ilgilenmiyorlar nedense. Kaç kez mail attım insanlara kayıt ile ilgili (engelli oldugum için) hiç bir zaman geri dönüş yapmıyorlar. Geçen sene mailleşerek sorunları halletmiştik. İnşallah bu sene güzel granfondo olur sonuçta turkcell izmir granfondosu yapılmadı bu sene nedense..

HexfeT

Daimi Üye
Tepki
477
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
22 Ekim Granfondo İzmir yarışına 60km'lik kısa parkurda, master erkek kategorisinde katılan, parkurun yarısından geri döndüğü halde yarışı ikincilikle tamamlamış kabul edilen arkadaşımızı tebrik edelim. Ayrıca hiçbir itiraz, şahit, çip, hatta attığı ve sonra sildiği strava kaydını bile kabul etmeyip ikinciliği onaylayan organizasyon yetkililerine de saygılar...

Arkadaşın strava kayıtlarına bakıldığında İzmir'in zorlu düzlüklerinde ayda yılda bir yaptığı 20-25km/h ortalamalı antrenmanlarda gösterdiği müthiş performans ile bu ikinciliği hak ettiği zaten anlaşılıyor.

Düzenleme:
Son gelişme olarak arkadaş yarı yoldan döndüğünü bugün kabul etmiş. Anlaşılan amacı hile yapmak değilmiş. Yarışı bırakmış ve geri dönmüş. Fakat yarış finalinde ikinci ilan edilince sessiz kalmış. Hakkı yenenlerin itirazları ve kendisine ulaşma çabaları boş kalınca son çare olarak konu sosyal medyada paylaşılmış. Bunun üzerine uzun süre sessiz kalan arkadaş itibarını düşünerek yarı yoldan döndüğünü kabul etmiş. Finişte hakemlere yarışı bıraktığını söylediğini fakat nedense buna rağmen ikinci ilan edildiğini iddia ederek topu organizasyona atmış.

Ayrıca bu yarışta bisikletlere takılan çiplerin sadece start-finish noktasında okunduğu anlaşılıyor. Yani parkurun bir yerinden kimseye çaktırmadan dönerek bitirseniz anlaşılmayacak. Bu nasıl iştir ben anlamadım...

398004567_10161392212844885_7167107464321890946_n.jpgGranFondoIzmir22Ekim2023KisaParkur.jpg

Son düzenleme:

mybikelife2000

Aktif Üye
Tepki
604
İsim
BARIŞ YILDIRIM
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

İZMİR GRANFONDO 2023
kısa parkur
kısa kesitler ile sıkılmadan seyredeceğinizi tahmin ediyorum.

şimdiden iyi seyirler

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlık raporu ya da lisans zorunluluğu varmış. Raporu sağlık ocağından alabilir miyiz?

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.040
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sağlık raporu ya da lisans zorunluluğu varmış. Raporu sağlık ocağından alabilir miyiz?
Alabilirsin de, alamayabilirsin de.
Şöyle ki, Aile sağlık merkezindeki bazı doktorlar bu sağlık raporunu veriyor, bazıları spor hekimine git oradan al, biz vermiyoruz diyor. Aynı ilçede spor hekimi varsa, bizim yetkimiz yok diyorlar.
Gidip dene bakalım senin aile hekimin ne diyecek.

• Beğen
Tepkiler: SpirituaL

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayrıca bu yarışta bisikletlere takılan çiplerin sadece start-finish noktasında okunduğu anlaşılıyor. Yani parkurun bir yerinden kimseye çaktırmadan dönerek bitirseniz anlaşılmayacak. Bu nasıl iştir ben anlamadım...
Normalde güzelbahçede 2.çip okuma sistemi oluyordu nedense bu kez yoktu. Geçen senede yoktu. 2.çip okuma sistemi olmadıkça bu açıklıklar olur malesef, kimsenin olmadıgı yerde hemen U dönüşü yap ve biraz oyalanki çok erken gelmiş gibi dikkat çekmeden ilerle.. Geçtiğimiz 22Ekim GF de Kısaparkurda Masterde 12.oldum ✌

Aile hekimliği verir ama yinede garanti olsun diye özellikle sağlığımız için direk hastaneden uzman doktorlardan almak daha iyi. Geçtiğimiz hafta uzman kardiiyolog doktordan eko-ekg çekimleri yapıp ve üzerine 24saat kombine holter bağlandım. Antremanına devam et ertesi gün ekgne bakıcagım dedi. Antreman sonu holterden aldıgı bilgileri kontrol edip tam bisikletçi kalbin var dedi, yarışmaya katılır belgesi verdi. Aile hekimliği bunları yapamaz.

Hergun takip ediyorum halen yagmurlu hemde firtinali gokgurultulu. Nasil olacaksa artik

Dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SpirituaL