Uluslararası Polonezkoy Mtb Cup Yarışı hakkında

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.400
Bisiklet
Focus
@Güney Tuncer

Valla ben parkuru gezdikten sonra, yarisi tamamlayabilen herkese sapka cikariyorum:)
Gercekten zor bi parkurdu, su anki kondisyonumla 1 tur bile zor tamamlarim herhalde:D
Dik inislerdeki suratler ise gercekten inanilmazdi, bu arada senin de orda olup da gorusemedigimize de uzuldum, baska bi sefere artik

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
yüzlerce kişi içinde bir soru sorduğu için kimseyi azarlamaya hakkı yok o adamların.3-4 kişi soru sorduğu için azarlandı.bekledim bakalım bana birşey desinlerde bende içimi dökeyim yok iyiki demediler :)

bulent_atlas

Daimi Üye
Tepki
378
Elit 1. si Masterlarda Dns olmuş. Bence çift yarış çıkarırdı niye katılmadı ki :)
Masterların direk ilk 10unun içinde 3-4 hata var. Tur sayılarını kontrol etmeden federasyon sitesinde yayınlamayacaklarını ümit ediyorum.

Azarlama ve bağırma konusunda federasyonun kesinlikle arkadaşları uyarmaları lazım. Konuştukları dil pek alışılacak bir tonda değil. Sen bize biz sana anlayışlı davranacaz ki mesele çözülsün. Yoksa "ben parmak izimi polis haricinde kimseye vermem al kanun açık alamazsın" derim. Senin o gül gibi sistemin kilitleniverir.

Ülkenin UCI klasmanında en iyi 2. adamını startta en arkada başlatmanın manasını ben çözemedim açıkçası. Halil ilk tur önündeki adamları yakalama için verdiği enerjiyi ilerleyen turlarda toplamak için harcadı. Sanki ülke olarak UCI puanına ihtiyacımız yokmuş gibi böyle saçma bir kuralcılığı ben anlamadım. İyi sporcuları el üstünde tutmamız lazımken en arkalarda süründürüyoruz. Yazık....

Bu arada boral elben fotograflar harika değil. Muhteşem. Süper kareler yakalamışsın süper keyif aldım.

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
k.bakan yada bakmayan ama ben az daha mustafa beyi yaşlıYI az daha dövücektim ..sabrettım laf soktukça soktu ee artık sıra bana geldi neyse şansı vardı diğerleri araya girdi kaynattı sonra alttan almaya başladı neyse kötü kelime kullanmak istemiyorum diğer yetkililer yeteri kadar ilgilydiler

kardeşim herkes yetkili veya personel ,hakem olamaz umarımki bunlar buraya gelmeden önce eğitimlerden geçti demi eğitimin doğurdugu sonuçlar bumuydu nasıl olmuş bunlar hakem veya herhangı bir temsilci

.. k.bakmayın ama siz önce adam oldugunuzu ispat edin karşıdakiyle nasl konuşacağınızı öğrenın ondan sonra eleştiri yapın olumlu veya olumsuzz

TAMAM ANLADIM HERKESIN AĞZINDAN BİR ŞEY ÇIKIYOR HERKES BİŞE SÖLÜYOR ELBET HERKES SIKILIR BU SORULAR VE SORUNLARDAN AMA CEVAP VE HOŞGÖRÜ OLARAK KARSILAMAN GEREK SEN ORDA BU GÖREVLE ÜSLÜPTESİN YAPMAK SABRETMEK VE CEVAP VERMEK ZORUNDASIN SENIN MAAŞINI BİZLER VERİYORUZZ:in: :in:

soru değil bir diğer yarışta görüşmek üzere :boese157:

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
7. bitirdiğim yarışta 8. görünüyorum.. ve uci ödülünüde buna göre alıyorum.. yok böyle bişey:)

• Beğen
Tepkiler: mustea7

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
master sonucları tam bir felaket 8inci bitirmişim hala anlamış değilim asıl felaket olan yarışın birincisinin gelmesine 5 dk kala beni yarıştan cektiler son tura giremeden ve benim arkamdan gelen sporcular son tura sokuyorlar sacmalık parmak izi diyorlar ama doğru dürüst bir sonuc bile cıkaramıyrlar birde chip sistemine gectik. böyle olacaksa eski usül kağıt kalem tutalım olmuyor ama yazık.... 4 tur atmışız :)))

mustea7

Forum Bağımlısı
Tepki
375
soneçlar hatalı görevliler dikkatsiz verilen sözler tutulmuyor.Geçen sene toplantıda heralde çok şey istedik onlarda alın o zaman diye bir ceza verdiler sporculara gibi bir tablo canlandı gözümde

ayrıca hani fotolar

bulent_atlas

Daimi Üye
Tepki
378
aramızda sanırım parkuru testen dönen arkadaşlar olmuş. 6 turluk master yarışında -7 lab lar var :)

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Bu federasyona verilecek en güzel cevap bence yarışlara gitmemek ve veya start almamak kendi aralarında yarışsınlar kendilerine madalyaları taksınlar kendilerine su versinler kendilerini dışarıdaki yarışmalara götürsünler daha ne diyeyim yabancıların yarış videolarını izleyince içim cız ediyor hem seyircileri çok ve destekçi full federasyonla uğraşan yok bisiklet toplucam yarışalara gitcem diye dert eden yok herkes hak etdiği yerde hep bizde adam gibi kayıt bile yapamıyorlar yazıklar olsun

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
@Ezel

ta ankaradan yarışa git yarışa almasınlar :boese157: lisansı arkadaşa verdim kayıt için adamlar kabul etmemiş parmak izi alıncak olmaz diye başından savmışlar pazar gittim niye bir arkadaşına bırakmadın diyo ardından itiraz vs edince ya siz harcırah almıyormusunuz? harcırah alırken çok iyiyizde şimdi niye böyleyiz diye laf ediyor :boese157: ben ne diyeyim bu adama ? biz sanki oyun parkı istiyoruz onlarda bize park yapıyor bide üstüne para veriyoruz diye artistlik yapıyor ve sonuç olarak hiç ilgilenmediler yarışa girmedim böyle saçma bir sistem olmaz birinin dediği birininkini tutmuyor!

_kartal_

Forum Demirbaşı
Tepki
207
federasyon masası artistlerle doluydu
nasıl bu kadar sabırlı olabildik bilmiyorum
herşeyi geçtim orda haydar denen herifin 'çalışıyosanız yarışa gelmiceksiniz' demesi tamam ya bu iş bu ülkede yürümez dedirten olaydı...

Barış TOPÇU

Forum Demirbaşı
Tepki
323
o masaya birşeyler yapmalıydık..belki bir kaç kişi değilde birçok kişinin onlara karşı kötü duygularını belirtirse en azından o artistler belki yanlış birşey yaptığını farkederdi! orda gelmiş bana harcırah alıyorsunuz daha ne istiyorsunuz diye konuşuyor adamın gözü kalmış parada

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
arkadaşlar tur yedim bana çizgiyi geçirmeden çekmek istediler, ben geçtim ki doğrusuda budur. eğer bir problem olsa dnf olabiliriz ancak yüzde 80 olduğu için atmadığımız tur sayısı yazılıyor. bu arada benden önce çekilen ve çizgiyi geçmeyen arkadaşların önündeyim. bu sayede federasyon harcırah dilimini kısıtlıyor. 60 kişi yerine 55 kişi üzerinden hesap yapılıyor. hakkınızı arayın arkadaşlar.

Aşkın Altan

Daimi Üye
Tepki
55
İsim
Aşkın Altan
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar,bu konuyu sizden ricam gereken görevli YETKİLİ MAKAMLARINA arayarak, yeni başlayan şu görevli olan kişileride gereken makama bildirelim.Parmak basma sistemi ii güzel ,en azından lisansları alıp saatlerce beklemekten kurtaracak fakat,yine numara alma sırası olcak en azından 1,2 saat zamandan kazınIlmış olcak.Yanlız olay bu türkiyede çalışan okuyan insanlarız. Tutpta ben yada yarışa katılan okuyan, çalışan kısım ,arakdaşlarımız,cumartesi toplantıda olmak şartıyla parmak basmak için perşembe günü işi gücü bırakacak, cuma yola çıkacak, tabiii bu yol mesafesi uzak olanlar içinde geçerli,gidecek parmağı basçak.Bu zor olabilcek şey.Okuyan kesim kendi geleceğini tehlikeye atmış oluyor geri kalcak DERSLERİNDEN. Ne için,yarışayımda derece yapayım DİYE. Çalışan kesim maaşından olsun, hattaa işinden olsun, her yerde herzAman yarışa gitmek için izin alamaz. Onun için bunları göz önünüde bulundurup neden şu basit bir olayı zora sokuyorlar. Uzak yerden gelen ancak cumartesi gecenin bir vaktinde yarış yapılan,konaklama yerine yaadaa pazar sabahı uykusuz bişekilde gidip oraya parmak basmaya gitçek.sana diiceklerki!
-Kardeşim neden cumartesi gelmedin!. Hayır kurallar böyle parmak basamassın!.Gerekirse yaşrışlara giremessin!.diiicekler.Sen ettiğin masrafamı yanarsın, işten çektiğin sıkıntıyamı yanarsın, derslerden geri kaldığınamı yanarsın.
Bence en güzel uygulama, ŞU MANAVGATTA YAPILAN ONLİNE SİSTEMİ SİTEDEN KAYIT FORMUNU DOLDUR YARIŞ SABAHI AL NUMARINI ENGEÇ KATIL YARIŞA BEN BÖYEL KATILDIM MANVGATA ÇOKTA İİ OLDU herşey tıkırındaydı.Lütfen ortak düşüncelerimizi federasyon sekerterine gerekli makamlara ricada bulunup şikayetlermizi bildirmeye devam edersek.bir umut bizi anlarlar ona göre hareket ederler.

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
Değerli Yarışmacı Arkadaşlarım ve Genç Sporcular,

Federasyonun yeni görevlendirdiği kişilerin sporculara kötü ve olumsuz davranışlarını kabul etmeyeceğiz.

Yarıştan sonra birçok arkadaşım ve yeni başlayan gençler, karşılaştıkları olumsuz yönleri, sizinde yukarıda belirttiğiniz gibi bana telefonla anlattılar.

Bu gibi sorunları ve isteklerimizi 2009 sezon sonu Alanya Yarışında, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri; Bekir Gezer'e teslim etmiştim.

Sizlerinde Teknik Toplantıda şahit olduğu gibi, 2009 sezonunda oluşan olumsuz durumların, 2010 sezonunda düzeleceğinin sözünü vermişti.

Ben kendi adıma federasyonun olumlu yapılan organizasyonları desteklediğim gibi, polonezköy yarışında yeni görevlendirilen arkadaşın yaptığı olumsuz düşünceleri de eleştiriyorum.:boese157:

Sizlerden istediğim, yaşadığınız olumsuz yönleri uygun bir dilde hem yazılı, hemde sözlü (telefon açarak), Genel Sekreterimize (Bekir GEZER) iletmenizdir.

(link)

Bu işi, bu yazıyı okuduktan sonra ve uygun olduğunuz ilk fırsatta iletişime geçin.:in:

Burada yazanlar sadece kendi aramızda kalır.

DAĞ BİSİKLETİ CAMİASI ADINA..:in:

YUNUS TERKİN

Forum Demirbaşı
Tepki
144
gerçektende buradakiler bizim aramızda koalıyor herkez kendi ilinde toplansın bi dilekçe halinde eksiklikleri istekleri yazsın.
ne olursa düzgün bi işekilde izah edsin durumu ancak öyle anlaşılır sanırım
u23 2010 da konulacak dediler yapmadılar
elitler neredeyse 80 kişi start alır hale geldik ya daha nereye kadar gidecek bu iş?

Salih Manavoğlu

Daimi Üye
Tepki
492
Bisiklet
Cannondale
arkadaslar bahsettiğiniz bu arkadas Alanya Yarisin'da da var mıydı ? Benim de oldukca rahatsiz olduğum birkac tavır dikkatimi cekmişti.

Baktim fotolara da göremedim, paylasacaktim ki kimdir ayni arkadas mıdır diye. aynı kisiden bahsediyorsak Alanya icin de paylasacaklarim ve iki yaristir düzeltilemeyen, kronikleşen sorunların çözülmesi için sorularım var !

Tepki
3
Sadece Türkiye turuna konsantre olmuş bir federasyondan daha ne beklenir. Arkadaşlar bu tamamen siyasetle ilgili bir durum, Türkiye turunu futbola çevirmeye çalışan zihniyet, dağ bisikleti yarışlarınıda mahalle futboluna benzetiyor. Polonezköy de düşüp ağzı burnu kırılan arkadaşlar oldu. Kritik noktalarda bir tane bile telsizli federasyon görevlisi yoktu. Ben lisanslı olarak ilk defa bir yarışa girdim ve bu kadar abuk sabuk bir organizasyon görmedim. Kaçkar bisikletin yaptığı organizasyon çok daha başarılıydı. Sabah yapılan yarışa katıldıktan sonra, seyirci olarak katıldığım öğleden sonraki etapta; malum kurallar gereği adını açıklamak istemediğim önemli bir sporcu arkadaşı sırf arkadan gelen sporcuların çarpmaması için düştüğü yerden kaldırmak benim işim mi? Aramızda milli sporcular var, bu yanlış sıralamalar onların puan kaybına sebeb oluyor. Lütfen hep beraber birşeyler yapalım...

Tepki
3
Ali İhsan arkadaşımız 4 tur atıp 8. oldu. Asıl ilginç olan bende 4 tur attım ve 36. oldum. Olabilir süre farkları vardır diyeceksiniz fakat federasyon listesinde -4 lap yazıyor bunun açıklamasını yapabilen biri var mı? Haa bu arada beni yarıştan çekmelerinin hemen akabinde yani arkamdan Ali İhsan'ı yarıştan çektiler, bu durumda ikimizde 4 tur attıysak Ali İhsan'ın 37. olması gerekir. Ya da benim 7. olmam gerekir. Matematiksel bir hata var.. :)