Uludağ Büyük Zirve tırmanışı 2542m

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
Değerli arkadaşlar biliyorsunuz Uludağ büyük zirveyi daha öncede denemiştim fakat olmamıştı hava koşulları izin vermemişti bu sefer aşırı sıcak olmasına karşın bu turumu başarı ile sorunsuz hallettim umarım beğenirsiniz lütfen teknik konular için sorunuz
teşekkürler...
(link)

09-07-2009 07:30 Yenikapı - Mudanya feribotuna sonanda yetişip Mudanya!ya gittim Mudanyadan Bursa-Çekirgeye pedalladım burada kahvaltımı bol enerji verici yiyeceklerle yapıp tırmanışa geçtim.
Tırmanış umduğumdan zor olunca biraz uzun sürdü fakat ben yükseklere çıktıkça mutluluğum ve gücüm giderek artıyordu sanki geçmişimde dağcılık olduğu için eski günlerden birşey kaybetmediğimi farkettikçe şenleniyordum nezaman zirveyi yapıp dönüşe geçtim yorgunluk hissi duymaya başladım burada şuna dikkat çekmeyi istiyorum fiziksel bir performansta konsantrasyonun ve o işi yapma isteği ve azminin çok fazla önemi olduğunu düşünüyorum bu arada sayın başkanımızdan burada tekrar özürdilemek isterim çünkü tırmanışın çok zor olduğu bir bölümde kendisiyle telefon görüşmesi yaparken kısa kesmek zorunda kalmıştım.
evet neyse uludağ inişinden sonra yine Çekirgede aynı mekanda akşam yemeğimi yedim ve Mudanyaya yola koyuldum
kız kardeşim Tirilye -yeni adıyla Zeytinbağı denen bir eski Rum kasabasında tatildeydi yeğenim beni çok özlediği için oraya uğramaya karar verdim zirve macerası çok uzun ve yorucu olduğu için saat geç olmuş ve Trilye yoluda aşırı dik ve güvelik açısından kötü bir yolmuş meğerse karanlık yollarda dağları aşarak Trilyeye vardım ilk defa görecektim yolda umarım güzel bir yerdir diye söyleniyordum kendi kendime Trilyeye vardım daat gece yarısı olmuştu kimseyi rahatsız etmek istemiyordum birkaç pansiyon ve otele baktım aşırı yüksek fiyatları görünce doğru sahildeki bir parka çektim ve orada oğlum ve ben birlikte uyuduk sabah kızkardeşim ve yeğenimle buluşup kahvaltı ettikten sonra minik yeğenimin rehberliğinde kasabayı gezdim daha sonra tekrar MudanyaGüzelyalıya çevirerek aynı feribotla (Orhan Gazi ) geri döndüm fakat değerli arkadaşlar bu sefer gerçekten yoruldum...

şimdi fotoları umarım beğenirsiniz...

benim oğlanı güvenli birşekilde bırakıp yukarı çıkıyorum...
(link)

feribotta ayılmak için soğuk kahve içiyorum ama nafile...
(link)

yola başlar başlamaz sıcak kendini hissettiriyor...
(link)

(link)

feribottan iner inmez sert bir çıkışla karşılaşıyorsunuz ama bu çıkıştan sonra Çekirge sapağina kadar çok zevkli bir sürüş oluyor Çekirgeye sapınca olay daha buradan başlıyor...
(link)

Scudo

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
çekirgede kahvaltı...
(link)

tırmanış başladı çok sıcak
(link)

klasik tabelam
(link)

çok sıcak bir an önce 1000m rakımları geçmek için çırpınıyorum...
(link)

ilk su molam sadece su içip devam ama ne su içmek...
(link)

milli park girişinden sonra hava biraz olsun serinliyor...
(link)

(link)

(link)

OrionForEver

Forum Bağımlısı
Tepki
857
Aytekin Bey,

Supersinizz iste kararlılık budur... Ayaklarınıza saglik, fotoların devamı gelecek gibi geldi bana :)

• Beğen
Tepkiler: Aytekin Erzan

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
(link)

su buzzzzzzzz.......
(link)

ara not : foto sırası karışabilir...

bu fotodaki hanımefendi ve beyfendi şimdi ismini hatırlayamadığım ve dünyada sadece uludağda yetişen bir çiçeği görüntülüyolar...
ve tüm arkadaşlara selam söylediler...
(link)

işte o çiçek...
(link)

volfarn madeni ama artık kapalı sanırım...
(link)

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
(link)

zaman zaman kar zaten ilerlemesi çok zor olan yolu kapatıyor...
(link)

(link)

böyle zor anlar yaşadığım oldu tabiki...
(link)

bu üst üste dizilmiş taşlardan birkaç metrede bir var manası bu taşları takip edin demek buradan bu taşları dizenlere teşekkürler eder benimde dizdiğim taşların işe yeramasını dilerim...
(link)

sanırım burası zirve...
(link)

hayır gerçek zirve orada...
(link)

sado

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Helal, helal, helal
Binlerce defa helal olsun.
Gerçekten müthiş.
Ayakların dert görmesin.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
bu adam manyak kardeşim tımarhaneden kaçmış zincirleri boşalmış tutun şu adamı yahu tutun
nereye tutamadık gitti aytekin 2542 e bağlandı yine yaptı yapacağını
yukarda kesin uzaylılarla tanışmıştır bize sırda vermez şimdi
evet yeri geldiğinde bisikleti sırtlamak gerekiyor
bisiklet bizi taşımayacak biz onu beşikten mezara kadar taşıyacağız

çavuş steiner

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
(link)

benim oğlan tık etmedi eeee bazen görevler değişebiliyor...
(link)

aşağıdaki fotoda olan insanların yaptığı kaza falan değil kendine yada aracına aşırı güven ama bunun adı bence bilinçsizlik bunlar belleki Burssaya ülkenin başka bir bölgesinden göçetmiş insanlar araçları çok üst sınıf olabilir ama doğaya karşı gelebilecek bir insan icadı olduğunu snmıyoruum aslında yardım etmek istedim ama ukala tavırları yüzünden sadece bakıp geçiyorum kendilerine bir şey olmamış olması büyük şans fotodan pek anlaşılmıyor ama çok tehlikeli bir yer...
(link)

dönüşte yolu biraz uzatıyorum ama daha hızlıyım orman yoluna giriyorum önüme yabani hayvanların çıkması olasılık dahilinde...
(link)

(link)

(link)

Yalçın Çanak

Forum Demirbaşı
Tepki
310
Aytekin abicim sen ne yapmışsın ya. Abi helal olsun süpersin valla. Bunların devamı olur zaten abicim. Yakında dünya turu bekliyoruz artık :):)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
son nehir kirlendiğinde
son balık öldüğünde
toprak ana verimsizleştiğinde
ne yapacaksınız
aç kalacaksınız
o vakit otomobilinizin tekerini yiyeceksiniz ısınmak için paralarınızı yakacaksınız
o kutlu gün uygarlığın yıkılışı yakındır selam doğa şu insanoğlunu artık bir güzel sirkele

çavuş steiner

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
üzerime birşeyler giyiyorum iniş çok süratli olacak...
(link)

hava kararıyor ışıklandırmam güçlü istediğim süratle inebilirim...
(link)

akşam yemeği yine Durak restoranda...
(link)

Tirilye ( Zeytinbağı ) vardığımda saat geceyarısı hiç kimseyi rahatsız etmek istemiyorum bu saatte ve konaklamak için en uygun yeri seçiyorum deniz kıyısı sabaha kadar dalga sesi sabah balıkçı motorları ve martıların şarkıları uyandırıyor beni...
(link)

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Aytekin abi :D:D Benim birşey söylememe gerek yok sanırım ?

Yakında EVEREST dağına çıkarsan şaşırmam :)

Tanıdığım en kral bisikletçisin gerçekten,bitmek bilmez enerjine hayranım...
Her zaman söylersin biraz daha önce başlasaydım bisiklete ama kısa sürede kimsenin yapamıacağı yollara gidiyorsun
Yakaladıgımda yanaklarından öperim ;)

• Beğen

Bülent Bayer

Aktif Üye
Tepki
165
vay vay vay aytekin abim boş durmamış, hakkını vermiş yine pedalların. abi bu taraflara gel hafta sonu gözünü seveyim:)

• Beğen

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
sabah uyanınca kız kardeşim ve yeğenimin tatillerini yaptıkları evi bulup kahvaltıya gidiyorum...
(link)

bir ara mimari tahsil ettiğim ve gittiğim yerleşim yerlerindeki mimariye dikkat etmem ve eski yapılara olan merakımdan dolayı bol bol yapı fotoları umarım sıkılmazsınız...
(link)

(link)

Tirilye eski bir Rum köyü olduğu için bir Rum okulu kalıntısı...
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)