'' ucu açık tarih......hava durumuna göre tekirdağ ya olacak ya olacak....''

Ozkan Aydin

Daimi Üye
Tepki
218
Kudret abi sen cyclo cross lamı gelicen yoksa Scale 20 vardı sanırım sende karbon modifiye ettin o bisikletlemi ?? Biz de o na göre pozisyonumuzu , konumumuzu ayarlayalım ki fark yiyip rezil olmayalım ele güne karşı; dost var düşman var abi. :)

• Beğen
Tepkiler: enver avcı
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Ozkan Aydin

yok yahu, bende scale 30 karbon var idi 10 .700 gram onu modifiye ettim 10.350 grama düştü. yarış çatalı takdım ve 26 janttan 28 e geçtim ama kadro mtb olduğu için tabi tam bir cyclo cross yol değil esasında niyetim bu karbon kadroyu 1300 yurodan okutmak ve 8 kilo cyclo- cross yola geçmekte bakalım zaman ne gösterir, şimdi özkan kanka havalar iyice bozacak bu pazar ayar diyordum ama akşama yağmur bu aralık ayı komple güme gitti 2013 e bakarız ve yeni yılda tekirdağ patlatırız...:in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
özkan kanka düşüncelerim şudur....
bu kış aylarında olur ha hava şartları bize gülerse 2013 ocak-şubat-martta ben tekirdağ güzergahında 160-174 km arası kalırım aralık devreden malesef çıktı ,havalar müsait değil bu arada kışta kıyamette avrupada bile bisiklet yarışları olmaz iken bizim yağmurda karda fırtınada 200 km in üstünde ne işimiz var, bir sponsör firmanın reklamını yaparızda anlarım cebimize para girer yahu
şimdi nisan veya mayısa tekirdağ olur ama benim köfte için hedefim yok valla açıkçası feridun ağbimizi görünce kendi namıma utandım 66 yaşında erdemir bisiklet takımında çalışmış bir pro sporcu pek köfte hedefi olmamış yaşamı boyunca , çok sakat hedefi ise otoban bisikletçiliği tam anlamı ile otoban ferrarisi,.;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@özer çankaya

b takımında yer alacaksın sorumlusu tuncer üner birde fatih var ama o şüpheli ,kışın tekirdağ olmayacak ,nisana ama bu arada hazırlık için marmara ereğlisine gidip gelme düşüncesindeyim toplam 174 km ,ilk 50 de basacam ,15 dakika mola, bu antremana gelmek isteyen olursa ,tuncere özelden ulaşsın sorumlusu odur...

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Dün bir delilik yapıp beylikdüzünden geliboluya doğru yola çıktım. Tekirdağda patladım. Otobüs terminaline kendimi zor attım. Özellikle şehir merkezine giderkenki son 2-3 km bıktırdı. Otobüsle geliboluya gittim..

SPD yoktu. Hiç mola vermedim. İhtiyaç gidermek için toplam duraklamam ise 15dk'yı geçmedi. Başakşehirden metrobüse 14 km geldim. Daha sonra beylikdüzünden terkidağa 100km bastım. 100km bana tam 6 saate mal oldu.

Çok ilginç bir yol, bir yokuş bitiyor diğeri başlıyor. Sürekli böyle... Düz yol fazla yok. Silivriden sonra yollar genelde çok düzgün.

Hava genelde güneşliydi. Bi ara kapandı ve açıkçası korktum. Okadar yolun üzerine yağmur yemek istemiyordum. Ama bişey olmadı allahtan.

Altımda tayt, termal içlik ve goretex bisikletçi pantolonu vardı. Çok üşütmedi ama sıcak ta tuttuğu söylenemez. En güzeli eve gelip çıkardığımda altım kupkuruydu..

Esas şenlik üstümde vardı, termal içlik üzeri polar onun üzeri yağmurluk. Eve geldiğimde polarda ıslanmadık yer kalmamıştı. :D Demekki üst içinde goratex çeket şart..

Akşamdan tonbalıklı makarna yedim bol bol. Sabah 4 te kalkmıştım ve karnım hiç aç değildi. Kahvaltı etmeyip ikitane kuru incir ve bir miktar badem yedim böyle yola çıktım. Yol boyuncada tadım'ın fıstklı üzümlü bir şeysi vardı onu yedim. İki adet kuru incir yedim ve bir adet mltipower powerpack yedim.

Özet kısmına gelirsek, benim için zor oldu. Eğer bu tur dün yapılsayı eve otobüsle dönmek zorunda kalacaktım. İyi bir ders oldu. Ha yine yapar mıyım? Yaparım ama eve nasıl dönerim bilmiyorum. :))

Son birşey daha eklemek istiyorum. İnsanın gücünün olması ayrı konu, bu gücü kullanabilmesi ayrı konu imiş. Tekirdağdayken gcüm kuvvetim yerindeydi ancak eklemler ve kaslar daha fazla stresi kaldıramayacak haldeydi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
tekirdağ programı 3 ay sonra ama bu arada b takımına adayların bu 3 ay içersinde hazırlık yapmaları menfaatlerine , sorumlu koç tuncay ünerdir ama geliboluya giderse b takımı koçsuz kalır ,farklı kondüsyona sahip arkadaşları organize ederek a- b takımı oluşturdum süratli bisiklet sürecekler a takımında yer alabilir ama kendilerini yeterli bulmuyor iseler b takımda yer alırlar bu tekirdağ uzun zaman dilimine yayıldı ,,,amacım ise bu kış tekirdağ güzergahta 160-170 km arası antreman yapmak başlangıç avcılar ve marmara ereğlisi kışın günler kısa olduğu için mesafe az, topiğin başlığı ucu açık tarih belirsiz değil nisanda kesin olacak tabi nisanda hava şartları yağmulu olursa mayısta kesin olur,kışın mesafeyi kısa tutmak lehimize çünki dönüş sakattır emniyet şeridinin olmadığı yerler vardır karanlıkta bu yollar ölüm yolu olur.canımızı sokakta bulmadık bu nedenle kışa talipler var ise a dan ve b den mesaj atarlarsa sevinirim hafta içleri ben anadolu yakada bu aralık ayı dahil mart sonuna kadar çalışarak tekirdağa hazırlanacağım benim amacım nisan ve mayısta 244 ise olay ,karanlığa kalmadan bu işi bitirmekir 244 -14 eşittir 230 km de iş biter bu da tekirdağa girmemek d-100 de işi bitirmektir kimse gocunmasın topiğin başına tekirdağ köfte demedim tekirdağa 7 km kala işi bitirir dönüşe geçerim performanstaki dostlarım serbettir ve b takımı açıkçası ben bir sistem dahilinde hareket edeceğim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Tuncay Üner

tuncay durumunu gayet net açıklamışsın bi de 244 km yi düşün şimdi burada neden b takımı oluşturduğumu anladın diğer arkadaşlar da herhalde anlarlar ama ölüm yok sonunda b takımı dönüşü otobüs ile alır ,baştan bütün gücünü yedin bitirdin kontrolsüz güç güç değildir şimdi spd şart başkada olmaz,

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Abi benim orada duraksamam güç kuvvetten ziyade kilolu olduğum için vücudun bir çok yerine olması gerekenden çok fazla yük biniyor. Merkeze tırmanırken gidonu nereden tutacağımı şaşırdım. Öyle ki yol gidonunun bütün tutuş şekillerinde bileklerim acıyordu. Bu ve bunun gibi bir çok nedenden dolayı zorunlu olarak bıraktım.

Daha sonrada anladım ki en azından benim için dönüş anca otobüsle olur. Ancak otobüs firmalarında bisiklete karşı bir garez mevcut.. Dün orada eğerki perişan halde olmasaydım kesinlikle kendimi kaybedip ya şöföre yada muavine saldıracaktım. Ben hayatımda böyle haysiyetsiz terbiyesiz adamlar görmedim. Bisikletimi yerleştirmem 10 saniye bile sürmemişken bana neden bisikletin tekerleklerini sökmediği vs ve buna bağlı olarak birsürü laf ettiler. Kendilerine insanca durumu anlatmaya çalıştım, anlamaya niyetleri olmadığını görünce vurdum kafayı koltuğa uyudum...

Bazı işler sebebiyle geliboludayım. Tur nezaman olursa döneceğim, kimseyi yarı yolda bırakmam.

Soğuklar için de bazı şeyler söylemem gerekli. Beni en çok etkileyen şeylerden biriside soğuk oldu. Ayakkabılarıma kadar soğuk girdi. Hatta bi benzincide poşet alıp sarmayı bile düşündüm. :D SPD ayakkabının rüzgar geçirgenliği nasıldır biliyorum ama ayaklar için rüzgarlık şart oldu. İyi bir eldiven kesinlikle şart, allahtan benimki iyiydi sıkıntı çıkmadı. Pantolonda rüzgar geçirmedi ancak altına ince termal içlik olayı kurtarmıyor. Kısacası bu tur için giyim ekipmanı çok önemli olacak, eğer hava soğuk olursa.

Yukarıdaki yazım da gelecek arkadaşlara ön bilgi olması açısından iyi olur. Benim 3 aylık bisiklet geçmişim var ona göre hesap etsinler artık. Denemeye kesinlikle değer. Hele ki hava güzel olursa daha iyi olur..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Tuncay Üner
tuncay birinci olarak soğuk havada ayakkabı kılıfı olacak ve spd ye geçeceksin yol spd si kışlık olacak ve yaz için yazlık bunlar para tabi üşümemek cebi yakar daha öncede yazdım almanyada -20 derecede biniyor iseler ormanda,bunun bir nedeni var ,
alt yapı giyimleri varki ateş pahası bu adamlar antreman yapıyorlar ormanda ve yolda ise gene ekipmanlar önemli yani giyim malzemeleri,
termal kışlık olacak içe ayrıca soğuk geçirmeyen kışlık bisiklet forma ve kışlık uzun tayt ,eldiven soğuk geçirmeyen kar maske şart ve gözlük,kışın ekipmanların tam olması ,3 çift yün çorabı giydim geçen sene uzun etaplarda spd yazlık mtb de ayak üşümedi termal alt üst alta bisiklet pantolon ve üste 3 adet bisiklet forma ve durduğumda ince yağmurluğu giyiyor idim ama sonra çıkarak çantaya koyup yola çıkıyor idim,
şimdi avrupa yaka b takımı senden sorumlu gelecek olan arkadaşları bilgilendirme sana ait a- ve b takımı kesin olacak 3 ay sonra tekirdağ olacak bu arada bu 3 ay antremanlar olursa herkez için iyi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
ayrıca tuncay kesinlikle ama kesinlikle spd yol alacak ve rampada ayağa kalkarak öne vücut ağırlığını vererek ve yol gidonunu sağdan ve soldan kavrayarak adeta dans ederek çıkacaksın yol bisikletlerinde bu hareket kişiye avantaj sağlar , mtb gidonu ile bu hareket zor olurken ama yol gidonunda bu hareket daha kolay olabilmektedir bunun için sahada ve rampada ,yol kilitli pedalı ile prova yapmak çok önemli,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
tekirdağa aday olan dostlarım...,

a-grub süratli sürecek olan adaylar,,

1- enver üstad
2- yetkin palkın
3- özkan kanka
4- korsan hasan
5- soner

b takımın koçu tuncay ünerdir b takımı orta tempo ile süreceklerdir,tuncay dostumuz tekirdağa gitmiştir ve bu nedenle b takımına gelecek olan dostlarımızı bilgilendirecektir kış aylarında tekirdağ riske girebilir bu topik ucu açık tarihli olduğu için acelemiz yok ,

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar, Tekirdağ turuna antrenman gibi düşünebileceğimiz bir tur planlıyoruz. Detayları linkte görebilirsiniz.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Bilal Demir
bilal dostum antremanda başarılar yalnız antremanın nasıl olacağı hakkında kendi topiğinde bilgi verirsen daha iyi olur bu kış aylarında süratli bisiklet sürdükten sonra durmalar fazla olunursa üşüme olur ayrıca herkez aynı kondüsyona sahip değildir a ve b takımı oluşturman gerekebilir süratli sürenler bekleme yapmak istemeyebilir duruşlar kaç dakika olacak ayrıca nelerin giyilmesi gerektiği ve bisikletlerin nasıl olacağı, klasik pedal adamı yorar işi tabiatına uygun yapmak lazım ayrıca sonuçları tek tek yazmalısın

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Kudret Abi merhaba,

Katkın için öncelikle teşekkür ederim. Burada foruma yazmayan da birkaç arkadaş var, şu an aksi bir durum olmadıkça 4 kişi olacağız. Ve 18-20 gibi bir ortalamayla gidebileceğiz gibi gözüküyor. Böyle olursa sorun yok. Ben ve bir arkadaş SPD kullanıyoruz, diğer arkadaşları bilmiyorum. Ama sanırım bölünüp dağılmak yerine eğer temposu düşük kalan bir arkadaş olursa ona göre devam etmek, veya eğer sorun oluşturacaksa turu kısa kesmek veya o arkadaşı geri göndermek çözüm olabilir. Zaten turu çıkaramayacak kişi olursa Halkalı'dan Esenket'e tırmanışta kendini belli eder. Orada tekrar bir değerlendirme yaparız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Bilal Demir

başarılar bilal dostum hava durumu için accu ve wundere bakarak mukayese yapabilirsin,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Eren Tublek

o.k eren şöyle yapalım sen tuncay fatihde varım dedi ama gelemeyeceğim demedi son durum şöyle olsun derim..

tekirdağa aday olan dostlarım...,

a-grub süratli sürecek olan adaylar,,

1- enver üstad
2- yetkin palkın
3- özkan kanka
4- korsan hasan
5- soner

b takım koç---tuncay

1- tuncay
2- fatih
3- eren

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
kimselerden ses yok bu tekirdağ turunda özkan kanka 244 km demekte şimdi açıkçası b takımındaki arkadaşlar 244 olayına sıcak bakmayabilir 200 km de karar kılmaca enver dostun araçta yer kalmaz ise benim gelme durumum sabah 06.00 da üsküdardan motor ve 07.00 trenine sirkeciden binerek halkalıda inerek buluşma yeri olan atatürk kavşağına gelirim oradan 107 km yazıyor son 7 km yi keseceğim ,ve işi 200 km de noktalayacağım ilk sürüş 50 km de durmam geçen hafta prova yaptım 2 saat sele üstünde kaldım ortalalama,25 dir 4 saatte 100 km yi alabileceğim ortada
ne fazla ne eksik bu kış çalışacağım hafta içi,bu gün aydosa gideceğim,
gidişim 4 saat sadece 15 dakika mola ve finalde 30 dakika ve dönüş en geç 4.5 saat toplam 9.5 saatte olayı tamamlamaya çalışırımda motor ve tren işin işine girerse benim başlangıç yerine varmam 09.00 olur ve saat 18.30 da tur biter tabi nisan ayının son günlerine bu tur olmalı ya da mayısın ilk haftası,saat 18.00 hava aydınlık olur eren dostum 200 km için ne düşünür bilemem şimdi tuncay dostum ilk 100 km yi aldı ama spd olmadığı için yoruldu tabi kilo ağırlığı var 100 km yi 6 saatte aldı tuncayın demekki çalışması lazım 3.5 ayı var fatih herhalde gelmeyecek,yetkin dostum 26 jant kullanır ama fırtına gibi gider üstelik ilk tekirdağ turunda spd pedalıda yoktu ,kondüsyonu yüksek idi ilk tekirdağ turunda,
enver üstada gelince boşlamış olabir ama alt yapı sağlam onda özkan kankada aynı durumda,
sonere gelince bence kesin antreman anlayışında olan turlara iştirak etsin arka sayfalarda bu topiğe mesaj atan özer de 26 ile çalışma yapsın yoksa aynen ilk 100 de biter dönüşte otobüse biner,otobüs işletmeleri ile tuncay dostumuz papaz olmuştur tekerini çıkartmayı seven var sevmeyen var şahsen ben sevmiyorum teker çıkarmayı önümüzde 3.5 ay var nisan sonu ya da mayısın ilk haftası aksilik olurda hiç kimse gelmez ise ya kartepe otele gideceğim ya da tavşanlı ya da şile teke yapacağım bu ağır tur topiğine ağır tur yakışır,b takımına gelecek olan dostlarım en kötü ihtimalle otobüs ile dönerler sonuçta 100 km alınmayacak gibi değildir maksat tekirdağı görmek ise b takımında yer alacak arkadaşlar görür...ha korsan hasanmı 300 km yi yedi özkan kanka yetkin ve enver üstad ile

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Kudret Abi selamlar.
Malesef işlerden fırsat bulup antrenman yapmak için zaman yok. Çalışma saatlerinin uzunluğu konusu ülkemizin gerçeği. Bu konuda da Avrupa'da olduğu gibi düzelme olur ama 10 yıl sonra mı, ne zaman olur bilmiyorum.
İşe pedallayarak gitmeyi de gözüm yemiyor. Canımızı yolda bulmadık sonuçta. Yoksa işe bisikletle gelip gidebilsem Tekirdağ, Edirne hiç sorun değil.
Ama biraz antrenman yapmak için kendimi zorlayacağım bu aralar. Bakalım ne kadar toparlayabileceğiz :)