Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

Tepki
2
@mariokaldato
@mariokaldato

Sürtünme meselesinden ben de çekiniyorum ama dişler kalın değil, sanırım 1-2 mm kadar.. Havayı basınca sürtünme biraz azalır. Benim bu lastiğe yönlendirren diğer etken dönüşlerde yol tutuşunun iyi olacağına inanmam.

Scudo

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Yol bisiklet lastiğinin sibop kapağı düşmüş. Aniden hava inme vb. benzeri bir sıkıntı yaratır mı yoksa kapaksız da sorunsuz kullanılabilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: =karamurat=
Tepki
7
İsim
Serhat
Bisiklet
Merida
@Emre Sefa SEFER
2016model merida crosway 500 üm var . Üzerindeki tekerler merida speed lite 40 c. Tekerleklerim artık eridi ve değiştirme zamanı geldi .Zırhlı bir lastik istiyorum ve bu başlıktaki tüm yazışmaları okudum ama aklıma takılan konu 440 gram bir lastikten 900 gram lastiğe geçince ne gibi etkisi olur? Hantallaşır mı?
700x40c yerine 35c kullansam çok farketmeyecek gibi ama ağırlık konusu önemli.
Bisikletimi şehir içinde her gün kullanıyorum .Hafta sonları da günü birlik turlar yapıyorum .Asfalt,bozuk asfalt,köy yolu,tarla yolu,pangallık düz ara geziyorum .
rubena sut 700x40c- 35c hook veya flash arasında kaldım .cst protector da olabilir tavsiyeye göre. Scwalbe düşünEmiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Monster Rider rubenayı denedim Schwalbe yi denedim şu an Continental 4000sII kullanıyorum.
Rubenayı aldığım gün değiştirdim eski lastikleri taktım yeniden. Bu hantallık yerine yolda birkaç yama yapmayı tercih ederim.şayet iyi bir patlak önleyici sıvı kullanırsanız çok rahat edersiniz.

Gknawrn

Üye
Tepki
3
Herkese selamlar Bisiklet konusunda acemiyim 2 sene önce Mosso legarda almıştım 100 km kullanmadan garaja kaldırdım. Şimdi tekrar kullanmaya başladım. Çin malı lastik var üzerinde bu lastikleri değiştirmek istiyorum. 115 kiloyum kilo vermek için haftada 3 gün bisikleti kullanmayı düşünüyorum (link) bu lastik sizce iyimidir.? Yada bu fiyatlara yakın önerebileceğiniz lastik var mıdır?

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
bende btwin tilt 120 var lastikler yağmur hiç yeri tutmuyor rubena patlak korumalı almak istiyorum tavsiyesi olan varmı ıslak performansı iyi zırhlı lastik teşekkürler

By.Mc

Üye
Tepki
0
İsim
Murat
Bisiklet
Mosso
HAYIRLI GECELER ARKADAŞLAR.
ÇOK BİLGİSİ OLMAYIP YENİ BAŞLAMIŞ BİR ARKADAŞINIZ OLARAK SİZLERDEN BU KONUDA YARDIM RİCA EDİYORUM.
DIŞ LASTİK OLARAK BU İKİ ÜRÜN ARASINDAYIM.
SİZLERİN YORUM VE ÖNERİLERİNİZE GÖRE BİRİNİ TERCİH EDECEĞİM.

ÜRÜNLER...
Michelin Transworld Sprint Bike (700X35)

Mitas Rubena 700X35 Flash Stop Thorn 5 Mm Zırhlı

YORUM VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM...
İLGİLENEN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Tepki
39
Merhaba benim lastiklerde 28x1 5/8 × 1 3/8 yazıyor benim hangi lastiği almam gerekiyor 700×35 falan yazmıyor

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir özdemir

(link)

şuradaki tabloda gösteriliyor boyutların birbirine göre karşılıkları...

Tepki
39
@Noldor cevap için teşekkür ederim 700×35 c oluyormuş.şimdi bie sorumda 700×35c ile 700×35 farkı ne oluyor?ben asfaltta ve parkede kullanacağım rubena hook yada rubena flash serisi nasıldır?ya da tavsiye edeceğiniz bir lastik varmı?

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kadir özdemir
konu hakkında bir bilgim yoktu, ama şunu gördüm...
eskiden "700×35c" "700×35a" ve "700×35 b" de varmış... ama artık "a" ve "b" olmadığı için "700×35" dendiğinde herkes 700×35c anlıyormuş...
diğer sorunuz hakkında maalesef bilgim yok...

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu hareketli, aylardır kafamda soru işareti olan konuyu burada danışmak istiyorum.
Kron xc 150 26' bisikletime yeni lastik almayı düşünüyorum. Şuan üzerinde stok dış lastikleri var hamuru yumuşak kayınca silgi gibi eriyor. Ömrünü doldurdu ve ben de hem ince bir tekere geçmek hem de daha uzun ömürlü bir lastik kullanmak istiyorum
Herkes farklı türden lastikten memnun kalmış. Kimisi rubena demiş kimisi beğenmemiş. Uzun turlara çıkmak için 1.75 düşündüm. Flashlı olmasını ve uzun ömürlü olmasını istiyorum. Tavsiyelerinizi ve neden o ürünü tavsiye etttiğinizi yazarsanız çok müteşekkir kalırım. Keyifli sürüşler herkese :harika:

yunus42

Üye
Tepki
107
İsim
Yunus
Yaklaşık 900 km dir rubena stu (stop thorn ultimate) kullanıyorum. Lastik 5mm zırhlı. Biraz ağır bir lastik. Ben sürekli turlara giden biri değilim fakat dışarı çıkınca 20-30km dolaşırım derseniz ideal bir lastik tavsiye ederim. Kullandığımdan beri henüz patlamadı.

Ali_Bey00

Üye
Tepki
7
İsim
Ali Kaya
Bisiklet
Salcano
(link)
bu lastik nasıl ?
önerebileceğiniz daha iyi bir lastik var mı daha uygun olabilir ?

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@Emre Sefa SEFER beyin tavsiyesi üzerine konyadan sipariş ettim 2 adet 20*1.75 rs st stop thorn flash
bisikletim btwin t120 katlanır orjinal lastiklerle yağmur kaza atlattım şükür durabildim bugün taktım sağnak yağmurda ilk arnavut taşlı yokuşta kaymadan şndim süper bişey güven hissi
frenlme çok iyi 12 km kullandım şimdilik güzel ayda 360 km yol yapıyor orjinal btwin lastikleri 3000 km de eridi bunları çok merak ediyorum dedikleri gibi 10.000 km giderse helal olsun rubenaya teşekkürler emre sefa sefer ilk izlenimlerim güzel herkese düşünmeden almasını tavsiye ederim sevgiler

arka tekeri taktık bugün ön teker takılacak performans güzel yalnız ağırlık var

bu btwin üstündeki lastik

Dosyalar

Guveng

Üye
Tepki
0
İsim
Güven gönüllü
Bisiklet
Beldeyama
@serkanbtwin37
Merhaba,

Lastiği nereden aldiniz. Link verebilir misiniz?

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
lastiği gittigidyordan mototarz konyadam aldım

Guveng

Üye
Tepki
0
İsim
Güven gönüllü
Bisiklet
Beldeyama
@serkanbtwin37
Hala memnun musunuz. Yol tutuşu nasıl. Bir de janta tam oturdu mu?

Tepki
11
İsim
serkan kıskacıoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
yol tutuşu mükemmel yağışlı havalar yokuş aşağı frenlemede güven veriyor tabi frenlerde üç renk baradine kullanıyorum 760 km yaptım şindilik tavsiye ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link) 17 mayıs 2018 de kullanmaya başladım 7 ay olmuş sıfır patlak . o zaman tanesi 85 liraydı.