Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

Guveng

Üye
Tepki
0
İsim
Güven gönüllü
Bisiklet
Beldeyama
@ippon
Merhaba, @ippon
Bisikletinizin marka modeli ve jant ebatlarinizi öğrenebilir miyim? @ipp

@serkanbtwin37
Şu sizinkiyle aynı lastik mi? (link)

@serkanbtwin37 Ben 20inch katlanır bisikletimde 1 senedir schwalbe maraton kullaniyordum. Sadece bir kere patladı ama yol tutuşu frenlemesi güven vermiyordu. Jantı değiştirince yeni janta oturmadı ve yamuk ve bombeli durdu. Sizin lastik janta tam düzgün oturdu mu acaba? Bir de Tekerlerin yanlardan tamboy fotosunu koymanız mümkün mü zahmet olmazsa?

Scudo

Guveng

Üye
Tepki
0
İsim
Güven gönüllü
Bisiklet
Beldeyama
@ippon
Teşekkürler

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Rubena cebe hitap etsede mukayese edilen kendini ispatlamış markalara göre kış koşullarında fazla sertleşen bir yapısı var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alp Tigin Tengrikut
sertlik yumuşaklıktan ziyade patlamaması birinci önceliğim evet size katılıyorum biraz sert bir lastik. 29x2.0 olan orjinal bontrager lastikleri çok yumuşak ince hafif bir lastikti lakin 3 aylık kullanımda 15 kere arkalı önlü patladı ve tanesi 103 euro +kdv idi hatırladığım kadarıyla .

not:schwalbe marathon plus ya da evo mondial dd kullanmadığım için bontrager xr1 lastiklerle kıyasladım

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@ippon

İşe bisikletle her koşulda gittiğim için benim için hem patlamaması hemde iyi yol tutması şart. Bontrager'in farklı seçenekleri var. H2 hafif zırhlı olan senin de dediğin gibi 1 ayda çok defa patladı. Şimdi eski lastiklerime dönüş yaptım Bontrager 700x32 Race hafif zırhlı ve en son ne zaman patladığını hatırlamıyorum bile.

Gittiğim yolun yarısı sanayi asfaltı olduğu için yol kenarları dökülmüş demir parçacıklarıyla dolu. Patlama bir yana bildiğin lastik yaracak cünsinden. Bütçe el verdiğince alırsam yine Bontrager'in bu modelini alırım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alp Tigin Tengrikut
Hocam sen fx serisi kullanıyorsun benim maşa aralığı geniş lakin yanılmıyorsam jantlar 700*40 ‘a kadar destekliyor onun için daha değişik ebattaki lastikler hakkında bir bilgim yok. Saygılar

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@ippon

Bitirdiğim Bontrager At 750 jantlar 622x1.6 ebadındaydı ve yarış setiydi. Buna rağmen 23-40 arası lastikleri de destekliyordu. Şu anda üstünde Fx7.0 dan çıkma 622x2.0 ölçüsünde At 500 set var ve 23-40 arası rahatlıkla destekliyor.

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
Bisikletimin üzerinde Rubena flash 700x40 var, zırhsız model. nisanda 2 yıl olacak. şu ana kadar 1450 km yaptım. Lastik patlamasın diye patlamaya karşı onleyici şerit takmıştım lastiklere. 8-10 kere patladı. ne zaman yama yapsam, dış lastiğin iç kısmını kontrol ediyorum. dıştan bir etkenle, çivi, diken, cam vs. patlatmamış. İç lastiğin kalitesizligi ve sıcak yaz aylarında lastiğin Çukurova gibi sıcak yerlerde asvaltin ısısı ile etkilendiğini düşünerek patlıyor diyorum. sonradan patlak onleyici şerite gerek olmadığını düşünerek çıkardım :)) Yalnız dış lastiğin üst yüzeyinde, su kanallarının yanlarında çatlaklar oluştu. eğer lastikler, dıştan bir etkenle patlarsa o zaman değiştiririm diye düşünüyorum. Rubena dan memnunum. Yedek olarak da rubena 700x35 aldım. Daha önceki mtb bisikletimde salcano lastikler vardı. hamuru yumuşaktı ve daha hafifti. fakat mesela, yol kenarındaki yola uzanmış böğürtlen dalından geçsem lastik patlardı. çok diken çıkardım ondan..

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@izterdek
benim üstteki mesajdaki gibi olmuştur çatlaklar
2 senede ölüyor lastik ben 6000 yapmıştım

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@Alp Tigin Tengrikut

Trek Fx 7.0'da Bondrager H2 var. O sürekli patlıyor mu yani? En korktuğum şey lastik patlaması????

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Emre Sefa SEFER merhaba. Dün instagramdan dm de attım sana. Buradan da teşekkür etmek istiyorum sana. Bu konudaki yorumların ve diğer arkadaşların yorumu doğrultusunda Schwalbe marathon plus tour (En ucuz 250 ₺) almaktan vazgeçip yarı fiyatından da ucuz olan Mitas Hook V69 (nakit 108 ₺) modelini aldım. Sen flash modelini kullanıyorsun ben bozuk zemine de hitap etmesi açısından hook modelini tercih ettim. Ürün çek cumhuriyeti üretimi ve 4 mm zırha (stop torn ultimate) sahip uzun yol için tasarlanmış (longway) ve yanda 3M scotchlite reflektörler (reflective strip ) var. Bu fiyata bundan iyisi bulunamaz gerçekten. Üyesi olduğum bisiklet kulübünden bir arkadaş hook modelini 10 aydır kullandığını memnun olduğunu ve diğer bisikleti için de alacağını belirtti hatta. Deneyimlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Selamlar.

Dosyalar

Son düzenleme:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fatihsyn01

olur

Tepki
48
İsim
mehmetozgurcansu
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar bende cararo 227 kullanıyorum bende bıraz daha guvenlı olsun dıye lastılarımı cst platinum protector 28x1,75 aldım ( zırh sevıyesı 7) ramazan sebebıyle cok kullanamadım
bu lastık konusunda hıc bır yorum yok ( cok az var ) bu lastık hakında bılgısı olan varmı ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alperaydin
Nereden aldınız acaba

@ippon
Marathon’a verecek para kalmadı artık 32 sini bulursam almaya niyetliyim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Gökay Akçay Sultangazi Atak bisikletten aldım. Telefonu: (0212) 475 82 99

@ippon
@ippon merhaba Hook modeli sanırsam bu lastik ? Flash modeli ile arasında çok git geldim. Dönüş kabiliyeti ve tutunma olarak izlenimleriniz neler. Ben henüz daha takmadım. 1 yıldır kullanan birisinin yorumları önemli bizim için :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alperaydin

en iyi özelliği patlak endişesi yaşatmıyor :) arazi tutuşu bana göre iyi özellikle inişlerde sıkıntı yaratmadı . sert bir yapısı var lastiğin bu yönü konforu biraz etkiliyor sanırım. şehir içinde cam kırıklarının üzerinden özellikle geçiyorum daha patlatmayı başaramadım :)