Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

Rip

Daimi Üye
Tepki
676
İsim
Rıza
Bisiklet
Corratec
Bursa'da 700x35 stop thorn isteyen varsa elden verebilirim. Ben memnun kalmadım.

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
Scudo

ulsbyrm

Aktif Üye
Tepki
142
İsim
ulaş bayram
Bisiklet
Cube
(link)

Tur içiçn bu lastiği önerirmisiniz.kullanan var mı acaba ?

Tepki
39
İsim
Cengiz Özyurt
Bisiklet
Lapierre
Zırhlı Rubena longway.. Hem kolay patlamaz, hemde diş desen yapısı daha uzun yol almanızı sağlar..

Tepki
1
İsim
furkan
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bisiklette yeni sayılırım. çiftine 150-200 verip lastiklerimi yenilemek istiyorum.
maxxis overdrive var aklımda. sizce iyi mi daha iyisi varsa önerilerinizi alabilir miyim.
bir soru daha:schwalbe iki kat fiyatına eş değer performans ve ömür verir mi, eğer öyleyse bütçemi zorlayabilirim.
bir soru daha :) erdoğanlarbisikletten siparii düşünüyorum. dış lastiklerde rafta bekleme ömrü falan var mıdır? bu konuda erdoğanlarbisiklet güvenilir midir?

• Beğen
Tepkiler: musali

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Emre Özhan
Çok erken yaşlanmışlar... 6000 km lastikleri bu hale getirmek için çok az bir mesafe

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren çabuk bitiyor cst ye göre ama tutuşu çok iyiydi.Zaten bitmese bile bayatladı gördüğünüz gibi.Eski yol tutuşunun çogunu kaybetti şu an.Ama fiyat performans olarak iyi bence.Sonuçta 32 lira vermiştim tekine 5000 ömrü var diyelim normal bence bu fiyata

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Emre Özhan
Çifti 70 TL bile olsa bu şekilde parçalanarak eskiyen bir lastik f/p ürünü nasıl oluyor? Aldığı para karşılığında uzun süre kullanım sunması gerekmez mi bunun için?
2 Senede kurabiye gibi olmuş lastik :snzdglsn:

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
34 yaşındaki, sovyet rusya üretimi olduğunu tahmin ettiğim lastiklerimde daha az çatlak var

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren bu fiyat seviyesinde 1.5 cst kullanmıştım o da 5000 km 2 senede bu hale gelmişti üstelik onu son zamanlarında çakıltaşı bile patlatıyordu.Bu,ömrü aynı olmasına ragmen çok daha iyi yol tutuş zırh ve reflektör sunuyor.Onu kastederek yorum yaptım

pr_01_919 (1).jpg
bundan sonra syrinx alabilirim çok ucuza buldum ya bundan alacağım ya da 1.50 flash (Flasha göre 2 lastikte 360 gram hafif)

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
konu canlanmışken ben de yazayım. bisikletimin üzerinde gelen bontrager xr1 comp 29x2 lastikler 3 ayda 15 kere( arkalı, önlü hangisi daha çok patladı derseniz arka lastik daha çok ) patladı. ben de dün rubena stop thorn 700x40 lastikle değistirdim . bisikletçiden çıkıp eve giderken yaklaşık 500 metre sonra arka lastik patladı :)(link) görseli ve fiyatı . hemen bisikletçi arkadaşı aradım iftar vaktiydi sağolsun tekrar dükkanı açıp iç lastiği değiştirdi. ikimiz de şaşkındık . dedim ki yanlışlıkla patlayan cinsinden mi taktın neyse jant içerden patlatmış söylediğine göre ince iç lastiği kalın bir iç lastikle değiştirdik yolumuza devam ettik. bu arada iki dış iki iç lastikten 250 tl aldı :):)

(link) bisikletin orjinali bu lastiğin 29x2 olanıydı. bu arada değil 537 tl (TEKİ) peş para etmez

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

rhaegar

Üye
Tepki
62
İsim
Eray
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak gulyapan 29 lastikleri 28'le değiştirmişsiniz sanırım, janta uyuyor mu ikiside?

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Giant Escape Air hayırlısıyla aldım fakat üzerinde Maxxis Detanatör lastikler var üstelik ince(presta) sibop :kötü:
İlk etap olarak iç lastikleri değiştirip kalın sibopa çevirmem lazım :islik:
Daha sonra gerekirse dışları da Schwalbe Marathon ile falan değiştirebilirim ... :rolleyes:
( Şimdilik çok masrafa girmek istemiyorum)

• Beğen
Tepki
2
Slm arkadaşlar, biraz kalınca, şehir içinde konforlu, yol tutuşu yüksek olduğunu düşündüğüm ve ekonomik lastik arayışımda aşağıdaki lastiğe ulaştım.

Bu lastiği önerir misiniz, avantaj ve dezavantajı nedir?

Satış linki şu;
(link)

Fotoğrafı bulduğum link:
(link)

Var mı fikri olan?

• Beğen
Tepkiler: Seyha07 ve MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Neset Ozeren lastik tam olarak nasıldır bilemiyorum ama bir ara facebook gruplarının birinde bir amca görmüştüm Çin'e gidiyordu. Aynı bu sırt desenine sahip 29x2.4 lastik kullanıyordu aynı motosiklet lastiği gibi bence sıkıntısı olmaz çok dişli bir yapıya sahip değil tıpkı bmx lastikleri gibi bir sırt yapısına sahip.

Dosyalar

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo
Konfor on numara olur ama 10 km gidince 40 km gitmis tadinda bir yorgunluk yapar surtunme diencinden :D

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Şimdilik iç lastikleri değiştirdim prestadan normal sibopa geçtim ama dışları ellemedim yani detanatörlerle şimdilik devam ... :rolleyes:

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@historiyst
Acele etme baskan onlar bi eskisin hele

• Beğen
Tepkiler: historiyst

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@mariokaldato Abi zaten kıyamadım çıkarıp atmaya hem takacaklarım daha dandik daha ağır olduğu için şimdilik vazcaydım ... :kyfmyrn: