Tur Lastik Önerisi - Schwalbe değil Rubena

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
5.279
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@Emre Yönlüer
sorma .. herkes krizi fırsata dönüştürdü.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer
Başlık
0
Tepki
0
İsim
İlker
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar
Forumda yeniyim. Bu başlığın tamamını okudum. Sizlerden bir ricam var. Kron tx 150 bisikletimin arka tekerini değiştirmem gerekiyor. Henüz 1 yıllık olmasına rağmen arada oğlum bindiğinde kızakladığından tekerde 5 santimlik açılma var neredeyse teller görünecek. Kilom 120 civarı olduğundan max. 70 psi olan 700x40c lastiğe 50 veya 60 basıp binmeye korkuyorum. O nedenle arka lastiği değiştirmeliyim. Üzerindeki lastik Mitas flash modeli. 700x40c ebatında rubena flash stop thorn ultimate bulamadım nette. 38 veya 35 ebat çok fazla ancak ön lastik ile uyumsuz olacak ve daha da incelecek.
Sözün özü lastik ve satış sitesi önerilerinize açığım...

ByRe4L

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
82
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba Salcano NG 750 bisikletimin 2.20 lastiklerini değiştirmek istiyorum geniş olduğu için yoruyor beni
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
lastik almayı düşünüyorum fiyatı bana uygun geldi acaba rubena mı alsam

Tarhunca

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
ilyas
Bisiklet
Scott
İkinci bisikletim için bu lastikleri aldım. Bahsi geçen bisiklet Salcano NG 650 26 modelidir. Orijinal tekerlekleri 26x2.10 du. Çok konforluydu. Bu bisikletten performans manasında bir beklentim olmadığı için performansı fazlasıyla yeterliydi ama çok sık patlıyordu. Rubena lastikleri biraz hayal kırıklığı oldu benim için 26x1.75 STU flash modelini aldım. Hiç akıcı değil bisikletin orijinal lastiklerinden daha kötü onu söyleyeyim. Bisikletle tur yapmak için değil antrenman yapmak için kullanılabilir. Schwalbe ile karşılaştıran olmuş ki bence bu pek mümkün değil. Çünkü diğer bisikletim 28 inç Scott sub cross 20 ona da Schwalbe Marathon Plus 700x38 almıştım o tekerler resmen akıyor. Hatta zayıflamak için kullandığım bisikletin faydasını göremez olmuştum çünkü saatlerce kullansam da yorulmamıştım. Tabi bisikletlerin biri Scott biri Salcano biri 28 inç birisi 26 birisi 38 mm kalınlıkta birisi 48 mm. Bunlar kabul ama yine de aradaki akışkanlık farkı sadece bunlarla açıklanamaz. Pahalı olan Schwalbe boşuna pahalı değil. Bu lastikler de iş görür. En azından patlamazlar ve şıklar.

Arınç

Daimi Üye
Başlık
13
Tepki
257
İsim
Arınç
Bisiklet
Kron
İkinci bisikletim için bu lastikleri aldım. Bahsi geçen bisiklet Salcano NG 650 26 modelidir. Orijinal tekerlekleri 26x2.10 du. Çok konforluydu. Bu bisikletten performans manasında bir beklentim olmadığı için performansı fazlasıyla yeterliydi ama çok sık patlıyordu. Rubena lastikleri biraz hayal kırıklığı oldu benim için 26x1.75 STU flash modelini aldım. Hiç akıcı değil bisikletin orijinal lastiklerinden daha kötü onu söyleyeyim. Bisikletle tur yapmak için değil antrenman yapmak için kullanılabilir. Schwalbe ile karşılaştıran olmuş ki bence bu pek mümkün değil. Çünkü diğer bisikletim 28 inç Scott sub cross 20 ona da Schwalbe Marathon Plus 700x38 almıştım o tekerler resmen akıyor. Hatta zayıflamak için kullandığım bisikletin faydasını göremez olmuştum çünkü saatlerce kullansam da yorulmamıştım. Tabi bisikletlerin biri Scott biri Salcano biri 28 inç birisi 26 birisi 38 mm kalınlıkta birisi 48 mm. Bunlar kabul ama yine de aradaki akışkanlık farkı sadece bunlarla açıklanamaz. Pahalı olan Schwalbe boşuna pahalı değil. Bu lastikler de iş görür. En azından patlamazlar ve şıklar.
Akıcı değil dediğiniz lastik mitas 1.75 flash mı acaba o kadar fark ediyor mu bende kullanıyorum bu lastiği bana gayet iyi geldi tabi schwalbe kullanmadım yorum yapamam

Taygun Kon

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
674
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vittoria Randaneour kullanıyorum. 2000 km'dir tek bir patlak yok ki ne dikenler ne camlar söktüm üzerinden. Ayrıca yağmurdaki yol tutuşu da muhteşem. Kesinlikle tavsiye ederim.

mmeerrttt

Üye
Başlık
0
Tepki
40
İsim
Mert K.
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Vittoria Randaneour kullanıyorum. 2000 km'dir tek bir patlak yok ki ne dikenler ne camlar söktüm üzerinden. Ayrıca yağmurdaki yol tutuşu da muhteşem. Kesinlikle tavsiye ederim.
hangi ölçüdekini kullanıyorsunuz?
alınmalı mı?

Taygun Kon

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
674
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hangi ölçüdekini kullanıyorsunuz?
alınmalı mı?
700x25'i var mı bilemiyorum. Bu aslolarsk bir tur lastiği. Yarış performansı beklememeli. Ben 700x28c ölçülerinde kullanıyorum. Bir genişi.

ozips

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
264
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
700x25 düşünüyorsanız, schwalbe durano plus tek geçerim.

• Beğen
Tepkiler: mmeerrttt

Tarhunca

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
ilyas
Bisiklet
Scott
D
Akıcı değil dediğiniz lastik mitas 1.75 flash mı acaba o kadar fark ediyor mu bende kullanıyorum bu lastiği bana gayet iyi geldi tabi schwalbe kullanmadım yorum yapamam
evet 26x1.75 bence akıcı değil sürekli fren yapıyormuşum gibi hissediyorum. Scottla 30 dk ya gittiğim yolu bu biiskletimle 45 dakikaya gidiyorum ve iki katı efor harcıyorum. Eskiden de aralarında bir zaman farkı vardı ama bu kadar bariz değildi.

Yukarı Alt