Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    458

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.814
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Ekmek çok iyi bir karbonhidrattır. Hele ekşi mayalı ekmek veya gerçek kepekli ekmek bulabilirseniz çok faydası var. Düşük glisemik değerli olduğundan insülini kışkırtmaz ve uzun sürüşlerde yarışmacının dostudur. Aynı şekilde simit, poğaça, açma, su böreği, kürt böreği gibi unlu gıdalarda karbonhidrat yönünden çok zengin. Tabii karbonhidratı zengin diye bir tepsi böreği de oturup yememek lazım... :koptum:

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
2.149
İsim
Birol ÇAKIR
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahahahaha hele bi yarışa girin ne kadar yediginize kendiniz bile inanamayacaksınız. Bir ara İstanbul Denizli yolundaydim sanırım Kütahya taraflarında öyle bir yemişim ki pedal bastikca yediklerim ağzıma geliyordu. Ben naptın Impala gibi yol kenarında oturmadim. :D
Bu ancak basarak erir dedim. Ve o zamandan beri basar giderim 🤣🤣🤣🤣🤣

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
16.849
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletçime Transanatolia Bike Race'a katılacağımı söylediğimde bana bakıp kırk fırın ''ekmek'' yemen lazım demişti.Demek ki bisikletçim doğru söylemiş.🤣

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Başlık
54
Tepki
1.251
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Çantama koyacaklarım
1- Sigara böreği
2- Su böreği
3- Gül böreği :D
4- Poğaçalar
5- Az miktarda meyveler
6- Annemin elyapımı un tarhana çorbası :D Metal şişe bulup ona koyarım 1lt kadar oh mis :D ikindi akşam arasında bunu yedimmi zaten midem kapanmış olur
7- Kabuklu kabuksuz yiyeceklerden örnek, fındık, fıstık, badem, kaju vs :D
Bu 7 maddeyi yarışa gelmeden 1 gün öncesinde almak istediklerim :D
Bunların haricinde migrostan alacaklarım; müsli bar, kahvaltılık gevrek, sebzeli meyve suları ile organik meyve suları, meyveli yoğurt ve ufak tefek tatlılar yorulduğun zaman tatlı yemek iyidir ne de olsa :D Şimdilik listem bu kadar :D

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
16.849
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vitamin ,magnezyum takviyesi tarzı birşeyler kullanmak işe yarar mı?Yararlı mı yoksa uzak mı durulmalı? Hiçbir bilgim yok.

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.814
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum : yanınızda ne olur ne olmaz kabilinden kuru üzüm bulundurun. Kan şekeri düşmelerine karşı bire birdir. Antrenmanlarınızda hiç kan şekeri ile sorun yaşadınız mı bilmiyorum ama çok sıkıntılı bir durum. Devamında hemen bir çaresine bakılmazsa bayılmaya kadar götürüyor. Kuru üzüm veya kuru incir on numara oluyor...

@hamlet2006
elektrolit tarzı takviyeler için maden suyu çok uygun. En az günlük bir litre olmalı. Vitamin takviyesi bence gereksiz. Kimyasal olarak aldığımızın ancak %5'i içeri giriyor...

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
16.849
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birçoğumuz, Transcontinental,Race Across America(RAAM) gibi uzun mesafe dayanıklılık yarışları ile ilgili videolar izleyip, kitaplar okuyoruz.Bu videolardan veya kitaplardan öğrendiğiniz ilginç mi ilginç,vay arkadaş vay dediğiniz , öğrendiğinizde ufkunuzu iki katına çıkaran şeyler ile karşılaştınız mı?
Belki faydalanabileceğimiz extra ilginç şeyler öğrenebiliriz.:okyrm:

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Başlık
54
Tepki
1.251
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@hamlet2006 Hazırlanma amacıyla gideceğim yolun yükseltisini falan anlamak için o yerden geçmiş kişilerin videolarını izlemeye çalışıyorum. Gideceğin yeri iyi bilmekte fayda var gibisinden... Yolun durumu ne kadar yüksek ne kadar alçak ne kadar hız yapabilirim gibisinden analiz etmeye çalışıyorum yolu böylelikle hem öğrenmiş oluyorum hemde motivasyonumu yükseltiyorum. Daha önce böyle 1 yarışa katılmadığım hatta günlerce sürme deneyimim olmadığı için senin istediğin türde tavsiyede bulunamayacağım...

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.814
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
2015 yılı Trans Continental birincisi Josh Ibet senelik 19-20 bin km antrenman yapıyor. 2016 birincisi Kristof Aleagert start anından itibaren finiş noktasına kadar toplam 11 saat mola verdi...Bu yarışı 8 gün 12 saat gibi bir zamanda bitirdi...Bütün bunlar ancak kaliteli ve doğru antrenmanlarla mümkün arkadaşlar...
Trans continental 3750 km lik bir yarış bu arada...Kristof'un ilk 640 km ortalaması 26.4 km...

Son düzenleme:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.549
Bisiklet
Salcano
192392
192393

Uyku tulumu geldi. Bu markanın pek methini okudum, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri varmış, ondan bunu tercih ettim. Hem rengi bisikletine takım oldu 😀 Almak isteyenler için link:

TRY 163.21 30%OFF | Naturehike 75x29.5 ''Mini Açık Ultralight kılıflı uyku tulumu Ultra-küçük Boyutu Için Kamp Yürüyüş Tırmanma NH15S003-D
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Son düzenleme:

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
4.158
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
@Abdülkadir Ergin
Kaç santigrat dereceye kadar konfor sağlıyor ?

• Beğen
Tepkiler: Süper Dede

CmlCLK

Tanrı Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
4.337
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süper Dede
Öyle demeyin efendim. Karadenizi 2015'te şort, tişörtle gezerken yanımdaki insanlar akşamları şubatın ortasında gibi giyiniyordu. Kimisi çok üşüyor ya da soğuğa dayanamıyor.

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
4.814
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
@CmlCLK
Ben 18 senedir doğu karadenizde yaşıyorum. Yaz mevsiminin ortasında düşük sıcaklık ancak yüksek yaylalarda olur. Tedirgin olmanıza gerek yok. Mevsimsel olarak sıcak gecelerin olduğu günlere denk geliyor. Kaldı ki 9 derecelik tulum fazlasıyla yetecektir. Çok üşüyenler biraz daha extrem tulum modellerini seçebilirler... :):harika:

kaydogdu

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
380
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@Abdülkadir Ergin
Ben de bundan kullanıyorum, 5-10 derece aralığında gayet iyidir, boyutu da oldukça küçük, o kayışları sıktırınca biraz daha küçülüyor. Bu yarış için gayet yeterli olacağını düşünüyorum.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Başlık
54
Tepki
1.251
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
ben ne edeceğim o zaman benim tulum 5dereceye kadar etkiliymiş :D

Yukarı Alt